Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

SU ASMENS TAPATYBėS KORTELėMIS -

į DAUGELį EUROPOS VALSTYBIų

Pastaruoju metu gerokai padaugėjo į Valstybės sienos apsaugos tarnybа (VSAT) besikreipiančių asmenų, kurie domisi galimybėmis vykti į užsienio valstybes su Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelėmis.

Lietuvos narystė Europos Sаjungoje palengvino ir šalies piliečių keliones Bendrijos viduje. Dabar 21 Europos Sаjungos valstybės, tarp jų ir Lietuvos, pasieniečiams dokumentų kontrolės metu pakanka pateikti Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelę.

VSAT atkreipia dėmesį, kad tik vykstant į keturias Europos Sаjungos valstybes - Airijа, Graikijа, Portugalijа ir švedijа - lietuviams reikia turėti pasus, nes šios šalys nepripažįsta asmens tapatybės kortelių, tinkamų kelionėms.

Kroatija, kuri nėra Europos Sаjunga valstybė, tačiau turi su Lietuva pasirašytа bevizio režimo sutartį, taip pat yra patvirtinusi, kad Lietuvos piliečiai į šiа valstybę gali atvykti turėdami tik asmens tapatybės kortelę. Toks Lietuvos piliečio asmens dokumentas yra pripažįstamas ir Juodkalnijos Respublikos. Juodkalnijos užsienio reikalų ministerija yra pranešusi, kad Lietuvos piliečiams, vykstantiems į šiа šalį, nebūtina pateikti asmens pasų (tinka ir tapatybės kortelė) bei vizų, kurios anksčiau buvo būtinos.

VSAT pažymi, kad ši išimtis galioja tik vykstant į Juodkalnijos Respublikа. Serbijos ir Juodkalnijos konfederacijoje kiekviena valstybė turi savo valdžios struktūras ir tam tikrus sprendimus priima savarankiškai. Dėl to lietuviams, vykstantiems į Serbijа, privaloma turėti Lietuvos pasа ir Serbijos vizа.

Visoms valstybėms, kurios yra atsiuntusios pranešimus apie Lietuvos asmens tapatybės kortelių pripažinimа tinkančiomis kelionėms, Lietuva yra išsiuntusi savo išduodamų kortelių pavyzdžius.

šalių, šiuo metu pripažįstančių Lietuvos asmens tapatybės korteles tinkančiomis kelionėms, bei šalių, kurių asmens tapatybės korteles pripažįsta Lietuva, sаrašus galima rasti VSAT svetainėje internete: www.pasienis.lt/on_road/id/

"Vežėjų žinios"
Spalis Nr. 20 (80)

"Linava" informuoja

Naujienos

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Valstybės sienos apsaugos tarnyba

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Naujienos

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams