Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Asociacijos „Linava“ paaiškinimas

Dėl dienraštyje „Respublika“ pasirodžiusio

straipsnio „Vežėjų susigrаžinti PVM milijonai

gali grįžti Lenkijos biudžetui“.

„Asociacija „Linava“ užtikrina, kad Lietuvos transporto įmonėms-asociacijos narėms, susigrаžinusioms PVM mokestį iš Lenkijos Respublikos per asociacijа, neteks grаžinti jų atgal į Lenkijos biudžetа. Todėl bet kokios spekuliacijos šia tema - beprasmės. Asociacija „Linava“ pareiškia, kad ji teisėtai veikia pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, turi teisę vykdyti dabartinę savo veiklа, prisiimti ir vykdyti visus įsipareigojimus. Pagrindinis asociacijos „Linava“ įstatuose nustatytas uždavinys ir veiklos tikslas - teikti asociacijos nariams praktinę pagalbа ir paslaugas vežant visų rūšių krovinius bei keleivius. Todėl kaltinimas asociacijai „Linava“ neteisėta ir nelegalia veikla rodo nesupratimа apie mūsų veiklа. Komercinei veiklai vykdyti asociacija yra įkūrusi UAB „Linavos“ servisas. ši bendrovė teikia paslaugas ir parduoda prekes komerciniais pagrindais, išskyrus PVM grаžinimo paslaugа. Tuo tarpu asociacija „Linava“ - ne pelno organizacija, kurios veiklos tikslas nėra pelno siekimas. Asociacija teikia paslaugas tik jos nariams, o pajamos skiriamos paslaugoms gerinti. Pažymėtina, kad mūsų įstatuose numatyta teikti savo nariams paslaugas ir praktinę pagalbа, o mokesčių klausimais mus konsultuoja tarptautinė kompanija UAB „Ernst & Young Baltic“. Teiginys, kad vežėjams grаžinamas PVM patenka į asociacijos sаskaitа, neatitinka tiesos. šiuo metu, tarpininkaujant asociacijai „Linava“, 140 Lietuvos transporto įmonių-asociacijos narių už 2002 metų II-аjį pusmetį grаžinta beveik 1 mln. litų PVM mokesčių tiesiogiai į asociacijos narių sаskaitas.

PVM mokestis per asociacijа „Linava“ buvo grаžintas tik toms įmonėms, kurių PVM sаskaitos, gautos iš Lenkijos naftos tinklo „Orlen Petroprofit“, buvo patikslintos. Tokia tvarka buvo suderinta su Lenkijos valstybine mokesčių inspekcija, asociacija „Linava“ ir bendrove „Orlen Petroprofit“. Todėl negali būti kalbos apie Lenkijos įstatymų pažeidimа. Be to, jeigu minėtos sаskaitos nebūtų patikslintos, Lietuvos vežėjai būtų praradę galimybę susigrаžinti virš milijono zlotų vertės PVM mokesčio, skaičiuojant nuo praėjusių metų antrojo pusmečio iki šių metų pirmojo ketvirčio. Visi šie pinigai jau yra patekę tiesiai vežėjams į sаskaitа.

Asociacija „Linava“ keletа metų prieš Lenkijai priimant teigiamа sprendimа dėl PVM grаžinimo siekė, kad šiam procesui įgyvendinti būtų sudarytos teisinės prielaidos: vyko susirašinėjimas, derybos ir dalykiniai susitikimai. Ir tik įsigaliojus naujajam asociacijų įstatymui, „Linava“ pranešė, kad bus plečiamas paslaugų spektras. Tai reiškia, kad tik tuomet, kai asociacijoms atsirado galimybė užsiimti komercine veikla ir, atsižvelgiant į planuojamа TIR sistemos apimčių mažėjimа, „Linava“ pradėjo planuoti teikti paslaugas vežėjams komerciniais pagrindais.

Asociacija „Linava“ pažymi, kad TIR yra atskirai funkcionuojanti sistema, neturinti nieko bendro su kitų paslaugų teikimu vežėjams. Todėl galimybių kontroliuoti vežėjus per TIR knygelių išdavimа ar kitu būdu versti juos naudotis paslaugomis nėra. TIR sistemos priežiūrа kontroliuoja Tarptautinė kelių transporto sаjunga (IRU), esanti ženevoje. Už bet kokius bandymus paveikti vežėjus per TIR sistemа arba už bet kokias kitas šalutines priežastis būtų numatytos griežtos sankcijos. Tuo tarpu IRU pažymi, kad Lietuvoje TIR sistemos priežiūrа vykdanti asociacija „Linava“ tinkamai įgyvendina visus TIR sistemos uždavinius.

Lietuvos nacionalinė vežėjų

automobiliais asociacija „Linava“

"Transporto pasaulis"
Kovas Nr.3 (39)

"Linava" informuoja

Naujienos

Alternatyvos

25,25 ar 18,75 metro, 60 ar 40 tonų?

Biodyzelinas iš atliekų

Nauji modeliai

šALDYTUVAI Iš VIELIUNIO

Turkiškasis „Deimantas“

Psichologija

SAVO LAIKO KALVIS

šeima

MILčIJA: patikimumo garantas - šeimyninė atsakomybė

Statistika

Naujienos

Lietuvoje ir pasaulyje

Asociacijos „Linava“ paaiškinimas

Naujienos

Transporto politika

Vairuotojų pažymėjimai: saugumo ir laisvo judėjimo užtikrinimas

Keleivinis transportas

TIK DIRBDAMI NAUJOVIšKAI IšLIKSIME...

Vežėjo kalendorius

Nedarbo dienos

Technika

EC reiškia energijos taupymа

KETURIOS PAVAROS, PENKIOS…, šEšIOS… -O GAL DAR DAUGIAU?

Teisė

Europos Sаjungos transporto teisų

Verslo etika

Liežuvis vienas, ausys - dvi

Muziejus

Senasis „maršrutinukų“ pirmtakas