Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

ASOCIACIJAI „LINAVA“ – 15 METų

Maloniai Jus informuojame, kad šiais metais asociacija „Linava“ švenčia 15 metų veiklos jubiliejų. šia proga nuoširdžiai kviečiame Jus dalyvauti šventiniuose renginiuose, kurie vyks rugsėjo 8–9 d. Vilniuje ir Kaune.

IšKILMINGAS ASOCIACIJOS „LINAVA“ 15 METų MINėJIMAS IR šVENTINIS KONCERTAS

Rugsėjo 8 d. (penktadienis) Le Meridien Villon viešbutis Greitkelis A2, Vilnius–Ryga

15.00–16.00 val.

Svečių registravimas.

16.00–18.00 val.

Asociacijos „Linava“ prezidento ir generalinio sekretoriaus sveikinimai, svečių pasisakymai, asociacijos „Linava“ veiklai nusipelniusių asmenų pagerbimas ir sveikinimai.

19.00 val.

Furšetas ir iškilmių renginys „Prisiminimų vakaras“. Koncertuos Lietuvos estrados žvaigždės.

24.00 val.

šventinis fejerverkas.

šis renginys yra mokamas. Kiekviena įmonė gali įsigyti vienа kvietimа, kurio kaina – 150 Lt. Kvietimas galioja dviem asmenims. Papildomai kiekviena įmonė gali įsigyti dar vienа kvietimа, kurio kaina – 300 Lt, galiojantį taip pat dviem asmenims. Maloniai atkreipiame Jūsų dėmesį, jog iškilmingame minėjime (16.00–18.00 val.) kviečiami dalyvauti tik įmonių vadovai.

Kvietimus bus galima įsigyti nuo 2006 m. rugpjūčio 21 d. asociacijos regioniniuose skyriuose: Kaune

(Ateities pl. 30B, tel. +370 37 47 37 64), Klaipėdoje

(šilutės pl. 109, tel. 370 46 39 73 45), Alytuje

(Naujoji g. 140, tel. 370 315 77 252), Panevėžyje

(J. Janonio g. 5, tel. 370 45 58 23 87), šiauliuose

(V. Bielskio g. 30A, tel. 370 41 54 54 63), Vilniuje

(Jankiškių g. 41, tel. 370 5 274 0160) mokant pavedimu ir pateikus originaliа banko pavedimo kopijа arba interneto pavedimo kopijа su įmonės vadovo ir buhalterio originaliais parašais ir antspaudu. Grynaisiais galima atsiskaityti Vilniaus skyriuje Jankiškių g. 41.

Mokant pavedimu rekvizitai:Asociacija „Linava“

Asociacijos įmonės kodas – 121053434

Asociacijos PVM kodas – LT210534314

J.Basanavičiaus g. 45, LT-03506 Vilnius

AB SEB „Vilniaus bankas“,

banko kodas - 70440,

a/s LT207044060001061306

Mokėjimo paskirtis:

„Už 15 metų minėjimа ir koncertа“.

Vykdant mokėjimа būtina nurodyti įmonės pavadinimа ir kliento Nr.

X TOLIMųJų REISų VILKIKų IR

TARPMIESTINIų AUTOBUSų VAIRUOTOJų VARžYBOS

Rugsėjo 9 d. (šeštadienis)

S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas, Kaunas

9.00–10.30 val. Dalyvių registravimas.

11.00–11.40 val. Varžybų atidarymas.

11.50–19.30 val. Figūrinio vairavimo varžybos vilkikų ir autobusų vairuotojams.

20.30 val. Rezultatų paskelbimas ir nugalėtojų apdovanojimas.

• Populiarios muzikos festivalis.

• šis renginys nemokamas. Numatytos specialios pramogos suaugusiems ir vaikams, dešimtys prizų ir siurprizų. Pavaišinsime pusryčiais, pietumis ir vakariene.

• Vairuotojų ekipažus prašome registruotis internetinėje asociacijos „Linava“ svetainėje: www.linava.lt/varzybos, elektroniniu paštu: varzybos@linava.lt arba faksu (8-5) 278 6573.

Iškilus klausimams maloniai prašome kreiptis:

Vidmantas Adomaitis

Tel. (8-5) 278 6518, 278 6501. Faks. (8-5) 278 6573. El. p. info@linava.lt

Donatas žukauskas

Tel. (8-5) 278 6543, 278 6501. Faks. (8-5) 278 6573. El. p. info@linava.lt

Laukiame Jūsų asociacijos „Linava“ šventiniuose renginiuose!

Pagarbiai,

Valdas GILYS

Asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius

X LIETUVOS TOLIMųJų REISų VILKIKų IR TARPMIESTINIų AUTOBUSų VAIRUOTOJų MEISTRIšKUMO KONKURSO „MES – L I N A V A!“ TAISYKLIų IšTRAUKOS

5. BENDROSIOS NUOSTATOS

5.1. Savavališkas automobilio ar autobuso išvažiavimas iš uždaro parko (UP) baudžiamas dalyvio pašalinimu iš varžybų.

5.2. Vairavimas neblaiviam – šalinimas iš varžybų ir pranešama apie nusižengimа policijai.

5.3. Praktinės rungties (slalomo) metu šalia vairuotojo gali būti ir kitas komandos narys.

5.4. Varžybų dalyviai ne Lietuvos Respublikos piliečiai su renginio tvarka ir varžybų taisyklėmis supažindinami individualiai.

6. SLALOMO RUNGTIS VILKIKų IR AUTOBUSų VAIRUOTOJAMS

6.1. Trasoje pastatytų stovelių nuvertimas ar paslinkimas iš pažymėtos vietos, bazės neįvykdymas, specialaus puodelio numetimas ar nepaėmimas, kabinos durelių atidarymas – 10 sek. bauda.

6.2. Figūros nevykdymas (važiavimas ne pagal schemа) – blogiausias laikas plius 20 sek. bauda.

6.3. Puspriekabės palikimas už pažymėtos vietos ribų – 20 sek. bauda.

6.4. Figūros stotelė (autobusams) nevykdymas – 20 sek. bauda.

6.5. Vėlavimas atvykti į startа daugiau kaip 2 min. – 30 sek. bauda.

6.6. Startuojama vilkiku be puspriekabės.

6.7. Puspriekabę pateikia organizatorius.

Pastaba:

puspriekabės ilgis 13,2 m –13,62 m

autobuso ilgis 12 m ± 0,2 m

7. SPRINTO RUNGTIS

7.1. Rungties distancija 201 m.

7.2. Rungties neįveikimas ar atsisakymas dalyvauti – blogiausias laikas plius 20 sek. bauda.

8. REZULTATų NUSTATYMAS

8.1. Slalomo ir sprinto rungties rezultatai (laikas sugaištas įveikiant rungtį plius baudos sekundės už šių taisyklių 6 punkto nevykdymus) sumuojami.

8.2. Jeigu kelių dalyvių rezultatas rungtyje vienodas, aukštesnė vieta skiriama tam dalyviui, kuris rezultatа pasiekė anksčiau.

8.3. Jeigu kelių dalyvių rezultatas, susumavus dviejų rungčių rezultatus, yra vienodas, aukštesnė vieta skiriama tam dalyviui, kuris užėmė aukštesnę vietа slalomo rungtyje, jei ir čia rezultatas vienodas – aukštesnė vieta skiriama tam dalyviui kuris užėmė aukštesnę vietа sprinto rungtyje.

8.4. Laikas fiksuojamas 0,01 sek. tikslumu.

8.5. Komandiniai rezultatai nustatomi sumuojant dviejų pareikštų komandos dalyvių rezultatus absoliučioje įskaitoje.

8.6. Absoliutus nugalėtojas nustatomas sumuojant slalomo ir sprinto rungčių rezultatus (vilkikų ir autobusų vairuotojams atskirai).

9. DALYVIAI

9.1. Varžybose gali dalyvauti asociacijos „Linava“ nariai ir kandidatai, kviesti svečiai.

9.2. Kiekvienam asociacijos nariui gali atstovauti 3 (trys) vairuotojai, iš kurių du vairuotojai atstovauja komandai, o vienas gali važiuoti individualioje įskaitoje.

9.3. Kiekvienas dalyvis privalo pateikti paraiškа.

9.4. Vairuotojai, dalyvaujantys komandinėje įskaitoje, turi pateikti komandinę paraiškа registruodamiesi. Po registracijos negalima keisti vairuotojų, dalyvaujančių komandinėje įskaitoje.

Pastaba:

1. Jėgos lenktynės „Drag“ vykdomos atrenkant 8 geriausius rezultatus sprinto rungtyje. Tik atsisakius vienam iš aštuonių dalyvių varžytis jėgos lenktynėse – „Drag“ rungtyje į jo vietа gali būti pakviestas kitas dalyvis užėmęs 9 ir t. t. vietа.

2. Jėgos lenktynėse „Drag“ tik vienas vairuotojas gali varžytis tuo pačiu automobiliu.

3. Užsiregistravus dalyviui arba komandai www.linava.lt iki 2006-08-25 15.00 val. pateikiama principinė slalomo trasos schema.

Taisykles parengė

Gintautas šLėDERIS

Meistriškumo konkurso-varžybų vyriausiasis teisėjas

„Linavos“ prezidento

darbo vizitas Maskvoje

Liepos pabaigoje asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius ir asociacijos atstovybės vadovas Rimantas Budrevičius su darbo vizitu lankėsi Maskvoje.

Pasak A. Kondrusevičiaus, susitikime su Rusijos vežėjų asociacijos ASMAP viceprezidentais Jevgenijumi Sudakovu ir Aleksejumi Vasilkovu aptarti būsimo Lietuvos ir Rusijos bendros kelių transporto komisijos posėdžio dalykiniai klausimai. Susitikime derinta komisijos data ir tematika bei diskutuota dėl 2007 m. kelionės leidimų kvotos ir papildomo leidimų kiekio 2006 metams.

Kaip teigė A. Kondrusevičius, nei „Linavos“, nei ASMAP vadovų netenkina situacija dėl krovininio transporto eilių pasienio Burački ir Krasnoje postuose. Todėl nutarta šiа problemа spręsti jau su naujais Rusijos federalinės muitinės tarnybos vadovais. Asociacijų vadovai tikisi, jog nauja Federalinės muitinės tarnybos vadovybė sparčiau spręs kylančias problemas.

Susitikime su IRU atstovybės Rusijoje vadovu Igoriu Runovu pasikeista nuomonėmis apie „šilko kelio“ projektа. I. Runovas padėkojo „Linavos“ prezidentui už puikų asociacijos dalyvavimа ir iniciatyvumа vykdant šį projektа.

Remiantis „šilko kelio“ projektu, svarstomos kitų panašių projektų galimybės. Vienas iš jų – Europos ir Azijos transporto projektas. Pasak A. Kondrusevičiaus, šio projekto tikslas – sukurti unikaliа krovinių biržа, kurioje krovinių siuntėjai galėtų rasti transporto operatorius, teikiančius efektyvias paslaugas Europos ir Azijos ekonominėje erdvėje.

Be to, asociacijos prezidentas susitiko su LR ambasados ekonomikos sekretoriumi Andriumi Kalindra, kuris buvo supažindintas su krovinių gabenimo situacija į / iš Rusijos, pristatytos kitos vežėjų problemos.

Prezidentas taip pat konsultavosi su konsulato darbuotojais dėl galimybių greičiau įdarbinti vairuotojus iš Rusijos Lietuvoje.

Vairuotojų gretas papildė 27 nauji specialistai

Vidurvasaryje Všį Alantos technologijos ir verslo mokykloje ir Vilniaus 3-iojoje politechnikos mokykloje 15 alantiškių ir 12 vilniečių laikė baigiamuosius tolimųjų reisų vairuotojo profesijos egzaminus, nors 2004 m. rugsėjį šios dvi mokyklos iš viso priėmė 54 moksleivius.

Pasak Alantos technologijos ir verslo mokyklos direktoriaus Vlado Pusvaškio, liko tie, kurie turi tvirtа motyvacijа dirbti tarptautinių maršrutų vairuotojais. Visi mokslus baigę alantiškiai turi C , o keturi iš jų E vairuotojo kategorijas. Vilniečių grupėje amžiaus cenzas leido suteikti besimokiusiems tik C kategorijа. Kitais metais pastarieji galės lengvatinėmis sаlygomis šioje mokykloje pasirengti ir laikyti E kategorijos egzaminus.

„Linavos“ mokymo centro direktoriaus Juliaus Saleneko teigimu, centras padėjo šioms mokykloms rengti mokymo programas, aprūpino mokomаja medžiaga, padėjo organizuoti seminarus, derino kursinių darbų temas, rengė išvykas į transporto įmones.

Pasak jo, daugelis būsimų vairuotojų dar besimokydami jau turėjo pasiūlymų įsidarbinti kelių transporto įmonėse, o keli dirbo derindami mokslа ir darbа.

„Linavos“ specialistų teigimu, viena iš kelių transporto plėtros sаlygų – pakankama vairuotojų tarptautininkų pasiūla. „Linavos“ mokymo centras perkvalifikuoja apie 100–120 vairuotojų per metus ir parengia juos dirbti tarptautiniuose reisuose, tačiau profesionalių darbuotojų trūkumas dar nėra patenkinamas.

2005 m. rudenį tarptautinių maršrutų vairuotojų grupes surinko minėtos Alantos ir Vilniaus mokyklos bei Kėdainių ir Alytaus profesinio rengimo centrai. Tikėtina, jog ateinančiа vasarа profesionalių vairuotojų gretos pasipildys dar keliasdešimčia specialistų.

Naujos formos transporto priemonių registracijos liudijimai

Liepos 20 d. asociacijoje „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius, sekretorius A. Baranauskas susitiko su Vį „Regitra“ l. e. p. generaliniu direktoriumi L. K. Jasūdžiu, Transporto registracijos metodikos skyriaus vyriausiuoju specialistu L. Skersiniu bei Valstybinės kelių transporto inspekcijos viršininko pavaduotoju D. Sadaunyku ir Krovininio transporto skyriaus vedėjo pavaduotoju S. Lingiu.

Susitikime aptartas naujų registracijos liudijimų išdavimas toms transporto priemonėms, kurias įmonės įsigijo po 2006-07-01 lizingo, panaudos ar nuomos būdu.

Buvo priimtas sprendimas, kad laikinai, iki bus pakeistos transporto priemonių registravimo taisyklės, naujos formos registracijos liudijimo kitoje pusėje prie žodžio „žymos“ bus įrašyta transporto priemonės naudotojo įmonės pavadinimas, adresas ir registracijos liudijimo galiojimo terminas.

Anatolijus JAKIMOVAS

Asociacijos „Linava“ spaudos atstovas

Susitikimas su Latvijos ir Rusijos pasienio bei muitinės pareigūnais

Pastaruoju metu Lietuvos vežėjų susirūpinimа kelia itin pailgėjusios eilės Latvijos ir Rusijos pasienio postuose. Siekdami operatyviai išsiaiškinti eilių susidarymo priežastis bei ieškoti galimų problemos sprendimo būdų, asociacijos „Linava“ atstovai lankėsi Terechovo–Burački pasienio poste ir susitiko su Latvijos ir Rusijos pasienio bei muitinės pareigūnais.

Kaip vienа iš pagrindinių priežasčių pareigūnai įvardijo nuolat didėjantį krovinių srautа į Rusijos Federacijа. Vien Lietuvos vežėjų transporto priemonių, gabenančių krovinius į Rusijа, srautas per 2006 m. sausio–liepos mėn. padidėjo apie 25 proc., palyginti su 2005 m. tuo pačiu laikotarpiu. Be to, mūsų žiniomis, šiuo metu pradėtas detalus visų krovinių patikrinimas Estijos ir Rusijos pasienio postuose, todėl dalis krovinių buvo nukreipti į Latvijos ir Rusijos pasienio postus.

Latvijos pareigūnai informavo, jog laukiama Europos Sаjungos finansinės paramos esamai pasienio punkto infrastruktūrai plėsti, kad būtų galima greičiau aptarnauti išaugusius transporto priemonių srautus.

Gyvūninių produktų eksportas į Rusijos Federacijа

Liepos 31 d. Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje įvyko susitikimas, kuriame aptarti gyvūninių produktų eksporto bei tranzito į Rusijos Federacijа klausimai. Susitikime dalyvavo Lietuvos mėsos perdirbėjų, Lietuvos logistikos, Lietuvos pienininkų, Lietuvos vežėjų, Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijų vadovai bei Lietuvos pieno ir mėsos perdirbimo įmonių vadovai, žemės ūkio ministerijos sekretorius Vytautas Grušauskas, žemės ūkio ministrės patarėjas žilvinas Vaicekauskas, VMVT vadovai bei specialistai.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai susitikimo dalyvius informavo, kad vadovaujantis Europos Sаjungos bei Rusijos pasirašyto memorandumo bei protokolo, pasirašyto tarp Lietuvos ir Rusijos kompetentingų institucijų, nuostatomis Lietuvoje pradėjo dirbti Rusijos ekspertai, vertinantys į Rusijа gabenamų prekių atitiktį Rusijos reikalavimams. Rusijos veterinarijos ekspertai dirba ir kitose Europos Sаjungos šalyse narėse. Lietuvoje ši naujovė sukėlė tam tikras į Rusijа savo produkcijа eksportuojančių įmonių atstovų diskusijas dėl taikomos kontrolės įkainių dydžio.

Verslininkai sutartinai pažymėjo, kad Rusijos ekspertų darbas Lietuvoje padės efektyviau šalinti iškilusias eksporto bei tranzito į Rusijos Federacijа kliūtis, todėl būtina greičiau suderinti priimtinus įkainius bei patvirtinti reikalingus dokumentus. Rusijos įgaliotos institucijos atstovas pažymėjo, kad Rusijos ekspertų vykdomos kontrolės įkainiai artimiausiu metu bus peržiūrėti ir mažinami.

VMVT informavo, kad Rusijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos įgalioto Jungtinės Rusijos veterinarijos asociacijos eksperto darbа Lietuvos Respublikoje organizuoja:

UAB „Vetor“

(direktorius Jonas Subačius),

šermukšnių g. 15, LT-90216 Klaipėda, tel. (84 6) 210 626, faksas (84 6) 210 967, mob. telefonas (8 611) 15 861.

Laikini apribojimai Rumunijoje

Rumunijos vežėjų asociacija UNTRR informavo, kad nuo liepos 25 d. 12.00-18.00 valandomis įvedami laikini eismo apribojimai transporto priemonėms virš 7,5 t. Apribojimai netaikomi transporto priemonėms, gabenančioms greitai gendančius produktus bei vykdančioms neatidėliotinus vežimus.

Eismo apribojimai Ukrainoje

Ukrainos vežėjų asociacija AIRCU informavo, kad esant per 28 laipsnius karščio transporto priemonėms, kurios viršija 24 t arba kurių ašies apkrova viršija 7 t, visuose keliuose bus taikomi eismo apribojimai.

Tarptautinis transporto, logistikos, informacinių technologijų įmonių partnerystės renginys

Rugsėjo 20–21 d. Berlyne (Vokietija) tarptautinės transporto, logistikos parodos „InnoTrans“ metu (www.innotrans.com) vyks partnerystės renginys, kuriame kviečiamos dalyvauti įmonės, kuriančios/naudojančios technologijas minėtose srityse. šį renginį organizuoja Všį Lietuvos inovacijų centras.

Partnerystės renginys apima šias verslo sritis:

• visų rūšių bėginės transporto priemonės (traukiniai, tramvajai ir kt.) bei susijusios technologijos;

• įranga ir komponentai (varikliai, stabdžiai ir kiti komponentai);

• transporto priemonių interjeras;

• transporto logistika;

• infrastruktūra, visuomeninis transportas (geležinkelio stočių įranga, keleivių informacijos sistemos);

• informacinės technologijos;

• paslaugos (darbo organizavimas, konsultacijos, finansavimas, transporto bendrovės).

Renginio dalyviai turės puikiа galimybę užmegzti kontaktus su svarbiais verslo ir mokslinių tyrimų partneriais bei klientais iš visos Europos. Užsiregistravusios įmonės ir organizacijos galės peržvelgti kitų dalyvių technologinius aprašymus ir iš anksto susitarti dėl susitikimų renginio metu.

Dalyvavimas renginyje nemokamas. Všį Lietuvos inovacijų centras, vykdydamas Europos Sаjungos finansuojamа projektа „Teico-Net“, skirtа skatinti tarptautinį įmonių bendradarbiavimа, pirmiems 20 užsiregistravusių įmonių atstovų visiškai kompensuos transporto išlaidas. Kelionė į partnerystės renginį bei parodа „InnoTrans“ organizuojama kartu su oficialiаja „Messe Berlin“ atstovybe bei Lietuvos ir Vokietijos UAB „Probiznis“. Visi partnerystės renginio dalyviai galės nemokamai lankytis parodos „InnoTrans“ paviljonuose.

Dėl eismo kelyje

Biržai–Germaniškis

Lietuvos automobilių kelių direkcija informavo, kad dėl karstinių įgriuvų susidarius pavojingai eismui situacijai kelyje Nr.190 Biržai–Germaniškis nuo š. m. liepos 31 d. bus ribojamas transporto priemonių, kurių masė per 10 t, eismas.

Informacijos ir IT skyrius

"Vežėjų žinios"
Rugpjūtis Nr. 15 (123)

"Linava" informuoja

Naujienos

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Rinkos naujienos

Naujienos

Vž informacija

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams