Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

REIKšMINGOS DERYBOS SU LENKIJA

Liepos 21–22 d. Vilniuje įvyko Lietuvos ir Lenkijos bendros kelių transporto komisijos posėdis. Lietuvos delegacijai vadovavo Susisiekimo ministerijos Kelių ir kelių transporto departamento direktorius šarūnas Baublys, asociacijai „Linava“ atstovavo prezidentas Algimantas Kondrusevičius. Lenkijos delegacijai vadovavo Infrastruktūros ministerijos Kelių transporto departamento direktorius Maciej Wronski.

Derybose daugiausia dėmesio skirta krovinių vežimų į / iš trečiųjų šalių vykdymo sаlygoms ir tvarkai. Atsižvelgdama į globalizacijа ir dinamiškа krovinių vežimų plėtrа, Lietuvos delegacija pasiūlė liberalizuoti vežimus į / iš trečių šalių, atsisakyti specialių leidimų. Lenkijos delegacija atsakė, jog šiuo metu nėra pasirengusi šiam sprendimui. Lietuvos delegacija informavo, kad Lenkijos kontroliuojančių tarnybų pareigūnai įvairiai interpretuoja vežimų į / iš trečių šalių sаvokа, remdamiesi komerciniais prekių dokumentais. Siekdama išvengti mūsų vežėjams iškylančių problemų, Lietuvos delegacija pasiūlė, o Lenkijos delegacija sutiko, kad tokiais atvejais vežimų rūšis turi būti nustatoma pagal CMR važtaraštyje nurodytа pakrovimo ir iškrovimo vietа.

Posėdyje susitarta: Lenkijos delegacija skirs papildomа leidimų kiekį krovinių vežimams į / iš trečiųjų šalių 2005 metams bei padidins šių leidimų kvotа 2006 metams.

Kita aktuali mūsų vežėjams problema – kelių mokesčių taikymo tvarka. Už važiavimа Lenkijos keliais krovininiais automobiliais, kurių maksimalus leistinas svoris viršija 3,5 t, yra taikomas kelių naudotojų mokestis. Be to, papildomai apmokestinamos nustatytos automagistralių A2 ir A4 atkarpos. Alternatyviais keliais pasinaudoti nėra galimybės, todėl vežėjai du kartus sumoka mokesčius už naudojimаsi Lenkijos keliais. Toks dvigubas kelių apmokestinimas prieštarauja Direktyvai 1999/62/EB, kurioje nustatyta, jog rinkliavos ir naudotojų mokesčiai negali būti taikomi tuo pačiu metu ir už tas pačias kelių atkarpas. Lenkijos delegacija atsakė, jog šiuo metu Parlamente yra svarstomi teisės aktų pakeitimai, kuriems įsigaliojus nebebus imamas papildomas mokestis už važiavimа automagistralėmis, jei yra sumokėtas naudotojo mokestis.

Lietuvos vežėjai ypač susirūpinę skirtinga eismo apribojimų taikymo tvarka Lenkijos bei užsienio valstybių vežėjams. Eismo apribojimai važiuoti Lenkijos keliais savaitgaliais ir valstybinių švenčių dienomis krovininiams automobiliams, kurių maksimalus leistinas svoris viršija 12 t, yra reglamentuoti Lenkijos transporto ir jūrų ūkio ministro 2000 m. gegužės 30 d. įsakymu. šio įsakymo 3 paragrafo 4 punkte numatyta: eismo apribojimai netaikomi į savo šalį grįžtančioms transporto priemonėms, kurių vairuotojai turi įsigiję metines ar pusmetines kelių mokesčių korteles. Tačiau minėta eismo išimtis taikoma tik Lenkijos vežėjams. Tai jiems sudaro išskirtines konkurencijos sаlygas, kurios pažeidžia kitų valstybių, taip pat ir Lietuvos, vežėjų interesus. Atsakydama į šį klausimа, Lenkijos delegacija informavo, jog yra rengiami teisės aktų pakeitimai, kurie liberalizuos eismo apribojimų taikymа.

Lietuvos delegacija atkreipė dėmesį į kai kuriuos baudų išieškojimo aspektus Lenkijoje, kai baudos už tarptautinius vežimus ir kelių eismа reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus turi būti sumokamos transporto priemonės sulaikymo vietoje. Sumokėjus baudа, prarandama teisė apskųsti kontrolės tarnybų pareigūnų veiksmus. Tokiu atveju vežėjas, sumokėdamas baudа, patvirtina, jog pripažįsta jos teisėtumа. Nesumokėjus pažeidimo vietoje visos baudos, vairuotojui neleidžiama tęsti kelionės. Be to, vairuotojai dažniausiai neturi su savimi reikalaujamos pinigų sumos, todėl iškyla papildomi jų persiuntimo sunkumai.

Derybose nagrinėti ir kiti aktualūs keleivių ir krovinių vežimo klausimai.

PADAUGėS KELIONėS LEIDIMų į RUMUNIJА

Liepos 19–21 d. Vilniuje įvyko Lietuvos ir Rumunijos jungtinio kelių transporto komiteto posėdis. Lietuvos delegacijai vadovavo Susisiekimo ministerijos Kelių ir kelių transporto departamento direktorius šarūnas Baublys, asociacijai „Linava“ atstovavo generalinis sekretorius Valdas Gilys. Rumunijos delegacijai vadovavo Rumunijos transporto, statybos ir turizmo ministerijos ministro patarėjas Leon Mondocea.

Derybose delegacijos pasikeitė turima statistine informacija apie užsienio prekybos tarp Lietuvos ir Rumunijos apimtis ir konstatavo jų augimа (nuo 1998 m. Lietuvos ir Rumunijos tarpusavio prekyba išaugo 8 kartus). Daugiausia dėmesio skirta tarptautinių krovinių vežimų leidimų kvotoms nustatyti, nes Lietuvos vežėjai jau sunaudojo visus Rumunijos nemokamus leidimus 2005 metams. Lietuvos delegacija pasiūlė liberalizuoti krovinių vežimus ir atsisakyti leidimų, tačiau Rumunijos delegacija pabrėžė, jog galiojanti tarpvalstybinė sutartis neleidžia to daryti. Po ilgų diskusijų pavyko susitarti, kad Lietuvos vežėjams 2005 metais papildomai bus skirta 400 Rumunijos nemokamų leidimų. Rumunijos delegacija pažadėjo šiuos leidimus atsiųsti artimiausiu metu. Delegacijos taip pat susitarė, jog 2006 metams nemokamų leidimų kvota bus padidinta iki 1000 leidimų ir iki 30 trečiųjų šalių kelionės leidimų.

Galima teigti, kad derybų rezultatai yra palankūs Lietuvos vežėjams.

Dėl PVM grаžinimo iš Europos Sаjungos narių

Primename, kad norėdami susigrаžinti PVM iš Europos Sаjungos šalių už 2005 m. II ketvirtį arba už 2005 m. I pusmetį pateikite PVM sаskaitas faktūras (originalus) iki š. m. rugpjūčio 15 d. Sаskaitas galima atvežti arba atsiųsti adresu:

J. Basanavičiaus g. 45, LT-03506 Vilnius.

Dar kartа primename, kad:

1. Kiekvienai šaliai reikalingas PVM sertifikatas (originalas). Sertifikatа išduoda Valstybinė mokesčių inspekcija. Jis galioja vienerius metus nuo išdavimo datos.

2. Už atitinkamа laikotarpį atskiroje šalyje gali būti įgaliotas tik vienas asmuo. Vadinasi, pateikti, pavyzdžiui, Vokietijos PVM sаskaitų už 2005 m. II ketvirtį negalite per dvi įmones.

Taip pat informuojame, kad asociacija „Linava“ pasirašė sutartį su Ispanijos mokesčių inspekcija dėl PVM grаžinimo iš Ispanijos elektroniniu būdu. PVM iš Ispanijos sugrаžiname per 30 dienų nuo dokumentų perdavimo Ispanijos mokesčių inspekcijai dienos.

Danutė ANDRUšKEVIčIENė PVM skyrius

Austrijos pasiūlymas

Austrijos ambasados prekybos biuras informavo, kad „Diesel 24 International“ kompanija siūlo galimybę susigrаžinti dalį kelių mokesčio už naudojimаsi Austrijos greitkeliu A13 1995-1999 m. ir 2000-2001 m.

IX tolimųjų reisų vilkikų ir tarpmiestinių autobusųvairuotojų konkursas - varžybos „VISADA SU LINAVA!“

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ nuoširdžiai kviečia Jus į IX tolimųjų reisų vilkikų ir tarpmiestinių autobusų vairuotojų konkursа-varžybas – „VISADA SU LINAVA!“

Jos įvyks 2005 m. rugpjūčio 26 d. Jonavos rajone, Gaižiūnuose.

Renginio pradžia 10 val.

7.00–10.00 Teorinių žinių patikrinimas vilkikų ir autobusų vairuotojams.

10.00–10.20 Varžybų atidarymas.

10.20–17.00 Figūrinio vairavimo varžybos.

17.30 Rezultatų skelbimas ir nugalėtojų apdovanojimas.

Kviečiame Jus ne tik pasižiūrėti, bet ir dalyvauti su šeimomis ir su vaikais.

Koncertuos „The Road Band“, „Mokinukės“, Violeta Riaubiškytė bei žilvinas žvagulis.

Specialios pramogos suaugusiems ir vaikams, dešimtys prizų ir siurprizų, dovanų lietus…

šiа šventę Jums dovanoja „Linava“!

Pavaišinsime pusryčiais, pietumis ir vakariene.

Registruotis galima:

www.linava.lt/varzybos, el. p.: varzybos@linava.lt, faksu (8~5) 278 65 73.

Asociacijos „Linava“ sekretoriatas

Administracinės baudos nesumokėjusiems kelių naudotojo mokesčio

Informuojame, kad Valstybinė kelių transporto inspekcija, kontroliuodama transporto priemones keliuose, vežėjams, nesumokėjusiems kelių naudotojo mokesčio, taiko LR administracinių teisės pažeidimų kodekso (LR ATPK) 142-4 str. 2d. krovininiam transportui ir 142-2 str. 3d. keleiviniam transportui.

142-2 straipsnis. Keleivių vežimo keleiviniu kelių transportu taisyklių pažeidimas.

Keleivių vežimas keleiviniu kelių transportu, kurio apipavidalinimas,

techninė ar sanitarinė būklė neatitinka teisės aktų nustatytų reikalavimų, užtraukia baudа vairuotojams iki vieno šimto litų ir vežėjams – nuo vieno šimto penkiasdešimties iki trijų šimtų litų.

Keleivinio kelių transporto eismo tvarkaraščių nesilaikymas, nukrypimas nuo nurodytos maršrutų trasos užtraukia baudа vairuotojams nuo penkiasdešimties iki vieno šimto litų ir vežėjams – nuo dviejų šimtų penkiasdešimties iki penkių šimtų litų.

Keleivių vežimas keleivinio kelių transporto priemonėmis neturint keleivinį kelių transportа reglamentuojančiuose teisės aktuose nurodytų dokumentų arba turint negaliojančius dokumentus užtraukia baudа vairuotojams nuo penkiasdešimties iki vieno šimto litų ir vežėjams – nuo vieno šimto penkiasdešimties iki trijų šimtų litų.

Kelių transporto priemonių, vežančių keleivius vidaus ir tarptautiniais maršrutais, ekipažų (vairuotojų) vairavimo ir poilsio režimo nesilaikymas užtraukia baudа vairuotojams nuo vieno šimto iki dviejų šimtų litų arba vežėjams – nuo dviejų šimtų penkiasdešimties iki penkių šimtų litų.

Kelių transporto priemonių, vežančių keleivius vidaus ir tarptautiniais maršrutais, ekipažų (vairuotojų) vairavimo ir poilsio režimo apskaitos dokumentų pildymo ir saugojimo reikalavimų nesilaikymas užtraukia baudа vairuotojams nuo vieno šimto iki dviejų šimtų litų arba vežėjams – nuo dviejų šimtų penkiasdešimties iki penkių šimtų litų.

142-4 straipsnis. Krovinių vežimo kelių transporto priemonėmis vidaus ir tarptautiniais maršrutais taisyklių pažeidimas.

Krovinių vežimas kelių transporto priemonėmis tarptautiniais maršrutais be kelionės leidimo, su neatitinkančiu važiavimo pobūdžio leidimu – užtraukia baudа vairuotojams nuo penkiasdešimties iki vieno šimto litų ir vežėjams – nuo vieno šimto penkiasdešimties iki trijų šimtų litų.

Krovinių vežimas kelių transporto priemonėmis vidaus ir tarptautiniais maršrutais neturint krovininį kelių transportа reglamentuojančiuose teisės aktuose nurodytų dokumentų arba turint netinkamai užpildytus dokumentus, jei nėra šio kodekso 163-11 straipsnyje numatytų požymių, užtraukia baudа vairuotojams iki penkiasdešimties litų ir vežėjams – nuo vieno šimto iki dviejų šimtų litų.

Kelių transporto priemonių, vežančių krovinius vidaus ir tarptautiniais maršrutais, ekipažų (vairuotojų) vairavimo ir poilsio režimo nesilaikymas užtraukia baudа vairuotojams nuo vieno šimto iki dviejų šimtų litų arba vežėjams – nuo dviejų šimtų penkiasdešimties iki penkių šimtų litų.

Kelių transporto priemonių, vežančių krovinius vidaus ir tarptautiniais maršrutais, ekipažų (vairuotojų) vairavimo ir poilsio režimo apskaitos dokumentų pildymo ir saugojimo reikalavimų nesilaikymas užtraukia baudа vairuotojams nuo vieno šimto iki dviejų šimtų litų arba vežėjams – nuo dviejų šimtų penkiasdešimties iki penkių šimtų litų.

Dėl potvynio uždaromi kai kurie Rumunijos keliai

Rumunijos vežėjų asociacijos ARTRI ir UNTRR informavo, kad dėl potvynio uždaromi kai kurie Rumunijos keliai. Papildomа informacijа teikia Nacionalinė greitkelių ir krašto kelių bendrovė (CNADNR) tel.: (+40 21) 315 75 66 arba (+40 21) 212 6070.

Vykstantiems per Vokietijos teritorijа

Nuo 2004 m. rugsėjo 9 d. Vokietijos Federacinėje Respublikoje įsigaliojo įstatymas, draudžiantis laminuoti kai kuriuos kelionės dokumentus, tarp jų ir Europos Bendrijos leidimų bei licencijų kopijas. Lietuvai iki 2005 m. gruodžio 31 d. suteiktas pereinamasis laikotarpis pakeisti šiuos dokumentus.

Valstybinė kelių transporto inspekcija informuoja, kad per Vokietijos teritorijа vykstantys vežėjai iki 2005 m. gruodžio 31 d. privalo pasikeisti turimas laminuotas Bendrijos leidimų ir licencijų kopijas į nelaminuotas.

Laminuotos Bendrijos leidimų ir licencijų kopijos į nelaminuotas vežėjams keičiamos nemokamai, pateikus užpildytа nustatytos formos prašymа.

"Vežėjų žinios"
Liepa Nr. 14 (98)

"Linava" informuoja

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

UAB „AKMUVA“

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams