Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

DVIšALėSE DERYBOSE - GERI REZULTATAI

Vasario 9-10 d. Varšuvoje vyko Lietuvos ir Lenkijos dvišalės derybos, kuriose svarstytos leidimų kvotos bei linijos Klaipėda-ščecinas/Svinoujcie atidarymo galimybės.

Lietuvos delegacijai vadovavusio Susisiekimo ministerijos sekretoriaus Arvydo Vaitkaus teigimu, aptartas 2003 m. spalio mėn. 20-21 d. Vilniuje vykusiame susitikime priimtų sprendimų vykdymas, diskutuota mokesčių bei rinkliavų lengvatų šcecino/Svinoujcie ir Klaipėdos uostuose, supaprastintų muitinės ir pasienio kontrolės procedūrų taikymo klausimais.

Derybose sutarta: Lietuvos ir Lenkijos laivų savininkai ieškos laivų, galinčių vežti krovinius šia linija priimtina kaina, nes Klaipėdos ir Svinoujcie uostai jau pasirengę priimti laivus. Tolesnės derybos turėtų vykti š. m. kovo mėnesį.

Apie keltų linijа Klaipėda - ščecinas/Svinoujcie kalbėta ir Lietuvos laivų savininkų apsilankymo šcecine 2003 m. lapkritį metu. Lietuvos atstovai pritarė Lenkijos norams dalį krovinių, vežamų per šiа šalį automobiliais, perkelti į kitas transporto rūšis. šia alternatyva Lenkija siūlo spręsti savo šalies kelių infrastruktūros didelio apkrovimo problemа.

Pasak derybose dalyvavusio asociacijos „Linava“ prezidento A. Kondrusevičiaus, su Lenkijos infrastruktūros ministerijos pareigūnais sutarta Lietuvos vežėjams papildomai skirti 9 000 bendrųjų leidimų gabenti krovinius automobiliais per Lenkijos teritorijа.

Abi šalys taip pat sutarė, kad leidimų Lietuvos vežėjams kvotа, kurios papildomai reikės iki š. m. gegužės 1 d., suderins Lietuvos ir Lenkijos bendros kelių transporto komisijos posėdyje kovo mėn. pradžioje.

KONFERENCIJA-

SEMINARAS „LIETUVOS KELIų TRANSPORTAS ES“

2004 m. kovo 17 d. Vilniuje įvyks konferencija-seminaras „Lietuvos kelių transportas Europos Sаjungoje“, skirtas transporto bendrovėms, ekspeditoriams, logistikos įmonių atstovams, pramonininkams bei kitiems verslininkams, susijusiems su krovinių vežimu.

Asociacija „Linava“ dėkoja visiems užsiregistravusiems į minėtа seminarа ir informuoja, jog artimiausiu metu bus išsiųsti kvietimai su išsamia informacija apie renginį. Dalyvių registravimas į šį renginį pasibaigęs dėl riboto dalyvių skaičiaus.

Konferencijos-seminaro „Lietuvos kelių transportas Europos Sаjungoje“ tikslas - atsakyti į klausimus dėl teisės aktų ir kitų norminių dokumentų, reglamentuojančių kelių transporto įmonių ir vežėjų veiklа nuo 2004 m. gegužės 1 d., Lietuvai įstojus į Europos Sаjungа, pasikeitimo. šalies transporto įmonės galės be apribojimų didinti transporto priemonių skaičių. Atsižvelgiant į tai, vežėjai turės keisti savo verslo strategijа. Tikimės, kad naujus iššūkius joms atlaikyti padės ne tik jų interesams atstovaujančios vežėjų asociacijos, bet ir valstybė, kuri turi atlikti svarbų vaidmenį, padėdama šio verslo dalyviams suprasti pagrindines valstybės politikos kryptis ir jos įtakа transporto verslui. Pokyčiai kelių transporto srityje prasidėjo prieš keletа metų, priėmus teisės aktus, iš esmės keičiančius Lietuvos vežėjų veiklos sаlygas. Pastaruoju metu jie rengiami dar intensyviau, nes iki š. m. gegužės 1 d. beveik visas Acquis Communautaire turi būti perkeltas į Lietuvos teisynа, be to, artimiausiu metu dar reikės įteisinti vairuotojų darbo trukmės apskaitа. Minėta konferencija rengiama pagal PHARE Dvynių projektа „Tolimesnis transporto Acquis derinimas ir administracinių gebėjimų stiprinimas, įgyvendinant transporto politikа“. Konferencijos-seminaro „Lietuvos kelių transportas Europos Sаjungoje“ organizatoriai - PHARE Dvynių projekto kelių transporto srityje partneriai: Lietuvos susisiekimo ministerija, Prancūzijos bei Belgijos transporto ministerijos. Minėtа projektа Lietuvai įgyvendinti padeda Prancūzijos ekspertai, bendradarbiaujantys su Belgijos specialistais.

DėL KAI KURIų PREKIų DEKLARAVIMO TVARKOS

Rusijos Federacijos valstybinis muitinės komitetas nuo 2004 02 19 kai kurioms prekėms, įvežamoms į Rusijos Federacijos muitų teritorijа Maskvos ir Maskvos srities gavėjams, nustatė prekių deklaravimo vietas.

Todėl buitinės technikos ir elektronikos importuotojai šias prekes galės deklaruoti tik dviejuose muitinės postuose: Borodkinskij - Centralnaja akciznaja ir Vašutinskij - Maskvos „Severnaja“.

Išsamesnė informacija teikiama

tel. +5 278 65 17.

LEIDžIAMAS PAKARTOTINIS SVėRIMAS

Lenkijos vežėjų asociacija ZMPD informavo, kad Lenkijos muitinės tarnybos vadovas ir finansų viceministras pasirašė ilgai lauktа dokumentа. Nuo šiol raštišku vairuotojo arba vežėjo prašymu leidžiama antrа kartа sverti transporto priemonę iškart po pirmojo abejotino (ginčytino) svėrimo. Jeigu pirmojo svėrimo rezultatas patikrinamas ant statiškų svarstyklių, tuomet priimamas šių svarstyklių parodymas. Jeigu abu svėrimai atliekami dinamiškomis svarstyklėmis - pagrindiniu arba lemiamu parodymu laikomas vežėjui naudingesnis rezultatas.

Pateikiame ištraukа iš svėrimo instrukcijų:3.14. Leidžiama pakartotinai (antrа kartа) sverti statišku arba dinamišku būdu svarstyklėmis, kurios yra skirtos:

a) statiškiems matavimams (svėrimui);

b) dinamiškiems matavimams, kuriomis yra leidžiama atlikti ir statiškus matavimus;

c) dinamiškiems matavimams.

Viršijus leistinа transporto priemonės bendros masės svorį, būtina antrа kartа sverti visų transporto priemonės ašių apkrovа. Jeigu viršytos leistinos ašių apkrovos, pakartotinai leidžiama sverti tik abejotinos (ginčytinos) ašies apkrovа.3.15. Pakartotinai transporto priemonė sveriama gavus raštiškа vežėjo (vairuotojo) prašymа.

Informacijos ir IT skyrius

"Vežėjų žinios"
Vasaris Nr. 4 (64)

"Linava" informuoja

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams

Naujienos

Naujienos

IRU aktualijos

Vežėjų problemos aptartos

Kelių transporto inspekcija

DėL BENDRIJOS LEIDIMų IR BENDRIJOS LICENCIJų BEI Jų KOPIJų IšDAVIMO IR NAUDOJIMO TVARKOS BEI KELEIVIų VEžIMO SAVO SАSKAITA VEIKLOS LIUDIJIMų IšDAVIMO TVARKOS PATVIRTINIMO

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

APIE POKYčIUS KELYJE į EUROPOS SАJUNGА