Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

DėL KELIų MOKESčIO VOKIETIJOJE įVEDIMO

Informuojame, kad 2003 m. rugpjūčio 31 d. Vokietijoje prasidės įvadinė nemokama kelių mokesčio, priklausančio nuo nuvažiuoto atstumo, fazė, kuri truks apie du mėnesius. Kelių mokestis už važiavimа krovininiais automobiliais Vokietijoje turėtų būti mokamas nuo lapkričio 2 d.

šis mokestis (priklausomai nuo ašių skaičiaus ir išmetamų teršalų kiekio) sudarys nuo 9 iki 14 ct už kilometrа ir bus taikomas krovininėms transporto priemonėms, kurių bendra masė yra didesnė kaip 12 t. įvedus mokestį, priklausantį nuo nuvažiuoto atstumo, nebus imamas mokestis, priklausantis nuo kelionės trukmės (Eurovinjetė).

Kelių mokesčiui mokėti nustatytos dvi visiškai skirtingos atsiskaitymo galimybės. Svarbiausia bus per palydovа valdoma sistema: krovininiame automobilyje įmontavus specialų prietaisа bus galima labai patogiai visiškai automatizuotai atsiskaityti. šį prietaisа automobilio naudotojas galės gauti nemokamai, kadangi įsigijimo kaina (300 eurų) bus įskaitoma kaip mokesčio įmoka už būsimus važiavimus. Automatinis atsiskaitymas ir tokio prietaiso įmontavimas automobilio savininkui neprivalomas. Vairuotojas šį mokestį galės mokėti ir tiesiogiai, jeigu, pavyzdžiui, Vokietijos greitkeliais važinės tik retkarčiais. Atsiskaityti bus galima internetu, kelyje arba prie pat kelio įrengtuose specialiuose terminaluose.

Vokietijos federalinė susisiekimo, statybos ir būsto ministerija siūlo praktiškai išbandyti, kaip veikia mokėjimo sistema demonstravimo įrenginiuose Kelno/Bonos regione.

Daugiau informacijos apie kelių mokestį, priklausantį nuo nuvažiuoto atstumo, pateikiama interneto tinklapiuose www.toll-collect.de arba www.bmvbw.de

Stanislovas LINGYS

VKTI Krovininio transporto skyriaus viršininko pavaduotojas

Asociacija „Linava“ pateikia papildomа informacijа

apie kelių mokesčių mokėjimа Vokietijoje

Toll Collect -

nauja rinkliavos sistema

Naujos elektroninės rinkliavos rinkimo sistemos pagalba Toll Collect vykdo dvejopа užduotį:

• yra atsakingi už tiksliа įstatymu numatytos rinkliavos rinkimo operacijа kaip Vokietijos Federalinės Vyriausybės paslaugų teikėjai;

• kaip transporto ir logistikos srities partneris daro viskа, kad rinkliavos mokėjimas vyktų paprastai, patogiai ir greitai.

Iškart registruokitės!

Registracija - tai patogiausias ir labiausiai laikа taupantis būdas valdyti transporto priemonių rinkliavos rinkimа.

Vartotojas, nusprendęs užsiregistruotiToll Collect įmonėje, pirmiausiai turi užregistruoti savo įmonę. Po to iš Toll Collect gauna naudotojo numerį ir asmeninį identifikavimo numerį (Master-PIN). Registruojamas naudotojas papildomai gauna identifikavimo numerį (Flotten-PIN), kuris reikalingas kelių mokesčiui mokėti terminaluose.

Tada registruojamos transporto priemonės, kurios važiuos Vokietijos keliais. Registruodamas automobilį, naudotojas kartu su transporto priemonės duomenimis nurodo tik naudotojo numerį (Master-PIN) ir gauna patvirtinimа apie transporto priemonės registracijа bei transporto priemonės kortelę. į kortelės atmintį įvesti visi pagrindiniai duomenys apie transporto priemonę.

Jeigu krovininis automobilis dažnai važiuoja tuo pačiu maršrutu, tai registruojant transporto priemonę gali būti nurodyta dešimt nuolatinių (standartinių) maršrutų, kurie įvedami į kortelės atmintį.

Mokant tiesiogiai mokėjimo terminale ši procedūra gali būti gerokai sutrumpinama, jeigu nurodyti nuolatiniai maršrutai.

Vokietijos įmonė Toll Collect siūlo kelių mokesčio mokėjimo būdus:

1. Automatinis kelių

mokesčio mokėjimas

Automatinis kelių mokesčio mokėjimas važiuojant krovininei transporto priemonei - paprasčiausias būdas mokėti kelių rinkliavа. Tokio mokėjimo būdo pagrindas - sunkvežimyje įmontuotas įrenginys (OBU), kuris palydovų pagalba apskaičiuoja nuvažiuotа kelio atkarpа. įrenginys, įvertinęs transporto priemonės parametrus (ašių skaičių, svorį, kenksmingų medžiagų išmetimo klasę), taip pat nustatytu maršrutu nuvažiuotа kilometražа, apskaičiuoja kelių rinkliavа. Gauti duomenys perduodami į Toll Collect skaičiavimo centrа.

Pagrindinė automatinio kelių mokesčio mokėjimo sаlyga yra transporto įmonės ir transporto priemonių registracija Toll Collect įmonėje.

Registravimu remdamasi paslaugų pardavimo grupė išduoda kiekvienai transporto priemonei kortelę, kurios atmintyje įvesti svarbiausi transporto priemonės duomenys. Kai gaunate kortelę, su artimiausiu Toll Collect paslaugų partneriu suderinamos susitikimo aplinkybės dėl įrenginio įmontavimo.

2. Mokėjimas internetu

Toll Collect užsiregistravusiems naudotojams suteikia galimybę mokėti internetu www.toll-collect.de. Užsiregistravęs naudotojas gali būti prijungtas prie interneto mokėjimams atlikti. Per pirminę registracijа naudotojas papildomai nurodo savo asmeninį identifikavimo numerį (Master-PIN) ir pasirenka kalbа. Kad būtų užtikrintas nepriekaištingas duomenų perdavimas, kiekvienam naudotojui skiriamas priėjimo elektroninis kodas, kuris įpareigoja naudotojа vykdyti atskiras transakcijas. Naudotojas visus svarbius transporto priemonės duomenis turi įvesti internetu. Po to nurodo vykimo maršrutа, pasirinkdamas įvažiavimo į Vokietijа ir galinį punktus. šių duomenų įvedimo pagrindu apskaičiuojamas trumpiausias maršrutas ir nurodoma rinkliava. Jeigu naudotojas sutinka su šiuo maršrutu, jis gali inicijuoti mokėjimа ir gauti mokėjimo numerį, kurį turi pranešti vairuotojui. Kad būtų patogiau, dažnai naudojami maršrutai gali būti įvesti į atmintį kaip standartiniai maršrutai.

3. Mokėjimas rankiniu būdu

Kaip alternatyva automatiniam mokėjimui kelių mokestis mokamas rankiniu būdu mokėjimo terminaluose. Patogus transporto priemonėms, kurios retai važiuoja Vokietijos keliais. Be to, kelionės metu sugedus transporto priemonėje įmontuotam įrenginiui (OBU), vairuotojas taip pat gali sumokėti rinkliavа šiuose terminaluose.

Vokietijoje yra parengta apie 3500 lengvai valdomų rinkliavos rinkimo terminalų, kurie yra prie poilsio aikštelių, degalinėse ir pasienio rajonuose.

Ant mokėjimo terminalų matyti užrašas Toll Collect. Mokėjimo terminaluose informacija pateikiama vokiečių, anglų, prancūzų ir lenkų kalbomis.

Mokėjimas terminale trunka tiek pat laiko, kaip ir bilieto pirkimas automate. Prieš pradėdamas važiuoti, vairuotojas įveda transporto priemonės duomenis, maršrutа ir laikа. šių duomenų pagrindu terminalas nurodo trumpiausiа maršrutа ir rinkliavos dydį. Sumokėjus grynais pinigais, išspausdinamas kvitas už mokėtinа atstumа. Mokėjimo kvite nurodoma transporto priemonės duomenys, apmokėtas kelionės maršrutas, jo ilgis, rinkliavos dydis, 16 ženklų numeris, galiojimo laikas. Mokėti galima grynaisiais pinigais, atsiskaitymo už kurа, EC arba kreditinėmis kortelėmis.

Užsiregistravusieji šios sistemos naudotojai gali pagreitinti mokėjimo operacijа savo transporto priemonės kortele, kadangi rinkliavos rinkimo terminalai per sekundę perskaito kortelėje įvestus transporto priemonės duomenis. Transporto priemonės kortelėje gali būti užfiksuoti nuolatiniai (standartiniai) maršrutai.

Paslaugiai, greitai,

kompetentingai

Toll Collect įmonėje daroma viskas, kad naujos sunkvežimių rinkliavos rinkimas ir atsiskaitymas vyktų be trinties ir gaišaties. Skambinantiems ekspedijuotojams ir sunkvežimių vairuotojams vokiečių, anglų, prancūzų ir lenkų kalbomis bus atsakyta į visus klausimus apie Toll Collect sistemа bei paslaugas nuo pirmadienio iki šeštadienio (8.00 - 20.00 val.) telefonu: +49 180 2 TOLL COLLECT (+49 180 2 865526).

IRU protestuoja

IRU, abejodama dėl Vokietijoje įvedamo naujo mokesčio „LKW-Maut“ teisingumo, efektyvumo bei

įgyvendinimo tikslingumo,

paprašė Europos Komisijos šiuo klausimu pradėti tyrimа.

IRU išsakė didelį susirūpinimа Europos Komisijos energijos ir transporto viceprezidentei Loyolai de Palacio dėl galimybės teisingai ir efektyviai įgyvendinti naujаjį mokestį „LKW-Maut“ ir paprašė nustatyti, kaip ši nauja sistema suderinama su Europos Sаjungos nuostatomis. IRU atstovas Europos Sаjungai Briuselyje Wimas Smolderis tvirtino: „Tik nedidelė reikalingų „OBUs“ prietaisų dalis, skirtų mokesčiui skaičiuoti, yra sumontuota sunkvežimiuose. Transporto įmonėms, kurių krovininiai automobiliai neturės tokių skaičiavimo prietaisų, atsiras kliūtis konkuruoti su įmonėmis, juos turinčiomis, nes kitokie mokesčių mokėjimai nėra tokie patogūs. Tai turės įtakos technologiniam procesui, susidarys eilės, prastovos ir t. t. Be to, iki nurodytos datos užsienio šalyse registruoti vežėjai gavo mažesnį mokesčių apskaitos prietaisų „OBUs“ kiekį nei Vokietijos kolegos, ir šis rinkos disbalansas nebus ištaisytas iki lapkričio 2 d.“.

Kai įsigalios kelių mokestis vežėjams, atsiras būtinybė mokėti kompensacijas, nes šio sumanymo tikslas - padaryti vežimus produktyvesnius, o ne didinti biudžeto pajamas. Už surinktus pinigus turi būti finansuojamos kelių statybos, priežiūra bei amortizacija, tad kompensavimas neturėtų diskriminuoti užsienio šalių vežėjų.

W. Smolderis pabrėžė, jog „naujas mokestis kelia pavojų finansiniam ir administraciniam kelių transporto sektoriaus biudžetui, nes iškraipoma konkurencija. Kiekviena papildoma sankcija kelių transporte daro įtakа visai ekonomikai. Mokesčio įgyvendinimas turėtų būti atidėtas iki tada, kol Europos Komisija peržiūrės visus sistemos aspektus, kurie galėtų stipriai paveikti krovinių vežimus keliais Europos Sаjungoje ir už jos ribų“.

Dėl muitinės rinkliavų

ir transporto priemonių privalomojo draudimo Kazachstane

Vežėjų pageidavimu, asociacija „Linava“ kreipėsi į Kazachstano vežėjų automobiliais asociacijа KAZATO dėl Kazachstano muitinės tarnybų renkamų rinkliavų, kurias 2003 m. liepos 8 d. patvirtino Kazachstano Respublikos Vyriausybė nutarimu Nr. 669 „Dėl muitinės institucijų renkamų rinkliavų ir mokesčių tarifų patvirtinimo“.

Pagal Kazachstano Respublikos muitinės kodekso 294-297, 299 straipsnius, Kazachstano Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti muitinės institucijų renkamų rinkliavų ir mokesčių dydžius.Taip pat primename, kad Kazachstane nuo 2003 07 01 galioja transporto priemonių privalomasis civilinės atsakomybės draudimas, kurį reglamentuoja 2003 07 01 Kazachstano Respublikos įstatymas Nr.446-II. Laikinai įvažiuojančių į Kazachstano Respublikа transporto priemonių savininkai arba jų įgalioti asmenys privalo sudaryti draudimo sutartis visam buvimo Kazachstane laikotarpiui, bet ne mažiau kaip 5 kalendorinėms dienoms.

Informacijos ir IT skyrius

Mokesčio pavadinimas Dydis vidutiniais mėnesiniais

uždarbiais arba eurais

Mokestis už juridinių ir fizinių asmenų - 50 eurų už krovinio muitinės

prekių ir transporto priemonių, deklaracijos pagrindinį lapа.

gabenamų per muitinę, - 20 eurų už kiekvienа papildomа

muitinės dokumentų įforminimа krovinio muitinės deklaracijos lapа.

Mokestis už prekių saugojimа muitinės - 0,17 euro už 1 kv. m per parа.

sandėliuose ir laikino saugojimo

sandėliuose, kurie priklauso muitinės

institucijoms (atviros patalpos)

Mokestis už prekių saugojimа muitinės - 0,48 euro už 1 kv. m per parа.

sandėliuose ir laikino saugojimo

sandėliuose, kurie priklauso muitinės

institucijoms (uždaros patalpos)

Mokestis už prekių saugojimа muitinės san- - 0,86 euro už 1 kv.m per parа

dėliuose ir laikino saugojimo sandėliuose,

kurie priklauso muitinės institucijoms

(įrengtos patalpos, specialiai pritaikytos

naudojant specifinę įrangа, sukuriant

ypatingа temperatūros režimа ir t. t.)

Mokestis už muitinės palydos taikymа - 2 vidutiniai mėnesiniai uždarbiai,

kai atstumas iki 50 km

- 4 vidutiniai mėnesiniai uždarbiai,

kai atstumas nuo 50 iki 100 km

- 7 vidutiniai mėnesiniai uždarbiai,

kai atstumas nuo 100 iki 200 km

- 14 vidutinių mėnesinių uždarbių,

kai atstumas nuo 200 iki 400 km

- 21 vidutinis mėnesinis uždarbis,

kai atstumas nuo 400 iki 600 km

- 29 vidutiniai mėnesiniai uždarbiai,

kai atstumas nuo 600 iki 800 km

- 36 vidutiniai mėnesiniai uždarbiai,

kai atstumas nuo 800 iki 1000 km

- 54 vidutiniai mėnesiniai uždarbiai,

kai atstumas nuo 1000 iki 1500 km

- 72 vidutiniai mėnesiniai uždarbiai, kai atstumas nuo 1500 iki 2000 km

- 89 vidutiniai mėnesiniai uždarbiai, kai atstumas daugiau nei 2000 km

Mokestis už išankstinį muitinės sprendimа - 50 eurų

Susitikimas su kaimynais

Rugpjūčio 20 d. Susisiekimo ministerijoje įvyko susitikimas su Baltarusijos Respublikos delegacija. Susitikime dalyvavo Susisiekimo ministerijos valstybės sekretorius A. Mačiulis, ministerijos sekretorius A. Vaitkus, asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius, AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius J. Biržiškis, Valstybinės kelių transporto inspekcijos bei Užsienio reikalų ministerijos atstovai. Baltarusijos delegacijai susitikime atstovavo Baltarusijos Respublikos ministro pirmininko pavaduotojas A. D. Tiutiunovas, Baltarusijos Respublikos transporto ministras M. I. Borovojus bei Baltarusijos geležinkelių, naftos ir chemijos įmonių vadovai.

Susitikime aptartas bendradarbiavimas tarp abiejų valstybių transporto srityje bei Lietuvos, kaip tranzito valstybės, perspektyvos. Baltarusijos ir Lietuvos delegacijos analizavo Baltarusijos krovinių srauto optimizavimo galimybes per Klaipėdos uostа, akcentavo Lietuvos transporto infrastruktūros išnaudojimа Baltarusijos eksportui ir importui. Kaip vienas iš transporto infrastruktūros tobulinimo punktų buvo minimas logistikos centrų tinklo Lietuvoje steigimas, ypač didelį dėmesį atkreipiant į Vilniaus regionа. Vilniaus logistikos centras, kuris būtų išsidėstęs tarp Vilniaus ir Baltarusijos pasienio, padėtų spręsti eismo grūsties problemas. Be to, siena su Baltarusija artimiausiu metu taps siena su NVS ir Europos Sаjunga, iš Rytų atvykstantys kroviniai čia bus paskirstomi ir sandėliuojami.

Pasirašytas

bendradarbiavimo

susitarimas

Rugpjūčio 22 d. asociacijoje „Linava“ viešėjo Rusijos Federacijos nacionalinės muitinės brokerių asociacijos generalinis direktorius Igoris Orlenko. Svečias susipažino su Lietuvos vežėjų asociacijos veikla, struktūra, šalies transporto sistemos organizavimu. Lietuvos ir Rusijos asociacijų atstovai sutarė, kad pagrindinis šiandienos uždavinys - greitas tarptautinių krovinių gabenimas į pristatymo vietа, kontroliuojant muitinės institucijoms. Susitikime asociacijos prezidentas A. Kondrusevičius ir brokerių asociacijos generalinis direktorius I. Orlenko pasirašė bendradarbiavimo susitarimа, kuris numato apsikeitimа informacija tarp abiejų šalių bei bendradarbiavimа, praktiškai taikant naujas muitinės technologijas, taip pat ir elektroninį deklaravimа.

Lina KARSOKAITė

Kęstučio Bruzgelevičiaus nuotrauka

Dėl privalomojo trečiųjų šalių draudimo Rusijoje

Rusijos vežėjų asociacija ASMAP pranešė apie neseniai pasikeitusius reikalavimus privalomojo trečiųjų šalių draudimo srityje. Pagal naujаjа tvarkа, trečiųjų šalių leidimas gali būti įsigytas maksimaliam šešių mėnesių laikotarpiui, o ne metams, kaip buvo iki šiol.

Išsamesnę informacijа galite rasti asociacijos „Linava“ interneto svetainės „Transporto žinyne“ (nuoroda „Informacija“):

Rusija//Keleivinis transportas//Draudimas

Rusija//Krovininis transportas//Draudimas

Specialūs leidimai

Rumunijoje

Rumunijos vežėjų asociacija ARTRI pranešė, jog Rumunijos transporto ministerijos 2003 liepos 18 d. dekretu Nr. 1139 nustatytas preliminarių patvirtinimų bei specialių leidimų išdavimas transporto priemonėms, viršijančioms didžiausiа leistinа svorį ir/arba matmenis.

Detalesnę informacijа galite rasti asociacijos „Linava“ interneto svetainės ҐTransporto žinyne“ (nuoroda „Informacija“).

PAVOJINGų KROVINIų

VEžIMO PAKEITIMAI RUSIJOJE

Rusijos vežėjų automobiliais asociacija ASMAP pranešė, jog artimiausiu metu numatomi kai kurie pavojingų krovinių vežimo pakeitimai. Jau prieš trejus metus Rusijos kelių eismo taisyklėse buvo nurodyti ženklai, žymintys kelius, kuriais galima vežti pavojingus krovinius. Tačiau ne visuose Rusijos regionuose minėti ženklai buvo pastatyti. šiuo metu kiekviena transporto priemonė, vežanti pavojingа krovinį, yra atitinkamai paženklinta ir privalo važiuoti specialiu maršrutu, nustatytu kompetentingų šios šalies institucijų. Vairuotojas privalo turėti išduotа kelionės lapа. Artimiausiu metu kelionės lapų naudojimas turės būti atšauktas. Pavojingų krovinių vežimas palengvės: individualius maršrutus pakeis atitinkamais ženklais pažymėti keliai. Maskvoje tokių lentelių jau yra 362, bet specialistai mano, jog jų dar nepakanka. Remiantis paskutiniais duomenimis, atitinkamais ženklais visiškai pažymėti keliai yra Kaliningrado, Krasnojarsko, Leningrado srityse, taip pat Chabarovsko bei Altajaus kraštuose. Todėl šie regionai, matyt, ir taps pirmieji, kuriuose nebebus individualių maršrutų transporto priemonėms, vežančioms pavojingus maršrutus.

EISMO APRIBOJIMAI

PRANCūZIJOJE

Nacionalinis kelių informacijos centras (CNIR) pranešė, jog dėl didelio karščio apgadintas A3 greitkelio viadukas Paryžiaus kryptimi (Bondy (A3-A86)), todėl vykstant remonto darbams eismas minėtu greitkeliu (važiuojant iš kelio A3 į keliа A1 Aulnay-sous-Bois savivaldybė) bus draudžiamas visа savaitę.

Išsamesnę informacijа galima rasti internete: www.bison-fute.equipement.gouv.fr

Monblano (Mont Blanc) tunelį prižiūrinti grupė (GEIE-TMB) informavo, jog dėl penktojo tunelio saugumo tikrinimo eismas tuneliu bus draudžiamas nuo 2003 09 15 d. 22.00 val. iki 2003 09 16 d. 06.00 val.

NAUJA INTERNETO

BIRžA KAZACHSTANE

Lietuvos Respublikos ambasada Kazachstane pranešė, jog plėtojant smulkųjį ir vidutinį verslа Centrinėje Azijoje, buvo sukurta ir pradėjo veikti interneto verslo kontaktų ir prekybos birža. Tai didžiausias nemokamas interneto verslo partnerių paieškos portalas Centrinėje Azijoje. Jame galima rasti importo ir eksporto pasiūlymus bei publikuoti savo siūlymus rusų ir anglų kalbomis.

ši verslo kontaktų birža skirta Centrinės Azijos, Ukrainos ir Rusijos kompanijoms, tačiau ieškoti verslo partnerių ir publikuoti savo pasiūlymus taip pat gali kitų šalių įmonės.

Verslo kontaktų biržos interneto puslapis: www.smetradecenter.net.

TRUMPAI

2003 m. rugpjūčio 7 d. kelyje Nr. 49 (Petea RO) be jokių apribojimų pradėjo veikti vengrų pasienio postas Csangersima HU. šiame poste iš Vengrijos pusės nėra teikiamos veterinarinės ir fitosanitarinės paslaugos.

Informacijos ir IT skyrius

VII TOLIMųJų REISų VILKIKų

IR TARPMIESTINIų AUTOBUSų VAIRUOTOJų KONKURSO-VARžYBų TAISYKLėS

TVIRTINU: SUDERINTA:

Valdas Gilys Juozas žimkus

Asociacijos ҐLinava“ generalinis sekretorius Všį „Saugus ratas“ prezidentas

2003 m. rugpjūčio 4 d. 2003 m. rugpjūčio 4 d.

1. ORGANIZAVIMAS

Varžybas organizuoja Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“.

2. VARžYBAS VYKDO

Viešosios įstaigos „Linavos“ mokymo centras ir „Saugus ratas“.

3. VARžYBų PROGRAMA

2003 m. rugsėjo 5 d. penktadienis

šiaulių tarptautinis oro uostas (Zokniai)

7.30-9.50 Dalyvių registravimas, startinių numerių išdavimas,

automobilių bei autobusų pastatymas į uždarа parkа.

10.00-10.20 Varžybų atidarymas.

10.30-12.30 KET, TIR ir autobusų vairuotojų žinių patikrinimo testas

10.30-15.00 Figūrinio vairavimo varžybos

(vilkikai su puspriekabėmis ir autobusai).

16.30 Rezultatų paskelbimas ir nugalėtojų apdovanojimas.

4. BENDROSIOS NUOSTATOS

4.1. Savavališkas automobilio ar autobuso išvažiavimas iš uždaro parko (UP) baudžiamas dalyvio pašalinimu iš varžybų.

4.2. Vairavimas neblaiviam - šalinimas iš varžybų, pranešama apie nusižengimа Kelių policijai.

4.3. Automobilio arba autobuso perdavimas per varžybas ne komandos nariui - šalinimas iš varžybų.

4.4. Praktinės rungties (slalomo) metu šalia vairuotojo gali būti ir kitas komandos narys.

4.5. Varžybų dalyviai ne Lietuvos Respublikos piliečiai su renginio tvarka ir varžybų taisyklėmis supažindinami individualiai.

5. RUNGTYS

Muitinių įstatymų bei TIR konvencijos testas

Kiekvienas vilkikų vairuotojų profesinio meistriškumo konkurso dalyvis gauna po bilietа su 10 TIR klausimų. Per 5 (penkias) minutes dalyvis turi atsakyti į 10 TIR klausimų. Už kiekvienа neatsakytа klausimа - 5 sekundžių bauda. Dalyvis, teisingai atsakęs į visus klausimus, gauna 10 sekundžių premijа, kuri yra atimama iš bendro suminio konkurso laiko.

Jeigu kelių dalyvių rezultatas vienodas, aukštesnė vieta skiriama tam dalyviui, kuris sugaišo mažiau laiko atsakydamas į klausimus.

Autobusų vairuotojų žinių patikrinimo testas

Kiekvienas tarpmiestinių autobusų profesinio meistriškumo konkurso dalyvis gauna autobusų vairuotojų žinių patikrinimo testа su 5 klausimais. Už kiekvienа neatsakytа klausimа - 10 sekundžių bauda. Dalyvis, teisingai atsakęs į visus klausimus, gauna 10 sekundžių premijа, kuri yra atimama iš bendro suminio konkurso laiko.

Jeigu kelių dalyvių rezultatas vienodas, aukštesnė vieta skiriama tam dalyviui, kuris sugaišo mažiau laiko atsakydamas į klausimus.

Kelių eismo taisyklių testas

Kelių eismo taisyklių žinios tikrinamos standartiniais Vį „Regitra“ bilietais. Per 10 minučių dalyvis turi atsakyti į 20 KET klausimų. Už kiekvienа neatsakytа klausimа -10 sekundžių bauda. Dalyvis, teisingai atsakęs į visus klausimus, gauna 20 sekundžių premijа, kuri yra atimama iš bendro suminio konkurso laiko.

Figūrinio vairavimo (slalomo) rungtis

Figūrinio vairavimo rungtis bus vykdoma vilkiku su puspriekabe ir autobusu.

Už trasoje pastatytų stovelių kliudymа, nuvertimа - 10 sekundžių bauda.

Už figūros nevykdymа (važiavimas ne pagal schemа) - blogiausias laikas plius 20 sekundžių bauda.

Jeigu kelių dalyvių rezultatas vienodas, aukštesnė vieta skiriama tam dalyviui, kuris šį rezultatа pasiekė anksčiau.

6. DALYVIAI

Varžybose gali dalyvauti asociacijos „Linava“ nariai ir kandidatai. Kiekvienam asociacijos nariui gali atstovauti 3 (trys) vairuotojai, iš kurių du vairuotojai atstovauja komandai, o vienas gali važiuoti individualioje įskaitoje.

Vairuotojai, dalyvaujantys komandinėje įskaitoje, turi paduoti komandos paraiškа registruodamiesi. Po registracijos negalima keisti vairuotojų, dalyvaujančių komandinėje įskaitoje. Komandos rezultatai nustatomi sumuojant dviejų komandos dalyvių rezultatus absoliučioje įskaitoje.

Rezultatai absoliučioje įskaitoje nustatomi sumuojant slalomo rungties laikа su gautomis baudos sekundėmis ir gautų baudų laikus testų rungtyse. Jei kelių dalyvių rezultatas vienodas, prioritetа turi dalyvis, pasiekęs geresnį figūrinio vairavimo rungties rezultatа. Jei ir čia rezultatas vienodas - geresnį KET rungties rezultatа ir t. t.

Jei kelių komandų rezultatai vienodi, prioritetа turi ta komanda, kurios dalyvis absoliučioje įskaitoje užima aukštesnę vietа.

Atskirai sumuojama ir tarpmiestinių autobusų vairuotojų komandinė bei absoliuti įskaita.

Gintautas šLėDERIS

Varžybų - konkurso vyriausiasis teisėjas

"Vežėjų žinios"
Rugpjūtis Nr. 16 (52)

"Linava" informuoja

Naujienos

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

APTARTOS BENDRADARBIAVIMO GALIMYBėS

NAUJIEJI INVESTITORIAI „LINDRA“ PATENKINTI

Muitinėje

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams