Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Gruodis Kronika


Gruodžio 2 d. Lietuvos vežėjų asociacija “Linava“ ir Mėsos perdirbėjų asociacija oficialiai kreipėsi į Rusijos Federalinę veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybа (FVFPT), siūlydamos sukurti Lietuvoje FVFPT įgaliotojo atstovo institucijа. Jos tikslas – vadovaujantis Rusijos veterinarinėmis ir fitosanitarinėmis taisyklėmis vykdyti kontrolę vietoje.

Gruodžio 6 d. Asociacija “Linava“ paneigė skleidžiamа klaidingа informacijа, kad gruodžio mėnesį šalies vežėjams pritrūks kelionės leidimų į Rusijа. Asociacija atkreipė įmonių vadovų dėmesį, kad ši informacija neatitinka tikrovės ir jа gali skleisti netikrų (padirbtų) kelionės leidimų platintojai.

Gruodžio 7 d. Lietuvos vežėjų asociacija “Linava“ oficialiu raštu informavo Rusijos federalinės muitinės tarnybos vadovybę apie susidariusiа kritinę situacijа Latvijos ir Rusijos pasienio punkte Burački-Terechovo ir paprašė rasti galimybių padidinti krovininio transporto pralaidumа. Dėl padidėjusių krovinių srautų ir pailgėjusių patikrinimo procedūrų šiame poste vilkikų eilės siekė 10-12 km. Laukdami muitinės patikrinimo, vairuotojai sugaišdavo nuo 5 iki 14 parų.

Gruodžio 15 d. Asociacijos “Linava“ prezidiumo posėdyje aptartas pasirengimas krovininio transporto regioniniams pasitarimams, narystės asociacijoje klausimai bei kelionės leidimų išdavimo 2006 metais aktualijos. Viceprezidentas Mindaugas Grigelis pristatė jau vykusių keleivinio transporto regioninių susirinkimų medžiagа.

Posėdyje dalyvavę Susisiekimo ministerijos ir Valstybinės kelių transporto inspekcijos atstovai informavo apie 2006 metų kelionės leidimų kvotas Lietuvos vežėjams.

Pareigūnų teigimu, situacija dėl leidimų į Rusijа 2006 metais yra geresnė nei pernai – patvirtinta 75 tūkst. leidimų kvota. šiek tiek kvotas sumažino kazachai, o Ukraina ir Baltarusija nustatė beveik tokias pačias leidimų kvotas, kaip ir šiemet. Taip pat dar nėra gauti atsakymai dėl leidimų kvotų iš kai kurių Balkanų regiono šalių.

Susisiekimo ministerijos duomenimis, pernai į Rusijа važiavo 963 šalies vežėjų įmonės, šiemet – 868. Nors šiemet tokių įmonių skaičius sumažėjo, tačiau padidėjo transporto priemonių skaičius: pernai važiavo 7468 automobiliai, o šiemet – 8081. 2004 metais į Rusijа buvo išduota 69 tūkst. kelionės leidimų, šiemet – 72 tūkst. kelionės.
VKTI atstovai pažymėjo, kad “Linavos“ prašymu suaktyvinus užsienio šalių kelionės leidimų kontrolę, sulaukta teigiamų rezultatų: šių metų pabaigoje Rusija paprašė Lietuvos skirti papildomų leidimų.

Gruodžio 16 d. Devintа kartа Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) organizuotame konkurse „Lietuvos metų gaminys-2005“ transporto paslaugų srityje aukso medaliu įvertintas logistinis projektas „šilko kelias“, kurį pristatė Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“. šioje srityje į apdovanojimus pretendavo septynios bendrovės.
Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus šį apdovanojimа įteikė asociacijos “Linava“ prezidentui Algimantui Kondrusevičiui.


Gruodžio 23 d. Asociacijos “Linava“ Krovininio transporto tarybos (KTT) posėdyje Migracijos departamento atstovai pristatė trečiųjų šalių vairuotojų įdarbinimo Lietuvoje tvarkа bei galimybes pagreitinti šias procedūras. Posėdyje taip pat aptarta kelionės leidimų išdavimo tvarka 2006 metais bei KTT priimtų nutarimų vykdymo ir kiti klausimai.

Posėdyje 1akcentuota, jog šiuos klausimus reikėtų spręsti dalyvaujant visoms suinteresuotoms institucijoms: URM, Darbo biržai, Migracijos departamentui, Susisiekimo ministerijai, SADM, asociacijai “Linava“ ir kt.PVM sаskaitas faktūras pateikite kuo skubiau, bet ne vėliau kaip iki vasario 15 d.Siekdami paspartinti įmonių pateiktų sаskaitų faktūrų (s/f) dėl PVM susigrаžinimo apdorojimа, paraiškų parengimа bei pateikimа ES valstybių VMI, o tuo pačiu ir PVM susigrаžinimа, dar kartа primename, į kа reikia atkreipti dėmesį:

1. Bendra informacija apie LNVAA “Linava“ atliekamа paslaugа dėl tarpininkavimo susigrаžinant PVM iš užsienio valstybių – www.linava.lt . Išsamiа informacijа Jums suteiks asociacijos PVM skyriaus specialistai. .
2. S/f dėl PVM susigrаžinimo prašome pristatyti ne į UAB “Linavos“ servisas ar asociacijos skyrius – į LNVAA “Linava“ (PVM skyrių), adresu: J.Basanavičiaus g. 45, 03506 Vilnius .
3. S/f pateikti kas ketvirtį, pusmetį, 9 mėn arba už visus metus.
4. S/f pateikti su lydraščiu, kuriame būtų nurodytas periodas už kurį teikiate, išvardintos s/f arba bent jau nurodytas vienetų skaičius, taip pat parašyta, kad to laikotarpio s/f daugiau nebus (arba bus).
5. S/f būtinai turi nurodyti įmonės rekvizitai, kurie nurodyti PVM mokėtojo registravimа patvirtinančiame sertifikate:
a. Tikslus įmonės pavadinimas;
b. įmonės jurinis adresas;
c. įmonės PVM mokėtojo kodas.
įmonėms, kurių s/f nurodytas korespondencinis adresas, tikslinga iš VMI išsiimti PVM mokėtojo registravimа patvirtinantį sertifikatа, kuriame būtų nurodyti 2 adresai: buveinės juridinis ir biuro (korespondencinis) adresai. Nemažai įmonių tokius sertifikatus jau turi.
6. Pagal griežtus kai kurių ES šalių VMI (ypač Lenkijos, Vokietijos, Slovakijos ir čekijos) reikalavimus, jei s/f minėti rekvizitai nurodyti klaidingai, būtina prie s/f pridėti atitinkamа pateisinantį dokumentа: s/f koregavimo notа, VMI ar Juridinių asmenų registrų centro pažymа. įvertinant tai, kad kiekvienoje šalyje reikalavimai šiek tiek skiriasi, konkrečiu atveju reikėtų pasitarti su PVM skyriaus specialistais.
7. Pateikiant atitinkamų išlaidų kvitus, kitoje pusėje būtina uždėti įmonės spaudа bei pasirašyti.
8. Išanalizavus grаžintа PVM iš Lenkijos VMI pastebėta, kad pateiktos s/f ne pagal kuro korteles (t.y. už grynus) nagrinėjamos gerokai ilgiau, daug jų būna atmesta, kadangi tokios s/f būna netvarkingos: nenurodyti paslaugos teikėjo ar pirkėjo rekvizitai ir kt., dalis jų netikros. Siekiant išvengti nesusipratimų ir paspartinti PVM grаžinimа, patariame kurа užsienio valstybėse pirkti atsiskaitant kuro kortelėmis.
9. Visų šalių AS 24 s/f pateikti kartu su išklotinėmis (specifikacijomis).
10. Metų paraiškas galima pateikti ne vėliau kaip iki birželio 30 dienos, t.y. birželio 30 dienа paraiška jau turi būti užregistruota atitinkamos valstybės mokesčių inspekcijoje. Pateikus paraiškas vėliau, jos nenagrinėjamos ir PVM negrаžinamas.
11. PVM iš Ispanijos grаžinamas per 30 dienų nuo dokumentų išsiuntimo į Ispanijа datos.

Telefonai pasiteirauti: (8 5) 2786592, 2786594, 2786586, 2786563.
Faksas (8 5) 2786593

Danutė Andruškevičienė

ASOCIACIJOS “LINAVA“ NARIAMS IR KANDIDATAMS į ASOCIACIJOS NARIUS

DėL ASOCIACIJOS “LINAVA“ NARIO/KANDIDATO į ASOCIACIJOS NARIUS EKONOMINIų RODIKLIų ANKETOS

Gerb. Vadove,

Norime Jums priminti, kad asociacijos “Linava“ 2004 m. gruodžio 16 d. Prezidiumo nutarimu Nr. 06-39 buvo patvirtinta asociacijos nario ekonominių rodiklių anketa. Praėjusiais metais Jūsų pateiktų duomenų dėka galėjome operatyviai ir pozityviai spręsti daugelį vežėjams aktualių klausimų, todėl dėkojame Jums už bendradarbiavimа ir anketos užpildymui skirtа laikа.

šiais metais pateikiame užpildyti šiek tiek atnaujintа minėtos anketos formа, kuri taip pat yra ir asociacijos “Linava“ tinklalapyje.

Užpildytа anketа prašome siųsti paštu asociacijos “Linava“ Krovininio transporto skyriui iki 2006 m. vasario 20 dienos adresu: J. Basanavičiaus g. 45, LT-03506 Vilnius arba elektroniniu paštu: virginija@linava.lt.

Asociacija prisiima atsakomybę už anketoje pateikiamų įmonės finansinių duomenų apsaugа, garantuoja jų konfidencialumа, duomenų neperdavimа trečioms šalims be įmonės sutikimo ir naudojimа tik apibendrintų rodiklių skaičiavimams.

Pagarbiai,

Prezidentas Algimantas Kondrusevičius

"Transporto pasaulis"
Sausis Nr. 1 (61)

"Linava" informuoja

Naujienos

Aktualijos

į Ulma - pavažinėtų autobusų

Sunkvežimio vagystė inscenizacija

Tolimuose keliuose „Hertransus“ vairuotojus lydi „Bitės“ paslaugos

Gamintojai siūlo

Ekspeditorių sujudimas

įvairenybės

Keliai

Nauji modeliai

Keliа debiutantui!

Panašūs, bet skirtingi

Padangos

WIELTON produkcija: patrauklus kokybės ir kainos santykis

Patirtis

RVS „gydo“ technikа

Servisas

„Eoltas“ - „Viskas automobiliui“

Specialioji technika

Pasirinko Iveco

Statistika

Nevaleivas vairuotojus baudžia ugnis

šventės

Automobiliui Lietuvoje 110

Lietuvoje ir pasaulyje

Eismo problemoms – kompleksiški sprendimai

Naujienos

Transporto politika

Brazilijos fenomenas

Paslaugos

KELTAIS – PATOGIAU IR SAUGIAU

Keleivinis transportas

METUS UžBAIGUS

Technika

Hurowa PR-L - specialus gėrimams transportuoti

Naujienos

PCC - „Galvojantis“ tempomatas

Teisė

Standartinės sutarčių sаlygos

Muziejus

SAURER Autobusai Vilniuje