Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Krovininio transporto eilės Latvijos ir Rusijos pasienyje

Rugpjūčio 17–18 d. „Linavos“ atstovybės Maskvoje vadovas Rimantas Budrevičius susitiko su Latvijos ir Rusijos pasienio postų Burački-Terechovo muitinės pareigūnais ir aiškinosi galimybes sutrumpinti krovininio transporto eiles šiame pasienio ruože. Tomis dienomis vilkikų eilė buvo nusidriekusi apie 20 km, o vežėjai patikrinimo turėjo laukti 3–4 paras.

Pasak R. Budrevičiaus, ir rugpjūčio 21-osios rytа situacija Latvijos ir Rusijos pasienyje buvo nepasikeitusi. Prie Burački-Terechovo pasienio posto eilėje laukė daugiau kaip 500 vilkikų, o prie Pytalovo posto – apie 350 automobilių. Iš jų apie 40 proc. sudarė lietuviški vilkikai.

Kaip teigė R.Budrevičius, yra trys besiklostančios situacijos priežastys.

Pirmoji – Baltarusijos tranzitas: baltarusiai deklaruoja tranzito liberalizavimа, bet realiai jo nėra. Kroviniai ir toliau sulaikomi be rimto pagrindo, privaloma mokama krovinių palyda, todėl Rusijos krovinių gavėjai ir siuntėjai savo paraiškose reikalauja aplenkti Baltarusijа.

Antroji priežastis – vežimų sezoniškumas. šiemet rudeninis prekybos su Rusija pagyvėjimas prasidėjo beveik mėnesiu anksčiau.

Trečioji priežastis – transporto eilių ties Rusijos pasieniu susidarymas. Be Lietuvos vežėjų, šia kryptimi aktyviai dirba lenkai, bulgarai, olandai, Kaliningrado ir Rusijos vežėjai bei kaimynai latviai.

Pati didžiausia bėda šiuo metu, kad latviai į bendrа eilę stato ir vilkikus su greitai gendančiais kroviniais: atšaldyta mėsa, kitais maisto produktais bei gėlėmis. Be eilės praleidžiamas tik gyvūnus vežantis transportas. Esant tokiai situacijai, vežėjai negali įvykdyti įsipareigojimų užsakovams, nutrūksta tarpusavio atsiskaitymai, prasideda prastovos.

Anot R.Budrevičiaus, Latvijos pasienio tarnyba ketina siūlyti Rusijai atidaryti papildomа (šiuo metu neveikiantį) pasienio postа, esantį šalia Burački-Terechovo. Manoma, jog per jį galėtų vykti vilkikai su greitai gendančiais kroviniais. Tačiau, pasak Latvijos atstovų, derybos šiuo klausimu numatomos tik rugsėjį Sankt Peterburge, o posto paleidimo terminai nėra aiškus.

Burački posto techninis pajėgumas – 150 transporto priemonių per parа, o šiuo metu per jį pravažiuoja apie 450 vilkikų. Pasak R. Budrevičiaus, rusai šiuo metu pasirengę praleisti tiek greitai gendančių krovinių, kiek jų praleis latviai. Tačiau latviai visus rikiuoja į vienа eilę, nors „Linavos“ atstovui buvo pažadėta, kad greitai gendantys kroviniai bus praleidžiami be eilės.

Anatolijus JAKIMOVAS

Asociacijos „Linava“ spaudos atstovas

Dėl vykimo per Lietuvos ir Baltarusijos pasienio postus

Muitinės departamentas kreipėsi į asociacijа „Linava“, prašydamas atlikti transporto įmonių apklausа, kodėl Lietuvos vežėjai, gabendami krovinius į Rusijа, vengia važiuoti per Lietuvos ir Baltarusijos valstybės sienos perėjimo punktus, pasirinkdami Latvijos ir Rusijos valstybės sienos perėjimo punktus, kuriuose nuolat susidaro milžiniškos eilės.

Maloniai prašome vežėjų pareikšti savo nuomonę šiuo klausimu faksu: +370 5 278 65 73 arba elektroniniu paštu: info@linava.lt

Krovininio transporto skyrius

Eismo apribojimai Bulgarijoje

Bulgarijos vežėjų asociacija AEBTR primena, kad pakilus oro temperatūrai per 35 laipsnius, krovininėms transporto priemonėms virš 20 t nuo 12.00 val. iki 19.00 val. įvedami eismo apribojimai. Keliai, kuriuose gali būti įvesti eismo apribojimai, pažymėti atitinkamais ženklais.

Eismo apribojimai Vokietijoje Popiežiaus viešnagės metu

Vokietijos vežėjų asociacija BGL informavo, kad popiežiaus Benedikto XVI viešnagės metu (rugsėjo 9–14 dienomis) Vokietijoje (Miunchene, Altoetting, Freising ir Regensburg) tikėtini eismo apribojimai: rugsėjo 10 d. Miunchene, rugsėjo 12 d. Regensburge.

Su papildoma informacija galima susipažinti Bavarijos ministerijos interneto svetainėje <http://www.stmi.bayern.de/sicherheit/verkehrsicherheit/sicher/detail/16599/>

Mont Blanc tunelis bus laikinai uždarytas

Mont Blanc tunelio administracija informavo, kad dėl saugos bandymų tunelis bus uždarytas eismui nuo rugsėjo 23 d. 22.00 val. iki rugsėjo 24 d. 01.00 val. ir nuo rugsėjo 25 d. 22.00 val. iki rugsėjo 26 d. 06.00 val.

Uždaromas Turkijos ir Sirijos pasienio postas

Informuojame, kad dėl rekonstrukcijos darbų neribotam laikui uždaromas Turkijos ir Sirijos pasienio postas Cilvegozu – Bab el Hawa. Visos krovininės transporto priemonės kreipiamos per Kilis pasienio postа.

Informacijos ir IT skyrius

Ieško subrangovų Lietuvoje

Wallenius Wilhelmsen Logistics Ibйrica S. L., pasaulinio masto firmos Wallenius Wilhelmsen Lines antžeminio transporto grupė, užsiimanti automobilių vežimu Europoje, ieško naujų subrangovų Lietuvoje.

Firma Wallenius Wilhelmsen Logistics Ibйrica S. L siūlo ilgalaikį bendradarbiavimа automobilių vežėjams visoje Europos teritorijoje. Garantuojame patikimumа, kokybę ir darbo pastovumа, nepriklausomai nuo rinkos svyravimų.

Mūsų siūlomi maršrutai apima beveik visа Europos Sаjungos teritorijа. Galite pasirinkti pastovų bendradarbiavimo variantа arba pavienius maršrutus tik į vienа pusę.

Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į Gabrielę Mackevič

Tel. + 34 93 269 16 19

Mob. tel. + 34 678 66 33 31

Faks. +34 93 310 07 72

E. p. gabriela.mackevic@2wglobal.com

Baltarusijos Respublikos konsulatas pateikė naujas anketas vizoms forminti. Anketų pavyzdžius rasite asociacijos „Linava“ svetainėje „Informacija vežėjams / Vizų išdavimas“.

Vizų skyrius

"Vežėjų žinios"
Rugpjūtis Nr. 16 (124)

"Linava" informuoja

Naujienos

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Rinkos naujienos

Naujienos

Veteranai

Naujienos

Vž informacija

Naujienos

VKTI informuoja

Naujienos

Nauji teisės aktai

Muitinė