Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Prezidiumo posėdis

Birželio 29 d. vykusiame asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdyje buvo patvirtintos asociacijos tarybos ir komitetai bei pavaldžių įmonių „Linavos“ serviso ir „Linavos“ mokymo centro valdybos. Prezidiumo nariai apsvarstė XVI vežėjų kongreso rezoliucijos vykdymo priemonių planа, sekretoriato dalinio pertvarkymo planа bei narystės asociacijoje klausimus.

Posėdyje patvirtinta Krovininio transporto taryba (pirmininkas Jonas Grybauskas, UAB „Lietmaz-Servis“), Keleivinio transporto taryba (pirmininkas Mindaugas Grigelis, UAB „Kauno autobusai“), Finansų ir biudžeto komitetas (pirmininkas Artūras Grigaliūnas, UAB „Refta“), TIR ir muitų komitetas (pirmininkas Valius Smaidžiūnas, UAB „Aiginta“), Teisinių ir organizacinių reikalų komitetas (pirmininkas Rimvydas Stropus, UAB „Klaipėdos autotransportas“), Darbo su nariais ir socialinių klausimų komitetas (pirmininkas Julius Misiūnas, UAB „Ignolita“), Ryšių su užsienio šalimis komitetas (pirmininkas Algimantas Kondrusevičius, UAB „Transvelas“) ir Profesinio ugdymo komitetas (pirmininkas Antanas Kačinskas, UAB „Arčia“).

Pasak „Linavos“ prezidento Algimanto Kondrusevičiaus, posėdis vyko labai konstruktyviai ir prezidiumui pavyko suderinti daug aktualių bei svarbių organizacinių klausimų. Posėdyje dalyvavę Susisiekimo ministerijos sekretorius R. Gradauskas ir Valstybinės kelių transporto inspekcijos viršininkas V. žukauskas pristatė šių institucijų veiklos kryptis, kurios padėtų spręsti vežėjams aktualias problemas. „Linavos“ vadovai taip pat pateikė pasiūlymus Susisiekimo ministerijai dėl aktualių kelių transporto problemų sprendimo. Diskusijose sutarta sistemingai keistis informacija kelių transporto srityje, kad būtų galima operatyviau šalinti atsirandančius nesklandumus.

Anatolijus JAKIMOVAS

Asociacijos „Linava“ spaudos atstovas

įsigaliojo LR administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimo ir papildymo įstatymas

Informuojame, kad 2006 m. birželio 30 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimo ir papildymo įstatymas. šiuo įstatymu Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksas buvo papildytas 148 straipsniu, numatančiu atsakomybę už transporto priemonių savininkų ar valdytojų naudotojo mokesčio nesumokėjimа.

148 straipsnis. Transporto priemonių savininkų ar valdytojų naudotojo mokesčio nesumokėjimas

1 dalis. Važiavimas aukščiausios kategorijos automobilių keliais (magistraliniais ir krašto) M2 ir N1 kategorijų kelių transporto priemonėmis nesumokėjus transporto priemonių savininkų ar valdytojų naudotojo mokesčio – užtraukia baudа transporto priemonių savininkams (valdytojams) ar vairuotojams nuo šešių šimtų iki vieno tūkstančio dviejų šimtų litų.

2 dalis. Važiavimas aukščiausios kategorijos automobilių keliais (magistraliniais ir krašto) M3, N2 ir N3 kategorijų kelių transporto priemonėmis nesumokėjus transporto priemonių savininkų ar valdytojų naudotojo mokesčio – užtraukia baudа transporto priemonių savininkams (valdytojams) ar vairuotojams nuo vieno tūkstančio dviejų šimtų iki dviejų tūkstančių šešių šimtų litų.

3 dalis. Važiavimas aukščiausios kategorijos automobilių keliais (magistraliniais ir krašto) specialiomis kelių transporto priemonėmis, skirtomis specialioms darbo funkcijoms atlikti, bet ne kroviniams vežti, nesumokėjus transporto priemonių savininkų ar valdytojų naudotojo mokesčio – užtraukia baudа transporto priemonių savininkams (valdytojams) ar vairuotojams nuo keturių šimtų iki vieno tūkstančio dviejų šimtų litų.

4 dalis. Transporto priemonių savininkų – žemės ūkio veiklos subjektų – važiavimas aukščiausios kategorijos automobilių keliais (magistraliniais ir krašto) N1–N3 kategorijų iki 16 tonų (įskaitytinai) bendrosios masės kelių transporto priemonėmis nesumokėjus transporto priemonių savininkų ar valdytojų naudotojo mokesčio – užtraukia baudа transporto priemonių savininkams (valdytojams) ar vairuotojams nuo keturių šimtų iki vieno tūkstančio dviejų šimtų litų.

5 dalis. Važiavimas šio straipsnio pirmojoje–ketvirtojoje dalyse nurodytomis transporto priemonėmis aukščiausios kategorijos automobilių keliais (magistraliniais ir krašto) neturint transporto priemonių savininkų ar valdytojų naudotojo mokesčio sumokėjimа patvirtinančio dokumento užtraukia baudа transporto priemonių savininkams (valdytojams) ar vairuotojams nuo trijų šimtų iki penkių šimtų litų.

"Vežėjų žinios"
Liepa Nr. 13 (121)

"Linava" informuoja

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams