Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Asociacijos vežėjai daugiau degalų perka Lietuvoje

Lietuvos naftos produktų prekybos asociacijos prezidento Mindaugo Palijansko teigimas, jog apie 30 proc. šalies vežėjų per sienа keliauja turėdami vienintelį tikslа - nelegaliai Lietuvoje realizuoti degalus, yra nepagrįstas ir kenkia vežėjų reputacijai bei klaidina visuomenę.

„Tokie nepagrįsti kaltinimai žalingi ne tik vežėjams, bet ir visai šalies ekonomikai, nes iškreipia realiа situacijа degalų pardavimo rinkoje“, - teigia asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius. Pasak jo, asociacija disponuoja neginčijamais duomenimis, jog po 2004 m. gegužės 1 d. lietuviškų degalų pirkimas tarp asociacijos įmonių padidėjo beveik 3,5 karto. Todėl informacija, jog mūsų šalyje mažėja degalų pardavimas, neatitinka tikrovės, nes dyzelino pardavimo didėjimа liudija ne tik vežėjų asociacijos statistiniai duomenys, bet ir šalyje veikiančių degalinių tinklų statistika.

2002 m. dukterinė asociacijos įmonė UAB „Linavos“ servisas pradėjo įgyvendinti centralizuoto degalų įsigijimo Lietuvoje projektа. Buvo sudaryta sutartis su degalinių tinklu „Ventus nafta“ leidžianti „Linavos“ nariams piltis dyzelinа šio tinklo degalinėse su „Linavos“ serviso išduotomis kreditinėmis degalų kortelėmis ir suteikianti 0,10 Lt nuolaidа vienam litrui degalų. „Linavos“ serviso statistika rodo, jog po gegužės 1 d. asociacijos įmonių kuro pirkimas „Ventus nafta“ degalinėse padidėjo beveik 2 kartus. Beje, „Ventus nafta“ degalinių tinklа per bendrovę „Uotas“ valdo „Mažeikių nafta“.

Nepatvirtintais asociacijos duomenimis, „Lukoil“ degalinių tinkle šiais metais dyzelino pardavimas padidėjo 2,6 karto. Beje, kiti degalų pardavimo tinklai atsisako pateikti oficialiа statistikа ir žiniasklaidai, ir asociacijai.

„Linavos“ viceprezidento Jono Grybausko teigimu, vien už įvažiavimа į Baltarusijа reikia mokėti 200 JAV dolerių. Todėl vežėjams nėra jokios naudos pirkti degalus iš kaimynų ir vežtis juos į Lietuvа. Be to, Baltarusijoje dyzelinas yra prastesnės kokybės ir vežėjai nerizikuoja pilti tokį kurа, kad nesugadintų brangiai kainuojančių vilkikų. Dėl tų pačių priežasčių nenaudinga vykti ir į Kaliningrado sritį. Be to, vežėjams ir taip stinga kelionės leidimų į Rusijа.

„Man atrodo, jog M. Palijansko neapgalvoti pareiškimai apie vežėjus ir siūlymas iki 200 litrų apriboti degalų įvežimа automobilių kuro bakuose iš kitų šalių neturi jokio ekonominio pagrindo bei kelia nereikalingа sumaištį, - sako A.Kondrusevičius. - Be to, jau egzistuoja nuostatos, užkertančios keliа neteisėtam kuro naudojimui - pagal Europos Sаjungos muitų teisės reglamentus draudžiama įvežtus degalus išpilti iš juos įvežusios transporto priemonės bako ir naudoti kituose automobiliuose“.

Lietuvos pasirašyti tarpvalstybiniai susitarimai su kaimyninėmis valstybėmis kelių transporto srityje numato galimybę vežti transporto priemonėse tiek dyzelino, kiek jo telpa stardantiniuose degalų bakuose. Nustačius apribojimа įvežti iki 200 l degalų, būtų pažeisti minėti tarpvalstybiniai susitarimai.

Nuosekliai siekia skaidrios konkurencijos

Rugsėjo 22 d. įvyko asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto tarybos išplėstinis posėdis, kuriame po rimtų diskusijų nutarta neatsisakyti ketinimų netaikyti 30 proc. lengvatos studentams reguliaraus tolimojo susisiekimo autobusuose nuo š. m. spalio 1 d.

Anot posėdžio dalyvių, pastaruoju metu įvairiais lygiais aktyviai svarstomas šalies studentams aktualus klausimas dėl lengvatų reguliaraus tolimojo susisiekimo autobusuose. „Todėl, norėdami išsklaidyti abejones ir nuogаstavimus bei paaiškinti reikalo esmę, pateikėme žiniasklaidai ir visuomenei asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto skyriaus parengtа pažymа dėl lengvatų studentams reguliaraus tolimojo susisiekimo autobusuose, - sako šio skyriaus vadovas Eugenijus Stolovickis. - Tokiа pažymа taip pat išsiuntėme švietimo ir mokslo, Susisiekimo ir Finansų ministerijoms, Lietuvos studentų sаjungai bei Lietuvos Vyriausybės kancleriui“.

Pateikiame pažymos tekstа.

„Dėl lengvatų studentams reguliaraus tolimojo susisiekimo maršrutuose.

2000 m. kovo 30 d. LR Seimas priėmė Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymа Nr. VIII-1605. šio įstatymo 5 str. 3 dalis numato 50 proc. nuolaidа aukštųjų ir aukštesniųjų mokyklų dieninių skyrių studentams bei profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių moksleiviams, įsigyjant važiavimo bilietus keleiviniais traukiniais. Minėto įstatymo 8 str. 1 dalis numato Lietuvos geležinkelių išlaidų (negautų pajamų) kompensavimа iš valstybės biudžeto.

Deja, įstatymas nenumato studentams tokios nuolaidos, įsigyjant važiavimo bilietа tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais.

šio įstatymo 6 str. 2 dalis numato važiavimo tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais išlaidų kompensavimа iki 50 proc. mokymo įstaigų lėšomis pagal steigėjų nustatytа tvarkа. Tačiau realiai mokymo įstaigos šių išlaidų studentams nekompensuoja.

Manome, kad tokios įstatymo nuostatos yra nekorektiškos, nes proteguoja vienа transporto rūšį ir sukuria nevienodas konkurencines sаlygas kelių ir geležinkelių transportui.

Be to, dėl nepakankamai išvystyto šalies geležinkelių tinklo ne visų regionų studentai gali naudotis geležinkelio teikiamomis paslaugomis. 2001 m. asociacijos „Linava“ nariai - keleivių vežėjai, atsižvelgdami į susidariusiа kriminogeninę padėtį šalyje ir siekdami paskatinti studentus naudotis legalių vežėjų tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, nutarė vienerius metus taikyti studentams 30 proc. lengvatа. Numatytas laikotarpis vėliau buvo pratęstas.

Taikydami minėtа lengvatа, keleivių vežėjai už studentų vežimа kasmet negauna beveik 4 mln. litų.

2003 m. pradžioje asociacija „Linava“ raštu oficialiai kreipėsi į Lietuvos studentų atstovybių sаjungа (LSAS) ir Nacionalinę jaunimo ir studentų agentūrа, pranešdama, kad vežėjai taiko studentams nuolaidа tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusuose savo pajamų sаskaita ir kad tai negali ilgai tęstis. LSAS vadovai paaiškino, kad kreipsis į LR Seimа dėl Transporto lengvatų įstatymo papildymo ir paprašė dar kurį laikа teikti nuolaidа.

š. m. pradžioje pabrangus kurui ir draudimo išlaidoms, įvedus transporto priemonių savininkų ir valdytojų naudotojo mokestį, per š. m. I pusmetį keleivių vežėjai tolimojo susisiekimo maršrutuose patyrė per 2 mln. litų nuostolių. Asociacija vėl kreipėsi į studentų organizacijas ir informavo apie galimа
30 proc. lengvatos studentams panaikinimа.

š. m. gegužės mėn. Seimo narys J. Jurkus užregistravo LR transporto lengvatų įstatymo pataisа, o rugpjūčio pradžioje asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto sekcijos taryba nusprendė nebetaikyti lengvatų studentams nuo spalio 1 d. Studentų organizacijos iš karto apie tai buvo informuotos.“

šis klausimas dar kartа suinteresuotų žinybų bei organizacijų atstovų buvo svarstytas susisiekimo ministerijoje rugsėjo 28 dienа. Apie tai plačiau kitame “Vežėjų žinių“ numeryje.

„Manytume, kad susidariusiа problemа galima būtų išspręsti, papildant Transporto lengvatų įstatymo 5 straipsnio 3 dalį“, - teigia E. Stolovickis.

Pastaruoju metu dėl studentų lengvatų labai plačiai diskutuojama žiniasklaidoje. Kadangi buvo pateikta įvairių nuomonių, pasiūlymų ir abejonių, reikia paaiškinti kai kuriuos šio klausimo aspektus:1. Pastaba, esа vežėjai neinformavo visuomenės apie problemа laiku, yra nepagrįsta. 2. Pateikiama klaidinga informacija, jog nėra tikslios apskaitos, kiek studentų naudojasi transporto lengvata ir kiek reikėtų lėšų,

norint padengti keleivių vežėjams nuostolius, patirtus dėl lengvatų taikymo.

Egzistuoja griežta keleivinio transporto bilietų apskaita, todėl keleivių vežėjai tiksliai žino, kiek lengvatinių bilietų buvo parduota studentams. Taip pat tiksliai žinoma, kiek lėšų vežėjai prarado (negavo) dėl taikomos 30 proc. lengvatos. įvertinus studentams parduotų bilietų su nuolaida kiekį 2001-2003 m. ir š. m. I pusmetį, apskaičiuota: priėmus aukščiau minėtа įstatymo pataisа, negautoms dėl taikomų lengvatų pajamoms kompensuoti iš valstybės biudžeto prireiktų 5,8 mln. Lt.

Pagal patvirtintа kompensavimo tvarkа vežėjai lėšas gauna ketvirčiais. Taigi nurodyta suma pasiskirstytų pagal ketvirčius taip: I - 1,392 tūkst. Lt, II - 1,856 tūkst. Lt, III - 0,870 tūkst. Lt, IV - 1,682 tūkst. Lt.

3. Nepagrįstas nuogаstavimas, kad bus sudėtinga administruoti kompensavimo lėšas ir kad administravimui reikės papildomų lėšų.

Pagal Transporto lengvatų įstatymа lengvatos yra numatytos atskiroms keleivių kategorijoms, o keleivių vežėjų išlaidos (negautos pajamos), susijusios su transporto lengvatų taikymu, kompensuojamos pagal LR Vyriausybės 2000 m. balandžio 28 d. nutarimu Nr. 478 patvirtintа vežėjų išlaidų (negautų pajamų) kompensavimo tvarkа. Remiantis minėtu nutarimu, būtų administruojama ir minėta 50 proc. lengvata studentams, ir jokių papildomų išlaidų tam nereikėtų.

Anatolijus JAKIMOVAS

Asociacijos „Linava“ spaudos atstovas

„Linava“ derėjosi dėl PVM grаžinimo iš ES šalių

Rugsėjo 17-18 d. Slovėnijoje, Liublijanoje vyko 15-asis IRU Paslaugų komisijos posėdis, kuriame dalyvavo asociacijos „Linava“ sekretorius A. Baranauskas bei ryšių su IRU ir Vakarų Europos šalimis specialistas D. žukauskas.

IRU Paslaugų komisijos posėdžiai kasmet tampa vis aktualesni, nes dalijamasi paslaugų tiekimo vežėjams patirtimi bei aptariama jų plėtra. Asociacijoms yra svarbu teikti naujas bei plėsti teikiamas paslaugas, tokias kaip PVM grаžinimo iš ES šalių, kuro, rinkliavos kortelių už kelius bei tunelius platinimo, vežėjų mokymo, informacijos teikimo, keltų bilietų rezervavimo, draudimo ir k.t.

„DKV Euro service“ kuro kortelių kompanijos atstovai priminė, kad vežėjai turėtų paskubėti užsiregistruoti „Toll-collect“ kompanijoje, nes nuo 2005 m. sausio 1 d. Vokietijoje galios kelių mokestis. Nesumokėjusiems kelių mokesčio ir vežantiems krovinius per Vokietijа bus skiriamos didelės baudos. Vežėjams siūloma užsiregistruoti „Toll Collect“ kompanijoje iš anksto (https://www.toll-collect.de), nes registruoti vartotojai už kelius galės atsiskaityti 3 būdais: automatiškai per įmontuotа į transporto priemonę prietaisа (OBU), internetu bei viename iš 3500 terminalų. Neregistruoti vartotojai taip pat galės atsiskaityti, bet tik vieninteliu būdu - terminaluose, rankiniu būdu įvesdami reikalingus duomenis. Užsiregistravę Maut’o terminaluose (jie prieinami visiems vartotojams) prie sistemos vairuotojai turės pranašumа: sutaupys laikа, nes nuo magnetinės kortelės automatiškai bus nuskaityti visi sunkvežimio duomenys.

IRU Paslaugų komisijos posėdyje pranešimа skaitė ir su darbo rezultatais supažindino Ispanijos vežėjų asociacijos dukterinės įmonės SETIR atstovai.

„Eurowatech“ kompanijos, užsiimančios krovinių ir transporto priemonių spontaniškų vagysčių prevencija, atstovai supažindino su darbo pobūdžiu, problemomis bei paslaugų plėtra.

Savo teikiamas paslaugas pristatė ir kompanija „Vialtis“ (taip pat IRU narė). Jos atstovai apžvelgė PVM grаžinimo iš Italijos ir Liuksemburgo problemas, akcentavo, jog per kelerius metus pagreitėjo PVM grаžinimas iš šių šalių, tačiau didelė dalis PVM už kurа vežėjams iš jų dar nesugrаžinta.

Rugsėjo 18 d. asociacijos „Linava“ atstovai dalyvavo derybose su „Vialtis“ kompanija dėl PVM grаžinimo už kurа iš Europos Sаjungos šalių bei mokėjimo kortelių už kelius ir tunelius platinimo galimybės.

Išsamesnė informacija apie vykusį IRU Paslaugų komisijos posėdį bus pateikta šiek tiek vėliau, kai bus gauta Paslaugų komisijos posėdžio medžiaga iš IRU.

Donatas žUKAUSKAS

Ryšių su IRU ir Vakarų

Europos šalimis specialistas

Vairuotojų-ekspeditorių rengimas - rimta problema

Asociacijos „Linava“ duomenimis, Lietuvos transporto įmonėms trūksta apie 3-4 tūkstančius tarptautinių reisų vairuotojų, vidutiniškai po 2-4 kiekvienoje įmonėje.

Viena iš kelių transporto plėtros sаlygų - pakankama vairuotojų tarptautininkų pasiūla. Realius žingsnius šia linkme žengia Všį „Linavos“ mokymo centras. Spręsti tarptautinių vežimų vairuotojų problemа bando šešios šalies profesinės ir aukštesniosios mokyklos, kurios su švietimo ir mokslo ministerijos Profesinio rengimo centru derino tarptautinių vežimų vairuotojų-ekspeditorių specialybės mokymo programas. Deja, tik dvi mokyklos šiemet sukomplektavo moksleivių grupes (iš viso 54 moksleiviai).

Mokymo programas visiškai finansuoja valstybė. Kaip teigė Alantos technologijos ir verslo mokyklos direktorius Vladas Pusvaškis, per dvejus metus vienam tarptautinių vežimų vairuotojui-ekspeditoriui parengti numatyta skirti apie 8 tūkst. Lt. Studijuojantys gauna ir stipendijа, kuri šiuo metu yra 65-97,5 Lt.

„Transporto sektorius yra itin imlus darbo jėgai, o atsivėrus sienoms galimas kvalifikuotos darbo jėgos - kvalifikuotų vairuotojų ir transporto vadybininkų nutekėjimas į ES šalis“, - teigia asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius. Anot prezidento, tai yra susiję ir su kita problema - jau šiandien transporto versle trūksta profesionalių vairuotojų ir, nesiimdami priemonių, po kelerių metų labai smarkiai pajusime šį trūkumа. Jo nuomone, kaip ir Vakarų Europos šalyse, Lietuvoje vairuotojų rengimo problemoms spręsti turi būti numatyta valstybinio lygmens programa.

„Linavos“ mokymo centras perkvalifikuoja vairuotojus vežti krovinius tarptautiniais maršrutais, tačiau norinčių dirbti šį darbа nuolat mažėja, o dabar dirbančiųjų amžiaus vidurkis didėja. „Linavos“ mokymo centro direktorius Julius Salenekas minėjo, jog jų įstaiga per metus perkvalifikuoja apie 100-120 vairuotojų ir parengia juos dirbti tarptautiniuose reisuose, tačiau profesionalių darbuotojų trūkumas nėra patenkinamas.

Manoma, jei tarptautinių vežimų vairuotojus rengtų visos šešios aukštesniosios mokyklos, vairuotojų trūkumo nebūtų per penkerius metus.

Dėl Vokietijos verslininkų misijos

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su Vokietijos Baden-Viurtembergo tarptautinio ekonominio bendradarbiavimo agentūra GWZ š. m. spalio 8 d. organizuoja Vokietijos verslininkų prekybos misijа.

Ieškoti verslo partnerių į Vilnių atvyksta šios firmos: 1. ACA Mьller ADAG Pharma AG. Užsiima vaistų, medikamentų, diagnostikos priemonių, cukraus kiekio kraujyje matavimo prietaisų, vaistų diabetikams bei testinių indikatorių juostelių importu, eksportu ir reimportu. Norėtų susitikti su didmeninės prekybos įmonėmis, eksporto ir importo firmomis, vaistinių tinklų, prekiaujančių minėta produkcija, atstovais, taip pat su vietiniais analogų gamintojais, norinčiais eksportuoti savo produktus į Vokietijа ir ieškančiais partnerių savo produkcijai parduoti.

www.pharma-broker.de

2. Bernd Jдnnsch PRДZISA-Qualitдtswerkzeuge KG. Gamina platų asortimentа aukštos kokybės diskinių pjūklų su kietmetaliu medienai, aliuminiui, plastmasei pjauti. Siūlo savo produkcijа ir norėtų susitikti su importuotojais, firmomis, prekiaujančiomis tokia produkcija.

www.praezisa-jaennsch.de

3. Dьrr Metalltechnik. Gamina virtuvės įrenginius visuomeninio maitinimo įstaigoms ir laboratorinę įrangа iš nerūdijančio plieno, konvejerių juostas sterilizavimo centrams, nestandartinę įrangа prietaisams plauti ir nuotėkoms valyti. Gaminių iš nerūdijančio plieno dengimas nanotechnologijos būdu. Siūlo savo produkcijа ir norėtų susitikti: su firmomis, kurios prekiauja įrenginiais laboratorijoms ir viešojo maitinimo įstaigoms; su gastronomijos bei viešojo maitinimo įmonėmis (restoranais, viešbučiais, įmonių valgyklomis ir t.t.); su farmacijos, chemijos, biotechnologijos, medicinos technikos ir pan. įmonėmis, kurios turi laboratorijas kaip gamybos vietа; su laboratorijų ir įrenginių gastronomijai projektuotojais, gamintojais; su firmomis, kurios įrenginėja laboratorijas ir visuomeninio maitinimo įstaigas. Taip pat gamybinės kooperacijos tikslu nori susitikti su vietinėmis įmonėmis, kurios gamina produktus iš nerūdijančio plieno arba perdirbančiomis nerūdijantį plienа.

www.duer-metalltechnik.de 4. Deutsche Hoval GmbH. Dirba šildymo bei vėdinimo technikos gamybos srityse ir siūlo decentralizuotas šildymo, vėdinimo ir vėsinimo modulines sistemas „Hoval“ (iki 10 000 kub. m oro per val. galingumo) didelėms patalpoms. šios sistemos naudojamos šviežiam orui teikti ir atidirbtam orui pašalinti, taip pat didelėms patalpoms šildyti ir vėsinti (parodų paviljonai, baseinai, sporto salės, prekybos centrai, dirbtuvės, gamyklų gamybinės patalpos ir pan). Ieško partnerių ir atstovų prekybai minėtais produktais ir norėtų susitikti su firmų, dirbančių šildymo, vėdinimo, kondicionavimo srityse (pramoninės ir gamybinės specializacijos), atstovais, kurie sutiktų savo vardu pardavinėti šios firmos produkcijа, konsultuotų klientus, užtikrintų aptarnavimа.

www.hoval.com

5. EBB Beschagtechnik GmbH. Projektuoja ir gamina baldų furnitūrа ir komponentus (dalis) iš plieninių vamzdžių. Siūlo savo produkcijа ir norėtų susitikti su baldų gamintojais, kuriems reikalinga baldų furnitūra, prekybos centrų ir firmų, prekiaujančių baldų furnitūra, atstovais ir kitomis suinteresuotomis firmomis. Nori pirkti baldų furnitūrа ir pageidauja susitikti su šios srities gamintojais, taip pat metalo apdirbimo įmonėmis, kurios pagal užsakymus galėtų gaminti baldų furnitūrа ir dalis iš plieninių vamzdžių.

www.ebb-beschlagtechnik.de

6. Edelstahl Rosswag GmbH. Pagal laisvo kalimo technologijа gamina ruošinius ir valcuotus žiedus, neapdorotus ir apdorotus, kurių svoris iki 6 t, ilgis iki 3 m ir skersmuo iki 2 m. šie gaminiai naudojami gaminant mašinas ir įrengimus, siurblius, reduktorius, krumpliaračius ir flanšinius ventilius, velenus bei armatūrа, taip pat chemijos pramonės mašinas, turbinas energetikai, branduolinės energetikos mašinas ir kosminius įrengimus, boilerius ir slėginius indus, bėginio transporto ir specialios paskirties transporto priemones, statant laivus, tiltus ir užtvankas, naudojami optoelektronikoje.

Firma siūlo savo produkcijа ir pageidauja susitikti su išvardytų pramonės šakų įmonių vadovais ir atstovais, kurie norėtų pirkti minėtа produkcijа, taip pat su metalo perdirbimo įmonių, kurios gamina ruošinius ir konstrukcines detales minėtoms pramonės šakoms, vadovais bei prekybos atstovais, turinčiais minėtose pramonės šakose gerus ryšius ir galimybes pritraukti užsakovus. Firma taip pat nori pirkti kaltinius ir kitus ruošinius bei susitikti su kalimo ir metalo apdirbimo įmonių vadovais ar atstovais, kurie pagal užsakymus ir pateiktas specifikacijas galėtų gaminti kaltinius gaminius bei apdoroti ruošinius.

www.edelstahl-rosswag.de

7. EXCELSIS Business Technology AG. Teikia IT, konsultavimo, programinės inžinerijos paslaugas. Siūlo savo paslaugas IT saugumo, interneto portalų, tinklinių SAP Netweaver sprendimų, kalbinių dialoginių sistemų kūrimo srityse. Nori surasti naujų klientų, kooperuotis su vietinėmis IT įmonėmis ir dirbti kartu išvardytose srityse, įsteigti Lietuvoje IT įmonę arba įsigyti nedidelę jau veikiančiа IT įmonę. Norėtų susitikti su asmenimis, priimančiais sprendimus dėl IT investicijų bankuose, draudimo įmonėse, biržose, investiciniuose fonduose ir pan., su asmenimis, priimančiais sprendimus dėl IT investicijų telekomunikacijos įmonėse (mobilaus ir fiksuoto ryšio), su vietinių IT paslaugų įmonių, aptarnaujančių finansines ir telekomunikacijos firmas, nedidelių IT įmonių savininkais ir vadovais, kurie norėtų parduoti savo įmones.

www.excelsisnet.com

8. Ensinger GmbH. Gamina daugiau negu 100 rūšių aukštos kokybės techninės paskirties plastmasę. Iš jos gaminami pusfabrikačiai, gatavi gaminiai ir profiliai įvairioms panaudojimo sritims bei modifikacijos pagal užsakovo pageidavimus. Produkcija naudojama elektrotechnikoje, mašinų ir prietaisų, automobilių, aviacinės ir kosminės technikos, medicinos technikos, langų, fasadų gamybai, naftos gavyboje ir kitose srityse. Siūlo savo produkcijа ir norėtų susitikti su prekybos firmomis, turinčiomis gerus ryšius su minėtų pramonės šakų įmonėmis bei savo pardavimo ir agentų tinklа, reikiamus sandėlius. Privalumas - techninių plastmasių pardavimo patirtis. Norėtų susitikti su įmonėmis, kurios naudoja techninę plastmasę gamyboje ar jа perdirba.

www.ensinger-online.com 9. FBW Fцrdergemeinschaft fьr Qualitдtsprodukte aus Baden-Wьrttemberg e.V. Maisto pramonės ir agrarinio sektoriaus 88 įmonių susivienijimas. Siūlo pirkti maisto produktus: mėsos ir dešros gaminius, švarcvaldo kumpį, kruopų ir makaronų gaminius, pieno produktus - kietа, minkštа, šviežiа ir lydytа sūrį, varškę ir jogurtus, miltinę konditerijа ir saldumynus - saldainius, sausainius, pyragaičius, džiovintus vaisius, uogienę, medų, aliejų, actа, gėrimus - alų, degtinę, vynus bei vaisius, daržoves, šaldytus ir greito paruošimo produktus. Nori susitikti su išvardytų produktų importuotojais, ir didmenininkais, prekybos centrų vadovais ir atstovais, taip pat - su maisto pramonės įmonių vadovais ir atstovais, besidominčiais technologijos perdavimu bei naudotos maisto pramonės įrangos pirkimu.

www.mbw-net.de

10. Gleason-Pfauter Maschinenfabrik GmbH. Gamina stakles ir įrankius krumpliaračiams gaminti - krumplių pjovimo ir drožimo, frezavimo, profilių šlifavimo stakles bei įrankius krumpliaračiams sujungti. Ieško partnerių savo produkcijai parduoti, nori surasti ryšių su potencialiais klientais, išanalizuoti rinkа. Norėtų susitikti su firmomis, užsiimančiomis staklių ir įrangos pardavimu ir aptarnavimu, taip pat su mašinų gamybos, pra

moninės įrangos, staklių, reduktorių, liftų, automobilių detalių gamybos, aviacijos ir kosminės technikos gamybos, laivų statybos, pramonės bei žemės darbų technikos gamybos įmonių vadovais ir atstovais.

www.gleason.com

11. Hopf Pietдtsartikel-GmbH. Gamina ir siūlo laidojimo reikmenis: drabužius, tekstilę, dezinfekcines priemones, įvairius reikmenis šarvojimo salėms bei laidojimo technikа, transportavimo prietaisus, duobių kasimo technikа ir šaldytuvus. Nori pirkti įkapių drabužius ir norėtų susitikti su siuvimo įmonėmis, kurios pagal užsakymus ir pateiktа specifikacijа galėtų siūti įkapių drabužius nedidelėmis partijomis. Taip pat norėtų susitikti su įmonėmis, kurios importuoja bei prekiauja įkapių drabužiais bei laidojimo reikmenimis.

www.hopf-online.com

12. MEMMINGER-IRO GmbH. Dirba tekstilės mašinų priežiūros ir aptarnavimo srityje. Yra rinkos lyderė siūlų padavimo, tekstilės mašinų kontrolės sistemų ir tepimo technologijų srityse. Pageidauja susitikti su metalo apdirbimo ir mašinų gamybos įmonėmis, kurios pagal užsakymus ir pateiktas specifikacijas mažomis ir vidutinio dydžio partijomis galėtų gaminti 50 mm skersmens tekintas ir frezuotas detales iš plieno, legiruoto plieno, aliuminio. šios firmos atstovas taip pat norėtų susitikti su elektronikos ir elektrotechnikos įmonėmis, kurios pagal SMD technologijа galėtų atlikti spausdintos plokštės įlitavimo darbus trikotažo staklėms bei vidutinio dydžio partijomis gaminti elektronikos komponentus ir spausdintas plokštes pagal užsakymus.

www.memminger-iro.de

13. MEMBRAFLOW GmbH &Co. KG. Gamina filtravimo įrenginius ir sistemas skysčiams filtruoti, panaudojant keramines membranas, atsparias aukštoms temperatūroms, pH 0-14, bei rūgštims, išskyrus fluoro vandenilio rūgštį. šios filtravimo sistemos naudojamos maisto produktų ir gėrimų gamyboje, biotechnologijoje, chemijos, farmacijos, naftos ir chemijos pramonės šakose, nuotėkoms valyti bei ruošti vandenį. Siūlo savo produkcijа ir norėtų susitikti su chemijos, biochemijos, farmacijos, naftos ir chemijos įmonių vadovais ir atstovais, maisto prekių ir gėrimų gamintojais, pieno kombinatų, alaus daryklų, vaisių sulčių gamybos įmonių atstovais bei įmonėmis, užsiimančiomis vandens apdorojimu bei nuotėkų valymu.

www.membraflow.de

14. PYRAMID Computer GmbH. Gamina personalinius kompiuterius ir serverius Windows ir Linux bazėms bei kuria ir realizuoja tinklų saugumo sistemas BenHur-II. BenHur II, kaip IT dispečeris, įmonėse atlieka įvairias elektroninės komunikacijos užduotis (pvz. Firewall, VPN, Mailserver, Router, Proxyserver, apsauga nuo virusų Fileserver, Webserver, Faxserver), kurioms atlikti iki šiol reikėdavo keleto įprastų serverių. Norėtų bendradarbiauti su vietiniais IT sistemų integratoriais bei distributoriais platinant ir tobulinant firmos produkcijа bei diegiant naujus IT sprendimus. Taip pat norėtų susitikti su IT įmonėmis, kurios teikia IT paslaugas savivaldos institucijoms bei kitoms organizacijoms.

www.pyramid.de

15. Reichelt Chemietechnik GmbH + Co. Siūlo daugiau kaip 46 000 pavadinimų produkcijа chemijos, farmacijos, maisto pramonei, mašinų ir įrengimų gamybai, susidedančiа iš šių grupių:

• Fluidų technika: - žarnos iš elastomerų ir sintetinių medžiagų, taip pat iš silikono, PVC, EPDM, PUR, IIR, NR, NBR, CR, CSM. EVA, SBR, PTFE, TFE, PVDF; (atitinka ES farmacijos normas); - fitingai (alkūnės), klijuojami movų junginiai; rutuliniai čiaupai, adatiniai ir daugiaeigiai ventiliai iš PA, POM, PP, PVDF, PTFE, žalvario ir plieno; elektromagnetiniai ventiliai iš PVC, PP, PVDF, PTFE, PEEK ir plieno; srautų matuokliai iš PA, PMMA, PP, PVDF, žalvario ir plieno; membraniniai slėgio reduktoriai iš PP ir PVDF; pramoniniai čiurkšliniai siurbliai iš PVC-U, čiurkšliniai siurbliai iš PP laboratorijoms; aukšto slėgio fitingai iš žalvario ir plieno; elektroniniai srautų matuokliai cheminiams ir technologiniams procesams; mikropreciziniai stūmokliniai ir stūmokliniai išstumiantys siurbliai agresyvioms dujoms ir kondensatams; mentiniai ir membraniniai siurbliai, siurbliai dozatoriai; krumpliaratiniai, dujiniai bei vakuuminiai siurbliai, dujų srautų matuokliai mažoms ir vidutinėms dujų srovėms, slėgio palaikymo ventiliai bei reguliavimo vožtuvai iš PP, PVDF ir PTFE;

• Gaminiai iš dirbtinių medžiagų (pusfabrikačiai iš elastomerų ir plastmasių): plėvelės ir plokštės iš FPM/FKM, silikono, PUR, EPDM, CSM, CR, CR/SBR, NBR, IIR, Nr, SBR; plokštės, profiliai ir apvalaus skersmens virvės iš mikroakytos gumos ir profiliai iš FPM/FKM, PUR, EPDM, CR, IIR, NBR ir silikono; putų plokštės iš PE ir PUR; plėvelės, plokštės, vamzdžiai iš PTFE, FET, PFA, PVDF, PI, PA, POM, PVC, PE, PES, PP, PS, PC, PMMA, TPX, PCTFE, hermetizavimo medžiagos.

Sutvirtinimo detalės: varžtai, veržlės, poveržlės iš PA ir PVDF;

• Laboratorinė įranga iš plastmasių: laboratoriniai indai, vonios, kolbos, dėžės, išgarinimo kaušeliai, piltuvėliai, matavimo indai, maišytuvai, tigliai, laboratorinių indų laikikliai, lašintuvai, maišai atliekoms, žarnos iš elektrolitinės plėvelės, pirštinės, siurbliai, stovai ir pan.;

• Filtravimo įranga: gaminiai dujoms valyti bei skysčių chromatografijai - membraniniai filtravimo moduliai, vienkartiniai filtrai, plunžeriniai filtrai, filtrai iš aktyvuotos anglies ir adsorbciniai filtrai, drobė iš aktyvuotos anglies galvaninėms vonioms bei cheminei ir technologinei įrangai, dujų paskirstymo cilindrai, vakuuminiai piltuvėliai, dujų valymo adsorbcinių filtrų konteineriai;

• klijavimo medžiagos: naudojamos chemijos, farmacijos, mašinų gamybos pramonėje, mikroelektronikoje ir optoelektronikoje, technologinės įrangos ir aparatūros gamyboje, elektrotechnikoje, saulės energijos naudojimo įrangoje, biotechnologijoje, maisto pramonėje ir „švarioje gamyboje“. Ieško kompetentingo partnerio, kuris galėtų prekiauti minėta produkcija ir konsultuoti klientus.

www.rct-online.de

16. Sauter Building Control International GmbH. Gamina matavimo, kontrolės, reguliavimo ir valdymo sistemas (daugiau kaip 4000 pavadinimų), naudojamas šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo srityse (laiko reles; temperatūros, drėgmės, slėgio ir anglies dioksido koncentracijos daviklius; termostatus, presostatus, hidrostatus; ventilius, vožtuvus, sklendes su elektrine, hidrauline, termine ir pneumatine pavara; elektroninius ir mikroprocesorinius reguliatorius; laisvai programuojamas automatizavimo sistemas; valdymo (dispečerizavimo) sistemas. Išvardyta produkcija naudojama gyvenamuose namuose, ligoninėse, bankuose ir viešbučiuose, visuomeniniuose pastatuose, įmonėse bei šiluminėse elektrinėse. Nori organizuoti minėtų gaminių pardavimа su technine priežiūra ir surasti partnerių matavimo, kontrolės, reguliavimo ir valdymo prietaisų, skirtų šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemoms bei elektros tiekimo srityje. Potencialiais partneriais gali būti statybos ir santechnikos įmonės, projektavimo institutai, inžinerijos įmonės, kompleksinių įrenginių gamintojai, šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų gamintojai ir platintojai bei centralizuoto šilumos tiekimo įmonės.

www.sauter-bc.ru

17. SICK MAIHAK GmbH. Gamina dulkių ir dujų koncentracijų bei sūkurinės elektros srovės skaitiklius, naudojamus pramonės įmonėse (chemijos, naftos perdirbimo, dujų gavybos ir paskirstymo įmonėse, metalurgijos, cemento gamyklose bei elektrinėse) Siūlo minėtа produkcijа ir ieško klientų. Taip pat nori atidaryti atstovybę kartu su vietos inžinerijos firma, kuri projektuoja pramoninius įrenginius minėtoms pramonės šakoms. Pageidauja susitikti su inžinerijos firmomis ir projektavimo biurais, dirbančiais pramonės įmonių gamybos automatizavimo srityje, valstybinių aplinkos apsaugos tarnybų atstovais, metalurgijos, naftos per

dirbimo, chemijos, dujų gavybos ir paskirstymo, celiuliozės, maisto pramonės įmonių bei elektrinių technikos direktoriais, vyriausiaisiais inžinieriais ir technologais.

www.sick-maihak.de

18. SRH Berufliche Rehabilitation GmbH. „Europos reabilitavimo platforma“ asociacijos narė.

Pagrindinė veikla - profesinio mokymo, kvalifikacijos kėlimo programų prekybos ir pramonės rūmams, technikumams ir kitoms aukštosioms mokykloms rengimas pagal daugiau kaip 25 specialybes; profesinės reabilitacijos, neįgaliųjų integravimo programų rengimas; konsultacijos įmonių steigimo ir karjeros siekimo klausimais, profesinio tobulėjimo ir raidos individualios programos; konsultacijos sveikatos apsaugos ir profilaktikos gamyboje klausimais. Pageidauja bendradarbiauti minėtose srityse. Nori susitikti su profesinio mokymo, profesinės ir medicininės reabilitacijos įstaigomis bei gamybos įmonėmis, skatinančiomis darbingumo atstatymа ir neįgaliųjų įtraukimа į profesinę veiklа.

www.srh.de

Daugiau informacijos apie atvykstančias firmas ir jų produkcijа galite surasti Vilniaus PPAR interneto puslapyje. Susitikimai vyks viešbučio „Reval Hotel Lietuva“ konferencijų salėje (Konstitucijos pr. 20, Vilnius).

Borisas ZAUBIDOVAS

Tarptautinių ryšių skyriaus vedėjas

"Vežėjų žinios"
Rugsėjis Nr. 18 (78)

"Linava" informuoja

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams