Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Asociacija „Linava“ pradeda rengtis

XV kongresui

Kovo 21 d. vykusiame asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdyje buvo aptarti trijuose regioniniuose susirinkimuose vežėjų kelti klausimai bei pasirengimo XV asociacijos kongresui aspektai.

Prezidiumo nariai atkreipė dėmesį į tai, jog vežėjų susirinkimuose Klaipėdoje ir Kaune šių regionų įmonių atstovai nebuvo labai aktyvūs. Tai negalima pasakyti apie šiaulių regiono vežėjus.

Bendras minėtuose susirinkimuose dalyvavusių vežėjų aktyvumas - apie 30 proc. Asociacijos vadovai kviečia vežėjus aktyviau dalyvauti rengiamuose susirinkimuose ir kartu spręsti kylančias problemas bei ieškoti racionalių sprendimų.

Prezidiumo posėdyje taip pat buvo diskutuojama dėl gegužės mėnesį vyksiančio XV kongreso darbotvarkės, organizacinių klausimų, aptarti kai kurių galimų kongreso nutarimų projektai bei asociacijos prezidento ir generalinio sekretoriaus ataskaitų metmenys.

Be to, prezidiumo nariai nagrinėjo narystės asociacijoje klausimus.

Surengti trys vežėjų regioniniai susirinkimai

Kovo 8-10 d. asociacija „Linava“ surengė vežėjų regioninius susirinkimus Kaune, Klaipėdoje ir šiauliuose, kuriuose dalyvavo per 100 transporto įmonių vadovų iš šių regionų.

Minėtiems regionams atstovaujantys asociacijos prezidiumo nariai pateikė savo rinkėjams ataskaitas, asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius ir generalinis sekretorius Valdas Gilys pristatė susiformavusiа verslo aplinkа rinkoje, pasidalijo informacija apie leidimų sistemos reikalus, TIR knygelių pardavimа bei aptarė asociacijos komercines perspektyvas. Be to, šiauliuose vykusiame susirinkime buvo išrinkti du kandidatai į asociacijos prezidiumo narius (R. Janulis ir A. Grigaliūnas), iš kurių vienas bus išrinktas į „Linavos“ prezidiumа XV asociacijos kongrese.

Vykusiuose susirinkimuose asociacijos nariai ir vadovai iškėlė ir apsvarstė daugiau kaip 25 aktualius vežėjams klausimus. Daugelis svarstytų klausimų yra bendri visiems vežėjams, bet aptarti ir tik konkrečiam regionui aktualūs klausimai.

įmonių vadovai akcentavo padidėjusiа lenkų vežėjų konkurencijа, Latvijos pasienyje nesuprantamai taikomа krovinių svėrimа, Lenkijoje skiriamas baudas mūsų vežėjams, civilinės atsakomybės draudimo brangimа. Taip pat jie atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuvoje tinkamai nevykdoma užsienio vežėjų leidimų kontrolė.

Klaipėdos regiono vežėjai prašė asociacijos vadovų padėti išspręsti rinkliavos klausimа Panemunės pasienio poste. Siekiama, kad rinkliava nebūtų taikoma. Klaipėdos vežėjų netenkina vizų į Rusijа ir Baltarusijа įforminimo kokybė. Asociacijos generalinis sekretorius V.Gilys pažadėjo šį klausimа išspręsti artimiausiu metu.

šiaulių regiono vežėjai pažymėjo, jog būtina taikyti licencijavimа ekspeditoriams, siekiant išvengti apgavysčių ir nepatikimų partnerių.

Visos vežėjų iškeltos problemos bus svarstomos prezidiumo posėdžiuose ir kiek galima operatyviau sprendžiamos. Kovo 30 - balandžio 5 d. įvyks susirinkimai Panevėžyje, Alytuje ir Vilniuje. Keleivinio transporto įmonių regioninis susirinkimas įvyks kovo 31 d. Vilniuje.

Anatolijus JAKIMOVAS

Asociacijos „Linava“ spaudos atstovas

Atlikta analizė dėl PVM susigrаžinimo iš Lenkijos

Specialistų teigimu, kai kurios sаraše minimos įmonės Lenkijoje nėra užsiregistravusios PVM mokėtojomis. Yra įmonių, kurios sаskaitose nurodytа PVM sumа neįtraukia į finansinės atskaitos dokumentus ir nesumoka tos PVM sumos į Lenkijos biudžetа, todėl pagal tokias sаskaitas taip pat negrаžinamas PVM.

Asociacija „Linava“ praneša, kad firma LOMO Lenkijoje PVM mokėtoju užsiregistravo nuo 2003 m. rugsėjo, todėl nuo šios datos LOMO išrašytos sаskaitos nebeatmetamos ir PVM grаžinamas.

Asociacijos „Linava“ PVM poskyrio darbuotojai išskyrė 8 lenkų firmas, kuriose asociacijos vežėjai dažniausiai pirko degalus ir kitas paslaugas, o jų išrašytas sаskaitas Lenkijos mokesčių inspekcija atmetė: „CITRONEX Sp. z o.o.“, „Targopal“, „International Truck&Tank Cleaning & Service“, „Stacja Paliw SZEJK s. c. A. Synowka“, S.Gwardecki“, „URBI MAX Z.Urbanski“, „P.H. Dieselpol s.c.“, „Las Vegas“, „Stacja Paliw Lampa“, ITTCS (plovykla).

Asociacija siūlo vežėjams įspėti savo vairuotojus, kad pastarieji pirktų kurа ir paslaugas tik gerai žinomose degalinėse. Dar geriau, jeigu būtų atsiskaitoma kuro pirkimo kortelėmis, o ne grynaisiais pinigais.

PVM grаžinimo poskyrio specialistų teigimu, nuo pat PVM iš Lenkijos grаžinimo pradžios nebuvo nė vieno atvejo, kad „Linavos“ parengtos paraiškos būtų atmestos. Tuo tarpu kitų tarpininkų parengtų vežėjų paraiškų Lenkijos mokesčių inspekcija atmetė per 20, o vežėjai nesusigrаžins apie 0,5 mln. Lt.

Pastaruoju metu dėl PVM grаžinimo asociacija „Linava“ aktyviai dirba su Vokietijos, Ispanijos, Danijos, Olandijos, Liuksemburgo finansinėmis institucijomis, o šia „Linavos“ teikiama paslauga jau naudojasi daugiau kaip 600 vežėjų įmonių.

Susitikimas su

VKTI vadovais

Kovo 14 d. įvyko asociacijos „Linava“ generalinio sekretoriaus V. Gilio, Informacijos ir IT skyriaus vadovo V. Adomaičio ir Krovininio transporto skyriaus vadovo
G. Ramaslausko susitikimas su Valstybinės kelių transporto inspekcijos vadovybe. Susitikime aptartos šiuo metu regionuose vykstančiuose vežėjų pasitarimuose išsakomos problemos dėl užsienio vežėjų kontrolės. Pasikeista nuomonėmis dėl keleivių vežimo nuo autobusų stočių lengvaisiais automobiliais užsakomaisiais reisais. Aptartos galimybės realizuoti bendrus projektus vykdant užsienio šalių vežėjų, naudojančių Lietuvos Respublikos krovininio transporto leidimus, kontrolę ir apskaitа, keleivių aptarnavimo gerinimа reguliariuose maršrutuose ir informacijos teikimo keleiviams, perkantiems keleivinio transporto įmonių paslaugas, išplėtimo galimybes. Atskiroms problemoms nagrinėti buvo nutarta sudaryti darbo grupes, kurios parengtų pasiūlymus dėl tolesnių sprendimų priėmimo.

Dėl kelių darbų Belgijoje

Belgijos vežėjų asociacija FEBETRA informavo apie kelių darbus, vykdomus greitkeliuose E411 (Briuselis-Liuksemburgas) ir E25 (Liege-Bastogne). Nuo 2005 m. kovo 14 d. iki rugsėjo 1 d. kelio darbai bus vykdomi šiose E25 ir E411 greitkelių atkarpose:

• 1 atkarpa: kelias E25 (A26), tarp

Ferrieres ir Houffalize (35,6-52,4 km);

• 2 atkarpa: kelias E25 (A26), tarp

Houffalize ir Bastogne (52,4-80,6 km);

• 3 atkarpa: kelias E411 (A4), tarp

Libramont ir Tellin (130-109,4 km);

• 4 atkarpa: kelias E411 (A4), tarp

Neufchateau ir Habay (145,6-158,1 km).

Alternatyvūs maršrutai:

Liege-Verviers-Sankt Vith-Prum-Trier-Liuksemburgas.

Dėl atliekamų Richemont viaduko (A31 kelias, šiaurės Metz) kelio remonto darbų transporto priemonėms, nuo š. m. balandžio 24 d. vykstančioms Belgijos link, rekomenduojamas šis alternatyvus maršrutas: Briuselis-Mons-Valenciennes-Cambrai-Reims-Langres-Dijon.

Kelio darbai bus vykdomi Antverpeno žiede Ghent kryptimi ir sankirtose su greitkeliais E313/E34, E19 ir A12.

Nuo 2005 m. kovo 26 d. iki rugsėjo 15 d. transporto priemonės, vykstančios tranzitu arba į Antverpeno uostа, privalės važiuoti Antverpeno žiedu, kuriame po 3 savaičių eismas bus siaurinamas iki 2x2 juostų. Liepos mėn. Kennedy tunelis bus uždarytas 2 m plotį viršijančioms transporto priemonėms.

Dėl laikinų apribojimų Baltarusijos keliuose

Nuo š. m. kovo 25 d. iki gegužės 1 d. Baltarusijos Respublikos transporto ir komunikacijų ministerija savo šalies respublikiniuose keliuose įvedė bendros leistinos masės ir apkrovų ant ašių apribojimus, išskyrus šiuos kelius:

• M-1/E-30 Brestas (Kozloviči)-Minskas- Rusijos Federacijos siena (Riedki);

• M-2 Minskas-Nacionalinis Minsko

oro uostas;

• M-9 Minsko žiedinis kelias.

Taip pat šiuo nutarimu nustatyti eismo apribojimai nuo 2005-06-01 iki 2005-08-31 esant dienos temperatūrai aukštesnei negu 250 C nuo 10.00 iki 22.00 val. dienos metu.

Informacijos ir IT skyrius

Dėl apvalios medienos kabotažinių vežimų švedijoje

švedijos pramonės, darbo ir susisiekimo ministerijos Transporto politikos skyrius praneša, kad dėl š. m. sausio 8-9 d. įvykusių audrų švedijos pietinėje dalyje padarytos žalos miškams yra priimtas sprendimas tris mėnesius leisti kabotažinius vežimus aštuoniose pietinėse švedijos provincijose apvaliа medienа gabenti su specializuotais miškovežiais, turinčiais Europos Bendrijos leidimų kopijas.

Norminis teisės aktas, suteikiantis teisę vykdyti apvalios medienos kabotažinius vežimus švedijos pietinėje dalyje, galios nuo š. m. kovo 16 d. iki birželio 30 d.

Krovininio transporto skyrius

"Vežėjų žinios"
Kovas Nr. 6 (90)

"Linava" informuoja

Naujienos

Naujienos

Veteranai

VETERANų KLUBUI - DVEJI

Vežėjų žinios

SILVER CAR autovežiai

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

VKTI informuoja

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams