Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Derybos su čekija

Spalio 29-30 d. Vilniuje vyko Lietuvos ir čekijos jungtinio kelių transporto komiteto posėdis. Lietuvai atstovavo Susisiekimo ministerijos Kelių ir kelių transporto departamento direktorius R. Petravičius (delegacijos vadovas), vyriausioji specialistė B. Sviklienė, Valstybinės kelių transporto inspekcijos viršininkas V. žukauskas ir asociacijos „Linava“ Krovininio transporto skyriaus vadovas G. Ramaslauskas. čekijos delegacijai vadovavo Transporto ministerijos atstovas I. Dvoračekas.

Derybų pradžioje delegacijos pasikeitė statistine informacija apie Lietuvos ir čekijos tarpusavio užsienio prekybа. Pažymėta, kad nuo 1998 m. užsienio prekybos apimtis nuolat auga, o kelių transportas (juo tarp Lietuvos ir čekijos vežama 95 proc. visų prekių) yra svarbiausias veiksnys. čekijos delegacija atkreipė dėmesį, kad Lietuvos vežėjai užima apie 75-79 proc. dvišalių vežimų rinkos.

Daugiausia diskusijų sukėlė krovinių leidimų kvotų nustatymas. Lietuvos delegacija informavo, jog jau yra panaudoti visi 2003 m. Lietuvos vežėjams skirti leidimai ir paprašė skirti jų papildomai. čekijos delegacija pažymėjo, kad praėjusiais metais čekų vežėjai panaudojo tik 50 proc. nustatytos leidimų kvotos ir šiais metais nėra jokio poreikio jos didinti. Vis dėlto po išsamių diskusijų Lietuvos delegacijai pavyko pasiekti, kad čekijos delegacija papildomai skirtų 500 dvišalių bei tranzitinių leidimų Euro 1 ir aukštesnės kategorijos sunkvežimiams, o dar 1 000 tokių leidimų išsiųstų artimiausiu metu. Tikimasi, kad tiek jų Lietuvos vežėjams pakaks iki metų pabaigos. Kitiems metams Lietuvai bus skirta 4 100 dvišalių ir tranzitinių leidimų, kurie galios iki 2004 m. gegužės 1 d., ir 350 trečiųjų šalių leidimų, kurie galios iki 2005 m. sausio 31 d.

Posėdyje taip pat apsvarstyti praktiniai keleivių ir krovinių vežimo klausimai, aptartas bendradarbiavimas po Europos Sаjungos išsiplėtimo. Pažymėta, kad abi šalys laikysis nustatytos pereinamųjų laikotarpių formulės 2+2+1 dėl kabotažo.

Gintautas RAMASLAUSKAS
Krovininio transporto skyriaus vadovas

Algimanto BRAZAIčIO nuotr.

"Vežėjų žinios"
Lapkritis Nr. 21 (57)

"Linava" informuoja

Derybos su čekija

Prancūzija papildomai skyrė 1 500 leidimų

Dėl dienpinigių apmokestinimo

Rusijos muitinės aktualijos

Kelių fondo mokesčiai

Dėl PVM susigrаžinimo iš Lenkijos

Ašių apkrovimo ypatumai

Nauja elektroninė kelių mokesčių sistema Austrijoje

Kelio darbai Jungtinėje Karalystėje

Ab banko „Hansabankas“ anketa dėl bankomatų

IRU aktualijos

Europos Sаjungos plėtros forumas Paryžiuje

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Seminaras dėl integracijos į Europos Sаjungа

STATOIL - dešimt metų Lietuvoje

Pasienio kontrolės punktų likimas Lietuvai tapus ES nare

VKTI informuoja

Pasaulio kongrese - palankūs atsiliepimai apie Lietuvа

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams