Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Posėdyje aptarta tarybų, komitetų bei dukterinių įmonių veikla

Lapkričio 15 d. vykusiame asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdyje buvo aptarti asociacijos tarybų, komitetų ir dukterinių įmonių veiklos klausimai bei patvirtintas regioninių susirinkimų grafikas.

Kaip teigė Krovininio ir Keleivinio transporto tarybų pirmininkai, darbas šiose tarybose vyksta sklandžiai ir operatyviai. Pasak jų, bendra situacija ir krovininio, ir keleivinio transporto sektoriuose yra stabili ir didesnių problemų nekelia.

Posėdyje pateikti duomenys, kad „Linavos“ serviso bendra paslaugų ir prekybos apimtis iki prezidiumo posėdžio dienos padidėjo 15 proc., palyginti su 2004 m. tuo pačiu laikotarpiu. „Linavos“ mokymo centras šiemet baigė vykdyti PHARE projektа „Kelių transporto vežėjų konkurencingumo didinimas“ ir toliau sieks gauti lėšų iš Europos Sаjungos fondų bei tęs vairuotojų rengimo ir tobulinimo programas.

TIR ir muitų komitetas pranešė, kad iki š. m. lapkričio mėn. yra parduota 125,5 tūkst. TIR knygelių.

Posėdyje patvirtintas regioninių susirinkimų grafikas Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, šiaulių bei Vilniaus regionuose. Prezidiumas taip pat patvirtino „Linavos“ 2005–2006 m. konkurso studentams „Kelių transporto tyrimai ir plėtra“ nuostatus.

Lietuvos kelių transporto įmonės veža vis daugiau

Susisiekimo ministerija informavo asociacijа „Linava“, kad per 2005 m. devynis mėnesius Lietuvos kelių transportu vežta 42,6 mln. t krovinių. Tai 12,4 proc. daugiau nei per 2004 m. devynis mėn. Keleivių vežimas miesto elektriniu transportu išaugo 6,8 proc. o autobusais (tarp jų ir maršrutiniais taksi) – 3 proc.

Teisę vežti krovinius tarptautiniais maršrutais 2005 m. turėjo 2460 vežėjų, valdančių 16 150 transporto priemonių, iš kurių per 70 proc. – ekologiškai švarūs sunkvežimiai. Per 2005 m. devynis mėn. vežėjai, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, panaudojo didesnį kelionės leidimų kiekį, skirtа tarptautinių krovinių vežimui: su Baltarusija – 103,1 proc., Kazachstanu – 123,2 proc., Rumunija – 181,2 proc., Ukraina – 115,5 proc.

2005 m. III ketvirčio pabaigoje vežti keleivius autobusais tarptautiniais maršrutais turėjo teisę 310 vežėjų, kurie eksploatavo 955 autobusus, o vežti keleivius autobusais tolimojo susisiekimo maršrutais atitinkamai – 299 vežėjai, eksploatavę 1342 autobusus.

Siekiant sumažinti neblaivių vairuotojų skaičių Susisiekimo ministerijos iniciatyva parengtas LR Administracinių teisės pažeidimų kodekso 126 ir 127 str. pakeitimo ir papildymo įstatymo projektas. Jo tikslas – sugriežtinus nuobaudas neblaiviems transporto priemonių vairuotojams, sumažinti eismo įvykių, žuvusių ir sužeistų eismo dalyvių skaičių.

Siūlomame įstatyme numatomos naujos nuostatos: nuobauda už pakartotinį transporto priemonės vairavimа, vairuotojui esant apsvaigusiam nuo alkoholio, mažinama leistina alkoholio koncentracija kraujyje vairuotojams, kurie vairuoja transporto priemones, turinčias maksimaliа leidžiamа masę didesnę nei 3,5 t arba kuriose yra daugiau kaip devynios sėdimos vietos.

Priėmus šį įstatymа, Susisiekimo ministerija tikisi sumažinti žuvusių ir sužeistų eismo dalyvių skaičių, sumažinti eismo įvykių nuostolius ir pagerinti saugaus eismo situacijа šalyje.

„Linavos“ vadovai susitarė dėl papildomų kelionės leidimų

Lapkričio vidury asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius ir generalinis sekretorius Valdas Gilys Maskvoje susitiko su Rusijos transporto ministerijos bei vežėjų asociacijos ASMAP atsakingais pareigūnais ir derėjosi dėl papildomų kelionės leidimų skyrimo Lietuvos vežėjams.

Pasak asociacijos vadovų, minėtų institucijų atstovai dalykiškai įvertino „Linavos“ argumentus ir šiais metais mūsų vežėjams papildomai skyrė 3 000 kelionės leidimų. Kaip teigė A. Kondrusevičius, ASMAP patikino, kad papildomų kelionės leidimų Lietuvos vežėjai turėtų sulaukti artimiausiu metu.

Konferencija Rusijos muitinės ir transporto kontrolės klausimais

Lapkričio 29 d. Vilniuje, Le Meridian Villon viešbučio konferencijų salėje, asociacijos „Linava“ ir asociacijos atstovybės Rusijos Federacijoje iniciatyva įvyko konferencija „Prekių ir transporto priemonių muitinio įforminimo ypatumai, teisės aktų pažeidimai, prevencija ir atsakomybė“.

Konferencijoje pranešimus skaitė ir atsakė į vežėjams aktualius klausimus, susijusius su Rusijos Federacijos muitinės ir administracinio kodeksų, kurie reglamentuoja prekių importo, eksporto, vidinio ir tarptautinio tranzito procedūras, transporto priemonių ir prekių muitinio įforminimo reikalavimus, vežėjų administracinės atsakomybės taikymo praktikа, Rusijos Federacijos muitinės, transporto, sanitarinės-epidemiologinės tarnybų pareigūnai.

Anatolijus Jakimovas

Asociacijos „Linava“ spaudos atstovas

Negabaritinių krovinių vežimas Belgijoje

Belgijos vežėjų asociacija FEBETRA informavo, kad SPF Mobilite et Transports interneto svetainės www.mobilit.fgov.be/fr/index.htm nuorodoje Route / Transport de marchandises / Transport exceptionnel galima susipažinti su negabaritiniams kroviniams vežti skirta nauja prašymo forma bei išaiškinamuoju raštu (prancūzų kalba). Ateityje planuojama prašymus negabaritiniams kroviniams vežti priiminėti ir elektroninės versijos. į atnaujintа išaiškinamаjį raštа yra įtrauktos visos pakeitimų detalės, kurios išdėstytos pagal prašymo formos punktų tvarkа.

Su šiais dokumentais taip pat galima supažindinti paskambinus į asociacijа FEBETRA tel. + 32 2 421 51 77 arba el. paštu er@febetra.be

Išduoti leidimai galios iki jų galiojimo pabaigos, bet negalės būti pratęsti. Pateikti nauji pareiškėjų prašymai gali būti pritaikyti prie naujų reikalavimų, kurie įsigalios nuo 2005 m. gruodžio 1 d.

Informacijos ir IT skyrius

"Vežėjų žinios"
Lapkritis Nr. 22 (106)

"Linava" informuoja

Naujienos

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Veteranai

Su gimtadieniu, kolegos!

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

SOSTINėS KELEIVIų VEžėJų JUBILIEJUS

VKTI informuoja

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams