Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

KAI ILSėTIS DAR ANKSTI..

2003 metų kovo 21-аjа asociacijos „Linava“ mokymo centro salėje įvyko steigiamasis veteranų klubo „Automobilininkas“ susirinkimas. Praėjus metams nuo įsikūrimo datos, kalbiname klubo prezidentа Antanа PAÐKAUSKА.

- Kaip ir kam kilo idėja suvienyti žmones, daug metų dirbusius ir tebedirbančius kelių transporto srityje?

- Mūsų klubo narius vienija tai, kad gražiausius gyvenimo metus jie atidavė kelių transportui. Idėja susiburti į klubа kilo grupei senų draugų - sykį nutarėme, kad pakaks atsitiktinių susitikimų, reikia organizacijos, kuri suvienytų daugiau šiame versle ilgai dirbusių žmonių. Džiugu, kad mūsų idėjа palaikė bei parėmė „Linava“, kurios vadovai sutiko, kad klubas būtų įkurtas prie asociacijos.

Pirmasis mūsų susirinkimas įvyko „Linavos“ mokymo centro salėje. Tada į klubа įstojo 127 nariai, deja, vienas netrukus mirė, tad pirmųjų „Automobilininko“ klubo narių dabar liko 126. šiuo metu klubui priklauso 150 narių. Vidutinis mūsų amžius - 61 metai, tačiau yra ir tokių, kurie jau peržengė aštuoniasdešimties metų slenkstį, yra dar nesulaukusių nė penkiasdešimties. Daugiausia - kažkada atsakingas pareigas užėmę ministerijų darbuotojai, buvę įmonių vadovai, prezidentai, buvę bei esami aukštųjų mokyklų profesoriai ir dėstytojai. Mums džiugu savo gretose turėti tokius garbingus narius, kaip asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius, draudimo kompanijos „Lindra“ prezidentas Edmontas Volochovičius, ekspeditorių asociacijos „Lineka“ vadovas Vytautas Levickas, Susisiekimo ministerijos valstybės sekretorius Alminas Mačiulis, departamento direktorius Romualdas Petravičius ir kt. Mūsų veikloje aktyviai dalyvauja Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesoriai Alvydas Pikūnas, Ramūnas Palšaitis, Renius žeromskas, Adolfas Baublys, Algis Butkus.

Steigiamajame susirinkime priėmėme klubo nuostatus, išsirinkome tarybа iš devynių klubo narių, pirmininkа bei pavaduotojа. Pirmininku tapau aš, pavaduotoju - Vytautas Milėnas, atsakingu už dokumentų tvarkymа - Jonas Mickus, atsakingu už finansinę veiklа - ilgametis Vilniaus autobusų parko direktorius Algimantas Baublys, į tarybа išrinkti Valdas Gilys, Pranas Kriaučiūnas, Juozas Kubilius, Ilja Ostrovskis bei Edmontas Volochovičius.

- Kiek metų Jūs pats atidavėte kelių transporto plėtrai Lietuvoje?

- Atėjau į kelių transporto sistemа 1954-aisiais. Dirbau dabartinėje Susisiekimo ministerijoje, kurios pavadinimas ne kartа keitėsi. į pensijа išėjau 2000-aisiais. Taigi mano darbo stažas - 46-eri metai.

- Kokius reikalavimus keliate norintiems tapti klubo nariais? Ar į jį įstoję buvę transportininkai gali tikėtis ir šiokių tokių privilegijų?

- Jau pirmajame susirinkime priėmėme nuostatа, kad į klubа gali įstoti žmonės, automobilių transporto sistemoje dirbę ne mažiau kaip 25-erius metus. Be to, jie privalo turėti aukštаjį išsilavinimа (kai kuriems asmenims, tarybos sprendimu, šie reikalavimai gali būti netaikomi). Priėmimа klubo nariu turi patvirtinti visuotinis klubo susirinkimas ar taryba. Klubo nario metinis mokestis - penki litai.

Pagrindinis mūsų tikslas - suvienyti automobilių transporto veteranus, padėti jiems vėl pasijusti naudingiems bei reikalingiems. Buvo malonu matyti vėl susitikusius senus bičiulius, buvusius bendražygius, stebėti, kaip jie džiaugiasi galėdami vėl pabendrauti tarpusavyje. Tai, ko gero, ir yra didžiausia klubo narių privilegija. Tačiau stengiamės jiems suteikti ir labai konkrečiа pagalbа - visа gyvenimа transporto srityje dirbę žmonės jos išties nusipelno. Su draudimo kompanija „Lindra“ sutarėme, kad visi veteranų klubo bei jų šeimų nariai, drausdami savo automobilius, gaus 50 proc. nuolaidа. 20 proc nuolaida suteikiama draudžiant automobilius KASKO draudimu. Be to, sudarėme sutartį su „Transeksta“, tad klubo nariai visų šalies miestų techninės apžiūros centruose taip pat gauna 50 proc. nuolaidа.

- Pirmieji metai paprastai nelengvi būna kiekvienai naujai įmonei ar organizacijai. Kokie jie buvo veteranų klubo vadovams bei nariams?

- Per metus buvome susirinkę į dvylika posėdžių. Parengėme bei patvirtinome tarybos darbo ir finansinės veiklos reglamentus, tarybos darbo planа. Nutarėme, kad sveikinsime visus klubo narius jubiliejų, gimtadienių bei švenčių progomis. Galbūt kam nors šis nutarimas gali sukelti šypsenа, tačiau mūsų veteranai dėmesio tikrai nėra išlepinti. Jie nuoširdžiai džiaugiasi, kai kas nors juos prisimena bei pasveikina įvairiomis progomis. Džiugu, kad garbingo amžiaus sulaukusių klubo narių nepamiršta ir jūsų žurnalas - pirmajame „Transporto pasaulio“ numeryje su malonumu perskaitėme septyniasdešimties metų jubiliejui skirtа straipsnį apie ilgametį ministerijos darbuotojа Romualdа Petravičių.

Nutarėme, kad prireikus kiek išgalėdami visiems klubo nariams stengsimės suteikti materialinę, socialinę, pagaliau - moralinę pagalbа. Lankome susirgusius klubo narius, nepamirštame ir pagyvenusių, sunkiai vaikštančių veteranų, pagerbiame mirusiuosius.

Per metus suspėjome parengti ir klubo atributikа. Sukūrėme firminį ženklа, visiems nariams išdalijome specialius nario pažymėjimus. Turime savo firminius blankus, parkerius, vokus, užrašų knygeles. Visa tai įsigyti padeda rėmėjai - esame nuoširdžiai dėkingi asociacijai „Linava“, draudimo kompanijai „Lindra“, Valstybinei kelių transporto inspekcijai, bendrovėms „Vilasta“, „Transeksta“, niekada neatsisakantiems mums pagelbėti.

Klubo nariams surengėme keletа įdomių išvykų. Lankėmės Vaidotų geležinkelio stotyje, „Regitroje“, kur apžiūrėjome įmonę, susipažinome su jos darbu, naujausia kompiuterine technika, padedančia moderniai organizuoti klientų aptarnavimа bei taupyti jų laikа. Surengėme ekskursijа į Druskininkus, lankėmės Grūto parke, apžiūrėjome kitas krašto įžymybes. Veteranams patiko ir išvyka į techninių apžiūrų centrа, kur iš arti susipažinome su automobilius tikrinančių tarnybų darbu, jų turima naujausia technika.

Artimiausiu metu planuojame nuvykti į Prienų sportinės aviacijos sklandytuvų gamyklа, kelininkų muziejų Vievyje, Klaipėdos jūrų uostа - susipažinti su jo įmonių veikla.

Klubo nariai labai noriai ir entuziastingai dalyvauja mūsų rengiamose išvykose, džiaugiasi galėdami ne tik pasisemti naujų įspūdžių, turiningai praleisti laisvalaikį, bet ir pabendrauti tarpusavyje.

- Kа numatote nuveikti ateinančiaisiais „Automobilininko“ veiklos metais?

- Bene didžiausias planuojamas šių metų darbas - parengti bei išleisti knygа, kuri primintų apie automobilių transporte dirbusius veteranus, jų indėlį į kelių tiesimа, miestų aptarnavimа, keleivių, krovinių vežimа. Preliminarus knygos pavadinimas - „Kas buvo kas Lietuvos automobilių transporte“. Kad veteranams būtų lengviau surašyti prisiminimus, parengėme raštа - klausimynа, kurį jie turėtų užpildyti. Anketas išsiuntinėjome ir jau mirusių veteranų šeimų nariams.Tikimės sulaukti atsakymų iš 240-250 automobilių verslo senbuvių. Kol kas atsakymų dar atėjo nedaug, tad, naudodamasis proga, norėčiau dar kartа paraginti visus būti aktyvesnius ir nepatingėti atsakyti į mūsų pateiktus klausimus, prisidėti prie kelių transporto istorijos. Tikimės, kad pavyks rasti rėmėjų knygai išleisti ir jau šių metų pabaigoje leidinys pasieks skaitytojus.

Baigdamas norėčiau pakviesti visus veteranų klubo narius, kitus automobilių versle dirbančius žmones, Susisiekimo ministerijos, asociacijos „Linava“ atstovus atvykti į mūsų metinį susirinkimа, kuris įvyks kovo 19-аjа Vilniuje, Jankiškių gatvėje esančioje „Linavos“ mokymo centro salėje.

- Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Lina JAKUBAUSKIENė

"Transporto pasaulis"
Vasaris Nr. 2 (38)

"Linava" informuoja

Ant permainų slenksčio

Naujienos

Aktualijos

NARYSTė ES: NEžINOMųJų DAR DAUG

Dilerių naujienos

Prekyba naujais automobiliais pranoko lūkesčius

Patirtis

Apie „Gumintа“, kuri negali dirbti blogai

Regioniniai pasitarimai

Asociacijos „Linava“ regioninių pasitarimų aktualijos

Saugus eismas

Vokietijos policijos akcija „Saugus autobusas“

Užsienyje

Plieno krantai pieno upėms

Sunkiausias SISU

Veteranai

KAI ILSėTIS DAR ANKSTI..

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Transporto politika

Jūrų greitkeliai - tarp ES transporto nfrastruktūros plėtros prioritetų

Privačios automagistralės ir kelių mokestis Vokietijoje

Keleivinis transportas

Vilniečiams pristatyti SOLARIS TROLLINO

žVAIGžDUčIų SUTEIKIMO šVENTė KAUNE

Vežėjo kalendorius

KOVAS

Technika

+GF+ GEORG FISCHER: naujos kartos balnai

KRYPTIS - UNIFIKACIJA IR MODERNIZACIJA

Teisė

Naujasis Akcinių bendrovių įstatymas

Sveikata

SIGNALAI Iš KARšTūJų TAšKų

Muziejus

Krovininiai Zaporožiečiai