Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Paroda Miunchene buvo sėkminga „Linavos“ įmonėms

Iš birželio 3 d. Miunchene pasibaigusios parodos „Transport logistic 2005“ sugrįžusi asociacijos „Linava“ delegacija (atstovavusi 30-čiai vežėjų įmonių) liko patenkinta tiek parodos organizavimu, tiek surastais naujais kontaktais bei pasiūlymais.

Kaip teigė asociacijos „Linava“ Informacijos ir IT skyriaus vadovas Vidmantas Adomaitis, per keturias dienas parodа aplankė per 50 tūkst. žmonių, o „Linavos“ stende kontaktų surado apie 100 įvairių Europos šalių firmų. Anot V. Adomaičio, mūsų vežėjais domėjosi ne tik ekspedicinės kompanijos, bet ir aktyviai tiesioginių kontaktų su asociacijos įmonėmis ieškojo Europos gamintojai.

Pagrindinis asociacijos „Linava“ kelių transporto bendrovių tikslas parodoje - pristatyti savo paslaugas, pateikti informacijа apie keleivių ir krovinių vežimа kelių transportu. Lietuvos vežėjų asociacija parodoje Miunchene yra dalyvavusi ir ankstesniais metais. Tačiau šiemet, padedant ūkio ministerijai, asociacija „Linava“ galėjo daug plačiau pristatyti įmonių, kurių daugelis yra smulkios ir vidutinės, galimybes.

Apibendrinę parodoje gautus pasiūlymus ir kontaktus, asociacijos specialistai paskelbs juos „Linavos“ tinklapyje, kad ir kitos asociacijos įmonės galėtų siūlyti savo paslaugas.

Iš viso didžiausioje Europoje transporto ir logistikos parodoje „Transport logistic 2005“ šiemet dalyvavo daugiau kaip 1330 kompanijų iš 52 pasaulio šalių, taip pat ir 10 bendrovių iš Lietuvos.

Prezidiumo posėdyje - XV kongrese svarstyti klausimai

Birželio 2 d. įvyko asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdis, kuriame prezidiumo nariai ir asociacijos generalinis sekretorius aptarė XV vežėjų kongrese svarstytus klausimus bei diskusijų temas.

Posėdžio dalyvių nuomone, kongresas vyko sklandžiai, o vežėjų siūlymai, diskusijos buvo dalykiškos ir svarbios. Prezidiumo nariai sutarė, kad ir toliau asociacija turi veikti racionaliai ir nebijoti operatyviai kelti ir spręsti vežėjams aktualius klausimus.

Kongrese į asociacijos prezidiumа išrinktas šiaulių regiono atstovas Artūras Grigaliūnas paskirtas asociacijos Socialinių reikalų ir darbo su nariais komiteto pirmininku. A. Grigaliūnas vadovauja šiauliuose įsikūrusiai kelių transporto įmonei UAB „Refta“.

Dėl naudotojo mokesčio sumokėjimа patvirtinančių dokumentų

Asociacija „Linava“ atkreipia vežėjų dėmesį, jog nuo 2005 m. gegužės 31 d. transporto priemonių savininkai ar valdytojai privalo turėti Lietuvos Respublikoje, užsienio šalyse, iš jų ir Europos Sаjungos valstybėse narėse, įregistruotų transporto priemonių savininkų ar valdytojų naudotojo mokesčio sumokėjimа patvirtinančius dokumentus. Nuo gegužės 31 d. kontrolė vykdoma muitinės postuose įvažiuojant ar išvažiuojant per išorinę Europos Sаjungos sienа Lietuvoje, o važiuojant aukščiausios kategorijos keliais, kontrolę vykdo teritorinės policijos įstaigos ir Valstybinė kelių transporto inspekcija.

įsigaliojęs nutarimas numato, kad metinis mokestis, sumokėtas iki 2005 m. sausio 1 d., galioja iki nustatyto mokestinio laikotarpio pabaigos 2005 metais. Pagal 2004 m. galiojusiа tvarkа, pristatant transporto priemonę valstybinei techninei apžiūrai, kartu būdavo pateikiami banko patvirtinti dokumentai, kad mokestis sumokėtas. Techninės apžiūros kontrolierius transporto priemonės techninės apžiūros talone pažymėdavo sumokėto mokesčio dydį ir tai patvirtindavo parašu bei antspaudu. Mokesčio sumokėjimo dokumentai, patvirtinti banko, arba jų kopijos, patvirtintos įmonės antspaudu ir vadovo parašu, paliekami valstybinės techninės apžiūros įmonėje ir saugomi su valstybinės techninės apžiūros rezultatų kortele.

Asociacijos nuomone, ši atžyma talone laikinai galėtų būti mokesčio sumokėjimo patvirtinimu, juolab kad ten pat yra nurodyta kitos techninės apžiūros data. Atliekant techninę apžiūrа 2005 m., vežėjai mokestį mokėtų pagal naujа tvarkа ir jau turėtų mokesčio sumokėjimo dokumentus, patvirtintus banko, arba jų kopijas, patvirtintas įmonės antspaudu ir vadovo parašu.

Siekiant išvengti painiavos, asociacija „Linava“ pataria įmonių vadovams pasirūpinti, kad vairuotojai turėtų naudotojo mokesčio sumokėjimа patvirtinančius dokumentus arba jų kopijas, patvirtintas įmonės antspaudu ir vadovo parašu.

Susisiekimo ministerijoje

aptarė vežėjų aktualijas

Gegužės 30 d. asociacijos

„Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius susitiko su Susisiekimo ministerijos sekretore Liudmila Zumeriene ir aptarė šalies vežėjams rūpimus klausimus bei kitas kelių transporto aktualijas.

Pasak asociacijos prezidento A. Kondrusevičiaus, svarstyti svarbiausieji - kelionės leidimų į Rusijа - klausimai, aptartos vežėjų problemos Lenkijoje, Balkanų šalyse. Kalbant apie pasirengimа dvišalių komisijų posėdžiams su šių šalių transporto institucijomis, A. Kondrusevičius paprašė ministerijos sekretorės rasti galimybę paspartinti bendradarbiavimа su Balkanų šalimis kelių transporto srityje.

„Linava“ apskųs Vilniaus

apygardos teismo sprendimа

Asociacija „Linava“ Aukščiausiajam teismui ketina apskųsti Vilniaus apygardos teismo sprendimа atmesti vežėjų asociacijos „Linava“ skundа dėl žurnalo „Kelias“ straipsnio, kuris pakenkė asociacijos reputacijai ir vardui.

Kaip teigė asociacijos „Linava“ advokatė Aurelija Vingrienė, su tokiu teismo sprendimu asociacija nesutinka, todėl ir toliau teisminiu keliu sieks, kad būtų paneigti tikrovės neatitinkantys teiginiai žurnalo „Kelias“ straipsnyje apie tariamas kompensacijas vežėjams už TIR knygeles.

Anatolijus JAKIMOVAS

Asociacijos „Linava“ spaudos atstovas

Dėl informacijos

apie tranzito įstaigа

šveicarijos muitinė informavo, jog sunkiasvorių transporto priemonių prastovos šveicarijos pasienyje vyksta todėl, kad tranzito deklaracijose trūksta informacijos apie tranzito įstaigа.

Remiantis Bendrojo tranzito procedūra, šveicarijos tranzito punktas (įvažiavimo punktas) privalo būti deklaruotas išvykimo šalies pateiktos tranzito deklaracijos 51 langelyje. Jeigu ši informacija nepateikta, šveicarijos kompetentinga įstaiga privalo paklausti išvykimo šalies trūkstamų duomenų, kas ir turi įtakos sugaišimui pasienyje.

Todėl prašome vežėjų tranzito deklaracijoje deklaruoti šveicarijos tranzito įstaigа (ši procedūra turėtų būti atlikta išvykimo šalyje).

Pateikiame pagrindinių tranzito įstaigų referencinius numerius:

• Boncourt-Route - CH001141

• Stein / Bad Sackingen - CH001591

• Basel Weil motorway - CH001801

• Basel / St Louis motorway - CH001841

• Koblenz - CH002041

• Thayngen - CH002471

• Kreuzlingen motorway - CH002621

• St Margrethen DA Strasse - CH003071

• Chiasso Strada - CH004181

• Stabio Confine - CH004281

• Ponte Tresa - CH004101

• Brig - CH005051

• Gondo - CH005081

• Vallorbe-Route - CH005441

• Grand St Bernard tunnel - CH005701

• Genčve-Route SD Thфnex-Vallard - CH006221

• Genčve-Route SD Bardonnex - CH006251

• Genčve-Route SD Meyrin - CH006441

Informacijos ir IT skyrius

"Vežėjų žinios"
Birželis Nr. 11 (95)

"Linava" informuoja

Naujienos

Kelių transporto inspekcija

Naujienos

Valstybės sienos apsaugos tarnyba

Naujienos

Veteranai

Vytautui LEMKEI -75

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Streikuoja Suomijos pasieniečiai

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams