Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

„Linavos“ vadovybė

palaiko reorganizavimа

Rugsėjo 2 d. vykusiame asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdyje buvo pritarta prasidėjusiam „Linavos“ sekretoriato darbo reorganizavimui bei aptarti kiti einamieji asociacijos veiklos klausimai.

Asociacijos „Linava“ sekretoriato darbo pertvarkymo aspektus pristatė generalinis sekretorius Valdas Gilys bei visų padalinių vadovai. Buvo pažymėta, jog Lietuvai įstojus į Europos Sаjungа, gerokai sumažėjo darbo krūvis asociacijos TIR departamentui. TIR sistemos funkcija išliko dirbant su Rytų rinkomis, tačiau 60-70% sumažėjo išduodamų TIR knygelių. Todėl dalis specialistų persikvalifikuoja kitoms funkcijoms atlikti, dar kiti darbuotojai bus atleisti. šis procesas jau prasidėjo.

Posėdyje buvo svarstytas ir asociacijos dukterinės įmonės „Linavos“ servisas prašymas leisti padidinti įstatinį kapitalа. Po įmonės veiklos aptarimo ir objektyvių diskusijų prezidiumas pritarė „Linavos“ serviso įstatinio kapitalo padidinimui.

Asociacijos prezidentas Algimantas Kondrusevičius pasidalijo įspūdžiais iš Lietuvos ir Rusijos kelių transporto komisijos posėdžio. Jo nuomone, derybos buvo nelengvos, bet jų rezultatas ne pats blogiausias: papildomai gauta 11 tūkstančių leidimų kroviniams vežti. Be to, prezidentas atkreipė dėmesį į tai, jog Rusijos valdžios struktūros ir toliau griežtins krovinių kontrolę, todėl mūsų vežėjai turi labai rimtai studijuoti ir laikytis visų galiojančių krovinių vežimo reikalavimų ne tik Rusijos rinkoje, bet ir kitose šalyse, siekiant išvengti galimų nesusipratimų.

Posėdyje buvo patvirtinta: XIV „Linavos“ kongreso rezoliucijos vykdymo planas, turistinių autobusų klasifikavimo nuostatai ir komisija bei aptarti narystės asociacijoje klausimai.

Anatolijus JAKIMOVAS

Asociacijos „Linava“ spaudos atstovas

Dėl muitinio įforminimo Sebežo muitinėje

Pastaruoju metu į asociacijа „Linava“ dažnai kreipiasi vežėjai prašydami išsiaiškinti, kodėl Sebežo muitinės Burački pasienio posto muitinės pareigūnai neatlieka muitinio įforminimo procedūrų kroviniams, kurių sаskaitos faktūros (invoice) neantspauduotos Latvijos pasienio muitinės pareigūnų antspaudais.

Informuojame, kad vadovaujantis Rusijos Federacijos valstybinio muitinės komiteto 2003 12 18 įsakymo Nr1467 11 v punktu nustatyta: muitinės pareigūnas neturi teisės reikalauti „…sаskaitose faktūrose (invoice) arba kituose prekybos dokumentuose antspaudų ir spaudų, kurie nepriklauso siuntėjui (pardavėjui)“.

Telefoninio pokalbio metu Sebežo muitinės viršininko pavaduotojas A. Logovas informavo, kad Latvijos muitinės antspaudų nebuvimas sаskaitose faktūrose neturi būti kliūtis Lietuvos vežėjams įvažiuoti į Rusijos Federacijos muitų teritorijа ir kad šiuo metu problema išspręsta ir tokių antspaudų Sebežo muitinės pareigūnai nereikalaus.

Informacijos ir IT skyrius

šiemet uostamiestyje neliks ikarusų

šiemet Klaipėda - pirmasis iš didžiųjų šalies miestų - atsisakys pasenusių vengriškų ikarusų. Juos pakeis daugiausia Vokietijoje pirkti naudoti miesto tipo autobusai, kuriems įsigyti uostamiesčio savivaldybės taryba Klaipėdos autobusų parkui skyrė 2 mln. Lt. Laipsniškai atsinaujina ir privačių vežėjų autobusų parkas.

Iki š. m. lapkričio 1 d. Klaipėdos autobusų parkas tikisi gauti 25 MAN ir „Mercedes“ miesto tipo autobusus, iš kurių 5 - pailginti. Klaipėdos miesto savivaldybės taryba šį pavasarį pritarė, kad jos valdomai įmonei Klaipėdos autobusų parkui būtų skirta 2 mln. Lt naudotiems miesto tipo autobusams pirkti. Iš pradžių buvo planuojama įsigyti iki 20 autobusų, tačiau po derybų su vokiečiais pavyko pagerinti sandorio sаlygas ir nupirkti 25 autobusus už tа pačiа 2 mln. Lt sumа.

Privatūs uostamiesčio vežėjai taip pat atnaujina savo autobusų parkus. Per metus jų pastangomis atnaujinta apie 40 proc. autobusų, iš jų 10 proc. yra žemagrindžiai, kurie gerokai patogesni miesto keleiviams.

Beveik šimtas didžiųjų autobusų piko valandomis išvažiuoja į uostamiesčio gatves. Pastaraisiais metais mieste atnaujinta beveik pusė visų visuomeninio transporto priemonių.

šias permainas įgyvendinti padėjo prieš metus įkurta viešoji įstaiga „Klaipėdos keleivinis transportas“. Praėjusių metų rudenį, įvertinus situacijа, buvo pradėta taisyti bendra bilietų sistema uostamiestyje ir įdiegta viešojo transporto lėšų kontrolė. Keleivių vežėjų verslas tapo skaidresnis, o lėšų kaupimas leidžia realiai pradėti keleivinio transporto atnaujinimo ir keleivių aptarnavimo kokybės gerinimo programas. šiuo metu „Klaipėdos keleivinis transportas“ administruoja visа uostamiesčio viešаjį transportа: patobulino autobusų maršrutų sistemа, sugriežtino maršrutų tvarkaraščius, suderino vežėjų interesus, jiems mokama už nuvažiuotus kilometrus. Svarbiausias uostamiesčio vežėjų uždavinys - laikytis nustatytų tvarkaraščių.

Po keleivinio transporto reformos atsiperka anksčiau buvę nuostolingi maršrutai. „Klaipėdos keleivinis transporto“ veikla, visuomeninio transporto sistemos sukūrimas mieste ir Klaipėdos autobusų parko autobusų atnaujinimas liudija, kad šis sprendimas iš esmės pagerino vežėjų ekonomines veiklos sаlygas ir optimizavo miesto autobusų eismа bei pagerino keleivių aptarnavimа.

Asociacijos „Linava“ viceprezidentas ir Keleivinio transporto tarybos pirmininkas Mindaugas Grigelis teigia, jog Klaipėdos keleivių vežimo bendrovių bendradarbiavimo pavyzdys tikrai sektinas. Jo nuomone, ir kitų Lietuvos miestų savivaldybių bei keleivių vežėjai galėtų perimti klaipėdiečių patirtį. Anot viceprezidento, asociacija visada palaiko tokias verslа skatinančias iniciatyvas.

Dėl lengvatų taikymo studentams važiuojant autobusais

Rugpjūčio 30 d. Lietuvos studentų sаjungos prezidentas Mindaugas Boguševičius paskelbė pranešimа žiniasklaidai, jame pakankamai aiškiai išdėstyti asociacijos „Linava“ ir šalies studentų organizacijų atstovų susitikimo rezultatai.

Tačiau žiniasklaidoje atsirado netikslių šio susitikimo rezultatų interpretacijų. Asociacija „Linava“ atkreipia dėmesį į tai, jog per susitikimа su studentų organizacijų atstovais buvo aptartos lengvatų studentams perspektyvos važiuojant tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, bet nebuvo susitarta dėl 30 proc. lengvatos taikymo pratęsimo iki metų pabaigos.

Asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto taryba neatšaukė savo rekomendacinio pobūdžio nutarimo keleivių vežėjams nuo š. m. spalio 1 d. nebetaikyti lengvatų studentams. Per vykusį susitikimа asociacija taip pat rekomendavo studentų organizacijoms kreiptis į valdžios institucijas dėl LR transporto lengvatų įstatymo 5 str., kuris numatytų lengvatas studentams tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusuose, pakeitimo.

Asociacijos „Linava“ vadovybė įsitikinusi, jog šalies studentų organizacijos suprato iškilusios problemos esmę ir civilizuotai spręs lengvatų studentams teikimo galimybes.

Dar kartа primename, jog atsižvelgdamos į visuomenės poreikius nuo 2001 m. asociacijos „Linava“ keleivinio transporto įmonės savo iniciatyva ir savo pajamų sаskaita taikė šalies studentams 30 proc. lengvatа važiuojant tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais.

Anatolijus JAKIMOVAS

Asociacijos „Linava“ spaudos atstovas

Vokietijos įmonių kontaktų mugė Vilniuje

Rugsėjo mėn. 13 d. Lietuvos ekonominės plėtros agentūra kartu su Bremeno (Vokietija) pramonės ir prekybos rūmais organizuoja Lietuvos ir Vokietijos įmonių kontaktų mugę Vilniaus Rotušėje, Didžiojoje salėje (Didžioji g. 31, 10.00-17.00 val.). Pagrindinis renginio tikslas - padėti susitikti dviejų šalių įmonėms, norinčioms ir galinčioms bendradarbiauti. Iš viso kontaktų mugėje dalyvaus 20 Vokietijos įmonių, pareiškusių norа surasti Lietuvoje tiek gamybos, tiek prekybos partnerių.

Maloniai kviečiame Jūsų įmonę dalyvauti šioje kontaktų mugėje ir susitikti su Vokietijos įmonėmis:1. Bremer Reederei E& B (www.handelskammer-bremen.de). Laivybos kompanija. Ieško kontaktų su Lietuvos logistikos arba ekspedijavimo kompanijomis. 2. BWG Reimer GmbH & Co (www.bwgreimer.de). Ekspedijavimo ir logistikos kompanija. Ieško panašaus profilio Lietuvos kompanijų, kurios domisi Vokietijos ir Vakarų Europos rinka. 3. Bremenports GmbH & Co. KG (www.bremenports.de). Bremeno uostas. Infrastruktūros kūrimas bei planavimas. Ieško partnerių transporto, logistikos, telekomunikacijų, inžinerijos srityse. 4. Bremische Hafenvertretung e. V. (www.bremen-ports.de/bhv/). Bremeno uosto ekonominės plėtros ir marketingo kompanija. Ieško logistikos ir ekspedijavimo kompanijų, kurios domisi bendradarbiavimu su Bremeno uostu. 5. ROLAND Spedition GmbH (www.roland.de). Ekspedijavimo kompanija. Ieško panašaus profilio Lietuvos kompanijų, kurios domisi Vokietijos ir Vakarų Europos rinka. 6. S. Dreyer senr. Nachf. (subsidiary of BWG Reimer). Ekspedijavimo ir logistikos kompanija. Ieško panašaus profilio Lietuvos kompanijų, kurios domisi Vokietijos ir Vakarų Europos rinka. 7. ROLAND Spedition GmbH (www.roland.de). Ekspedijavimo kompanija. Ieško panašaus profilio Lietuvos kompanijų, kurios domisi Europos rinka. Sektoriai: logistika, transportavimas, transportas, transporto inžinerija. 8. Abat AG (www.abat.de). Programinės įrangos klausimais konsultuojanti kompanija. Ieško įmonių, dirbančių maisto, automobilių, laivų statybos pramonės šakose, teikiančių logistikos paslaugas bei norinčių optimizuoti paskirstymo ir sandėliavimo išlaidas. 9. Big, Bremer Investitions-Gesellschaft mbH (www.big-bremen.de). Bremeno ekonominės plėtros agentūra. Konsultuoja ir teikia informacijа įmonėms, norinčioms įkurti savo verslа šiame regione. Pagrindinės šakos: automobilių ir maisto pramonė.

Sigitas BRAZINSKAS

Eksporto departamento direktorius

Dėl kontrolės praleidimo punkto Lavoriškės-Kotlovka uždarymo

Pagal Baltarusijos Respublikos užsienio reikalų ministerijos informacijа, gautа iš Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos, pranešama, kad nuo š. m. rugsėjo 1 d. iki 2006 m. rugpjūčio 31 d. bus uždarytas kontrolės praleidimo punktas Kotlovka - Lavoriškės dėl Baltarusijos pasienio posto Kotlovkos rekonstrukcijos.

Krovininių automobilių eismas, neatsižvelgiant į tai, ar bus gabenami kroviniai, ar važiuojama be jų, per Lavoriškių-Kotlovkos praleidimo punktа iki 2006 m. rugpjūčio 31 d. bus draudžiamas.

Pastaba: nuo š. m. rugsėjo 1 dienos muitinės procedūros gabenamiems kroviniams Lietuvos-Baltarusijos pasienyje bus įforminamos Medininkų, šalčininkų ir Raigardo pasienio kontrolės punktuose.

Dėl šv. Gotthardo tunelio laikino uždarymo

šveicarijos vežėjų asociacija ASTAG informavo, jog šv. Gotthardo tunelis bus uždarytas nuo 2004 m. rugsėjo 6 d. iki spalio 1 d. kiekvienа pirmadienį, antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 20.00 val. iki 05.00 val. Krovininės transporto priemonės virš 3,5 t nuo 19.30 val. bus sulaikomos ir priverstinai statomos tunelio šiaurinėje ir pietinėje dalyse. Lengvosios transporto priemonės, autobusai ir sunkvežimiai, kurie turės leidimus, bus kreipiami važiuoti per šv. Gotthardo perėjа.

Dėl rentgeno kontrolės įrengimų

Daugelis vežėjų baiminasi važiuoti per rentgeno kontrolės įrengimus Lietuvos muitinių teritorijose, nes mano, kad daugkartinė apšvita gali rimtai pakenkti jų sveikatai. Ar pagrįsti tokie būgštavimai? Asociacija „Linava“ dar kartа raštu kreipėsi į Radiacinės saugos centrа prašydama padėti išsiaiškinti, ar rentgeno kontrolės sistemų naudojimas švitinant transporto priemones kelia pavojų vairuotojo sveikatai, ar gali padidėti radiacijos lygis vairuotojo kabinoje po rentgeno spinduliuotės, ar vadovaujantis ES teisės aktais, pareigūnai, atlikę rentgeno kontrolę, turi išduoti patvirtinančius dokumentus, kuriuose būtų nurodyta apšvitos dozės ir kiti duomenys.

Apribotas eismas

Prancūzijos nacionalinis kelių informacijos centras (CNIR) informavo, jog dėl 2004 m. rugsėjo 13 d. prasidėsiančių bei vyksiančių neapibrėžtа laikotarpį darbų kelyje A 25 Lille-Dunkirk tarp 9 sankirtos ties Nieppe Armentieres ir 16 sankirtos ties Bergues bus apribotas eismas ir leidžiama važiuoti viena juosta kiekviena puse.

Papildomа informacija galima rasti CNIR interneto svetainėje www.bison-fute.equipement.gouv.fr bei Departementale de I’Equipemend direkcijos interneto svetainėje www.nord.equipement.gouv.fr arba kreiptis į Audiotex of the CRICR, tel. +33 892 68 78 88.

Informacijos ir IT skyrius

"Vežėjų žinios"
Rugsėjis Nr. 17 (77)

"Linava" informuoja

Naujienos

Kelių transporto inspekcija

Naujienos

Veteranai

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams