Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

RUGPJūTIS KRONIKA

Rugpjūčio 4 d. Siekdami tęsti konstruktyvų bendradarbiavimа, asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius ir generalinis sekretorius Valdas Gilys š. m. liepos 28–29 d. lankėsi Maskvoje, kur susitiko su Rusijos transporto ministerijos ir vežėjų asociacijos ASMAP atstovais. šiuose susitikimuose buvo aptarta krovinių vežimų kelių transportu eiga tarp Lietuvos ir Rusijos bei tranzitu per abiejų valstybių teritorijas per 2005 m. pirmаjį pusmetį, nagrinėtos tolimesnės vežimų plėtros galimybės bei atkreiptas dėmesys į problemas, trukdančias vežimų apimčiai didėti.

Asociacijos „Linava“ ir Susisiekimo ministerijos pastangos derantis su Rusijos kompetentingomis institucijomis dėl papildomų leidimų skyrimo Lietuvos vežėjams 2005 metams buvo sėkmingos. Liepos mėn. pabaigoje papildomai gauta 10 000 Rusijos leidimų, kurie pradėti išdavinėti Lietuvos vežėjams nuo rugpjūčio 1 d.

Rugpjūčio 4 d. Asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius susitiko su susisiekimo ministru Petru Povilu čėsna. Susitikime A. Kondrusevičius pristatė ministrui Lietuvos vežėjams šiuo metu aktualiausias keleivinio ir krovininio kelių transporto problemas ir įteikė asociacijos specialistų parengtа pažymа su siūlomais problemų sprendimo būdais.

Daugiausia buvo diskutuojama dėl asociacijos siūlymo grаžinti vežėjams dalį sumokamo akcizo už Lietuvoje įsigyjamus degalus, kas jau yra daroma kai kuriose Europos Sаjungos valstybėse – Belgijoje, Danijoje ir Latvijoje. P. P. čėsna pažymėjo, kad pradiniame etape dalies akcizo grаžinimas galėtų būti taikomas visuomeninio transporto įmonėms, teikiančioms visuomenei būtinas keleivinio transporto paslaugas.

Rugpjūčio 24–25 d. Vilniuje vyko Lietuvos ir Kazachstano bendros kelių transporto komisijos posėdis. Pagrindiniai derybų klausimai – leidimų kvotų tarptautiniams krovinių vežimams nustatymas bei kelionės leidimų naudojimas vežant krovinius į (iš) trečias šalis. šalys taip pat pristatė statistinius duomenis apie krovinių srautus tarp Lietuvos ir Kazachstano.

Kazachų derybininkai, siekdami pariteto skiriant kelionės leidimus, sumažino 2006 metų kelionės leidimų preliminariа kvotа iki 2000 leidimų. Tokį savo sprendimа jie argumentavo ir tuo, jog padažnėjo pažeidimų naudojant trečių šalių leidimus. šiemet Lietuvos vežėjams yra skirta 3600 dvišalių ir tranzitinių kelionės leidimų į Kazachstanа. Lietuvai pavyko susitarti su kazachais, kad iki 200 vnt. būtų padidinta trečių šalių leidimų kvota, šiemet tokių leidimų yra skirta 100.

Rugpjūčio 26 d. Gaižiūnuose (Jonavos r.) įvyko IX tolimųjų reisų vilkikų ir tarpmiestinių autobusų vairuotojų konkursas-varžybos „Visada su „Linava“.

šias tradicines vairuotojų varžybas organizavo Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“. Varžybose dalyvavo tik asociacijos narių ir kandidatų į narius komandos - po 3 vairuotojus.

Rusija

Rusijos federalinė veterinarinės ir fitosanitarinės kontrolės priežiūros tarnyba nuo 2005-09-13 laikinai sustabdė gyvulinės kilmės produktų, kurių pakrovimo-iškrovimo vieta nurodyta Lietuvoje, įvežimа į RF iš ES ir trečiųjų šalių (importas ir tranzitas).

Rusija

Lietuvos nacionalinė vežėjų asociacija „Linava“ maloniai prašo vežėjų atsiųsti informacijа apie sustabdytų transporto priemonių kiekį ir patirtus nuostolius dėl Rusijos federalinės veterinarinės ir fitosanitarinės kontrolės priežiūros tarnybos nurodymo laikinai sustabdyti gyvulinės kilmės produktų, kurių pakrovimo-iškrovimo vieta nurodyta Lietuvoje, įvežimа į RF iš ES ir trečiųjų šalių (importas ir tranzitas)

Informacijа prašome siųsti faksu (5) 2786573 arba elektroniniu paštu

Donatas@linava.lt
Informacijos ir IT skyrius

„Linava“ padeda vežėjams susigrаžinti PVM iš 12 ES šalių

Vežėjų asociacija „Linava“ praneša, kad šiais metais asociacija dėl PVM grаžinimo pasirašė tiesiogines sutartis su 12 ES valstybių finansinėmis institucijomis. Asociacijos PVM grаžinimo poskyris padeda vežėjų įmonėms susigrаžinti PVM iš Vokietijos, Lenkijos, Olandijos, Belgijos, Ispanijos, Liuksemburgo, Prancūzijos, Danijos, Austrijos, Slovėnijos, Latvijos bei Estijos.

Pasak „Linavos“ PVM grаžinimo poskyrio specialistų, ispanai mūsų vežėjams grаžina PVM labai operatyviai – per 30 dienų nuo paraiškos įregistravimo Ispanijos mokesčių inspekcijoje. Tai iškart įvertino asociacijos vežėjų bendrovės. Kitos šalys taip pat grаžina PVM be rimtesnių sutrikimų, tačiau dar pasitaiko nesklandumų šiuo klausimu su Lenkija bei Liuksemburgu.

„Linavos“ PVM grаžinimo poskyrio darbuotojų teigimu, šiа paslaugа asociacija vežėjams teikia pigiau nei kitos tuo užsiimančios bendrovės. Atlyginimo už paslaugа dydis neviršija 7 proc., išskyrus Lenkijа – 11 proc. ir Ispanijа – 10 proc.

Pastaruoju metu daugiau nei 650 vežėjų įmonių naudojasi šia asociacijos teikiama paslauga.

Anatolijus Jakimovas Asociacijos „Linava“ spaudos atstovas Tel. 8 685 00040 press@linava.lt

"Transporto pasaulis"
Rugsėjis Nr. 9 (57)

"Linava" informuoja

Naujienos

Knygos

UNIKALUS ALBUMAS!

Nauji modeliai

Borispolio „šatlai“

DAF XF 105

Feniksas, vardu „Volvo FH“

„Renault“, vardu „Sherpa“

Padangos

Bomba tebetiksi!

Problemos

Bėdos priežastis - aromatas

šventės

Devintasis naujoviškasis

„Volvo“ šeima išlydėjo vasarа

Užsienyje

Italija: nevilties dienos

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Transporto politika

Lenkijos Respublikos vardu: panaikinti sprendimа

Kova už rinkа

Lietuvos vežėjai Rusijos rinkoje. Realijos ir perspektyvos

Sertifikatai klastoti užsienyje!

Žinotina

Kokybę garantuoja PNO

Keleivinis transportas

Pasitarime - keleivininkų reikalai

Pirmojo pusmečio rezultatai - permainingi

Technika

Krovinių tvirtinimas: grėsmingos jėgos kurių galima išvengti

Lietuvos vežėjus „Naujuoju šilko keliu“ lydės mobilusis ryšys

Naujas gyvenimas su Euro 4 - 5?

„AdBaltic“ Galėjo būti...sausas

Teisė

Bylinėjimosi teisme išlaidos

Konsultacijos

Informuoja valstybinė mokesčių inspekcija

Muziejus

Sunkvežimiai „Praga“ Lietuvoje