Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Vokietijos policijos akcija „Saugus autobusas“

Liucijus Suslavičius

Kiekvienа savaitę masinės informacijos priemonės praneša apie autobusų avarijas, pareikalavusias daugybės aukų. Tai Azijoje, tai Afrikoje ar Pietų Amerikoje autobusai nukrenta į tarpeklius, susiduria ar sudega. Taip, ten autobusai važinėja perkrauti, prastais keliais ir techniškai netvarkingi, bet juk mūsų saugioje ir tvarkingoje Europoje tarpmiestiniai ir turistiniai autobusai irgi neretai pakliūva į sunkias avarijas - užtenka prisiminti vien kelerių pastarųjų metų Lietuvos firmų autobusų avarijas Lenkijoje.

Po kelių daug gyvybių nusinešusių autobusų avarijų Vokietijos valstybinės institucijos nusprendė patikrinti, kokie vairuotojai ir kokiais autobusais veža turistus šalies automagistralėmis. Rugpjūčio mėnesį vienu metu aštuoniose vietose Vokietijos policija, pasitelkusi nepriklausomus ekspertus, pradėjo akcijа „Saugus autobusas“, kurios metu buvo stabdomi ir tikrinami turistiniai autobusai.

Nukreipus autobusа į stovėjimo aikštelę, ekspertas patikrindavo autobuso techninę būklę, esamа saugumo įrangа, vairuotojo dokumentus, jo žinias. Policininkai tuo metu pasidomėdavo keleiviais ir jų bagažu. Specialiai mokyti šunys apuostydavo bagažinėse sudėtus lagaminus, ar nėra juose narkotikų. Deja, jų būta ne vieno keleivio bagaže…

Per kelias valandas pareigūnai patikrino 86 Vokietijoje ir kitose šalyse registruotus autobusus. Rezultatai: 45 vairuotojai važiavo neužsisegę saugos diržų; 17 to nepareikalavo iš keleivių; 13 kartų vairuotojai gerokai viršijo nustatytа vairavimo laikа; 5 autobusuose tachografai neveikė; 10 autobusų prieš sustabdymа gerokai viršijo greitį; vienas vairuotojas buvo neblaivus, tad policininkai iškvietė firmos atstovа ir kitа vairuotojа; vienam autobusui iš Baltarusijos iš viso nebuvo leista toliau važiuoti - tiek prasta buvo jo būklė; tarp Vokietijoje registruotų autobusų atsirado net 8 su beveik plikomis padangomis.

Labiausiai ekspertus nustebino 5 vairuotojai, nežinoję, kur jų vairuojamuose autobusuose yra padėti du privalomi vežiotis gesintuvai! Nelaimės atveju tai galėtų tapti didelės tragedijos priežastimi.

Ne vieno sustabdyto autobuso vairuotojai buvo nustebę - jie prisipažino, jog yra pirmа kartа policijos kontroliuojami per pastaruosius 10-15 metų. Pasirodo, ne tik Lietuvoje galioja keista nerašyta taisyklė užmiesčio autobusų nestabdyti ir netikrinti!

į pareigūnų pareikštas pastabas dėl autobusų techninės būklės, neveikiančių tachografų ir darbo laiko viršijimo vairuotojai dažniausiai atsakydavo, kad firmų savininkai visa tai žino, bet liepia važiuoti. Tik keli apklausti vairuotojai nurodė per pastaruosius dvejus metus dalyvavę kokiuose nors kvalifikacijos kėlimo užsiėmimuose ar mokęsi vairavimo ekstremaliomis situacijomis.

žurnalas „ADAC Motorwelt“, kurio darbuotojai nušvietė akcijа, daro išvadа, jog aštrėjančios konkurencijos sаlygomis net tradiciškai tvarkingoje ir įstatymams paklusnioje Vokietijoje transporto firmų savininkai linkę mažiau investuoti į keleivių saugumа ir mėgina atsakomybę už pažeidimus perkelti ant vairuotojų pečių.

Nuotrauka „ADAC Motorwelt“

"Transporto pasaulis"
Vasaris Nr. 2 (38)

"Linava" informuoja

Ant permainų slenksčio

Naujienos

Aktualijos

NARYSTė ES: NEžINOMųJų DAR DAUG

Dilerių naujienos

Prekyba naujais automobiliais pranoko lūkesčius

Patirtis

Apie „Gumintа“, kuri negali dirbti blogai

Regioniniai pasitarimai

Asociacijos „Linava“ regioninių pasitarimų aktualijos

Saugus eismas

Vokietijos policijos akcija „Saugus autobusas“

Užsienyje

Plieno krantai pieno upėms

Sunkiausias SISU

Veteranai

KAI ILSėTIS DAR ANKSTI..

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Transporto politika

Jūrų greitkeliai - tarp ES transporto nfrastruktūros plėtros prioritetų

Privačios automagistralės ir kelių mokestis Vokietijoje

Keleivinis transportas

Vilniečiams pristatyti SOLARIS TROLLINO

žVAIGžDUčIų SUTEIKIMO šVENTė KAUNE

Vežėjo kalendorius

KOVAS

Technika

+GF+ GEORG FISCHER: naujos kartos balnai

KRYPTIS - UNIFIKACIJA IR MODERNIZACIJA

Teisė

Naujasis Akcinių bendrovių įstatymas

Sveikata

SIGNALAI Iš KARšTūJų TAšKų

Muziejus

Krovininiai Zaporožiečiai