Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Lenkija

PVM iš Lenkijos Respublikos už pirktus degalus, atsargines detales, bei visas kitas išlaidas, susijusias su transporto išlaidomis, galima susigrаžinti nuo 2002 m. liepos 1 dienos.

įmonei, norinčiai susigrаžinti PVM, reikia turėti:

1) pažymа apie mokesčio mokėtojo įregistravimа. šiа pažymа išduoda teritorinės mokesčių inspekcijos, tačiau jа reikia išversti į anglų arba lenkų kalbas ir patvirtinti. Jeigu pažymа išverčia ir patvirtina vertimo biuras, jа reikia pateikti lietuvių ir anglų (lenkų) kalbomis.

2) PVM sаskaitų faktūrų originalus. Jeigu degalai perkami su „Petroprofit“ kortelėmis, šių sаskaitų pateikti nereikia, jos yra asociacijoje „Linava“. Jeigu degalai perkami su kitų įmonių kortelėmis, reikia, kad parduodanti degalus įmonėišrašytų sаskaitas faktūras, kuriose būtų išskirtas PVM. Kadangi PVM iš Lenkijos Respublikos galima susigrаžinti nuo praeitų metų liepos 1 dienos, tad įmonei, pirkusiai degalus ir neturinčiai tokių sаskaitų faktūrų, reikia kreiptis į degalus parduodančiа įmonę, kad ji išrašytų sаskaitas faktūras nuo 2002 m. liepos 1 dienos. Jeigu degalus Lenkijos Respublikoje perkate už grynus pinigus, degalinėje reikia prašyti, kad būtų išduodama PVM sаskaita faktūra (faktura VAT), kurioje yra nurodoma Jūsų įmonės PVM kodas. Jeigu turite tik pirkimo čekį, PVM už pirktus degalus nebus grаžinamas.

Norint susigrаžinti PVM už praeitų metų antrа pusmetį, visus reikalingus dokumentus reikia pateikti iki 2003m. birželio 30 dienos. įmonė gali kreiptis dėl PVM grаžinimo už įsigytas prekes ar gautas paslaugas, įsigytas per laikotarpį, ne trumpesnį nei 3 mėn. ir ne ilgesnį nei 1 metai:

• Kai mokesčio grаžinimo pareikalavimas apima laikotarpį, trumpesnį nei 1 kalendoriniai metai, bet ne trumpesnį nei 3 mėn. - grаžinti mokestį kvota negali būti mažesnė nei 200 EURO lygiavertė kvota zlotais;

• Kai mokesčio grаžinimo pareikalavimas apima visų kalendorinių metų laikotarpį arba einamųjų metų pabaigа - grаžinti mokestį kvota negali būti mažesnė nei 25 EURO lygiavertė kvota zlotais;

• EURO vertė zlotais skaičiuojama pagal vidutinį Lenkijos nacionalinio banko kursа, galiojusį paskutinę dienа laikotarpio, už kurį prašoma grаžinti PVM.

Lenkijos Respublikos mokesčio administratorius sprendimа dėl PVM grаžintinos sumos ir jos išmokėjimo priima per 6 mėnesius nuo dokumentų padavimo dienos.

PVM už Lenkijos Respublikoje pirktas prekes ir paslaugas bus galima susigrаžinti per asociacijа „Linava“.

"Transporto pasaulis"
Kovas Nr. 3 (27)

"Linava" informuoja

Brokuotos TIR knygelės

Bulgarija

čekija

Italija, Slovėnija

Jungtinė Karalystė

Kazachstanas

Lenkija

Rusija

Slovakija

Vengrija

Diskusija

GELTONIEJI AUTOBUSAI: AR Iš TIESų PIGIAU?

Pas kaimynus

KALININGRADE - SUNKVEžIMIų BEI AUTOBUSų GAMYBA

Poleminės pastabos

AR TIKRAI MUMS REIKIA MAžIAUSIAI?

Servisas

Juodosios dėžės: iš lėktuvų - į sunkvežimius

Naujas krovininių automobilių servisas Alytuje

„Linavos“ servisas: automobilių apsaugos sistemos vilkikams ir puspriekabėms

Lietuvoje ir pasaulyje

BGL

DRAUDIMO BENDROVEI LINDRA - DEšIMT METų

IRU GRIEžTINA REIKALAVIMUS

TRANSPORTERIAI - GREITI, BET AR SAUGūS?

VEžėJAMS į PAGALBА

VOKIETIJOJE - NAUJA MUITINėS AGENTūRA

 Tęsiamas bendradarbiavimas

Transporto politika

BALTOJI KNYGA - MūSų ATEITIES VEIDRODIS

Keleivinis transportas

PAS LENKų AUTOBUSų GAMINTOJUS

Technika

BAVARIJA PASITINKA ATEITį

Kaip veikia ESP

POPULIARėJA RESTAURUOTOS PADANGOS

Trys varikliai - trys charakteriai

Važiuoklė, „vizginanti uodega“

Teisė

Dokumentinis procesas pagal naujаjį CPK

Verslo etika

įtaigi vadovo kalba

Sveikata

NEBYLUSIS AVARIJų KALTININKAS

Muziejus

Kelių traukiniai prasidėjo taip…