Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

VKTI pristatyta „Skaitis“ sistema

Liepos 15 d. Valstybinėje kelių transporto inspekcijoje UAB „Sintagma“ projektų vadovai pristatė skaitmeniniuose tachografuose naudojamų identifikavimo kortelių išdavimo ir su tuo susijusių operacijų sistemа „Skaitis“.

Skaitmeninių tachografų įdiegimo terminai Europos Sаjungoje jau ne kartа buvo atidėliojami. Nuo š. m. rugpjūčio 5 d. Europos Komisija paskelbė 12 mėn. pereinamojo laikotarpio moratoriumа, per kurį valstybės narės privalo parengti ir įdiegti skaitmeninių tachografų sistemа, t. y. atlikti identifikavimo kortelių išrašymа, skaitmeninių tachografų sertifikavimа, periodinę jų patikrа, vežėjų mokymа ir kt. Lietuva taip pat yra prisijungusi prie visose ES šalyse nuo 2002 m. įgyvendinamo projekto, pagal kurį Europoje kuriama ir diegiama bendra skaitmeninių tachografų ir juose naudojamų mikroprocesorinių identifikavimo kortelių sistema. VKTI užsakymu mūsų šalyje pradėtas pirmasis šių kortelių išdavimo ir su tuo susijusių operacijų sistemos „Skaitis“ specifikavimo etapas, kurį atlieka UAB „Sintagma“. Tai vienas iš konkrečių žingsnių, pagal ES teisės aktus nustatančių, kad visos valstybės narės nuo 2005 m. gegužės 5 d. galėtų išduoti mikroprocesorines korteles, naudojamas darbo ir poilsio apskaitai skaitmeniniuose tachografuose.

Atlikus projekto specifikacijа, bus įgyvendinami sistemos „Skaitis“ projektavimo darbai, kurie turėtų būti pabaigti šiais metais. Pasak VKTI viršininko Vidmanto žukausko, visose ES šalyse, tarp jų ir Lietuvoje, įdiegta skaitmeniniuose tachografuose naudojamų identifikavimo kortelių sistema užtikrins geresnę keleivinio ir krovininio transporto priemonių vairuotojų darbo ir poilsio režimo laikymosi kontrolę bei sudarys vienodas ir palankias konkurencijos sаlygas keleivių bei krovinių vežėjų įmonėms.

Tomas LABžENTIS

"Vežėjų žinios"
Liepa Nr. 14 (74)

"Linava" informuoja

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

VKTI pristatyta „Skaitis“ sistema

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams