Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Rusija atsižvelgė į „Linavos“ siūlymа

Rusijos federalinė veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba (FVFPT) atsižvelgė į Lietuvos vežėjų asociacijos „Linava“ ir Mėsos perdirbėjų asociacijos siūlymа sukurti Lietuvoje FVFPT įgaliotojo atstovo institucijа, kuri leistų pagreitinti gyvulinės kilmės krovinių

vežimа į Rusijа.

Lietuvos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Kazimieras Lukauskas pranešė, kad, remiantis 2006 m. balandį pasirašytu protokolu su FVFPT, Rusijos jungtinė veterinarijos asociacija siunčia į Lietuvа veterinarijos specialistа, kuris vykdys gyvulinės kilmės krovinių kontrolę vietoje, vadovaudamasis Rusijos veterinarinėmis ir fitosanitarinėmis taisyklėmis. Minėtos tarnybos specialistas pradės dirbti, kai bus suderinti vizos ir kiti formalumai.

Pagal susitarimа, asociacija „Linava“ ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įsipareigoja sudaryti tinkamas sаlygas bei teikti kitokiа pagalbа Rusijos veterinarijos tarnybos padaliniui Lietuvoje.

Pasak asociacijos „Linava“ prezidento Algimanto Kondrusevičiaus, egzistuojantys biurokratiniai formalumai silpnina Lietuvos ir Rusijos prekybos santykius maisto pramonės bei kelių transporto srityse, todėl reikia ieškoti efektyvių būdų trumpinti krovinių vežimo laikа. „Linavos“ prezidentas mano, jog tokia institucija leis praskaidrinti maisto prekių kontrolės bei įforminimo technologijа bei sumažins transporto ir mėsos perdirbimo kompanijų rizikа.

Trečiųjų šalių tolimųjų

reisų vairuotojai bus

įdarbinami greičiau

Asociacijos „Linava“ iniciatyva Migracijos departamentas kartu su LR užsienio reikalų ministerijos Konsuliniu departamentu, suderinę su Lietuvos darbo birža, parengė supaprastintа procedūrа, kuri leidžia greičiau įdarbinti trečiųjų šalių tolimųjų reisų vairuotojus Lietuvos įmonėse.

Supaprastintoje tvarkoje numatyta, kad Lietuvos diplomatinės ir konsulinės įstaigos trečiųjų šalių tolimųjų reisų vairuotojams, atvykstantiems dirbti į Lietuvos įmonę, vykdančiа tarptautinius krovinių vežimus, išduos Lietuvos Respublikos daugkartines ilgalaikes (D) vizas, galiojančias iki vienerių metų, nereikalaudamos leidimo laikinai gyventi.

Anatolijus JAKIMOVAS

Asociacijos „Linava“ spaudos atstovas

Susitikimai Pskove

Gegužės 24–26 d. Pskove įvyko asociacijos „Linava“ prezidento A. Kondrusevičiaus ir atstovybės Maskvoje vadovo R. Budrevičiaus susitikimai su Pskovo srities muitinės ir„Rostek–Pskov“ atstovais.

„Rostek–Pskov“ yra valstybinė įmonė, įkurta prie Federalinės muitinės tarnybos. Veiklos objektas – muitinės tarpininkavimas. Susitikimuose aptartos eilių, susidarančių Latvijos ir Rusijos pasienio postuose, bei juridinės pagalbos teikimo vežėjams klausimai.

Dėl eismo Lavoriškių poste

Valstybės sienos apsaugos tarnyba informavo, kad dėl užsitęsusių infrastruktūros gerinimo darbų Baltarusijos pusėje keturiems mėnesiams nukeliamas tarptautinio Lavoriškių–Kotlovkos pasienio kontrolės punkto atidarymas.

Visų rūšių transporto eismas per šį punktа turėtų būti atnaujintas š. m. spalio 1 d., o ne birželio 1 d., kaip buvo planuota anksčiau. Dėl užtrukusių punkto infrastruktūros darbų Baltarusija nustatyta tvarka informavo Lietuvа diplomatiniais kanalais. Per Lietuvos ir Baltarusijos valstybių sienа vykstantiems abiejų šalių gyventojams, kurie negabena deklaruotinų daiktų, VSAT pataria ir toliau vykti per šumsko–Lošos kontrolės punktа.

Visų valstybių piliečiai, pateikę kelionei būtinus dokumentus, įprasta tvarka gali vykti per tarptautinį valstybės sienos perėjimo punktа Medininkai–Kamennyj Log. Per šį punktа į abi puses taip pat praleidžiamos ir visos sausumos transporto priemonės.

Korupcijos apraiškoms išaiškinti

Asociacija „Linava“ kviečia vežėjus dalyvauti Muitinės departamento paskelbtoje apklausoje korupcijos apraiškoms išaiškinti.

Muitinės departamentas, norėdamas sužinoti klientų nuomonę apie muitinės įstaigose pastebėtas korupcijos apraiškas ir jos priežastis bei išsiaiškinti kitas verslo atstovams aktualias aptarnavimo problemas, parengė anketа. Ji paskelbta Lietuvos muitinės interneto svetainės www.cust.lt įžanginiame puslapyje (raudona mirksinti antraštė „ANKETA“). Taip pat kviečia pareikšti nuomonę anketoje pateiktais klausimais ir aktyviai kovoti su muitinėje pastebėtais negatyviais reiškiniais ir nuoširdžiai atsakyti į anoniminės anketos klausimus. Anketа interneto svetainėje galima pildyti ir siųsti iki 2006 m. rugpjūčio 1 d.

Kelio darbai Rumunijoje

Rumunijos vežėjų asociacija ARTRI informavo, kad dėl kelio remonto darbų birželio 1–rugpjūčio 31 d. transporto priemonių, kurių maksimali leistina masė viršija 7,5 t, eismui uždaroma ši kelio atkarpa: Cernavoda–DN 22C–Basarabi–DN3–Constanta. Alternatyvus kelias: Bucuresti–A2 Drajna Noua–DN 21–Slobozia–N2A–Tandarei–Harsova–Constanta.

Informacijos ir IT skyrius

Aptarti tarptautinio keleivių vežimo autobusais klausimai

Gegužės 25–26 d. Hiiumaa saloje (Estija) vyko Estijos, Latvijos ir Lietuvos susisiekimo ministerijų atstovų nuolatinės darbo grupės posėdis, kuriame buvo sprendžiami tarptautinio keleivių vežimo autobusais klausimai. Posėdyje dalyvavo ir asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto skyriaus vadovas Eugenijus Stolovickis.

Pagal šiuo metu galiojančius Europos Sаjungos reglamentus, kabotažiniai keleivių vežimai tarptautiniuose maršrutuose yra draudžiami. Tačiau nuo ankstesnių laikų egzistuojančius maršrutus į Latvijа bei Estijа aptarnaujantys autobusai keleivius turėjo teisę vežti ir savų, ir svetimų valstybių teritorijose. Prieš įstojant į Europos Sаjungа, Lietuvos įstatymai tai daryti nedraudė, jei valstybės tarpusavyje buvo pasirašiusios atskirus laikinus susitarimus. Baigiantis prieš tai pasirašytų leidimų terminui, latviai buvo pareiškę pageidavimа ne tik išsaugoti kabotažinius vežimus šiuo metu galiojančiais maršrutais, bet ir leisti vežti keleivius tarp vienos šalies miestų naujai atidaromais maršrutais. Posėdyje darbo grupės nariai nutarė, kad tai daryti bus galima iki š. m. pabaigos. Nuo 2007-ųjų kabotažiniai vežimai bus draudžiami.

Posėdyje aptartas Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl viešųjų geležinkelių ir kelių keleivinio transporto paslaugų projektas.

Lina JAKUBAUSKIENė

Lankėsi švedijoje

Gegužės 29–31 d. asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto sekcijos nariai lankėsi švedijoje, Stokholme, kur susipažino su šios šalies keleivinio transporto sistema.

į švedijа vyko penkiolika didžiųjų šalies autobusų parkų eksploatacijos bei komercijos direktorių. Kelionę padėjo organizuoti švedijos autobusų federacija.

Pirmаjа dienа vežėjai iš Lietuvos susipažino su švedijos keleivinio transporto organizavimo bei finansavimo problemomis, kurias apžvelgė federacijos generalinis sekretorius Janas Erikas Kjelbergas. Apie visuomeninį transportа, konkursų organizavimа miesto vežimams pasakojo federacijos atstovas Bjornas Dalborgas.

Antrаjа dienа mūsų šalies keleivių vežėjai lankėsi visuomeninį transportа organizuojančioje įmonėje „Connex“, susipažino su jos darbu – rinkodaros principais, bilietų sistema, keleivių aptarnavimu, išklausė rinkodaros vadybininko Joachimo Ytersteno pranešimo. Didžiausiа šalies tolimojo reguliaraus susisiekimo bendrovę „Swebus Express“ pristatė Hansas Funckas.

Tа pačiа dienа vežėjai apsilankė miesto autobusų terminale, susipažino su bilietų pardavimo sistema, tolimojo susisiekimo maršrutų aptarnavimu.

„Mūsų šalies vežėjus labiausiai nustebino tai, kad tolimasis susisiekimas švedijoje visiškai liberalizuotas. Bet kuris vežėjas gali paduoti paraiškа važinėti bet kokiu maršrutu, ir ji bus patenkinta. Tačiau, pasak švedų, šalyje dirba trys didžiulės autobusų kompanijos, kurios važinėja didžiаja maršrutų dalimi, o mažosioms įmonėms patekti į rinkа beveik neįmanoma“, – įspūdžiais dalijosi asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto skyriaus vadovas Eugenijus Stolovickis.

„Susipažinti su švedijos keleivinio transporto sistema buvo labai įdomu. Miesto visuomeninį transportа, kaip ir mūsų šalies sostinėje, reguliuoja transporto operatorius. Autobusų parkai priklauso miestų bei regionų savivaldybėms. Stokholme vyrauja metro, daugiausia autobusų į gatves išvažiuoja per rytinį bei vakarinį pikа. Po to, kai Stokholme buvo apmokestintas važiavimas lengvaisiais automobiliais, keleivių gerokai padaugėjo. Iš švedų kolegų galėtume pasimokyti švaros bei tvarkos transporto priemonėse“, – kalbėjo UAB Mažeikių autobusų parko Eksploatacijos skyriaus viršininkė Aušra Juozapavičienė.

Lina JAKUBAUSKIENė

"Vežėjų žinios"
Birželis Nr. 11 (119)

"Linava" informuoja

Naujienos

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Naujienos

VKTI informuoja

Naujienos

Muitinėje

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams