Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

KALININGRADE - SUNKVEžIMIų BEI AUTOBUSų GAMYBA

Kaliningrade pradėta korėjietiškų nedidelės

keliamosios galios sunkvežimių KIA gamyba.

Pristatydamas naujаjį gaminį miesto autodrome, įmonės „Avtodor“ vadovas Vladimiras ščerbakovas pabrėžė, kad artimiausiu metu kaliningradiečių surenkami sunkvežimiai gali tapti rimtais konkurentais Gorkyje gaminamoms „gazelėms“ bei maskvietiškiems „Byčiok“. Tokia prielaida pagrįsta: nors šios klasės automobilių rinka Rusijoje dar toli gražu neužpildyta, klientų reikalavimai jų kokybei vis didėja. Pirkėjus jau domina ne tik transporto priemonės kaina, bet ir jos patvarumas, patikimumas, naudojamos įrangos kokybė. Devintojo dešimtmečio viduryje įkurta „Avtodor“ gamykla pasiryžusi įtikti reikliausiems klientams.

į korėjietiškа sunkvežimiukа montuojamas ekonomiškas dyzelinis variklis. Kaliningrade ketinama gaminti keletа transporto priemonės variantų: tentinius, techninės pagalbos sunkvežimius, furgonus, refrižeratorius, sanitarinius automobilius ir kt. - iš viso pusantros dešimties modifikacijų. Kaina - nuo 10 iki 14 tūkst. dolerių, taigi jie šiek tiek brangesni už rusiškuosius analogus, bet jų kokybė tikrai verta didesnės kainos. Kaliningradiečiai jau įrodė, kad sugeba gaminti kokybiškа produkcijа: jų surenkami BMV automobiliai atitinka vokiečių partnerių nustatytus griežčiausius reikalavimus. Beje, nukrypimų nuo vokiškųjų standartų Vokietijoje pagamintuose automobiliuose pasitaiko du kartus dažniau, nei nuvažiavusiuose nuo kaliningradiečių konvejerio. Ne veltui „Avtodoras“ 2001 metais pirmasis iš rusų gamintojų gavo tarptautinį kokybės sertifikatа.

Kaliningrade įsikūrusioje gamykloje bus surenkami ne tik sunkvežimiai: čia ketinama įdiegti lenkiškųjų autobusų „Autosan“ bei žemės ūkio technikos (bendradarbiaujant su viena iš šios srities pasaulinių lyderių korporacija AGKO) gamybа. Kaliningrade žadama gaminti traktorius bei jų šiuolaikiškas priekabas, kombainus.

Per beveik šešerius metus, praėjusius nuo gamyklos įkūrimo, „Avtodore“ pagaminta 18 tūkst. lengvųjų automobilių. Itin geri buvo praėjusieji metai: gamyba padidėjo net 16,3 proc. šiuo metu gamykloje esantys pajėgumai leistų per metus surinkti iki 50 tūkst. automobilių. Nors pikti liežuviai drįsta tvirtinti, esа gamykla klesti neva todėl, kad joje atliekamos finansinės machinacijos, patikrinimа atlikusi ekonominė policija jokių pažeidimų nerado. Kažkieno paskleista žinia, kad į gamyklа atvežami užsienyje pagaminti KIA bei BMW automobiliai ir po to pateikiami kaip pagaminti Rusijoje, subliuško - tai daryti įmonei neapsimokėtų ekonomiškai. Beveik viskas, kas nuvažiuoja nuo gamyklos konvejerių, parduodama ne Kaliningrado srityje. Gabenant produkcijа į užsienio šalis, bet kokia machinacija būtų išaiškinta atliekant muitinės patikrinimus.

Gamyba „Avtodore“ tik pradėta nuo vadinamojo „atsuktuvinio“ transporto priemonių surinkimo, dabar čia įrengti suvirinimo, dažymo cechai. šiuo metu iš Korėjos į Kaliningradа atgabenami jau ne surinkti visų modelių KIA kėbulai, o tik štampuotos jų detalės. Taigi „Avtodore“ pagamintus automobilius vis labiau pagrįstai galima vadinti kaliningradietiškais. Drauge su partneriais gamybos procese dalyvauja apie septyni tūkstančiai žmonių.

Parengta pagal

informacinio-analitinio

centro „MEDIA Baltijos verslas“ informacijа

"Transporto pasaulis"
Kovas Nr. 3 (27)

"Linava" informuoja

Brokuotos TIR knygelės

Bulgarija

čekija

Italija, Slovėnija

Jungtinė Karalystė

Kazachstanas

Lenkija

Rusija

Slovakija

Vengrija

Diskusija

GELTONIEJI AUTOBUSAI: AR Iš TIESų PIGIAU?

Pas kaimynus

KALININGRADE - SUNKVEžIMIų BEI AUTOBUSų GAMYBA

Poleminės pastabos

AR TIKRAI MUMS REIKIA MAžIAUSIAI?

Servisas

Juodosios dėžės: iš lėktuvų - į sunkvežimius

Naujas krovininių automobilių servisas Alytuje

„Linavos“ servisas: automobilių apsaugos sistemos vilkikams ir puspriekabėms

Lietuvoje ir pasaulyje

BGL

DRAUDIMO BENDROVEI LINDRA - DEšIMT METų

IRU GRIEžTINA REIKALAVIMUS

TRANSPORTERIAI - GREITI, BET AR SAUGūS?

VEžėJAMS į PAGALBА

VOKIETIJOJE - NAUJA MUITINėS AGENTūRA

 Tęsiamas bendradarbiavimas

Transporto politika

BALTOJI KNYGA - MūSų ATEITIES VEIDRODIS

Keleivinis transportas

PAS LENKų AUTOBUSų GAMINTOJUS

Technika

BAVARIJA PASITINKA ATEITį

Kaip veikia ESP

POPULIARėJA RESTAURUOTOS PADANGOS

Trys varikliai - trys charakteriai

Važiuoklė, „vizginanti uodega“

Teisė

Dokumentinis procesas pagal naujаjį CPK

Verslo etika

įtaigi vadovo kalba

Sveikata

NEBYLUSIS AVARIJų KALTININKAS

Muziejus

Kelių traukiniai prasidėjo taip…