Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Kronika

Spalis

Spalio 4 d. vykusiame asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdyje, be vežėjų verslui aktualių klausimų, prezidiumo nariai aptarė ir asociacijos 15-os metų jubiliejaus minėjimo renginių organizavimo ir išlaidų klausimus.

Atsižvelgiant į tai, kad šiemet jau vyko vežėjų kongresas, „Linavos“ 15-os metų jubiliejaus minėjimas bei profesinio meistriškumo konkursas, prezidiumo nariai pasiūlė apklausti asociacijos narius dėl kasmetinio Naujametinio pobūvio organizavimo tikslingumo.

Spalio 6 d. Briuselyje vyko IRU Socialinių reikalų komisijos posėdis, kuriame dalyvavo asociacijos „Linava“ Krovininio transporto skyriaus vadovas Gintautas Ramaslauskas ir advokatas Justinas Usonis.

Jame buvo patvirtinta komisijos 2007 metų veiklos programa, kurioje numatyta daugiausia dėmesio skirti vairuotojų darbo ir poilsio laiko naujų reikalavimų įgyvendinimo, naktinio darbo laiko ypatumų taikymo problemoms spręsti, taip pat klausimams, susijusiems su Bulgarijos ir Rumunijos įstojimu į ES nuo 2007 m. sausio 1 d. nagrinėti.

Spalio 12 d. asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius, generalinis sekretorius Valdas Gilys ir sekretorius-vyriausiasis finansininkas Adolfas Darginavičius dalyvavo dalykiniame susitikime su Rusijos ambasados Lietuvoje Konsulinio skyriaus vadovu Vladimiru Kuznecovu.

Aptartos vizų vairuotojams į Rusijа gavimo procedūros ir galimybės supaprastinti vizų gavimo tvarkа. Taip pat buvo aptartos Lietuvos vežėjų problemos Rusijoje bei rusų vežėjų problemos mūsų šalyje.

Spalio 13 d. asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius, atstovybės Maskvoje vadovas Rimantas Budrevičius bei Informacinio ir IT skyriaus vadovas Vidmantas Adomaitis susitiko su Muitinės departamento Vilniaus teritorinės muitinės viršininku Pranu Dragūnu ir Muitinės veiklos organizavimo skyriaus viršininku Vaidu Daugėla.

Aptarta padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienio postuose, bandyta aiškintis priežastis, dėl kurių vežėjai aplenkia Baltarusijа. Artimiausiu metu „Linava“ kartu su Vilniaus teritorinės muitinės specialistais parengs bendrа veiksmų planа, kaip pasinaudoti gera Baltarusijos kelių infrastruktūra ir padidinti tranzitа, ypač atsižvelgiant į tai, kad artėjant Naujiesiems Metams transporto srautai gerokai išaugs.

Spalio 18 d. asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius ir atstovybės Maskvoje vadovas Rimantas Budrevičius susitiko su Rusijos vežėjų asociacijos ASMAP, kitų transporto institucijų vadovais ir tarėsi dėl papildomų kelionės leidimų kvotų šiems metams bei dėl 2007 metų preliminarios leidimų bazinės kvotos.

Kaip sakė asociacijos prezidentas, su ASMAP vadovybe tartasi, kad šiais metais mūsų vežėjams papildomai skiriamų kelionės leidimų skaičius siektų 5000 vnt.

Atsižvelgdamas į didėjančiа prekybа su Rusija, A.Kondrusevičius pasiūlė 2007 metams nustatyti preliminariа 100 000 rusiškų kelionės leidimų bazinę kvotа. Rusijos atsakingų institucijų atstovai pažadėjo apsvarstyti pateiktus siūlymus ir priimti abiem pusėms tinkamus sprendimus.

Maskvoje asociacijos prezidentas taip pat susitiko su Lietuvos ambasadoriumi Rusijoje Rimantu šidlausku ir aptarė aktualias vizų į Rusijа gavimo procedūras, kitas Lietuvos vežėjų problemas Rusijoje bei rusų vežėjų problemas mūsų šalyje. Ambasadorius taip pat buvo informuotas apie „Linavos“ vadovų susitikimo su Rusijos ambasados Lietuvoje Konsulinio skyriaus vadovu Vladimiru Kuznecovu rezultatus.

Spalio 19 d. asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius, viceprezidentai Jonas Grybauskas ir Mindaugas Grigelis bei transporto politikos sekretorius Algirdas Baranauskas susitiko su susisiekimo ministru Algirdu Butkevičiumi ir sekretoriumi Rimvydu Gradausku. Asociacijos vadovai pateikė pažymа apie pagrindines kelių transporto verslo problemas ir aptarė galimus jų sprendimo būdus.

Akcentuota, kad kai kurie klausimai sprendžiami, tačiau yra problemų, kurių sprendimas neįmanomas be valstybinių institucijų pagalbos. Viena iš jų – nemažėjančios krovininio transporto eilės Latvijos ir Rusijos pasienyje. Asociacijos vadovai prašė ministro daryti įtakа latvių atsakingoms institucijoms, kad ši problema būtų kuo skubiau sprendžiama, nes vien vežėjų asociacijų pastangų jau nebepakanka.

Ne mažiau svarbūs klausimai yra viešųjų logistikos centrų steigimas, krovinių vežimo liberalizavimas su Lenkija, Italija, skaitmeninių tachografų kortelių išdavimo įdarbintiems kitų šalių piliečiams sureguliavimas ir sunkvežimių eilių Kalvarijos–Budzisko pasienio poste problemos sprendimas.

Labai svarbus vežėjams yra nepatogios mokėjimo už leidimus tvarkos VKTI sureguliavimas ir dalies akcizo už pirktus degalus kompensavimas.

Kalbėdami apie keleivinio transporto aktualijas, asociacijos vadovai siūlė inicijuoti Administracinio teisės pažeidimų kodekso pataisas dėl baudų už važiavimа be bilieto didinimo. Be to, asociacija prašo pritarti siūlymui laipsniškai nustatyti privalomа tolimojo ir tarptautinio susisiekimo autobusų klasifikavimа Lietuvoje.

Spalio 25 – 27 d. Berlyne vyko 17-asis Tarptautinis Europos transporto ministrų konferencijos (ETMK) ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (OECD) transporto politikos ir ekonomikos simpoziumas, kurio tema – „Globalizacijos privalumai“. Simpoziume dalyvavo asociacijos „Linava“ Informacijos ir IT skyriaus vadovas V. Adomaitis bei Krovininio transporto skyriaus vadovas G. Ramaslauskas.

Simpoziumа atidaręs Vokietijos federalinis transporto, statybos ir miestų reikalų ministras V. Tiefensee skatino transporto sektoriaus įmones pasinaudoti globalizacijos teikiamomis galimybėmis, nes gamyba greitėja, plečiasi į vis naujus pasaulio regionus, o prekių srautai nuolat intensyvėja. Mažos įmonės turėtų išnaudoti savo privalumus ir užimti atitinkamas transporto rinkos nišas. Per ateinančius 15 metų prognozuojamas apie 25 proc. transporto sektoriaus augimas.

"Transporto pasaulis"
Lapkritis Nr. 11 (71)

"Linava" informuoja

Kronika

Aktualijos

VAIRUOTOJŲ BUS DAUGIAU

Visais požiūriais naudinga, tačiau...

Dirbame jums!

Pasaulyje populiarus „Vodafone Mobile Connect“ – jau Lietuvoje

įvairenybės

Dėmesio - gatvėje vordenai !

Keliai

Kėdainiuose varžybas surengė Lietuvos kelininkai

Kelių priežiūra žiema

Nauji modeliai

“Volvo“ mažyliai

„LUBO“ KEIčIA „LUBLIN“

Pas kaimynus

Kaip gyvena kaimynų vežėjai?

Stambiu planu

Sprinterio maratonas

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Keleivinis transportas

Kur gimsta gražuoliai „Irizar“

Technika

KAIP TAUPOMI DEGALAI

“Brake by wire“: stabdome elektra

Mokymas

Vežėjai i. Lietuvos - žemutinės Saksonijos vadybos akademijoje

Teisė

Teismo sprendimų vykdymo išlaidos

Muziejus

Pagaminta Ispanijoje