Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Naujai organizacijai pristatyta Lietuvos

kelių būklė

Airijos sostinėje Dubline vyko Europos šalių kelių administracijų vadovų asociacijos (CEDR) valdybos posėdis. ši įtakinga organizacija, įkurta praėjusių metų rugsėjo 18 d. Austrijoje, aptaria ir numato svarbiausius su kelių ūkiu susijusius finansavimo, planavimo, saugaus eismo, aplinkosaugos klausimus. Pirmа kartа dalyvauti posėdyje kaip naujosios Europos Sаjungos narės atstovas buvo pakviestas ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos generalinis direktorius Virgaudas Puodžiukas. Dubline jis pristatė mūsų šalies kelių tinklа bei kelių būklę.

Nuo šiol Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas, kaip ir jo kolegos iš kitų Europos Sаjungos šalių (organizacijos darbe nedalyvauja tik čekija), tapo nuolatiniu CEDR valdybos nariu.

Dubline aptarti techninių CEDR darbo grupių rezultatai, susiję su Europos šalių eismo saugumu, aukštos kokybės kelių tinklo paslaugomis, elektroninio kelių mokesčio klausimais, įvertinta Europos kelių tinklo plėtros studija. Parengus šiuos dokumentus, numatomas susitikimas su Europos Komisijos atstovais. Didelis dėmesys skiriamas nuolatiniams ryšiams su Europos Sаjungos transporto direktoratu bei Pasauline kelininkų asociacija (PIARC).

CEDR į savo valdybos posėdžius renkasi du kartus per metus. Dabar organizacijai pirmininkauja Belgija, kitаmet estafetę iš jos perims Norvegija.

Kelių muziejininkų seminaras Norvegijoje

Norvegijoje, Lilehamerio apylinkėse, pasibaigė trečiasis tarptautinis šiaurės ir Baltijos šalių kelių ir transporto muziejų atstovų seminaras. Pagrindinė tokių renginių idėja suformuluota užpernai, per pirmаjį susitikimа Suomijoje: papasakoti, kas nuveikta per prabėgusius metus, dalytis patirtimi kaupiant eksponatus, keistis nuomonėmis dėl tolesnio ir nuolatinio bendradarbiavimo perspektyvų.

Kad tokie susitikimai yra ne tik naudingi, bet ir kasmet sulaukia vis daugiau tarptautinio dėmesio, rodė šiemetinis Danijos delegacijos, dalyvavusios stebėtojo teisėmis, pavyzdys. šioje šalyje tokio pobūdžio muziejaus dar nėra, tačiau po susitikimo Lilehameryje danų ryžtas įkurti tokiа įstaigа dar labiau sustiprėjo.

Net keturių asmenų delegacija atstovavo Estijai, kuri jau tradiciniu virtusį seminarа kitаmet rengs Tartu mieste. Todėl ir atvyko dar sykį pasisemti organizacinės patirties.

Seminare pateikta informacija iš septynių valstybių atskleidė kiekvienos šalies darbo tendencijas, įdomybes, praturtino akiratį.

Puikiai renginį organizavę norvegai didžiuodamiesi aprodė sukauptа gausų įvairaus laikotarpio automobilių parkа, atskirų epochų kelių ir tiltų fragmentus, senovinius kelių statybos ir remonto įrankius. Ypač didelį įspūdį paliko ekskursija į Uolų sprogdinimų muziejų. čia, atsidūrus 250 m ilgio tunelyje, aidint natūraliems sprogimų iš įrengtų televizorių ekranų garsams, ekskursijos dalyviai galėjo išsamiai susipažinti ir su turtinga kalnų kelių tiesimo istorija, ir su tunelių statybos ypatumais.

Norvegai ir toliau rengiasi plėsti savo anksčiau parengtа Nacionalinę tiltų, pastatų, magistralinių kelių apsaugos programа, tebeakcentuoja švietėjiškа muziejaus veiklos reikšmę. Veiklos mastais daugiausia su jais konkuruojantys ir privačia kryptimi žengiantys suomiai dar labiau akcentuoja informacijos, savireklamos, barterinių mainų svarbа.

Latvijos kelių muziejaus atstovės papasakojo, kaip toli pažengta rengiant naujas ekspozicijas, tvarkant gausybę sukauptų dokumentų, plečiant kontaktus su įvairiomis valstybės ir privačiomis institucijomis. švedija ir toliau restauruoja senesnius kelius, jų ženklus. Išradingieji islandai supažindino su naujausiais technologiniais eksponatų demonstravimo pasiekimais.

Kaip ir ankstesniais metais, plojimais buvo sutiktas Lietuvos atstovų pasirinktas ataskaitos stilius: atnaujintas dokumentinis filmas apie naujausius Vievio muziejaus, įsikūrusio valstybės kelius prižiūrinčios įmonės „Automagistralė“ patalpose, eksponatus, per metus atliktus restauravimo, remonto darbus. Kartu šio muziejaus direktoriui Juozui Stepankevičiui išsakyta vieninga nuomonė: Vievio kelių muziejus, savo dydžiu bei statusu negalintis lygintis su tokiais milžinais kaip jo analogai švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Latvijoje, - bene geriausiai atspindi etnografinį savitumа, nacionalinės kelių istorijos raidа.

Pernai Vilniuje pasibaigusioje tarptautinėje Baltijos šalių kelininkų konferencijoje šiaurės ir Baltijos šalių kelių asociacijų direktorių tarybos posėdyje buvo pabrėžta, kad kelių muziejai - tai kiekvienos tautos mentaliteto raiška, istorijos akcentai, kultūros paveldas ateities kartoms.

Pasibaigus seminarui Norvegijoje, pasirašytas Tarptautinio bendradarbiavimo memorandumas, kuris numato tolesnį keitimаsi informacija, eksponatais, bendrų projektų partnerystę. Išrinktas ir generalinis sekretorius - juo tapo Islandijos kelių ir transporto muziejaus vadovas Jakobas Halfdanarsonas. Per tris seminarus sukauptа medžiagа - pranešimus, diskusinių minčių santraukas, nuotraukas - ketinama nuolat eksponuoti tarptautiniame interneto, skirto kelių muziejų tematikai, puslapyje, kurį rengs suomiai.

Rimvydas DELKUS

"Vežėjų žinios"
Spalis Nr. 20 (80)

"Linava" informuoja

Naujienos

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Valstybės sienos apsaugos tarnyba

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Naujienos

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams