Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

L A P K R I T I S KRONIKA

Lapkričio 3-4 d. Kišiniove vykusiame Lietuvos ir Moldovos kelių transporto komisijos posėdyje buvo nagrinėjamas kelionės leidimų kvotų vežti krovinius nustatymas bei kiti aktualūs kelių transporto klausimai. Po diskusijų šalys nustatė preliminariа kelionės leidimų kvotа 2006 metams: 600 bendrųjų kelionės leidimų ir 250 kelionės leidimų vežti krovinius į/iš trečių šalių.

Lapkričio 4 d. ženevoje Tarptautinės kelių transporto sаjungos (IRU) Generalinėje Asamblėjoje Paulas Laeremansas (Belgija) vėl buvo išrinktas IRU prezidentu 2006–2007 metų kadencijai.

Pasak balsavime dalyvavusio asociacijos „Linava“ generalinio sekretoriaus Valdo Gilio, be IRU prezidento, Asamblėjoje buvo išrinkti viceprezidentai bei naujas IRU prezidiumas. Baltijos šalių regionui prezidiume atstovaus estas Toivo Kuldkeppas.

Lapkričio 9 d. Asociacijos „Linava“ būstinėje surengta spaudos konferencija, kurioje žiniasklaida informuota apie sustabdomа projektа įkurti Vilniaus regiono logistikos centrа Moluvėnuose.

Spaudos konferencijoje dalyvavę asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius, asociacijos „Lineka“ prezidentas Vytautas Levickas, Všį Vilniaus regiono logistikos centro atstovai Vytautas Savickas ir Gediminas Stakė patvirtino, kad 2003 metais pradėtas įgyvendinti projektas sustabdomas dėl pasikeitusios Vilniaus apskrities administracijos pozicijos: numatytas žemės sklypas Moluvėnuose skirtas ne logistikos centrui, o gyvenamiesiems namams statyti.

Lapkričio 15 d. vykusiame asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdyje buvo aptarti asociacijos tarybų, komitetų ir dukterinių įmonių veiklos klausimai bei patvirtintas regioninių susirinkimų grafikas.

Per posėdį buvo pateikti duomenys, kad „Linavos“ serviso bendra paslaugų ir prekybos apimtis iki šiol padidėjo 15 proc., lyginant su 2004 m. tuo pačiu laikotarpiu. „Linavos“ mokymo centras šiemet baigė vykdyti PHARE projektа „Kelių transporto vežėjų konkurencingumo didinimas“ ir toliau sieks lėšų pritraukimo iš ES fondų bei tęs vairuotojų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo programas.

TIR ir muitų komitetas pranešė, kad iki š.m. lapkričio mėn. yra parduota 125,5 tūkst. TIR knygelių. Prezidiumas taip pat patvirtino „Linavos“ 2005-2006 metų konkurso studentams „Kelių transporto tyrimai ir plėtra“ nuostatus.

Lapkričio 23 d. Asociacija „Linava“ gavo iš Susisiekimo ministerijos informacijа apie tai, kad per 2005 m. devynis mėnesius Lietuvos kelių transportu vežta 42,6 mln. tonų krovinių – tai 12,4 proc. daugiau nei per 2004 m. devynis mėn.

Keleivių vežimas miesto elektriniu transportu išaugo 6,8 proc. o autobusais (tarp jų ir maršrutiniais taksi) – 3 proc.

Teisę vežti krovinius tarptautiniais maršrutais 2005 m. turėjo 2460 vežėjų, valdančių 16 150 transporto priemonių, iš kurių per 70 proc. – ekologiškai švarūs sunkvežimiai. Per 2005 m. devynis mėnesius vežėjai, palyginti su analogišku praėjusių metų periodu, panaudojo daugiau kelionės leidimų, skirtų tarptautinių krovinių vežimui: su Baltarusija – 103,1 proc., Kazachstanu – 123,2 proc., Rumunija – 181,2 proc., Ukraina – 115,5 proc.

2005 m. III ketvirčio pabaigoje vežti keleivius autobusais tarptautiniais maršrutais turėjo teisę 310 vežėjų, kurie eksploatavo 955 autobusus, o vežti keleivius autobusais tolimojo susisiekimo maršrutais atitinkamai - 299 vežėjai, eksploatavę 1342 autobusus.

Lapkričio 18 d. Vežėjų asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius ir generalinis sekretorius Valdas Gilys Maskvoje susitiko su Rusijos transporto ministerijos bei vežėjų asociacijos ASMAP atsakingais pareigūnais ir derėjosi dėl papildomų kelionės leidimų skyrimo Lietuvos vežėjams.

Pasak asociacijos vadovų, minėtų institucijų atstovai dalykiškai įvertino „Linavos“ argumentus ir šiais metais mūsų vežėjams papildomai skyrė 3 000 kelionės leidimų. Kaip teigė A.Kondrusevičius, ASMAP patikino, kad papildomų kelionės leidimų mūsų vežėjai turėtų sulaukti artimiausiu metu.

Lapkričio 29 d. Vilniuje „Le Meridian Villon“ viešbučio konferencijų salėje asociacija „Linava“ surengė konferencijа vežėjams „Prekių ir transporto priemonių muitinio įforminimo ypatumai, teisės aktų pažeidimai, prevencija ir atsakomybė“.

Konferencijoje dalyvavo vežėjų atstovai iš daugiau kaip 100 transporto bendrovių. Konferencijoje pranešimus skaitė Rusijos Federacijos (RF) muitinės bei transporto tarnybų pareigūnai.

Lietuva ir Rusija

Lietuvos vežėjų asociacija „Linava“ oficialiu raštu informavo Rusijos federalinės muitinės tarnybos vadovybę apie susidariusiа kritinę situacijа Latvijos ir Rusijos pasienio punkte Burački–Terechovo ir paprašė rasti galimybių padidinti krovininio transporto pralaidumа.

Kaip teigė asociacijos prezidentas Algimantas Kondrusevičius, pastaruoju metu dėl padidėjusių krovinių srautų ir pailgėjusių tikrinimo procedūrų šiame poste vilkikų eilės jau susidariusios 10-12 km. Laukdami muitinės patikrinimo, vairuotojai priversti sugaišti nuo 5 iki 14 parų.

„Tokia situacija neleidžia laiku pristatyti krovinių užsakovams ir didina ne tik vežėjų nuostolius, bet neigiamai veikia Rusijos importuotojų ekonominius interesus vykstant Kalėdinei prekybai“, – sakoma „Linavos“ kreipimesi.

Rusija

Informuojame, kad RF pasienio postuose sugriežtinta gabenamų prekių sаskaitų faktūrų (invoice) duomenų kontrolė. Ypatingai muitinės pareigūnai atkreipia dėmesį į tas sаskaitas faktūras, kai prekės vežamos iš kitų ES šalių, o Lietuvos eksporto-importo terminaluose atliekamos prekių iškrovimo ir pakrovimo operacijos.

* * *

Rusijos ambasados Lietuvoje konsulinis skyrius praneša, kad pateikiant dokumentus vizoms, įsigaliosiančioms po 2006 m. sausio 1 dienos, bus reikalaujama žIV (AIDS) sertifikato originalo ir kopijos, taip pat medicininių išlaidų draudimo, galiojančio Rusijos teritorijoje visа vizos galiojimo laikotarpį.

Užsakant vizas šiuos dokumentus privaloma pateikti nuo š.m. gruodžio 15 dienos.

Vokietija

Valstybinė kelių transporto inspekcija primena vežėjams, vežantiems krovinius ir keleivius per Vokietijos teritorijа, kad iki 2005 m. gruodžio 31 d. jie privalo pasikeisti turimas laminuotas Bendrijos leidimų ir licencijų kopijas į nelaminuotas. Nuo 2004 m. rugsėjo 9 d. Vokietijos Federacinėje Respublikoje įsigaliojo įstatymas, draudžiantis laminuoti kai kuriuos kelionės dokumentus, tarp jų ir Europos Bendrijos leidimų ir licencijų kopijas. Lietuvai iki 2005 m. gruodžio 31 d. suteiktas pereinamasis laikotarpis pakeisti šiuos dokumentus.

Laminuotos Bendrijos leidimų ir licencijų kopijos į nelaminuotas vežėjams keičiamos nemokamai, užpildžius nustatytos formos prašymа.

***

Primename, kad nuo 2006 m. sausio 1 d. „Toll Collect“ GmbH OBU prietaisuose reikės naudoti naujа programinę įranga OBU 2. ši programinė įranga nemokamai diegiama „Toll Collect“ paslaugų centruose.

OBU 2 programinėje įrangoje bus įdiegtos naujos įvažiavimo vietos į greitkelius, papildomi maršrutai bei pasikeitę tarifai.

Didžioji Britanija

Atkreipiame keleivių vežėjų dėmesį į Didžiojoje Britanijoje taikomus įstatymus nelegalių imigrantų vežimo prevencijai užtikrinti. Jeigu transporto priemonių savininkai (nuomotojai) ir vairuotojai nesiima prevencijos priemonių ir jų transporto priemonėse aptinkami nelegalūs imigrantai, pagal Didžiosios Britanijos įstatymus gali būti taikomos baudos iki 2000 svarų. šie įstatymai galioja jau keletа metų ir iki šiol daugiausia taikyti tik krovininėms transporto priemonėms. Kadangi paskutiniu metu labai padaugėjo incidentų tarptautiniuose autobusų maršrutuose, nuo 2006 m. sausio 1 d. įstatymai bus griežtai taikomi ir autobusų savininkams bei vairuotojams.

Visa informacija (anglų k.) teikiama interneto svetainėje adresu http://www.ind.homeoffice.gov.uk/ind/en/home/laws___policy/tourism___carriers/civil_penalty__road.html

Interneto svetainėje taip pat galima rasti nuorodas į išaiškinimus, praktinius patarimus, vairuotojų patikrinimus ir pan.

Lietuva

2005 m. gruodžio 7 d. Susisiekimo ministerija, kuri yra Lietuvos Respublikos ADR kompetentinga institucija, prisijungė prie daugiašalės ADR sutarties M165, remiantis ADR sutarties 1.5.1 skirsniu dėl riboto kiekio taros dydžio, taikomo JT 1971 III pakavimo grupei.

Vežėjai, gabendami nurodytа cheminę medžiagа, laikydamiesi minėtos sutarties nuostatų, transporto priemonėje privalo turėti sutarties kopijа anglų kalba.

LINAVA

Pastarosiomis dienomis kelių transporto bendrovėms skleidžiama klaidinga informacija, esа gruodžio mėnesį šalies vežėjams pritrūks kelionės leidimų į Rusijа.

Asociacija „Linava“ atkreipia įmonių vadovų dėmesį, kad ši informacija neatitinka tikrovės ir kad jа gali skleisti netikrų (padirbtų) kelionės leidimų platintojai.

Valstybinės kelių transporto inspekcijos (VKTI) duomenimis, gruodžio 1 d. kelionės leidimų į Rusijа likutis buvo apie 8 000 vienetų. Daugiametė VKTI statistika rodo, jog Lietuvos vežėjai per gruodžio mėn. vidutiniškai panaudoja apie 6 000 rusiškų kelionės leidimų.

Todėl asociacija „Linava“ kategoriškai atmeta bet kokiа panašaus pobūdžio melagingа informacijа ir prašo įmonių vadovų pranešti apie siūlymus įsigyti kelionės leidimų ne iš VKTI. Asociacijos kryptinga veikla leido pasiekti, kad šiais metais rusiškų kelionės leidimų kvota mūsų vežėjams yra pakankama.

Algimantas Kondrusevičius

Asociacijos „Linava“ prezidentas

"Transporto pasaulis"
Gruodis Nr. 12 (60)

"Linava" informuoja

Naujienos

Aktualijos

Lietuvos verslo misija Pskove

LINAVA: kryptingas darbas davė vaisių

Nauji modeliai

VOLVO pamokos Andalūzijos kalnuose

Padangos

Antras gyvenimas

Parodos

Trailer 2005: siekis integruotis į ES erdvę

Pažintys

žEMAITIJOS SOSTINėJE – MODERNI AUTOBUSų STOTIS

Statistika

Tikslas – ne baudos. Prevencija!

Užsienyje

Mažieji darbštuoliai iš žemutinės Saksonijos

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Transporto politika

Didysis šilko kelias... Amerikon?

Keleivinis transportas

Nenori skristi – važiuok autobusu

Technika

Puspriekabių ašys: vairuoti ar nevairuoti?

Mokymas

„Linavos“ vežėjus konsultavo Rusijos muitinės pareigūnai

Teisė

Kelių transporto kodekso nuostatos

Konsultacijos

PVM įstatymo taikymas

Muziejus

VOLVO F89: milijonas kilometrų garantuoti