Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Sėkmingos derybos dėl kelionės leidimų

Rugsėjo 22 d. Susisiekimo ministerijoje pasibaigė Lietuvos ir Rusijos kelių transporto komisijos posėdis, kuriame susitarta, kad Rusija Lietuvai šiems metams papildomai skirs 7 000 universaliųjų leidimų vežti krovinius į / iš Rusijos arba tranzitu per Rusijа. Taip pat sutarta, kad 2006 m. Rusija Lietuvai skirs 75 000 universaliųjų leidimų ir 2 000 leidimų vežti krovinius į / iš trečiųjų šalių. Delegacijos susitarė, kad, pritrūkus minėtų leidimų, bus derinamasi dėl papildomo jų skyrimo.

Pasak asociacijos „Linava“ atstovų, derybos buvo įtemptos, nes Rusijos priežiūros institucijos per pirmuosius šešis š. m. mėnesius užfiksavo per 2 000 kelionės leidimų naudojimo tvarkos pažeidimų, kuriuos padarė Lietuvos vežėjai. Todėl šalys iš pradžių apsikeis 35 000 universaliųjų leidimų, o likusiais - po to, kai bus atliktas pusmečio vežimų monitoringas.

Posėdyje konstatuota, kad aktyvėja Lietuvos ir Rusijos prekybinis-ekonominis bendradarbiavimas bei padidėjo krovinių vežimo automobilių transportu srautai. Vien per pirmаjį š. m. pusmetį krovinių gabenta 990,5 tūkst. t, arba 9,9 proc. daugiau nei per tа patį praėjusių metų laikotarpį. Rusijos pateiktais duomenimis, rusų vežėjų dalis šiuose vežimuose sudaro 24 proc., lietuvių vežėjams tenka 69 proc. ir trečiųjų šalių vežėjams - 7 proc.

Vežėjų aktualijos

aptartos Maskvoje

Rugsėjo viduryje asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius lankėsi asociacijos atstovybėje Maskvoje ir susitiko su Rusijos federalinės muitinės tarnybos (FMT), Rusijos transporto inspekcijos (RTI) atstovais bei dalyvavo ekspeditorių sаjungos FIATA kongrese.

Pasak Algimanto Kondrusevčiaus, su Rusijos federalinės muitinės tarnybos pareigūnais susitarta dėl lapkričio pabaigoje asociacijoje „Linava“ vyksiančios konferencijos, kurioje šios tarnybos atstovai mūsų vežėjams pristatys Rusijos muitinės kodekso ir naujojo Administracinio kodekso teisinio taikymo praktikа bei kitus aspektus.

Per susitikimа Rusijos federalinės muitinės tarnybos atstovai pateikė „Linavos“ prezidentui pasitaikančių pažeidimų statistikа. Anot prezidento, šiemet mūsų vežėjai daro mažiau stambių pažeidimų, tačiau smulkių pasitaiko dažniau.

Susitikime su Rusijos transporto inspekcijos pareigūnais A. Kondrusevičius akcentavo dvišalių leidimų stokа bei tarėsi dėl galimybių gauti papildomа dvišalių leidimų kvotа. Rusijos transporto inspekcijos atstovai priekaištavo mūsų vežėjams dėl skirtingai traktuojamos krovinių iš trečiųjų šalių vežimo tvarkos. Visi šie klausimai bus aptarti per Lietuvos ir Rusijos bendros komisijos susitikimа Vilniuje.

Prezidentas atkreipia asociacijos vežėjų dėmesį į tai, jog vežant per Rusijа negabaritinį krovinį arba kai krovinys viršija leistinа svorį, būtina turėti specialų leidimа. Už šiuos pažeidimus Rusijos transporto inspekcija skiria baudas, kurias sumokėjus, neįgyjama teisė vežti krovinį per Rusijos teritorijа.

FIATA kongrese prezidentas dalyvavo posėdžiuose, kuriuose buvo svarstomas sausumos transporto vaidmuo visoje logistikos grandinėje. Be to, kongrese jis susitiko ir aptarė vežėjų aktualijas su ASMAP (Rusija) bei Baltarusijos vežėjų asociacijų prezidentais.

Anatolijus JAKIMOVAS

Asociacijos „Linava“ spaudos atstovas

Paslaugų vežėjams

komisijos posėdis

2005 m. rugsėjo 2 d. Kopenhagoje vyko IRU komisijos posėdis paslaugų kelių transporto vežėjams klausimais. įvairių šalių asociacijų atstovai pristatė savo veiklа, prioritetus bei rezultatus.

Danijos Karalystės asociacija FDE, įsikūrusi Podborg mieste, teikianti įvairias paslaugas, tokias kaip PVM grаžinimo, kuro kortelių platinimo, telekomunikacijų ir kt., vienu iš savo prioritetų rinkoje įvardijo transporto tinklo kūrimа bei plėtrа Rytų Europos šalyse. Buvo pastebėta, kad Danijos vežėjai pastaruoju metu mažina savo veiklа užsienyje, tuo tarpu Rytų Europos bei Vokietijos vežėjai jа vis sparčiau plečia Danijos Karalystės teritorijoje. ҐScandlines Cargo“ kompanijos atstovas pabrėžė, kad vienas iš kompanijos keliamų uždavinių 2006 metais - konsoliduotų maršrutų bei transportavimo tinklo į Baltijos šalis kūrimas. Taigi, naujųjų Europos Sаjungos šalių narių (iš Rytų Europos) svarba, strategiškai (taip pat kaip tranzitinių šalių) yra nenuginčijama.

Didelę paklausа Europoje turi bilietų užsakymo į keltus paslauga. Eismas keltais kasmet didėja 6 proc., tuo tarpu Rytų Europoje - 15 proc. Tokius duomenis pateikė „Vialtis“ kompanijos atstovas. „Vialtis“ veda derybas su daugeliu Europos keltų kompanijų (pvz., „Eurotunnel“, „Seafrance“, kurios stengiasi apimti visа Europа nuo šiaurės iki Pietų), siekdami rasti patogiausius vežimo maršrutus, koordinuoti eismа, teikti geresnes bei saugesnes paslaugas bei mažinti jų kainas.

Susitikime buvo diskutuojama apie asociacijų (ar jų dukterinių įmonių) parduodamas prekes ar paslaugas. Turkijos asociacijos atstovai pažymėjo, kad teikia draudimo, vizų išdavimo paslaugas, taip pat parduoda atsargines dalis, ADR įrangа. Tačiau jų pagrindinis uždavinys - tarpininkauti padedant vežėjams rasti tinkamа agentа, kuris galėtų padėti išspręsti problemas. Jungtinės Karalystės asociacija siūlė aprūpinti vežėjus GPS įranga. Posėdyje nutarta kreiptis į kiekvienа šalį dalyvę, kad ji pateiktų 10 labiausiai parduodamų prekių (ar paslaugų) sаrašа savo šalyje.

„Vialtis“ pateikė išsamiа informacijа apie PVM grаžinimo sаlygas iš 25 Europos Sаjungos šalių narių bei šveicarijos ir Norvegijos, vadovaujantis 8-аja EK direktyva. Daugiausia paraiškų sulaukiama iš Centrinės Europos šalių, o daugiausia PVM grаžinama iš čekijos, Lenkijos bei Slovėnijos. Vidutinis laikotarpis, taikomas PVM grаžinimui iš Rytų Europos šalių, yra 6-9 mėnesiai. PVM grаžinimo sаlygos iš Lenkijos ir Lietuvos sudėtingos. Tačiau šiuo metu minėtų valstybių atsakingos institucijos stengiasi supaprastinti šias sаlygas.

„Vialtis“ atstovas taip pat pateikė išsamiа Europos kelių mokesčių apžvalgа. Europoje taikomi trys pagrindiniai mokėjimo už kelius būdai: kelių mokesčių kortelės, vinjetės sistema, mokesčiai už nuvažiuotus kilometrus. Vidutinė 1 km kaina Europoje: 0,08C< x <0,28C. Taigi, kelių mokesčiai Europos Sаjungos šalyse narėse (kaip ir ne narėse) yra labai skirtingi, nepaisant EK pastangų harmonizuoti minėtų mokesčių dydžius bei tvarkа.

„Wtransnet“ kompanijos (Ispanija) ats-tovė pristatė platų kompanijos teikiamų paslaugų spektrа ir pasiūlė jį vežėjams. šių paslaugų tinklas išplitęs visoje Europoje, teikiamas pagrindinėmis Europos Sаjungos kalbomis: anglų, vokiečių, prancūzų, ispanų, italų. Teikiamos paslaugos: logistikos, SMS, avarinių situacijų valdymas, muitinės tarnybos, techninės pagalbos ir kt.

Apibendrinant galima teigti, kad šalių narių asociacijos vis labiau įsitraukia į komercinę veiklа, kuria komercines įmones, taip koncentruodamos vežėjams reikalingų paslaugų teikimа.

Asociacijos „Linava“

Krovininio transporto skyrius

Uždarytas eismas per

Teleajen upę Rumunijoje

Rumunijos vežėjų asociacija ARTRI informavo, kad dėl didelių liūčių apgadintas tiltas per Teleajen upę, esantis ties Bucov (kelias DN1B tarp Ploiesti ir Buzau), todėl eismas šiuo tiltu uždarytas. Transporto priemonėms, važiuojančioms Bukarešto, Moldova, ir Ardeal link, patariama naudotis šiuo alternatyviu keliu: DN1B susikirtimas su DN1D (Albesti Paleologu)-sankryža su DJ100B (Fulga)-Draganesti-Gherghita-Balta Doamnei-Potigrafu (Gorgota į DN1A)-Ploiesti-Brasov/Bukareštas.

Informacijos ir IT skyrius

"Vežėjų žinios"
Rugsėjis Nr. 18 (102)

"Linava" informuoja

Naujienos

Veteranai

Valdui GILIUI - 50

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Naujienos

VKTI informuoja

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams