Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Dar kartа apie PVM grаžinimа už degalus iš Lenkijos

Priimtame naujos redakcijos PVM įstatyme įteisinta, jog pariteto pagrindais Lietuva gali sugrаžinti PVM užsienio šalių subjektams. Todėl ir mūsų šalies vežėjai įgavo teisę atgauti PVM iš kitų valstybių, kuriose jie pirko degalus. Lenkijai įvedus apribojimus degalams, į šiа šalį sunkvežimių bakuose galima įvežti ne daugiau kaip 200 l kuro. Degalų Lenkijoje imta pirkti daug, todėl vežėjams tapo aktualu, kaip atgauti PVM.

Praėjusių metų pabaigoje kreipėmės į Lenkijos ambasadа, informuodami, jog pagal Lietuvoje priimtus įstatymus, Lietuva privalo grаžinti PVM Lenkijos vairuotojams, pirkusiems degalus mūsų šalyje. Gavome atsakymа, jog Lietuvoje nėra nustatytos tvarkos, kaip Lenkija galėtų atgauti PVM. Tuomet kreipėmės į Lietuvos finansų ministerijа bei Mokesčių inspekcijа ir per 4 mėnesius buvo priimti poįstatyminiai aktai. Nustatyta, kaip Lietuva grаžins PVM užsienio šalims. Tuomet dar kartа kreipėmės į Lenkijos ambasadа, pranešdami, kad įvykdėme jų reikalavimus. Bet vėl gavome neigiamа atsakymа: Lenkija negrаžins Lietuvai PVM už degalus, nes, jų manymu, nėra paisomas paritetas šioje srityje. Pasirodo, įsivėlė korektūros klaida: Lietuvos finansų ministerijos poįstatyminiame akte įrašyta, kad Lietuva negrаžina PVM už degalus fiziniams asmenims. O fiziniams asmenims už kurа PVM negrаžinamas visoje Europos Sаjungoje. Po šio paaiškinimo iš Lenkijos gavome dar vienа atsakymа, kad Lietuva nėra įrašyta į sаrašus šalių, kurioms Lenkijoje grаžintinas PVM už degalus. Po to asociacija „Linava“ raštu kreipėsi į finansų ministrę D. Grybauskaitę, prašydama išspręsti šiа labai aktualiа mūsų šalies vežėjams problemа. Labai stengėsi ir asociacijos vadovai, palaikydami glaudžius ryšius su Lietuvos ambasadoriumi Lenkijoje. Matyt, nemažos įtakos turėjo ir Lietuvos finansų ministrės raštas Lenkijos finansų ministrui, jame siekiama išsiaiškinti, kodėl mūsų šalis nėra įtraukta į PVM grаžintinų šalių sаrašа. Vasario mėnesio pabaigoje asociacija „Linava“ gavo pranešimа, kad Lietuva pagaliau įrašyta į minėtа sаrašа dėl PVM grаžinimo.

Lenkijos mokesčių inspekcijoje suderinome visа PVM grаžinimo tvarkа: mūsų šalies vežėjams už degalus, pirktus šioje šalyje, PVM bus grаžinamas nuo 2002 m. liepos 1 d. š. m. birželio 25 d. Lenkijos mokesčių inspekcijai pristatėme dokumentus vežėjų, kurie kreipėsi dėl PVM grаžinimo už praeitų metų antrа pusmetį (bus atgauta apie 1 mln. 100 tūkst. Lenkijos zlotų) ir šių metų pirmа ketvirtį (bus atgauta apie 1 mln. Lenkijos zlotų). šiuo metu baigiame rinkti šių metų antrojo ketvirčio duomenis - bus atgauta apie 3 mln. Lenkijos zlotų. Pastebime, jog aktyvesni tapo vežėjai, pateikdami reikalingus dokumentus asociacijai „Linava“. Dar kartа primename, kad už pirktus degalus turi būti pristatyta sаskaita faktūra (čekiai negalioja), kurioje turi būti išskirtas PVM, nurodyta vežėjo įmonė ir įmonės adresas arba įmonės kodas. Anksčiau vairuotojai skųsdavosi, kad daugumoje Lenkijos degalinių nenorima išrašyti sаskaitų faktūrų. Lenkijos mokesčių inspekcija paaiškino, kad tokio piktnaudžiavimo neturi būti. Jeigu taip atsitiktų, prašė informuoti jų pareigūnus nurodytais telefonais. Vairuotojams norime paaiškinti, kad jie taip pat turėtų būti atidūs: pasitaiko atvejų, jog kurioje nors Lenkijos degalinėje perkant degalus tа pačiа dienа skirtingu laiku išrašoma sаskaita faktūra tuo pačiu numeriu. Tai jau falsifikuotas dokumentas, pagal kurį mūsų šalies vežėjas PVM neatgaus. Todėl degalus reiktų pirkti iš žinomų firmų. Lenkijos mokesčių inspekcija mus informavo, kad pateikti praeitų metų antrojo pusmečio ir šių metų pirmojo ketvirčio vežėjų dokumentai bus peržiūrimi rugsėjo mėnesį ir, jeigu nebus jokių kliūčių, pinigai turėtų pasiekti Lietuvos vežėjus spalį.

Vežėjas turi teisę pristatyti visus reikiamus 2003 m. dokumentus iki kitų metų liepos 1 d. Manome, jog patogiau būtų pateikti atskirai kiekvieno ketvirčio dokumentus. Galimi abu variantai.

Norėčiau pažymėti, kad šiuo metu degalų pirkimas Lenkijoje, palyginti su 2002 m., padidėjo 5 kartus. Taigi nepasitvirtino skeptikų nuogаstavimai, jog nepavyks susigrаžinti PVM iš Lenkijos, todėl už dideles pastangas norėtųsi padėkoti Lietuvos finansų ministrei D. Grybauskaitei ir atsakingiems ministerijos darbuotojams.

Dar viena aktuali problema - PVM grаžinimas iš Rusijos, Baltarusijos, Kazachstano, taip pat ir iš Vokietijos, kadangi ši šalis priėmusi direktyvа negrаžinti PVM už kurа ne Europos Sаjungos šalims. PVM iš Vokietijos atgausime tuomet, kai įstosime į Europos Sаjungа.

VII TOLIMųJų REISų VILKIKų

IR TARPMIESTINIų AUTOBUSų VAIRUOTOJų KONKURSO-VARžYBų TAISYKLėS

TVIRTINU: SUDERINTA:

Valdas Gilys Juozas žimkus

Asociacijos “Linava“ generalinis sekretorius Všį „Saugus ratas“ prezidentas

2003 m. rugpjūčio 4 d. 2003 m. rugpjūčio 4 d.

1. ORGANIZAVIMAS

Varžybas organizuoja Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“.

2. VARžYBAS VYKDO

Viešosios įstaigos „Linavos“ mokymo centras ir „Saugus ratas“.

3. VARžYBų PROGRAMA

2003 m. rugsėjo 5 d. penktadienis

šiaulių tarptautinis oro uostas (Zokniai)

7.30-9.50 Dalyvių registravimas, startinių numerių išdavimas,

automobilių bei autobusų pastatymas į uždarа parkа.

10.00-10.20 Varžybų atidarymas.

10.30-12.30 KET, TIR ir autobusų vairuotojų žinių patikrinimo testas

10.30-15.00 Figūrinio vairavimo varžybos

(vilkikai su puspriekabėmis ir autobusai).

16.30 Rezultatų paskelbimas ir nugalėtojų apdovanojimas.

4. BENDROSIOS NUOSTATOS

4.1. Savavališkas automobilio ar autobuso išvažiavimas iš uždaro parko (UP) baudžiamas dalyvio pašalinimu iš varžybų.

4.2. Vairavimas neblaiviam - šalinimas iš varžybų, pranešama apie nusižengimа Kelių policijai.

4.3. Automobilio arba autobuso perdavimas per varžybas ne komandos nariui - šalinimas iš varžybų.

4.4. Praktinės rungties (slalomo) metu šalia vairuotojo gali būti ir kitas komandos narys.

4.5. Varžybų dalyviai ne Lietuvos Respublikos piliečiai su renginio tvarka ir varžybų taisyklėmis supažindinami individualiai.

5. RUNGTYS

Muitinių įstatymų bei TIR konvencijos testas

Kiekvienas vilkikų vairuotojų profesinio meistriškumo konkurso dalyvis gauna po bilietа su 10 TIR klausimų. Per 5 (penkias) minutes dalyvis turi atsakyti į 10 TIR klausimų. Už kiekvienа neatsakytа klausimа - 5 sekundžių bauda. Dalyvis, teisingai atsakęs į visus klausimus, gauna 10 sekundžių premijа, kuri yra atimama iš bendro suminio konkurso laiko.

Jeigu kelių dalyvių rezultatas vienodas, aukštesnė vieta skiriama tam dalyviui, kuris sugaišo mažiau laiko atsakydamas į klausimus.

Autobusų vairuotojų žinių patikrinimo testas

Kiekvienas tarpmiestinių autobusų profesinio meistriškumo konkurso dalyvis gauna autobusų vairuotojų žinių patikrinimo testа su 5 klausimais. Už kiekvienа neatsakytа klausimа - 10 sekundžių bauda. Dalyvis, teisingai atsakęs į visus klausimus, gauna 10 sekundžių premijа, kuri yra atimama iš bendro suminio konkurso laiko.

Jeigu kelių dalyvių rezultatas vienodas, aukštesnė vieta skiriama tam dalyviui, kuris sugaišo mažiau laiko atsakydamas į klausimus.

Kelių eismo taisyklių testas

Kelių eismo taisyklių žinios tikrinamos standartiniais Vį „Regitra“ bilietais. Per 10 minučių dalyvis turi atsakyti į 20 KET klausimų. Už kiekvienа neatsakytа klausimа -10 sekundžių bauda. Dalyvis, teisingai atsakęs į visus klausimus, gauna 20 sekundžių premijа, kuri yra atimama iš bendro suminio konkurso laiko.

Figūrinio vairavimo (slalomo) rungtis

Figūrinio vairavimo rungtis bus vykdoma vilkiku su puspriekabe ir autobusu.

Už trasoje pastatytų stovelių kliudymа, nuvertimа - 10 sekundžių bauda.

Už figūros nevykdymа (važiavimas ne pagal schemа) - blogiausias laikas plius 20 sekundžių bauda.

Jeigu kelių dalyvių rezultatas vienodas, aukštesnė vieta skiriama tam dalyviui, kuris šį rezultatа pasiekė anksčiau.

6. DALYVIAI

Varžybose gali dalyvauti asociacijos „Linava“ nariai ir kandidatai. Kiekvienam asociacijos nariui gali atstovauti 3 (trys) vairuotojai, iš kurių du vairuotojai atstovauja komandai, o vienas gali važiuoti individualioje įskaitoje.

Vairuotojai, dalyvaujantys komandinėje įskaitoje, turi paduoti komandos paraiškа registruodamiesi. Po registracijos negalima keisti vairuotojų, dalyvaujančių komandinėje įskaitoje. Komandos rezultatai nustatomi sumuojant dviejų komandos dalyvių rezultatus absoliučioje įskaitoje.

Rezultatai absoliučioje įskaitoje nustatomi sumuojant slalomo rungties laikа su gautomis baudos sekundėmis ir gautų baudų laikus testų rungtyse. Jei kelių dalyvių rezultatas vienodas, prioritetа turi dalyvis, pasiekęs geresnį figūrinio vairavimo rungties rezultatа. Jei ir čia rezultatas vienodas - geresnį KET rungties rezultatа ir t. t.

Jei kelių komandų rezultatai vienodi, prioritetа turi ta komanda, kurios dalyvis absoliučioje įskaitoje užima aukštesnę vietа.

Atskirai sumuojama ir tarpmiestinių autobusų vairuotojų komandinė bei absoliuti įskaita.

Gintautas šLėDERIS

Varžybų - konkurso vyriausiasis teisėjas

TIR DEPARTAMENTAS -

NAUJOSE PATALPOSE!

Informuojame TIR garantinės sistemos narius, kad asociacijos „Linava“ TIR departamentas įsikūrė naujose patalpose

(Vilnius, Jankiškių g. 41).

TIR departamento specialistai visais TIR garantinės sistemos klausimais konsultuoja ir priima dokumentus naujoje būstinėje.

Dėl privalomojo civilinės

atsakomybės draudimo

Rusijos Federacijoje

LIETUVOS RESPUBLIKOS

UžSIENIO REIKALų MINISTERIJOS KONSULINIS DEPARTAMENTAS

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija 2003 m. liepos 15 d. iš Lietuvos Respublikos ambasados Rusijos Federacijoje gavo notа, kurioje pranešama, kad nuo 2003 m. liepos 1 d. Rusijos Federacijos teritorijoje įvedamas privalomasis civilinės transporto priemonės savininkų atsakomybės draudimas. Todėl bet kuris juridinis ar fizinis asmuo, įvežantis autotransporto priemonę į Rusijos Federacijа, kirsdamas valstybės sienа, privalo pasienio muitinės organams pateikti Rusijos draudimo organizacijoje įforminto nustatyto pavyzdžio privalomojo civilinės vairuotojo atsakomybės draudimo polisа. ši tvarka netaikoma transporto priemonėms, vežamoms geležinkelio, vandens ir automobilių transportu.

šiuo metu Rusijos Federacijos valstybinis muitų komitetas pereinamajam laikotarpiui rengia supaprastintos kontrolės tvarkа, tikrinančiа, kaip autotransporto priemonių savininkai vykdo įstatymo reikalavimus. Administracinės nuobaudos Rusijos ir užsienio fiziniams bei juridiniams asmenims, neturintiems minėtų draudimo polisų, bus pradėtos taikyti nuo 2004 m. sausio 1 d.

Privalomasis civilinės atsakomybės draudimas netaikomas transporto priemonėms, užregistruotoms užsienio valstybėse, jeigu tokių transporto priemonių savininkų civilinė atsakomybė apdrausta pagal tarptautines privalomojo draudimo sistemas, kurių narė yra Rusijos Federacija.

Pagarbiai,

Petras ANUSAS

Direktoriaus pavaduotojas

Dėl įvažiavimo į Ukrainа vizų

Pranešame, kad galime padėti įmonių, asociacijos „Linava“ narių, vairuotojams, vežantiems krovinius tarptautiniais maršrutais, gauti metines įvažiavimo į Ukrainа vizas.

įmonių vadovai arba įgalioti asmenys privalo pateikti asociacijai „Linava“ (J. Basanavičiaus g. 45 Vilnius, 105 kabinete tel. (5) 2786525, (5) 2786515, (5) 2786511, faks.(5) 2786544) šiuos dokumentus:

1. Vienа (pagal asociacijoje patvirtintа pavyzdį) įmonės vadovo prašymа, nurodant vairuotojų vardus, pavardes, gimimo datа, paso numerį bei vizos trukmę. Prašymas pateikiamas spausdintas su originaliu įmonės spaudu ir vadovo parašu. (Prašymo pavyzdys PDF formate, Word formate).

2. Socialinio draudimo pažymėjimа (originalа) bei šio pažymėjimo pirmo ir paskutinio lapo su įdarbinimo įrašu, kuriame būtų įrašas apie vairuotojo užimamas pareigas ir praėjusių metų mokesčių sumokėjimа „Sodrai“, vienа kopijа, patvirtintа įmonės spaudu ir vadovo parašu.

3. Vairuotojo pažymėjimo kopijа (abi pusės viename A4 formato lape), patvirtintа įmonės spaudu ir vadovo parašu.

4. Asmens pasа, kuriame būtinai turi būti du laisvi lapai vizoms įklijuoti ir paskutinio paso lapo su nuotrauka kopijа.

5. žmogaus imunodeficito viruso (žIV) antikūnių tyrimo sertifikatа (pavyzdys) ir dvi jo kopijas, patvirtintas įmonės vadovo parašu ir spaudu.

6. Mokestį ambasadai už Ukrainos vizų įforminimа reikia mokėti banke „Hansabankas“, nurodant šiuos rekvizitus:

Gavėjas: Ukrainos ambasada, sаskaita 241002006, kodas 73000;

Mokesčio pavadinimas: konsulinis mokestis;

Mokesčio kodas: 8888;

Skubi viza: per 2 darbo dienas - 660 Lt + 2 Lt komisinis mokestis, iš viso 662 Lt;

Neskubi viza: per 6 darbo dienas - 330 Lt + 2 Lt komisinis mokestis, iš viso 332 Lt.

įteikiant dokumentus, pateikti mokėjimo kvito originalа ir jo kopijа.

Vienkartinės ir vizos dviem kartams planuojamos daryti nuo vasario mėnesio.

7. Vienа didžiosiomis raidėmis spausdintа anketа ir dvi nuotraukas. Anketа pildo tik vairuotojas. Anketos išduodamos „Linavoje“!

8. Atsiimant pasus su įformintomis vizomis būtina pateikti:

- įmonės įgaliojimа, išskyrus atvejus, kai pasus atsiima patys vairuotojai;

- PVM sаskaitа faktūrа apie mokesčio (20 Lt) sumokėjimа asociacijai „Linava“.

Dokumentai priimami asociacijoje „Linava“ (J.Basanavičiaus g. 45, Vilnius) 101 kabinete darbo dienomis nuo 8 iki 16 val., pietų pertrauka nuo 12 iki 13 val.

Asociacija „Linava“ neįsipareigoja įforminti vizos, jei to nepadarys ambasada dėl nuo asociacijos nepriklausančių priežasčių. Tokiu atveju pasas grаžinamas be vizos, o įmonei grаžinami mokesčiai.

PASTABA: Vizos turės specialiа atžymа tik tarptautinių reisų vairuotojams.

Dėl sunkiųjų krovininių

automobilių mokesčio įvedimo Vokietijos greitkeliuose

nuo 2003 m. rugpjūčio 31 d.

VOKIETIJOS UžSIENIO

REIKALų MINISTERIJA

Verbalinė nota

Vokietijos užsienio reikalų ministerija turi garbės pranešti Lietuvos Respublikos ambasadai, kad Vokietijos Federacinės Respublikos įstatymų leidybos organai 2003 m. gegužės mėn. nusprendė įvesti sunkiųjų krovininių automobilių (sunkesnių negu 12 t bendrojo leistino svorio) mokestį, priklausomai nuo jų nuvažiuoto atstumo.

Vokietija, būdama viena iš centrinių Europos tranzito šalių, mano, kad sunkvežimių mokesčio, priklausomai nuonuvažiuoto atstumo, įvedimas yra būtinas, sprendžiant problemas, atsirasiančias ateityje dėl eismo srauto augimo.

įvestas sunkvežimių mokestis visiškai atitinka Europos Komisijos susisiekimo politikos tikslus, ypač planuojamа visus eismo dalyvius paliesiančiа Kelių išlaidų direktyvа. šis mokestis Vokietijoje įvestas remiantis Europos Parlamento ir Ministrų Tarybos 1999 m. birželio 17 d. direktyva 1999/62EG (Eurovinjetės direktyva). į visus šios direktyvos reikalavimus - ypač dėl mokesčio dydžio ir skirtingo mokesčio, priklausomai nuo išmetamų teršalų kiekio, - atsižvelgta įvedant sunkvežimių mokestį Vokietijoje.

įstatyminis pagrindas įvesti mokestį - 2002 m. balandžio 12 d. įsigaliojęs įstatymas dėl mokesčio įvedimo sunkiesiems krovininiams automobiliams už važiavimа Vokietijos greitkeliais, priklausomai nuo nuvažiuoto atstumo. Remiantis šiuo Greitkelių mokesčių įstatymu, Vokietijos Bundestagas ir Bundesratas š. m. gegužės mėnesį priėmė Nutarimа dėl mokesčio dydžio ir Nutarimа dėl krovininių automobilių mokesčio. šie nutarimai išsamiai apibrėžia konkrečias privalomojo krovininių automobilių mokesčio nuo 2003 m. rugpjūčio 31 d. taisykles.

Nutarimas dėl krovininių automobilių mokesčio nustato mokesčio įvedimo datа (2003 m. rugpjūčio 31 d.) bei reguliuoja apmokestinimo tvarkа ir kontrolę.

Nutarime dėl mokesčio dydžio 9-14 ct (europinių - vert.) apibūdinamos mokesčio kategorijos, priklausančios nuo ašių skaičiaus ir išmetamų teršalų rūšies: šios kategorijos nustatomos remiantis pasirinktu vidurkiu - 12,4 ct už kilometrа. šis vidurkis yra gerokai mažesnis negu 15 ct, kuris susidarytų įvertinus sunkiųjų krovininių automobilių Vokietijos greitkeliuose sаlygojamas išlaidas.

Kartu su mokesčio krovininiams automobiliams pagal nuvažiuotа atstumа įvedimu nuo 2003 m. rugpjūčio 31 d. Vokietijoje atsisakoma Eurovinjetės (apmokestinimo, priklausomai nuo kelionės trukmės). Apie tai Sutarties šalys buvo informuotos 2002 m. lapkričio 28 d. raštu, remiantis šalių konvencijos 17 straipsniu.

Krovininių automobilių vairuotojams ir vežėjams svarbu žinoti, kad numatytos dvi visiškai skirtingos atsiskaitymo galimybės. Svarbiausias vaidmuo teks palydovinei sistemai, kuri per krovininiame automobilyje įmontuojamа prietaisа atsiskaitymа padarys labai patogų ir visiškai automatizuotа. šį prietaisа automobilio naudotojas galės gauti nemokamai, kadangi 300 eurų kaina bus įskaitoma kaip mokesčio įmoka už būsimus važiavimus. Tačiau automatinis atsiskaitymas ir tokio prietaiso įmontavimas automobilio naudotojui nebus privalomas. Jis šį mokestį galės sumokėti ir tiesiogiai, jeigu, pavyzdžiui, Vokietijos greitkeliais važinės retai. Atsiskaityti bus galima tiek internetu, tiek ir kelyje arba prie pat kelio įrengtuose specialiuose terminaluose. Tokia dvejopa mokesčių mokėjimo sistema palengvins laisvа ir netrikdomа transporto judėjimа Vokietijos greitkeliais: tai labai svarbu nacionaliniam ir tarptautiniam ūkiui.

Mokesčio įvedimo pradžioje, 2003 m. rugpjūčio 31d., bus pateikta 250000 prietaisų, o vėlesniais mėnesiais, iki 2003 m. pabaigos, jų jau bus 500000 vienetų. šis skaičius ateityje nuolat augs. Kiekvienai šaliai, priklausomai nuo krovininių automobilių, važiuojančių tarptautiniais maršrutais Vokietijos greitkeliais skaičiaus, bus pateiktas reikiamas prietaisų kiekis. Numatyta pakankamai serviso punktų (taip pat ir užsienyje), kuriuose šiuos prietaisus įmontuos į automobilius. žinoma, juos bus galima įmontuoti ir Vokietijos servisuose.

Todėl Vokietijos užsienio reikalų ministerija rekomenduoja naudotis Vokietijos federalinės susisiekimo, statybos ir būsto ministerijos bei vykdančiosios firmos „Toll Collect GmbH“ interneto paslaugomis. Interneto svetainėse - www.bmvbw.de arba www.toll-collect.de - įvairiomis kalbomis galima rasti informacijos apie Vokietijos kelių mokesčių sistemа bei kitokios vertingos medžiagos.

Vokietijos federalinė susisiekimo, statybos ir būsto ministerija siūlo praktiškai išbandyti, kaip veikia mokėjimo sistema demonstravimo įrenginiuose Kelno/Bono regione. šia galimybe jau pasinaudojo nemažai įvairių šalių atstovų.

Vokietijos užsienio reikalų ministerija, siekdama užtikrinti sklandų sunkiųjų krovininių automobilių mokesčio įvedimа, prašo atkreipti savos šalies atitinkamų ūkio tarnybų dėmesį į kompetentingų Vokietijos institucijų parengtа informacijа apie šiuos mokesčius.

Vokietijos užsienio reikalų ministerija naudojasi šia proga ir reiškia pagarbа Lietuvos Respublikos ambasadai.

Berlynas, 2003 m. birželio 24 d.

Neoficialus vertimas iš vokiečių kalbos

Nauja paslauga Panerių terminale

Pranešame apie naujai pradėtа teikti sunkvežimių pakrovimo į kombinuotа traukinį „Vikingas“ Vilniuje, Panerių terminale, paslaugа vežėjams.

Dabartinis traukinio maršrutas Klaipėda-Vilnius-Kijevas-Iljičiovskas.

Transporto priemonės su vairuotojais vežimo kaina:

Klaipėda-Kijevas - 395 USD

Klaipėda-Iljičiovskas - 450 USD

Vilnius-Kijevas - 360 USD

Vilnius-Iljičiovskas - 415 USD

Pagrindinis traukinio ekspeditorius - „LG ekspedicija“, tel. (8-5) 269 32 44.

Užsakymų priėmimas Vilniuje: Panerių terminalas, tel. (8 5) 264 05 25, 260 24 50.

Užsakymų priėmimas Klaipėdoje, „BLC“, tel. (8- 46) 399 099.

Laikini eismo

apribojimai Lenkijoje

Generalinė kelių direkcija Varšuvoje pranešė, jog nuo 2003 rugpjūčio 4 d. Lenkijos Mazovieckie, Podkarpatckie ir Liubelskie vaivadijose įvedami laikini (draudžiamas eismas 11-23 val.) krovininių transporto priemonių ir jų junginių, kurių masė viršija 12 t., eismo apribojimai.

Kilus papildomiems klausimams dėl taikomų eismo apribojimų Lenkijoje, prašome kreiptis tiesiog į Valstybinę kelių valdybа Varšuvoje:

General Director of Public Road

Tel.: + 48 (22) 8300685, + 48 (22) 6290794

Ribojamas eismas Bulgarijoje

Bulgarijos vežėjų asociacija AEBTRI pranešė, jog atliekant rekonstrukcijos darbus kelio E79 atkarpoje tarp Daskalovo ir Dupnitza, bus ribojamas visų krovininių transporto priemonių eismas 2003 m. liepos 31 d. nuo 15.00 iki 16.00 val.

Transporto priemonės, vykstančios į Kulatа, turės palaukti Studena aikštelėje, o tos transporto priemonės, kurios vyksta į Sofijа, - Staro Selo aikštelėje.

Informacijos ir IT skyrius

"Vežėjų žinios"
Rugpjūtis Nr. 15 (51)

"Linava" informuoja

Naujienos

Kelių transporto inspekcija

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

DAR VIENA AKCIJA

ERGO LIETUVA: transporto priemonių draudimo įvykiai bus aptarnaujami operatyviau

įsiskolinusių įmonių sаrašas

VEžėJAMS TALKINA ANTSTOLIAI

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams