Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Rugsėjo 20–22 d. Astanoje vyko paroda – „TransKazachstan 2006 – Transportas ir logistika“ ir tarptautinė konferencija „TransEurazija 2006“. Konferencijos darbe dalyvavo didelė Lietuvos delegacija, vadovaujama LR susisiekimo ministro Algirdo Butkevičiaus. Delegacijа sudarė susisiekimo viceministras Rimvydas Gradauskas, Kelių ir kelių transporto departamento direktorius šarūnas Baublys, asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius, VKTI, AB „Lietuvos geležinkeliai“, Klaipėdos jūrų uosto direkcijos ir krovos kompanijų atstovai.

Parodoje Lietuvos transporto sistema buvo pristatyta bendrame stende. Asociacija „Linava“ parodoje pristatė asociacijos vežėjų teikiamas paslaugas. Kaip pažymėjo A. Kondrusevičius, „sparčiai besiplečianti Kazachstano transporto paslaugų rinka yra labai svarbi mūsų vežėjams, o parodos lankytojų parodytas dėmesys tik patvirtina, kad Lietuvos vežėjai čia žinomi ir vertinami“.

Parodos metu įvyko Lietuvos ir Kazachstano bendros kelių transporto komisijos posėdis. 2006 m. buvo sutarta mūsų vežėjams skirti dar 1500 kelionės leidimų.

Galutinis šiems metams papildomai skirtų Kazachstano kelionės leidimų skaičius – 3500 vnt. plius 200 trečiųjų šalių leidimų.

2007 metų preliminari kvota – 3000 dvišalių ir 200 trečiųjų šalių leidimų.

Rugsėjo 20–22 d. asociacijoje „Linava“ pirmа kartа lankėsi Suomijos keleivių vežėjų asociacijos „Finnish Bus and Coach Association“ atstovai, jiems buvo pristatyta „Linavos“ mokymo centro veikla bei pasiekimai, svečiai žiūrėjo apžvalginį filmа apie asociacijа „Linava“, susipažino su mūsų asociacijos keleivinio transporto sekcijos veikla, supažindino mūsų vežėjus su savo šalies keleivinio transporto veikla ir problemomis.

Rugsėjo 20 d. ir 22 d. asociacija „Linava“ dalyvavo pasitarimuose su Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotoju Jonu Miškiniu bei Muitinės procedūrų skyriaus viršininke Neringa Motiejūnaite.

Rugsėjo 23–26 d. Pekine ir šanchajuje vykusiuose verslo forumuose „Atrask Lietuvа – vartus į Europа“ Lietuvos delegacijoje buvo ir asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius. Renginiuose kinų verslininkams buvo pristatytos krovinių gabenimo per Lietuvа galimybės.

2006 m. rugsėjo 25–26 d. Vokietijoje, Hanoveryje, vyko Tarptautinės kelių transporto sаjungos (IRU) Techninės komisijos posėdis bei Vokietijos automobilių pramonės asociacijos (VDA) ir IRU organizuotas bendras simpoziumas „AdBlue naudojimas komercinėse transporto priemonėse“. Renginiuose dalyvavo asociacijos „Linava“ Informacijos ir IT skyriaus vadovas V. Adomaitis ir Krovininio transporto skyriaus vadovas G. Ramaslauskas. Buvo aptarta ir patvirtinta IRU Techninės komisijos veiksmų 2007 metų programa, kurioje pagrindinis dėmesys bus skirtas komercinių transporto priemonių konstrukcijos, techninių reikalavimų, svorių ir matmenų, aplinkosaugos bei eismo saugumo klausimams. Išsamiai buvo nagrinėjamas klausimas dėl žieminių padangų naudojimo krovininiams automobiliams, kurių bendra masė per 3,5 t. Kai kurių Europos valstybių kalnuotose vietovėse (pvz., Alpėse) žiemos metu reikalaujama naudoti sniego grandines. Atlikti tyrimai parodė, jog sunkvežimiai su žieminėmis padangomis yra tokie pat saugūs, kaip ir lengvieji automobiliai, todėl jiems neturėtų būti taikomi papildomi apribojimai kalnuose žiemа. Tačiau vežėjų asociacijų atstovai pažymėjo, kad dažnai krovinių gabenimo maršrutai eina per daug valstybių su skirtingomis klimato sаlygomis, todėl naudoti žiemines padangas tokiuose maršrutuose būtų netikslinga tiek techniniu, tiek ekonominiu požiūriu. žiemines padangas būtų tikslinga naudoti tik vietiniams vežimams tam tikrose vietovėse. IRU apibendrins pareikštas pastabas ir parengs bendrа pozicijа šiuo klausimu.

Rugsėjo 26–29 d. asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Valdas Gilys, TIR departamento direktorius Heliodoras Giedrys ir Muitinės pretenzijų departamento specialistė Dalia Brazdžionienė dalyvavo JT EEK Kelių transporto komiteto darbo grupės muitinės klausimams, susijusiems su transportu (WP.30), 114-oje sesijoje.

Vienas iš svarbiausių klausimų, nagrinėtų jau ne viename posėdyje – TIR sistemos kompiuterizavimas, vadinamojo e-TIR projekto įgyvendinimas. Posėdyje buvo pateikta IRU ir Susitariančių šalių asociacijų pozicija dėl e-TIR įgyvendinimo. IRU ir asociacijų nuomone, dabartinis e-TIR grupės darbas neturi nieko bendro su jų įgaliojimu „kompiuterizuoti TIR procedūrа“ pagal TIR konvencijа, bet yra daugiau siekis sukurti naujа elektroninę tranzito sistemа su nauja garantijų sistema. Tokiа sistemа administruotų muitinė, kuri būtų visiškai nepriklausoma nuo privataus sektoriaus.

Kitas ilgai diskutuotas klausimas – JT EEK TIR vykdomosios tarybos (TIRExB) ir TIR sekretoriato finansavimas. JT fondai nenumato finansuoti TIR vykdomosios tarybos ir TIR sekretoriato. Jie gauna finansavimа per IRU.

IRU nuomone, toks finansavimo mechanizmas yra netinkamas ir dėl šios priežasties IRU ir jos nariai nepagrįstai įtariami pažeidžiant TIR konvencijа bei EEK ir IRU sutartis. Aukščiausio lygio susitikimai nepajėgė išspręsti šio klausimo. Vykdantysis JT EEK sekretorius p. Marekas Belka, TIR sekretoriatas, kai kurių susitariančių šalių muitinės administracijos išreiškė paramа ir pasitikėjimа visuomeniniam sektoriui, IRU, kaip privačiam partneriui, ir kitoms asociacijoms, atkuriant privataus–visuomeninio sektoriaus bendradarbiavimа, siekiant garantuoti tinkamа TIR sistemos funkcionavimа ir finansavimа.

Administracinio komiteto posėdyje (AC.2) buvo tęsiamas TIR sekretoriato ir TIR vykdomosios tarybos biudžeto klausimų svarstymas. Buvo pratęsti įgaliojimai IRU platinti TIR knygeles 2006–2010 metais, tačiau biudžeto klausimas atidėtas vėlesniam laikui.

Rusija

Spalio 12 d. asociacijos ҐLinava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius, generalinis sekretorius Valdas Gilys ir sekretorius vyriausiasis finansininkas Adolfas Darginavičius dalyvavo dalykiniame susitikime su Rusijos ambasados Lietuvoje Konsulinio skyriaus vadovu Vladimiru Kuznecovu.

Per susitikimа asociacijos vadovai aptarė vizų vairuotojams į Rusijа gavimo procedūras ir galimybes supaprastinti vizų gavimo tvarkа.

Taip pat buvo aptartos Lietuvos vežėjų problemos Rusijoje bei rusų vežėjų problemos mūsų šalyje.

Konstruktyviai diskutuojant buvo sutarta, jog asociacija ҐLinava“ ir toliau aktyviai bendradarbiaus su Rusijos ambasada. Susitikimo dalyviai akcentavo, kad tokie susitikimai leidžia operatyviau ir efektyviau pasiekti rezultatų sprendžiant abiejų šalių kelių transporto klausimus ir problemas.

Anatolijus Jakimovas

„Linava“

Spalio 13 d. asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius, Atstovybės Maskvoje vadovas Rimantas Budrevičius bei Informacinio ir IT skyriaus vadovas Vidmantas Adomaitis susitiko su Muitinės departamento Vilniaus teritorinės muitinės viršininku Pranu Dragūnu ir Muitinės veiklos organizavimo skyriaus viršininku Vaidu Daugėla.

Susitikime aptarta padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienio postuose. Muitinės pareigūnai informavo, kad pasienio postuose susikaupia netolygus transporto priemonių srautas. Pagrindinis eismas vyksta per Medininkų postа, ten ir susidaro eilės. Vežėjai nesinaudoja šalčininkų ir ypač po rekonstrukcijos atidarytu Lavoriškių postais. Taip pat muitinės pareigūnai, atsižvelgdami į ilgas eiles Latvijos ir Rusijos pasienio postuose, paragino vežėjus nukreipti transporto priemones, vykstančias į Maskvа, tranzitu per Baltarusijа. Aptarę priežastis, dėl kurių vežėjai aplenkia Baltarusijа, „Linava“ kartu su Vilniaus teritorinės muitinės specialistais artimiausiu metu parengs bendrа veiksmų planа, kaip pasinaudoti gera Baltarusijos kelių infrastruktūra ir padidinti tranzitа, ypač atsižvelgiant į tai, kad artėjant Naujiesiems metams transporto srautai gerokai išaugs.

Austrija

Sniego grandinės

Kiekvienais metais nuo lapkričio 15 d. iki kovo 15 d. keleivinėse ir krovininėse transporto priemonėse per 3,5 t vairuotojai privalo turėti sniego grandines. Grandines privaloma tvirtinti ant mažiausiai dviejų tos pačios ašies vedančiųjų ratų. Sniego grandinės turi atitikti ЦNORM standartus. Leidžiama naudoti panašiа įrangа iš ES šalių, ant kurios yra CE numeris. Sniego grandinės turi būti sumontuotos tokiu būdu, kad dengtų visа padangos paviršių bei kad būtų užtikrintas nuolatinis sаlytis tarp sniego grandinių ir kelio paviršiaus. Austrijoje transporto priemonėje turėti kastuvа neprivaloma.

žieminės padangos

Kiekvienais metais nuo lapkričio 15 d. iki kovo 15 d. keleivinėse ir krovininėse transporto priemonėse per 3,5 t mažiausiai ant vienos varančiosios ašies privalo būti sumontuotos žieminės padangos. žieminių padangų su kryžminiu juostų išdėstymu protektoriaus tarpelis turi būti ne mažesnis nei 5mm, žieminių radialinių padangų – 4 mm.

Sankcijos

Bendro reglamento dėl baudų, taikomų už nurodymų pažeidimus, nėra; taikomos sankcijos skirtinguose regionuose skiriasi.

Lenkija

Lenkijos vežėjų asociacija ZMPD informavo, kad Malopolska greitkelio (A4) remonto metu susidaro eismo spūstys šiose atkarpose:

• 1,2 km eilė Krakow kryptimi nuo 375 km iki 377 km (4 km už Chrzanow I sankryžos) sankryža su keliu N79;

• 1,1 km eilė Katowice kryptimi, nuo 397 km iki 398 km (2 km už Balice kelių mokesčio rinkliavos punkto).

Eismo apribojimai galioja ir šiose kelio atkarpose:

• Krakow kryptimi: nuo 382 km uždaryta 300 m dešinės eismo juostos atkarpa;

• Katowice kryptimi: nuo 382 km uždaryta 300 m dešinės eismo juostos atkarpa.

Apie apribojimų panaikinimа informuosime papildomai.

Bulgarija

Bulgarijos vežėjų asociacija L’AEBTRI informavo, kad lapkričio 1–kovo 1 d. privaloma važiuoti visа parа su įjungtomis trumpoasiomis šviesomis.

Informacijos ir IT skyrius

Moldova

Nr.269, 2006-09-27

Algimantui Kondrusevičiui,

Asociacijos „Linava“ Prezidentui

Gerb. Prezidente,

Tarptautinė Moldovos vežėjų asociacija (AITA) nori atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad visi vežėjai, važiuojantys į ir iš Moldovos Respublikos (įskaitant tranzitа), privalo griežtai laikytis taisyklių ir sаlygų, nurodytų IRU laiškuose TIR/G3976/MVN, 2002 m. birželio 29 d. ir TIR/G4683/JAC, 2003 m. gegužės 26 d. Pažeisdami šias taisykles, vežėjai pažeidžia TIR procedūrа ir tampa tiesiogiai atsakingi prieš Moldovos Respublikos kompetentingа institucijа – Valstybinį muitinės kontrolės departamentа.

Norėtume taip pat Jus informuoti, kad vežėjai turi įvažiuoti į Moldovа, taip pat ir į Padnestrės regionа (ҐTransnistrian region“), tik per žemiau nurodytas muitinės įstaigas, kurios yra patvirtintos prekėms, gabenamoms su TIR knygelėmis:

1. Oro uosto muitinės įstaiga (Biroul vamal Aeroport);

2. Basarabeasca muitinės įstaiga (Biroul vamal Basarabeasca);

3. šiaurinė muitinės įstaiga (Biroul vamal Nord);

4. Bender muitinės įstaiga (Biroul vamal Bender);

5. Briceni muitinės įstaiga (Biroul vamal Briceni);

6. Cahul muitinės įstaiga (Biroul vamal Cahul);

7. Comrat muitinės įstaiga (Biroul vamal Comrat);

8. Kišiniovo muitinės įstaiga (Biroul vamal Chisinau);

9. ZAL Kišiniovo muitinės įstaiga (Biroul vamal ZAL Chisinau);

10. Leuseni muitinės įstaiga (Biroul vamal Leuseni);

11. Ocnita muitinės įstaiga (Biroul vamal Ocnita);

12. Sculeni muitinės įstaiga (Biroul vamal Sculeni);

13. Soroca muitinės įstaiga (Biroul vamal Soroca);

14. Ungheni muitinės įstaiga (Biroul vamal Ungheni);

15. Giurgiulesti muitinės įstaiga (Biroul vamal Giurgiulesti).

Nuo metų pradžios kai kurie vežėjai, priklausantys Jūsų Asociacijai (žr. priedа), gabeno prekes į Padnestrės regionа, pažeisdami TIR procedūrа.

Skirtingai nuo ankstesnių atvejų, Moldovos Respublikos muitinės tarnybos informavo AITA apie prekių nepristatymo procedūros inicijavimа, remiantis Moldovos Respublikos galiojančiais muitinės įstatymais, įskaitant visas pasekmes IRU garantinei grandinei.

Norėčiau, kad į tai atkreiptumėte ypatingа dėmesį.

Pagarbiai, Vladimir Florea
Prezidentas

"Transporto pasaulis"
Spalis Nr. 10 (70)

"Linava" informuoja

Naujienos

Aktualijos

Dar vienas žingsnis civilizacijos link...

Valdininkų nerangumas ir stebina, ir piktina!

Diskusija

Niekas negins vežėjų interesų, jei...

įvairenybės

Ne itin linksma sukaktis

Keliai

Kelininkų darbai: nuo tarptautinių automagistralių iki regionų kelių

Nauji modeliai

2007-ųjų autobusas – „Mercedes-Benz Citaro LE Ь“

Tarptautinį apdovanojimа „Metų sunkvežimis – 2007“ pelnė DAF XF 105

Pas kaimynus

Latvijoje bręsta permainos

Pravartu žinoti

Kelių muziejai - draugystės tiltai

Rinkos naujienos

Orientuotis Europos keliuose padės „Bitės“ žemėlapiai telefone

Specialioji technika

„TRACK TRIKE“ – VISUR VAžIUOJANTIS TRIRATIS

Stambiu planu

Naujai dienai naujas “Daily“

Užsienyje

Suomiškoji keleivinio transporto specifika

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Žinotina

Nuomotis - taupiau

Teisė

Teisės terminai lotynų kalba

Automobilių sportas

Laisvalaikiui – bagiai

Muziejus

DUJų TURBINOS SUNKVEžIMIUOSE