Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

IRU konferencija Maskvoje

2004 m. kovo 5 d. Maskvoje, Rusijos Federacijoje, Tarptautinės kelių transporto sаjungos (IRU) atstovybė Maskvoje surengė 2-аjа tarptautinę konferencijа kelių transporto plėtros Rusijoje klausimais „Kelių transportas naujos Rusijos transporto strategijos kontekste“. šioje konferencijoje buvo kalbama apie kelių transporto sektoriaus perspektyvas, problemas, Europos Sаjungos plėtrа ir jos pasekmes tarptautiniam kelių transporto verslui. IRU konferencijoje dalyvavęs asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius jos dalyviams pristatė prognozuojamas Lietuvos kelių transporto sektoriaus problemas bei jų sprendimo kelius Europos Sаjungos kontekste.

Lina KARSOKAITė

Asociacijos „Linava“ atstovė spaudai

PVM taikymo seminarai

š. m. kovo mėn. asociacija „Linava“ organizuoja seminarus dėl naujų PVM įstatymo taikymo nuostatų, įsigaliosiančių nuo 2004 m. gegužės 1 d. Pranešėja - LR finansų ministerijos Mokesčių departamento direktorė Ingrida šimonytė.

Seminarai vyks Alytuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, šiauliuose ir Vilniuje. Kovo 10 d. 10.00 val., šiaulių pramonės ir prekybos rūmai, Vilniaus g. 88, šiauliai. Kovo 12 d. 10.30 val., Klaipėdos verslo ir technologijos kolegija, Bijūnų g. 10, Klaipėda Kituose regionuose vyksiančių seminarų, kurie nepateikti grafike, datos bus tikslinamos ir paskelbtos atskirai. Maloniai kviečiame dalyvauti asociacijos narius ir kandidatus.

Krovininio transporto skyrius

Keleivinio transporto naujienos

Dėl Kompensavimo tvarkos

ir Transporto priemonių

atnaujinimo programos

Kaip jau rašėme 2004 01 12 d. informacijoje, 2003 m. gruodžio 31 d. raštu Nr. 32-1931 kreipėmės į LR Vyriausybę dėl „Keleivinio transporto vežėjų nuostolių, susidariusių dėl būtinų keleivinio kelių transporto paslaugų teikimo visuomenei, kompensavimo tvarkos“ nuostatų nevykdymo.

įvertinę Susisiekimo ministerijos atsakymа ir vykdydami 2004 m. sausio 27 d. įvykusio Keleivinio transporto sekcijos biuro pasitarimo sprendimа, 2004 02 18 d. išsiuntėme Vyriausybei raštа Nr. 32-197, prašydami įpareigoti Vyriausybės atstovus apskrityse patikrinti, kaip vykdomos „Keleivinio transporto vežėjų nuostolių, susidariusių dėl būtinų keleivinio kelių transporto paslaugų teikimo visuomenei, kompensavimo tvarkos“ ir „Keleivinio transporto vežėjų dėl transporto lengvatų negautų pajamų atlyginimo tvarkos“ nuostatos. Dėl nesuprantamų priežasčių Vyriausybė vėl persiuntė mūsų laiškа Susisiekimo ministerijai, kuri paprašė konkrečios informacijos: kokios savivaldybės nevykdo minėtų nutarimų. ši informacija buvo surinkta ir pateikta Susisiekimo ministerijai š. m. kovo 4 d.

2001 m. spalio 4 d. LR Vyriausybė nutarimu Nr. 1196 patvirtino LR Vyriausybės 2001-2004 m. programos įgyvendinimo priemones. Viena iš jų - visuomeninio keleivinio transporto priemonių atnaujinimo programos parengimas. Siekdama sudaryti palankias sаlygas transporto priemonėms atnaujinti, 2002 m. asociacija „Linava“ pateikė Susisiekimo ministerijai konkrečius pasiūlymus dėl kai kurių įstatymų pakeitimų. š. m. sausio 5 d. asociacija „Linava“ kreipėsi į Susisiekimo ministerijа, norėdama sužinoti apie minėtos programos parengimo eigа. Susisiekimo ministerija informavo mus, kad 2003 m. gruodžio 15 d. raštu Nr. 2-25-4916 ministerija pateikė Vyriausybei nutarimo projektа, siūlydama pripažinti minėtа Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonę netekusia galios. š. m. sausio 20 d. raštu Nr. 32-61 asociacija „Linava“ kreipėsi į LR Ministrа Pirmininkа A.Brazauskа pareikšdama, jog nesutinka su Susisiekimo ministerijos pasiūlymu ir dar kartа akcentavo visuomeninio keleivinio transporto priemonių atnaujinimo svarbа.

Dėl savivaldybėms

teikiamų ataskaitų

į asociacijа „Linava“ kreipėsi kai kurie keleivių vežėjai klausdami: ar pateikiant savivaldybėms ataskaitas nuostoliams, susidarantiems teikiant visuomenei būtinas vežimo paslaugas, kompensuoti, reikia pateikti duomenis tik apie nuostolingus, ar ir pelningus maršrutus. Norėdami išsiaiškinti šį klausimа, kreipėmės į Susisiekimo ministerijа ir gavome atsakymа (2004 02 13 raštas Nr. 25-2-73), kuriame paaiškinta, kad „Keleivinio transporto vežėjų nuostolių, susidariusių dėl būtinų keleivinio kelių transporto paslaugų teikimo visuomenei, kompensavimo tvarkos“ nuostatos numato vežėjų nuostolių kompensavimа, kai reguliaraus vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršrutai vežėjams yra nuostolingi (Tvarkos 3 punktas) ir, kad šių maršrutų išlaidos turi būti apskaičiuojamos atskirai. Todėl vežėjai privalo teikti savivaldybėms ataskaitas tik apie nuostolingai veikiančius maršrutus.

Pageidaujančius gauti Susisiekimo ministerijos raštа dėl teikiamų savivaldybėms ataskaitų prašome kreiptis į Keleivinio transporto skyrių tel. (8-5) 278 65 32.

Dėl vežėjų parinkimo visuomenės

aptarnavimo įsipareigojimams vykdyti konkurso

į mus kreipėsi kai kurie vežėjai, prašydami išaiškinti, kokiais atvejais reikalinga skelbti konkursus vežėjams parinkti, numatytus „Keleivinio kelių transporto vežėjų nuostolių, susidariusių dėl būtinų keleivinio kelių transporto paslaugų teikimo visuomenei, kompensavimo tvarkos“ 2 punkte.

Dar kartа išnagrinėję Kompensavimo tvarkа ir įvertinę susisiekimo ministro 2003 m. kovo 13 d. įsakymo Nr. 3-154, patvirtinusio Kompensavimo tvarkа, antrаjį punktа, manome, kad konkursai turi būti organizuojami tik naujiems maršrutams. šiuo klausimu taip pat konsultavomės su Susisiekimo ministerijos Kelių ir kelių transporto departamentu, kurio darbuotojai patvirtino, kad minėto ministro įsakymo 2 punktas būtent tai ir numato: „Nustatau, kad Keleivinio kelių transporto vežėjų nuostolių, susidariusių dėl būtinų keleivinio kelių transporto paslaugų teikimo visuomenei, kompensavimo tvarkos 2 punkte nurodyti konkursai vežėjams parinkti organizuojami maršrutams, kurie bus pradedami įsigaliojus minėtajai tvarkai“.

Teisės aktų pakeitimai

Dėl Bendrijos leidimų

ir licencijų išdavimo

Valstybinės kelių transporto inspekcijos viršininko 2004 m. vasario 6 d. įsakymu

Nr. 2B-35 patvirtinta Bendrijos leidimų ir bendrijos licencijų bei jų kopijų išdavimo ir naudojimo tvarka bei keleivių vežimo savo sаskaita veiklos liudijimų išdavimo tvarka (žin., 2004 02 19, Nr. 26-841).

Dėl Pridėtinės vertės

mokesčio įstatymo

LR Seimas 2004 m. sausio 15 d. priėmė LR pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymа Nr. IX-1960, kuriuo patvirtino naujа Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo redakcijа (žin., 2004 01 31, Nr. 17-505).

Nauja Akcizų

įstatymo redakcija

LR Seimas 2004 m. sausio 29 d. priėmė LR akcizų įstatymo pakeitimo įstatymа
Nr. IX-1987, kuriuo patvirtino naujа Akcizų įstatymo redakcijа (žin., 2004 02 19, Nr. 26-802).

Planuojamas UITP seminaras

Informuojame, kad š. m. balandžio 6 d. Vilniuje planuojamas Tarptautinės visuomeninio keleivinio transporto asociacijos (UITP) seminaras keleivinio transporto finansavimo ir lobistinės veiklos klausimais, skirtas Lietuvos keleivinio transporto įmonių vadovams ir savivaldybių atstovams. Išsamesnę informacijа apie šį seminarа išsiųsime vėliau.

Keleivinio transporto skyrius

Išvežimo iš ES muitų teritorijos muitinės

įstaigų sаrašas

Muitinės departamentas patvirtino išvežimo iš ES muitų teritorijos muitinės įstaigų sаrašа:

1. Vilniaus teritorinė muitinė:

1.1. Medininkų kelio postas, Kelias A3, Vilniaus r.;

1.2. Lavoriškių kelio postas, Kelias 103, Vilniaus r.;

1.3. šalčininkų kelio postas, Kelias 104, šalčininkų r.;

1.4. Raigardo kelio postas, Kelias A4, Varėnos r.;

1.5. Vaidotų geležinkelio postas, Eišiškių pl. 100, Vilnius;

1.6. Oro uosto postas, Rodūnės kelias 2, Vilnius.

2. Kauno teritorinė muitinė:

2.1. Kybartų kelio postas, Kelias A7, J. Basanavičiaus g. 1, Kybartai;

2.2. Kybartų geležinkelio postas, Naumiesčio g. 4, Kybartai;

2.3. Kauno oro uosto postas, Karmėlava, Kauno r.

3. šiaulių teritorinė muitinė:

3.1. šiaulių oro uosto postas, Lakūnų g. 4, šiauliai.

4. Klaipėdos teritorinė muitinė:

4.1. Panemunės kelio postas, Kelias A12, Donelaičio g., Panemunė, šilutės r.;

4.2. Malkų įlankos jūrų uosto postas, Perkėlos g. 10, Klaipėda;

4.3. Molo jūrų uosto postas, Naujoji uosto g. 23, Klaipėda;

4.4. Pilies jūrų uosto postas, Nemuno g. 24, Klaipėda;

4.5. Pagėgių geležinkelio postas, Geležinkelio g. 7, Pagėgiai.

Remonto darbai

Glion tuneliuose

Tarptautinė vežėjų sаjunga IRU primena, jog nuo 2004 m. balandžio 15 d. iki lapkričio mėn. pabaigos bus vykdomi ilgalaikiai remonto darbai Glion tuneliuose, esančiuose šveicarijoje tarp Montreux ir Villeneuve, važiuojant automagistrale A9 (Lausanne - St Maurice). Dėl remonto darbų bus uždaryta viena tunelio pusė, o eismas leidžiamas dviem kryptimis kita tunelio puse. Kadangi šioje atkarpoje eismas ypač intensyvus, galimos didelės transporto priemonių grūstys.

Papildoma informacija teikiama interneto svetainėje www.glion-fute.ch (šiuo metu tik prancūzų kalba; informacija anglų ir vokiečių kalbomis bus pateikta nuo 2004 m. balandžio 1 d.).

Alternatyvius maršrutus galima rasti pridedamame žemėlapyje.

Vokietijos vyriausybė ir bendrovė

TOLL COLLECT pasiekė susitarimа

2004 m. vasario 29 d. Vokietijos kancleris Gerhardas Schrцderis spaudos konferencijoje Berlyne paskelbė, jog Vokietijos vyriausybė nusprendė pratęsti bendradarbiavimа su bendrove Toll Collect, įdiegiant Vokietijoje Kelių mokesčių sistemа sunkiasvorėms krovininėms transporto priemonėms.

Pagal susitarimа, supaprastinta naujos kelių mokesčių sistemos versija privalo pradėti veikti nuo 2005 m. sausio 1 d. Visa sistema pradės veikti nuo 2006 m. sausio 1 d. Taip pat buvo pasiektas susitarimas dėl atsakomybės ir baudų, jeigu bus delsiama įdiegti sistemа numatytu laiku (maksimali bauda 780 mln. eurų).

Savo ruožtu, Tarptautinė kelių transporto sаjunga (IRU) pareikalavo skubaus susitikimo su Europos Komisija, Vokietijos transporto ministru ir bendrove Toll Collect, kad būtų gauti atsakymai į kelių transporto sektoriui aktualius klausimus. Apie tolesnę įvykių raidа IRU informuos papildomai.

Naujos kuro kainos Lenkijos degalinėse

Bendrovė ORLEN PETROPROFIT atsiuntė naujas kuro kainas Lenkijos degalinėse, kuriose galima piltis kurа naudojantis firmos PETROPROFIT kuro kortelėmis.

KURO (D) KAINOS, LENKIJA (su Petroprofit kortelėmis), 2004 03 02

Kodas Degalinė Adresas Kaina

101 F. W. „PCH“ 59-900 Zgorzelec Jędrzychowice 98 B 2,99

103 „WYGODA“ S.A. 43-400 Cieszyn Graniczna 50 2,99

104 P.W.“ BILMEX-TANK“ 32-444 Gщogoczуw Gщogoczуw 497 2,89

105 P.H.U. „OAZA“ Sp. z o.o. 73-108 Kobylanka Chrobrego 22 2,97

106 Stacja Paliw „GASTOR“ 43-430 Pogуrze Pogуrze 25 2,99

107 F.H.U. „MAC-NOVA“ 86-050 Solec Kujawski Kujawska 52 2,83

109 F.H.U. „NUKA-2“ 42-504 Będzin Pustkowie 2 2,96

111 P.H.U. „DANROB“ 32-200 Miechуw Jaksice 428 2,93

112 P.W. „INTERTANK“ 68-120 Iщowa Эagaсska 61 A 2,96

113 P.W. „MERA“ 21-440 Jedlanka Jedlanka 2,87

114 J.S.K. „HACZYKOWSCY“ 99-400 Щowicz Poznaсska 51 2,91

116 M.ARCAB i WSPУLNICY 97-217 Olszowiec Olszowiec 58 A 2,89

117 „PROFIT“ Sp z o.o. 21-040 Ъwidnik Piasecka 20 2,90

118 P.H.U. „BIS“ 63-640 Bralin Namysщowska 7 2,96

134 F.H.-U. „PIELGRZYM“ 34-721 Raba Wyэna Raba Wyэna 256 A 2,95

135 Stacja Paliw Pщynnych „MSA“ 38-422 Kroъcienko Wyэne Kroъcienko

136 „EUROPA“ Sp. z o.o. 07-300 Ostrуw Mazowiecka Nagoszewo 2 A 2,92

137 Stacja Paliw „MADOR“ 96-320 Mszczonуw Zbiroэa 18 2,89

204 ORLEN PetroProfit „Jabщonna“ 23-114 Jabщonna Jabщonna /k Lublina 2,92

205 ORLEN PetroProfit „Jastkуw I“ 20-002 Jastkуw I Jastkуw 2,92

206 ORLEN PetroProfit „Jastkуw II“ 20-002 Jastkуw II Jastkуw 2,92

208 ORLEN PetroProfit 22-680 Lubycza Krуlewska „Lubycza Krуlewska“ Lubycza Krуlewska 2,92

209 ORLEN PetroProfit „Щabuсki“ 22-437 Щabuсki Щabuсki 2,93

210 ORLEN PetroProfit 23-310 Modliborzyce „Modliborzyce“ Modliborzyce 2,88

211 ORLEN PetroProfit „Niedrzwica“ 24-222 Niedrzwica Niedrzwica 2,90

216 ORLEN PetroProfit „Siedliszcze“ 22-130 Siedliszcze Siedliszcze 2,90

218 ORLEN PetroProfit „Stoщpie k/Cheщma“ 22-151 Stoщpie Stoщpie 2,91

221 ORLEN PetroProfit „Zalesie“ 21-025 Zalesie Zalesie 2,90

301 ORLEN PetroTank „Barwinek“ 38-454 Tylawa Barwinek -

Plovyklos:

101 F. W. „PCH“ 59-900 Zgorzelec Jędrzychowice 98 B 100,00

124 ZUK Motaniec 73-107 Kobylanka Motaniec 26 98,00

125 Wulkanizatorstwo Handel Oponami 64-310 Lwуwek Groсsko 80,00

127 „ЭAK“ Kщodzko 57-300 Kщodzko Zajęcza 4 80,00

402 ORLEN PetroZachуd „Poкrzadщo“ 66-230 Toporуw Poкrzadщo 90,00

Naujos rinkliavos Vengrijoje

Vengrijos vežėjų asociacija ATRH pateikė atnaujintа informacijа apie keleiviniam bei krovininiam transportui įsigaliosiančius rinkliavų tarifus nuo 2004 m. kovo 12 d. automagistralėse M1, M3, M5 ir M7.

KROVININIO TRANSPORTO

RINKLIAVOS VENGRIJOJE

(tarifai nuo 2004 m. kovo 12 d.,

įskaitant 25 proc. PVM)

M1, M3, M5, M7 (vinjetės sistema)

Vinjetę šioms automagistralėms galima įsigyti automagistralę prižiūrinčios bendrovės biuruose, servisuose, pašto įstaigose bei Vengrijos vežėjų asociacijoje ATRH. Tarifai yra tokie:

• lipdukas, galiojantis 4 dienas

(nuo 2003 m. gruodžio 1 d. iki 2004 m.

balandžio 30 d. ir nuo 2004 m. spalio 1 d.

iki 2004 m. gruodžio 31 d.)

- Kategorija D1: transporto priemonės arba kombinuotos transporto priemonės, kurių didžiausias leistinas svoris iki 3,5 t HUF 970

• lipdukas, galiojantis 4 dienas

(nuo 2004 m. gegužės 1 d. iki 2004 m.

rugsėjo 30 d.)

- Kategorija D1: transporto priemonės arba kombinuotos transporto priemonės, kurių didžiausias leistinas svoris iki 3,5 t HUF 1,270

• lipdukas, galiojantis 10 dienų

- Kategorija D1: transporto priemonės arba kombinuotos transporto priemonės, kurių didžiausias leistinas svoris iki 3,5 t HUF 2,000

- Kategorija D2: transporto priemonės arba kombinuotos transporto priemonės, kurių didžiausias leistinas svoris per 3,5 t iki 7,5 t HUF 5,500

- Kategorija D3: visos transporto priemonės, nepatenkančios į D1 ir D2 kategorijas HUF 8,500

• lipdukas, galiojantis 31 dienа

- Kategorija D1: transporto priemonės arba kombinuotos transporto priemonės, kurių didžiausias leistinas svoris iki 3,5 t HUF 3,400

- Kategorija D2: transporto priemonės arba kombinuotos transporto priemonės, kurių didžiausias leistinas svoris per 3,5 t iki 7,5 t HUF 10,000

- Kategorija D3: visos transporto priemonės, nepatenkančios į D1 ir D2 kategorijas HUF 14,500

• lipdukas, galiojantis nuo 2004 m.

sausio 1 d. iki 2005 m. sausio 31 d.

- Kategorija D1: transporto priemonės arba kombinuotos transporto priemonės, kurių didžiausias leistinas svoris iki 3,5 t HUF 30,500

- Kategorija D2: transporto priemonės arba kombinuotos transporto priemonės, kurių didžiausias leistinas svoris per 3,5 t iki 7,5 t HUF 88,000

- Kategorija D3: visos transporto priemonės, nepatenkančios į D1 ir D2 kategorijas HUF 130,000

Pastaba: vinjetė galioja tik tada, kai pridedamas kvitas. Transporto priemonėms, važiuojančioms be vinjetės, bus taikoma bauda.

Nemokamos atkarpos:

- M1 Budapest - susijungimas M0

(km 5.6 - 16.3)

- M1 Biatorbagy - susijungimas M0

Budapest kryptimi (km 17.6 - 16.3)

- M1 Tatabany senamiestis -

Tata (km 55.5 - 66.8)

- 1 Gyor rytai - susijungimas su

pagrindiniu keliu 85 (km 106 - 129.4)

Hegyeshalom pasienio postas

(km 159.4 - 171.7)

- M3 Budapest - susijungimo kelias 2/B

(km 10.1 - 13.1)

- M3 Kerekharaszt - Hatvan

(km 51.3 - 54.7)

- M7 Budapest - Erd (km 5.6 - 17.7)

- M7 Szekesfehervar rytai -

Szekesfehervar vakarai (km 58.4 - 63.8)

šaltinis: ATRH, 2004 vasario mėn.

Informacijos ir IT skyrius

"Vežėjų žinios"
Kovas Nr. 5 (65)

"Linava" informuoja

Naujienos

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Kelyje į ES - vis mažiau nežinomųjų

Teisė

Nauji teisës aktai, aktualūs vežėjams