Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

žVAIGžDUčIų SUTEIKIMO šVENTė KAUNE

UAB „Kautra“ turistinius autobusus klasifikuoja jau nuo 1999 metų. šiemet tradicija tapęs renginys sutapo su įmonės 70-mečiu bei keturių naujai įsigytų naujų autobusų pristatymu, tad į bendrovę sukviesti miesto valdžios bei žiniasklaidos atstovai.

Autobusai...

įmonės kieme akį traukė išrikiuoti modernūs autobusai, iš kurių išsiskyrė keturios naujutėlės sidabrinės „Setros“, papuoštos kа tik praėjusio 70-mečio šventės simbolika. Du „Setra S417 HDH“ autobusus kauniečiai įsigijo praėjusių metų pavasarį, dar du - vienas analogiškas turėtiesiems ir vienas dviejų aukštų „Setra S431 DT“ - atvyko į Kaunа sausio viduryje. „Setra S417 HDH“ - nestandartinio 14 metrų ilgio, 54 sėdimų vietų, dviaukštė „Setra“ - taip pat beveik 14 metrų ilgio, 4 m aukščio, 76 vietų, su dviejomis salono priekyje ir viduryje išdėstytomis laiptinėmis.

„Esame „Neoplan“ įgaliotasis atstovas Lietuvoje, turime net 27 šios markės autobusus. Kodėl šįkart pasirinkome setras? Renkamės geriausius. Kaip žinome, „Setra“ buvo išrinktas 2003-iųjų „Metų autobusu“, o mūsų tikslas - vežti keleivius tik patogiausiomis bei moderniausiomis transporto priemonėmis. Konkurencija keleiviniame transporte didžiulė, tad privalome siūlyti keleiviams tik aukščiausios kokybės paslaugas“, - sakė ҐKautros“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas.

Naujutėlės „Setros“ pristatytos ir miesto gyventojams - įspūdinga jų kolona, lydima policijos automobilio su įjungtais švyturėliais, pravažiavo Kauno gatvėmis.

Pasak Lino Skardžiuko, naujoms transporto priemonėms įsigyti ir toliau bus skiriamas didžiausias dėmesys. Ketinama atnaujinti ne tik į užsienį, bet ir vidaus maršrutais važinėjančių autobusų parkа. Dar šiais metais ketinama atsisakyti senųjų „Ikarusų“ ir pakeisti juos naujesniais, modernesniais bei patogesniais autobusais. Metų pradžioje įmonę įsigijusi bendrovės „Hermis fondų valdymas“ kontroliuojama įmonė „Vinvesta“ ketina į jа investuoti per 30 mln. litų. Dalis lėšų bus skirta ir Kauno autobusų stočiai atnaujinti.

„šįkart norėjome ne tik pasigirti naujaisiais pirkiniais, bet ir plačiau supažindinti visuomenę su autobusų klasifikavimu, jų komforto kategorijomis. Nors daugelyje Europos šalių žvaigždučių suteikimas keleivinio transporto priemonėms jau seniai tapo norma, mūsų gyventojai apie tai mažai težino. Tikimės, kad žiniasklaidos atstovai, patys iš arčiau susipažinę su šiuo darbu bei jo svarba, papasakos apie tai ir visuomenei“, - sakė įmonės vadovas.

... ir jų žvaigždutės

Pasibaigus iškilmingai ceremonijai, darbo ėmėsi autobusų klasifikavimo komisija. šiemet jа sudarė: pirmininkas - asociacijos „Linava“ viceprezidentas Mindaugas Grigelis bei nariai - Valstybinės kelių transporto inspekcijos Keleivinio transporto skyriaus viršininkas Rolandas Mazaliauskas, Valstybinės kelių transporto inspekcijos Techninio skyriaus darbuotojas Vilius Lukoševičius, Keleivinio transporto skyriaus vadovas Eugenijus Stolovickis ir Keleivinio transporto skyriaus specialistė Laima Bajorūnienė. Komisijos nariai kruopščiai matavo tarpus tarp sėdynių, jų atsilenkimo kampа, apžiūrėjo bagažines, tikrino, kaip veikia kondicionieriai, sanitarinė įranga, ar autobusuose yra visi IRU numatyti privalomi komforto kategorijos elementai.

šiemet klasifikuoti „Kautra“ pateikė daug autobusų: septynis - trijų ir net dvylika - keturių žvaigždučių įvertinimui. Keturi iš pastarųjų - naujai įsigytosios „Setros“ - klasifikuotos pirmа kartа. Visiems autobusams patvirtintas turėtų žvaigždučių skaičius, o naujieji pasipuošė lentelėmis, nurodančiomis aukščiausiа komforto kategorijа. Taigi dabar „Kautra“ gali pasiūlyti keleiviams net 19 patogiausių ir moderniausių autobusų.

Kasmet turistinius autobusus sertifikuoti pateikia ir šiauliečių „Busturas“, UAB „Trakų autobusai“, džiugu, kad šiais metais tokių įmonių atsirado daugiau - norа klasifikuoti turistinius autobusus pareiškė ir Klaipėdos autobusų parkas bei Mažeikių keleivių vežėjai, neseniai įsigiję keturis „Bova“ autobusus. Pasak komisijos nario Eugenijaus Stolovickio, norėtųsi, kad ir daugiau šalies keleivių vežėjų suprastų, jog kur kas prestižiškiau į Europа vykti su sertifikuotais autobusais, kai jų kokybė bei komfortas įvertinti pagal IRU nustatytus reikalavimus.

"Transporto pasaulis"
Vasaris Nr. 2 (38)

"Linava" informuoja

Ant permainų slenksčio

Naujienos

Aktualijos

NARYSTė ES: NEžINOMųJų DAR DAUG

Dilerių naujienos

Prekyba naujais automobiliais pranoko lūkesčius

Patirtis

Apie „Gumintа“, kuri negali dirbti blogai

Regioniniai pasitarimai

Asociacijos „Linava“ regioninių pasitarimų aktualijos

Saugus eismas

Vokietijos policijos akcija „Saugus autobusas“

Užsienyje

Plieno krantai pieno upėms

Sunkiausias SISU

Veteranai

KAI ILSėTIS DAR ANKSTI..

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Transporto politika

Jūrų greitkeliai - tarp ES transporto nfrastruktūros plėtros prioritetų

Privačios automagistralės ir kelių mokestis Vokietijoje

Keleivinis transportas

Vilniečiams pristatyti SOLARIS TROLLINO

žVAIGžDUčIų SUTEIKIMO šVENTė KAUNE

Vežėjo kalendorius

KOVAS

Technika

+GF+ GEORG FISCHER: naujos kartos balnai

KRYPTIS - UNIFIKACIJA IR MODERNIZACIJA

Teisė

Naujasis Akcinių bendrovių įstatymas

Sveikata

SIGNALAI Iš KARšTūJų TAšKų

Muziejus

Krovininiai Zaporožiečiai