Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

EUGENIJUI STOLOVICKIUI - 50

Rugsėjo 15-аjа asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto skyriaus vadovas Eugenijus STOLOVICKIS šventė penkiasdešimties metų sukaktį. Ilgamečio asociacijos darbuotojo, patyrusio keleivinio transporto srities specialisto pasveikinti rinkosi šalies keleivių vežėjų įmonių darbuotojai, „Linavos“ vadovai, Vilniaus Gedimino technikos universiteto dėstytojai.

Eugenijus Stolovickis gimė ir augo Vilniuje. 1976 metais Vilniaus inžineriniame statybos institute įgijo autotransporto inžinieriaus mechaniko specialybę. Pirmoji darbovietė - Kretingos autotransporto įmonė, kurioje spalio 4 d. priimtas į dirbtuvių meistro pareigas. šioje įmonėje tuo metu dirbo beveik 500 žmonių, buvo apie 130 krovininių automobilių, apie 50 autobusų ir 20 taksi automobilių. 1977 m. gruodžio mėnesį E. Stolovickis paskirtas įmonės inžinieriumi technologu.

Eugenijaus pažintis su keleiviniu transportu prasidėjo jau 1979-aisiais - kovo 1 dienа jis paskiriamas Keleivinio transporto eksploatacijos skyriaus viršininku. „Tai buvo tikrai netikėtas paskyrimas. Laikiau save inžinieriumi ir galvojau, kad visada dirbsiu techninėje tarnyboje, tačiau gyvenimas susiklostė kitaip. Keleivinis transportas Kretingos ATį buvo sudėtingas baras: autobusai dirbo Kretingos ir Palangos miestuose, Kretingos ir Klaipėdos rajonuose, turėjome tris tarpmiestinius maršrutus, dvidešimt taksi automobilių, įmonei priklausė Kretingos ir Palangos autobusų stotys. Reikėjo daug mokytis ir tuo pačiu vadovauti 120 žmonių kolektyvui“, - tuos nelengvus laikus prisimindamas kalbėjo E. Stolovickis. Tačiau pažintis su keleiviniu transportu pasirodė lemtinga: jo darbinė veikla iki šiol susijusi su šia sritimi.

1981 m. rugpjūčio 18 d. E. Stolovickis paskiriamas Respublikinio gamybinio automobilių transporto susivienijimo Komercinio darbo skyriaus viršininko pavaduotoju, o nuo 1982 m. spalio 12 d. - skyriaus viršininku. 1990 m. gegužės mėnesį perkeliamas dirbti inžinieriumi į Susisiekimo ministerijos Autotransporto departamentа, iš šios darbovietės 1990 m. rugpjūčio mėnesį pasitraukė savo noru.

Nuo 1990 iki 1994 m. E. Stolovickis dirbo meistru įvairiuose Vilniaus autoservisuose. Nuo 1994 m. vasario iki 1996 m. birželio mėn. - aviakompanijoje „Lietuvos avialinijos“ klientų aptarnavimo direktoriaus pavaduotoju - centrinės bilietų agentūros viršininku.

1996 m. birželio 10 d. paskirtas asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto skyriaus vadovu, šiose pareigose dirba iki šiol.

šalies keleivinio transporto įmonių vadovai, paprašyti pasakyti savo nuomonę apie jiems puikiai pažįstamа Keleivinio transporto skyriaus vadovа, vieningai vardijo tuos pačius bruožus: kompetencija, pareigingumas, atsakingumas, sugebėjimas savarankiškai priimti sprendimus bei atsidavimas savo darbui.

„Daug metų vien tik asociacija „Linava“ rūpinasi šalies keleivių vežimo verslo sаlygomis. Iki 1996-ųjų, kol asociacijoje buvo įkurtas Keleivinio transporto skyrius, ši sritis nerūpėjo niekam. Tik pradėjęs vadovauti skyriui, Eugenijus ėmėsi konkrečių darbų. šiuo metu tik Keleivinio transporto skyrius surenka draugėn visus šalies keleivių vežėjus, sprendžia arba bando spręsti įsisenėjusias bei skaudžias mūsų verslui problemas. į Eugenijų, kaip šio skyriaus vadovа, bet kada galime kreiptis ir gauti informacijа kiekvienu dominančiu klausimu, kompetentingа paaiškinimа ar atsakymа. Puiku, kad jis nėra vien tik biurokratas ar instrukcijų vykdytojas - tai žmogus, galintis spręsti bet kokias su keleiviniu transportu susijusias problemas, savarankiškai priimti nestandartinius sprendimus. E. Stolovickis, jau beveik dešimtmetį vadovaujantis Keleivinio transporto skyriui, daug prisidėjo prie mūsų verslui palankių įstatymų ar jų pataisų priėmimo. Be to, su Eugenijumi lengva dirbti, jis komunikabilus, darbštus bei malonus žmogus“, - apie kolegа kalbėjo asociacijos „Linava“ viceprezidentas, UAB „Kauno autobusai“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis.

"Vežėjų žinios"
Spalis Nr. 19 (79)

"Linava" informuoja

Naujienos

Veteranai

EUGENIJUI STOLOVICKIUI - 50

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams