Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Prezidiumo posėdžio aktualijos

Asociacijos „Linava“

prezidiumo posėdyje, vykusiame liepos 10 d., buvo aptarti

per prezidiumo veiklos metus atlikti darbai, pristatytos

prezidiumo narių,

sekretoriato, sekcijų bei

komitetų ataskaitos, vykdomi darbai ir jų perspektyvos.

Asociacijos „Linava“ viceprezidentas M. Grigelis prezidiumo narius supažindino su keleivinio transporto sekcijos darbu. Per praėjusius veiklos metus patvirtinta kompensavimo tvarka, sėkmingai renkami ir analizuojami duomenys apie keleivinio transporto veiklа, kartu su savivaldybių atstovais organizuojami kursai ir kt. M. Grigelis informavo asociacijos prezidiumа apie dar neišspręstas problemas, kurios itin aktualios keleivinio transporto sektoriui ir jo plėtrai: tai patvirtintos kompensavimo tvarkos vykdymas, nelegalus keleivių vežimo verslas ir daugelis kitų.

Finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas R. Pošiūnas pristatė minėto komiteto veiklа, sprendžiant ekonominius bei finansinius klausimus. Jis akcentavo praėjusiais metais svarstytа TIR knygelių, kurias Tarptautinė kelių sаjunga (IRU) pabrangino vidutiniškai 28 Lt, kainos klausimа. įvertinus knygelių pabrangimo pasekmes, tuomet buvo nutarta nedidinti TIR knygelių kainos vežėjams. Komitetas aktyviai dalyvavo apibrėžiant ir nustatant atstovybės Maskvoje veiklos funkcijas, aptariant 2002 m. asociacijos biudžeto vykdymа, rengiant ir svarstant 2003 m. biudžetа.

Teisinių ir organizacinių reikalų komiteto pirmininkas Z. Buivydas informavo prezidiumа apie komiteto atliktа darbа. Posėdžiuose nagrinėtas XII asociacijos kongrese kilęs klausimas dėl Regioninių tarybų steigimo, išvados pateiktos prezidiumui. Komitetas ieško sprendimo dėl ekspeditorių veiklos atsakomybės didinimo, teikiant teisines išvadas bei vykdant prezidiumo pavedimus. Analizuotos teisinės galimybės atstovauti vežėjams, bendradarbiaujant su profesinėmis sаjungomis ir sudarant kolektyvinę sutartį. Z. Buivydas informavo, kad Vyriausybė rengia naujа asociacijų įstatymo projektа, kuriame numatoma suvienodinti narių statusа. Prielaidos jau sudarytos: XIII kongreso nutarimu gerokai sumažintas nario stojamasis mokestis. Kitas kongresas rengs įstatų papildymus ir dėl narių atstovavimo normų bei tvarkos nustatymo.

Profesinio ugdymo komiteto pirmininkas A. Kačinskas informavo prezidiumа apie komiteto atliktа darbа. Komiteto posėdžiuose buvo svarstyta mokymo centro veikla organizuojant mokymo procesа, keliant profesinę kompetencijа, propaguojant vairuotojo profesijа. Posėdyje akcentuota, jog šiuo metu vyrauja tendencija, kad vairuotojo - tarptautininko profesija nepopuliari ir todėl itin sunku surinkti vairuotojų mokymo grupes. Posėdžio dalyviai kalbėjo apie būtinybę populiarinti šiа profesijа, kelti jos prestižа, aktyviai bendradarbiaujant su švietimo įstaigomis.

UAB „Linava“ serviso valdybos pirmininkas K. šarkauskas supažindino prezidiumа su spręstomis problemomis dėl pirkėjų atsiskaitymo už prekes ir paslaugas, dėl pastato rekonstrukcijos, teikiamų paslaugų išplėtimo, jų kokybės gerinimo ir kt. Pastaruoju metu siekiama įgyvendinti centralizuoto kuro pripylimo sistemа Lenkijoje. K. šarkauskas teigė, kad serviso komercinė veikla tampa vis svaresnė ir ateityje bus labai svarbi asociacijai ir vežėjams.

Asociacijos sekretorius A. Baranauskas kalbėjo apie valdžios institucijų ruošiamа projektа. Jame numatyta nuo 2004 m. nepanaikinti pajamų mokesčio Kelių priežiūros ir plėtros fondui iki Lietuvos įstojimo į Europos Sаjungа. Jis minėjo, kad galimas ir kitas variantas: atsisakyti pajamų mokesčio ir įvesti maksimalius mokesčius už transporto priemones. Minėti pasiūlymai dar bus svarstomi Seimo Finansų ir biudžeto komitete.

A. Baranauskas taip pat informavo prezidiumа apie konkrečių problemų, keltų regioniniuose susirinkimuose, sprendimus. Asociacijos sekretorius pažymėjo, kad Vį „Regitra“ neturi teisės reikalauti iš savininkų grаžinti valstybinius numerius automobiliu išvykstant dirbti į užsienį. Susisiekimo ministerijos atstovai pateikė atsakymа į asociacijos „Linava“ klausimа dėl Kalvarijos pasienio poste veikiančio terminalo funkcionavimo tvarkos. Asociacija kreipėsi į Susisiekimo ir Finansų ministerijas, prašydama išnagrinėti galimybę atlikti muitinės procedūras bei siūlydama pakeisti dabar galiojančiа tvarkа ir, nesant eilių, nenukreipinėti krovininių automobilių į terminalа, taip pat atsisakyti ir mokesčio rinkimo. Susisiekimo ir Finansų ministerijų nuomone, aikštelės naudojimo technologinė tvarka nekeistina, tuo labiau, kad 2004 m. Lietuvai tapus Europos Sаjungos nare, pasikeis valstybės sienos su Lenkija statusas. Sienos apsaugos tarnybos atstovai pranešė asociacijai apie keleivių, vežamų kabinose, kontrolę. Jie teigė, kad negali savarankiškai riboti judėjimo per sienа. Dėl to reikėtų keisti poįstatyminius aktus.

Prezidiumo posėdyje aptartas mokesčių Kelių fondui klausimas. Asociacijos prezidentas A. Kondrusevičius teigė, kad mokesčių už transporto priemones didinimas yra neargumentuotas ir su tuo negalima sutikti. Vyriausybė turėtų ieškoti kitų rezervų: didėja akcizas už dyzelinа ir kartu įplaukos į Kelių fondа, neapmokestintas lengvasis transportas ir kt. Prezidiumo nariai nutarė išanalizuoti numatomus Kelių priežiūros ir plėtros finansavimo įstatymo pakeitimus bei papildymus ir numatyti priemones minėtai problemai spręsti.

TIR departamento direktorius H. Giedrys pateikė TIR ir muitų komiteto ataskaitа, aptarė departamento veiklа ir nutarimų vykdymа. H. Giedrys informavo, kad įvykdyti prezidiumo nutarimai dėl tranzito termino per Lietuvos teritorijа pailginimo, dėl įmonių finansinio pajėgumo kontrolės, dėl svėrimo įtaisų netikslumų ir išspręstos kitos problemos.

Prezidiumo posėdyje taip pat buvo svarstytas centralizuoto kuro pripylimo Lenkijoje projekto klausimas, narių priėmimo, įmonių pertvarkymo klausimai bei pristatyti asociacijos narių anketinės apklausos rezultatai. Prezidiumas priėmė nutarimа anketinę apklausа atlikti ir kitais metais. Visais posėdyje svarstytais klausimais prezidiumas priėmė atitinkamus nutarimus.

Lina Karsokaitė

Asociacijos „Linava“ atstovė spaudai

TIR departamentas -

naujose patalpose

Dar kartа informuojame TIR garantinės sistemos narius, kad asociacijos „Linava“ TIR departamentas įsikūrė naujose patalpose (Vilnius, Jankiškių g. 41). TIR departamento specialistai visais TIR garantinės sistemos klausimais Jus konsultuoja nuo 2003 07 07 ir priima dokumentus naujoje būstinėje. TIR departamento būstinė perkelta, kad TIR garantinės sistemos nariams būtų sudarytos kuo palankesnes sаlygos bendrauti su TIR departamentu.

Prašome skambinti šiais telefonais:

(8-5) 274 01 68, (8-5) 274 01 69,

(8-5) 274 01 63;

faksas (8-5) 274 00 92

TIR departamento direktorius

(8-612) 66913, (8-5) 274 02 74

Kontrolės ir priežiūros skyrius

(8-686) 76036, (8-5) 274 02 65

Pretenzijų ir analizės skyrius

(8-610) 32495, (8-5) 274 02 70

Bendrasis skyrius

(8-614) 64095, (5) 274 02 60

Atsiprašome už

laikinus nepatogumus.

Laikinas draudimas

Bulgarijoje

Bulgarijos vežėjų asociacija AEBTRI pranešė, kad nuo liepos 15 d. iki rugsėjo 15 d. nuo 06.00 val. iki 20.00 val. krovininėms transporto priemonėms, kurių masė daugiau nei 10 t, draudžiama važiuoti keliu I-6 (kryptis nuo Sliven į Burgas) ir keliu II-53 (Yambol-Sredets-Burgas). Aplinkkeliai nurodyti vietoje.

Naujas tiltas

per Dauro upę

Portugalijos vežėjų asociacija ANTROP pranešė, kad atidarytas naujas tiltas per Douro upę, sujungęs Porto ir Vila Nova de Gaia miestų centrus. Porto pusėje į tiltа veda keliai Rua de Fontainhas (įvažiavimui į Porto) ir Rua Alexandre Herculano (išvažiavimui iš Porto). Vila Nova de Gaia pusėje į tiltа veda kelias VL9.

Laikini eismo

apribojimai Vengrijoje

Vengrijos asociacija ARTH pranešė apie laikinai įvedamus eismo apribojimus kelyje RN5. Transporto priemonėms, kurių bendroji masė viršija 7,5 t, leidžiama važiuoti kelio RN5 atkarpa Ocsa-Lajosmizse tik darbo dienomis nuo 06.00 val. iki 12.00 val. ir nuo 18.00 val. iki 22.00 val. Transporto priemonėms, kurių bendroji masė viršija 7,5 t, nuo liepos 21 d. draudžiama važiuoti šiomis kelio RN7 atkarpomis: Baracska-Velence, Dinnyes-Pakozd ir Velence-Sukoro-Pakozd.

Tunelio remonto

darbai šveicarijoje

Infrastruktūros departamentas šveicarijoje pranešė apie pradedamus plataus masto darbus Gliono tuneliuose, kurie yra tarp Montreux ir Villeneuve greitkelio A9 Lausanne - St. Maurice atkarpų. Darbai bus vykdomi nuo 2003 m. rugsėjo 23 d. iki spalio 3 d. bei nuo 2004 m. balandžio 15 d. iki lapkričio pabaigos ir nuo 2005 m. balandžio 15 d. iki lapkričio pabaigos. Eismo sаlygos bus sudėtingos, todėl važiuojant tuneliais gali būti keblumų.

Dėl laikinos

gyvenamosios

vietos deklaravimo

Bulgarijoje

Bulgarijos vežėjų asociacija AEBTRI pranešė, kad pagal įstatymo dėl Bulgarijos Respublikos teritorijoje esančių užsienio piliečių 28 straipsnio 1 paragrafа, ilgiau nei 24 valandas Bulgarijoje pasiliekantis užsienio pilietis per 48 valandas nuo atvykimo Užsieniečių administracinės kontrolės tarnyboje arba Regioniniame policijos departamente privalo raštu deklaruoti savo gyvenamаjа vietа vizito metu. Jis taip pat privalo pateikti išsamius asmeninius duomenis (vardа, pavardę, gimimo datа, tautybę ir paso / identifikacinės kortelės numerį). Viešbučiuose gyvenantys užsienio piliečiai registruojami laikinoje gyvenamoje vietoje.

Jeigu vairuotojas apsistoja ne viešbutyje, juridinis arba fizinis asmuo, suteikiantis jam būstа, atsakingoms valdžios institucijoms raštu turi pranešti adresа, kur laikinai gyvena vairuotojas. AEBTRI kreipėsi į valdžios institucijas prašydama, kad vairuotojams, nakvojantiems savo transporto priemonėse, nebūtų taikomas reikalavimas registruotis. Kaip informavo policija, įstatymas nenumato išimčių iš bendros tvarkos. Atsižvelgdama į tai AEBTRI informuoja, jog ilgiau kaip 24 valandas Bulgarijoje pasiliekantiems užsienio vairuotojams nėra kitos alternatyvos, kaip tik registruotis atsakingose valdžios institucijose.

Informacijos ir IT skyrius

"Vežėjų žinios"
Liepa Nr. 14 (50)

"Linava" informuoja

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

įsiskolinusių įmonių sаrašas

UAB „Transekspedicija“ pradėjo elektroninį prekių deklaravimа

VKTI informuoja

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams