Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

VEžėJų DėMESIUI !

Asociacijos „Linava“ prezidiumo narys Antanas Kačinskas priima vežėjus jiems rūpimais klausimais kiekvienа antradienį nuo 12.30 iki 13.30 val. asociacijos „Linava“ Kauno skyriuje, Ateities pl. 30 B. Siekiant operatyvesnio problemų

sprendimo, maloniai prašome vežėjus iš anksto pateikti pageidaujamus aptarti klausimu telefonu (37) 47 37 64.

Dėl TIR knygelių turėtojo

atsiskaitomybės ir atsakomybės

2004 m. vasario mėn. 10 d. Nr. 15

Vilnius

Vadovaudamasis Transporto įmonės įsipareigojimų deklaracijos dėl priėmimo į TIR muitinės sistemа III d. 20 ir 21 punktais, IV d. 32 punktu, TIR knygelių turėtojo vadovo 8 sk. 12 punktu ir 9 skyriumi

I. N u s t a t a u, kad:

1. Panaudotos TIR knygelės turi būti grаžintos nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 15 dienų nuo panaudotos TIR knygelės grаžinimo vežėjo įmonės atsakingiems darbuotojams.

2. Nepanaudotos TIR knygelės turi būti grаžintos asociacijai “Linava“ (toliau - Asociacija) ne vėliau kaip per 15 dienų pasibaigus TIR knygelės galiojimo datai.

3. Jei TIR knygelės turėtojas negrаžina Asociacijai TIR knygelės per 90 dienų nuo TIR knygelės išdavimo, 91-аjа dienа sustabdomas TIR knygelių išdavimas.

4. Jei TIR knygelė buvo pamesta, pavogta, sugadinta ar sulaikyta kompetentingų valstybės institucijų (pvz.: muitinės, policijos ir t.t.), pareigūnų, vežėjo įmonė turi nedelsiant (tuoj pat, kai tik išsiaiškinate, kad TIR knygelė bus negrаžinta) pranešti apie tai Asociacijai ir užpildyti “Deklaracijа dėl negrаžintos TIR knygelės“. Kartu su Deklaracija Asociacijos TIR departamento Kontrolės ir priežiūros skyriui būtina pateikti šiuos dokumentus:

4.1. Detalų transporto operacijos ir įvykio aplinkybių paaiškinimа;

4.2. Kompetentingos valstybės institucijos pažymа apie įvykį (pvz.: gaisrа, poėmį ir t.t.);

4.3. Krovinio vagystės/ avarijos atveju papildomai pateikti:

4.3.1. Pranešimа apie vagystę civilinės atsakomybės ir/ arba CMR draudikui;

4.3.2. Pranešimа apie pateiktas pretenzijas/ skundus;

4.3.3. Policijos aktа;

4.3.4. Krovinio sunaikinimo sertifikatа.

5. Už kiekvienа prarastа (pamestа, pavogtа ir t.t.) panaudotа TIR knygelę vežėjo įmonė pateikia ne mažiau kaip 2 000 (dviejų tūkstančių) JAV dolerių negrаžinamа depozitа Asociacijos naudai.

6. Už kiekvienа prarastа (pamestа, pavogtа ir t.t.) nepanaudotа TIR knygelę vežėjo įmonė pateikia ne mažiau kaip 3 000 (trijų tūkstančių) JAV dolerių negrаžinamа depozitа Asociacijos naudai.

7. Asociacijai nustačius, kad buvo vežtas padidintos paklausos prekių (toliau tekste - PPP) krovinys, o vežėjo įmonė neturėjo galiojančio PPP gabenimui būtino 50 000 JAV dolerių garanto, už kiekvienа PPP prekių gabenimui panaudotа TIR knygelę vežėjo įmonė pateikia ne mažiau kaip 2 000 (dviejų tūkstančių) JAV dolerių negrаžinamа depozitа Asociacijos naudai. Papildomai yra pateikiamas garantas (depozitas arba banko garantinis raštas) gabenti padidintos paklausos prekes, tačiau ne trumpesniam kaip 39 mėnesių laikotarpiui.

8. Asociacijai nustačius, kad buvo vežamos prekės, kurių vežimas su TIR knygele draudžiamas visose susitariančiose šalyse, nepriklausomai nuo kiekio ar muitų vertės (tabako ir alkoholio produktai, išskyrus alų, vynа ir tabako žaliavа), už kiekvienа aukščiau paminėtų prekių gabenimui panaudotа TIR knygelę vežėjo įmonė pateikia ne mažesnį kaip 2 000 (dviejų tūkstančių) JAV dolerių negrаžinamа depozitа Asociacijos naudai.

9. Nepateikus reikalaujamo depozito, Asociacija savo nuožiūra, iš anksto nepranešusi Turėtojui, laikinai ar visam laikui pašalina vežėjo įmonę iš TIR sistemos.

II. P a v e d u įsakymа kontroliuoti asociacijos TIR departamento Kontrolės ir priežiūros skyriui.

Generalinis sekretorius Valdas Gilys

TIR sistemos nariams

Transporto priemonių, važiuojančių su TIR knygele, vagysčių pastaraisiais metais gerokai padaugėjo. Tai turi neigiamų pasekmių ir Garantijų grandinei, ir TIR knygelių turėtojams, kuriems dėl vagystės arba plėšimo pateikiama daugiau TIR pretenzijų.

Paskutiniajame IRU Muitinės reikalų komisijos posėdyje, siekiant sustabdyti vagysčių daugėjimа bei pašalinti nesusipratimus dėl standartinės formuluotės, numatytos asociacijos įsipareigojimo akte IRU, interpretavimo ir įgyvendinimo, nuspręsta: kiekvienam vežėjui būtina priminti pagrindinius TIR sistemos garantijos veikimo principus.

Pirma: TIR knygelių turėtojas yra asmeniškai atsakingas neriboto dydžio atsakomybe už muitų ir mokesčių mokėjimа muitinės tarnyboms ir Garantijų grandinei nepriklausomai nuo aplinkybių, išskyrus atvejus, kai įrodoma, kad prekės buvo sunaikintos (TIR konvencijos 41 straipsnis). Pagrindinis principas - turėtojas yra įsipareigojęs laikytis prevencijos ir saugumo priemonių, taip pat ir atgręžtinio reikalavimo teisės, įvykus incidentui transportuojant krovinį su TIR knygele.

Antra: sutartimi nustatytas finansinis draudimas vagystės ir plėšimo atvejais (8.1 - 8.3 straipsniai) kartais neteisingai interpretuojamas ir sukelia nesusipratimų. Priede pateikiame iš IRU gautа išaiškinimа (TIR/RAS/G5110/JAC) įsipareigojimų, susijusių su aukščiau paminėtais principais.

Norime pabrėžti, jog TIR knygelės turėtojas turi teisę pateikti prašymа kompensacijai gauti, ir Garantijų grandinės draudikai jį išnagrinės bei priims sprendimа, kuris priklausys nuo to, ar TIR knygelės turėtojas griežtai laikėsi visų reikiamų saugumo ir atsargumo reikalavimų.

Pagarbiai,

Generalinis sekretorius Valdas Gilys

TIR departamento Pretenzijų ir analizės skyrius

tel.(5) 274 0 270

IRU standartinės tarptautinės draudimo formuluotės

8 straipsnio taikymas įvykus vagystei

1. Priminimas: pagrindiniai TIR sistemos principai

Bendras TIR sistemos tikslas - kiek įmanoma supaprastinti ir palengvinti tarptautinio verslo krovinių judėjimа, atidedant muitų ir muitinės mokesčių mokėjimа iki to laiko, kol prekės pasieks paskirties vietа.

Siekiant šio tikslo, TIR sistemoje sukurta netolygi draudimo sistemai Garantijų grandinė (garantas), pagal kuriа TIR knygelių turėtojas prisiima ypatingus įsipareigojimus.

1.1. TIR knygelės turėtojo apibūdinimas ir vaidmuo pagal TIR konvencijа

TIR knygelės turėtojas - tai asmuo, kuriam pagal atitinkamas TIR konvencijos nuostatas išduota TIR knygelė ir kurio vardu TIR knygelės forma išrašoma Muitinės deklaracija bei išvykimo muitinėje nurodoma, kad asmuo pageidauja gabenti krovinius pagal TIR procedūras. TIR knygelės turėtojas įsipareigoja pristatyti į paskirties muitinę (TIR konvencija, 1 straipsnis) transporto priemonę, transporto priemonių sаstatа arba konteinerį kartu su kroviniu ir tam kroviniui gabenti išduota TIR knygele. Todėl TIR knygelės turėtojas yra svarbiausias asmuo gabenant krovinius su TIR knygele ypač kai gabenant padaromi pažeidimai.

1.2. TIR knygelės turėtojo įsipareigojimai muitinės tarnyboms

Tapdamas TIR knygelės turėtoju bei pasirašydamas įsipareigojimų deklaracijа, vežėjas pripažįsta, kad TIR knygelė yra finansinis dokumentas ir kad jis įsipareigoja neriboto dydžio atsakomybe už muitų ir muitinės mokesčių sumokėjimа dėl pažeidimų, padarytų transportuojant krovinį su TIR knygele (įskaitant vagystę arba krovinio, gabento su TIR knygele, dingimа).

1.3. TIR knygelės turėtojo įsipareigojimai TIR garantijų grandinei

Pasirašydamas įsipareigojimų deklaracijа, TIR knygelės turėtojas pripažįsta savo pareigа kompensuoti visas sumas, kurias sumokėjo TIR garantijų grandinė (asociacija, IRU, draudikai) už pretenzijа, pareikštа pagal TIR knygelę, kuri jam buvo išduota.

Remiantis bendrai pripažintu teisės principu, ir, turint omeny, kad TIR konvencija nustato garantijų, o ne draudimo sistemа, garantuotojai turi bendrа atgręžtinio reikalavimo teisę į tuos, kuriems garantija teikiama.

2. TIR knygelių turėtojo atsakomybė vagystės ir apiplėšimo (vagystės, naudojant smurtа) atvejais

2.1. Taikomi nuostatai

Pasirašydamas įsipareigojimų deklaracijа, TIR knygelių turėtojas sutinka laikytis šių sаlygų:

- įsipareigojimų deklaracijos 17 punkto: „Pagal 1975 m. Konvencijа ir jos pataisymus tiesiogiai su muitinės įstaigomis spręsti visas pretenzijas bei bylas, atsiradusias, naudojantis turėtojui išduota TIR knygele, ir, jei reikia, tiesiai šioms įstaigoms sumokėti visas reikalaujamas sumas. Asociacija apie tai visada turi būti informuojama“.

- įsipareigojimų deklaracijos 21 punkto: „Nustatyta forma nedelsiant pranešti asociacijai apie: TIR knygelės pametimа, vagystę, poėmį ar sunaikinimа ir bet kokį įvykį, trukdantį teisingam TIR operacijos įforminimui“.

- įsipareigojimų deklaracijos 29 punkto: „Pagal 1975 m. TIR konvencijа (su pataisymais), asociacijai ar jos nurodytiems kitiems asmenims pareikalavus, nedelsiant atlyginti visas sumas, kurios gali būti reikalaujamos iš asociacijos, bet kurios kitos garantuojančios asociacijos, IRU, TIR sistemos draudikų ar jiems atstovaujančių asmenų, dėl TIR turėtojui išduotos TIR knygelės“.

- įsipareigojimų deklaracijos 31 punkto: „Asociacijai, bet kuriai kitai garantuojančiai asociacijai, IRU, TIR sistemos draudikams ar jiems atstovaujantiems asmenims pareikalavus, perduoti visas turėtojui priklausančias atgręžtinio

reikalavimo teises dėl nuostolių atlyginimo, visų asmenų, atsakingų už pažeidimа ar nusižengimа, dėl kurio muitinės įstaigos ėmėsi veiksmų, atžvilgiu“.

šie punktai remiasi TIR konvencijos principais ir yra taikomi visomis aplinkybėmis, jei TIR sistemos draudikai taiko atgręžtinio reikalavimo teisę. TIR knygelės turėtojo įsipareigojimai vagystės ir apiplėšimo atveju apibrėžti labai tiksliai, TIR knygelės turėtojas privalo labai griežtai jų laikytis, kad galėtų kreiptis dėl galimos Draudikų kompensacijos.

šie įsipareigojimai nurodyti IRU standartinės tarptautinės draudimo formuluotės (IRU Standard International Wording of Insurance), galiojančios nuo 1998 metų, 8 straipsnyje, kur rašoma:

„Pagal TIR konvencijа ir įsipareigojimų deklaracijа turėtojas yra pagrindinis muitinės skolininkas. Todėl draudikas, sumokėjęs išmokа pagal jo teikiamа garantijа, įgyja atgręžtinio reikalavimo teisę į TIR knygelės turėtojа.

8.1

Tačiau draudikas atsisako atgręžtinio reikalavimo teisės į turėtojа vagystės, ginkluoto apiplėšimo arba apiplėšimo atveju, jei turėtojas gali įrodyti, kad ėmėsi visų būtinų bei tomis aplinkybėmis įmanomų saugumo ir atsargumo priemonių.

8.2

Jei turėtojas įrodo, kad nei jis, nei jo įgalioti asmenys nėra kalti, ir jei jo aktyvios pagalbos dėka galima nustatyti kaltininkа (trečiаjа kaltа šalį), draudikas laikinai netaiko (suspenduoja) atgręžtinio reikalavimo teisę į turėtojа. Draudikas taikys atgręžtinio reikalavimo teisę atskirai ir kartu (solidariai) su turėtoju į atsakingа už nuostolį trečiаjа šalį, nepriklausomai nuo to, ar pastaroji turėjo tiesioginės ar netiesioginės naudos iš šio pažeidimo ar klastotės. Jei nepavyksta įrodyti trečios šalies kaltės, trečia šalis nepripažįstama kalta, turėtojas lieka atsakingas už sumos padengimа.

8.3

Jeigu įvykus vagystei, ginkluotam apiplėšimui arba apiplėšimui, turėtojas tiesiogiai sumokėjo muitinės administracijai pagal 1975 m. TIR konvencijos 8.7 straipsnį arba pagal tа patį straipsnį jam tiesiogiai buvo pateikta pretenzija, jis turi teisę per išduodančiаjа asociacijа, kuri pateikia prašymа IRU, reikalauti iš draudiko kompensacijos sumos padengimui per 30 dienų nuo pretenzijos gavimo iš muitinės.

Draudikas patikrina pretenzijа pagal aukščiau paminėtа 8.1 punktа. Draudikas įvertina šiа pretenzijа pagal principus ir terminus (vieneri metai nuo įforminimo pretenzijа pateikusioje šalyje), maksimaliа sumа, taikomа mokestiniam reikalavimui, kurį muitinės tarnybos pateikia šalies, kurioje vyko bylinėjimosi procesas, garantuojančiai asociacijai.

8.4

Apdraustoji šalis turi perduoti IRU ir/arba draudikui teisę atlyginti nuostolius “.

TIR knygelės turėtojo pareiga - įrodyti, kad jis įvykdė visus savo įsipareigojimus.

2.2 Praktiniai veiksmai, kylantys iš TIR knygelės turėtojo įsipareigojimų

Visais atvejais TIR knygelės turėtojo pareiga:

- imtis visų įmanomų priemonių, siekiant išvengti vagystės (2.2.1 punktas žemiau);

- įvykus vagystei, reaguoti nedelsiant ir atlikti visus įmanomus veiksmus, kad būtų apsaugotos Garantijų grandinės teisės ir sumažintos žalos pasekmės (2.2.2 punktas žemiau).

2.2.1 Priemonės, kurių reikia imtis, siekiant išvengti vagystės

TIR knygelių turėtojas turi daryti viskа, kad išvengtų vagystės. Tai reiškia, kad jis turi laikytis bent žemiau išvardintų prevencijos priemonių:

- TIR knygelių turėtojas turi būti ypatingai atidus ir, jei tik įmanoma, įdarbinti tiktai kvalifikuotа, patyrusį ir patikimа personalа ir vairuotojus (IRU instrukcija - Prevencijos priemonės prieš organizuotа nusikalstamumа, kurias turi įgyvendinti visi TIR knygelių turėtojai, a poskyris);

- naudoti transporto priemones, kurios atitinka saugumo reikalavimus;

- turi užtikrinti, kad jo vairuotojai laikytųsi elementarių prevencijos taisyklių (pavyzdžiui, nepalikti transporto priemonės be priežiūros ir pan.);

- TIR knygelių turėtojas visada turi veikti diskretiškai ir nurodyti vairuotojams niekada neatskleisti trečiai šaliai informacijos apie krovinį arba maršrutа (IRU instrukcija - Prevencijos priemonės prieš organizuotа nusikalstamumа, kurias turi įgyvendinti visi TIR knygelių turėtojai, e, ii poskyris; tai ypatingai svarbu gabenant padidintos rizikos prekes;

- TIR knygelių turėtojas turi, jei tik įmanoma, užtikrinti, kad transporto priemonė vyktų saugiu maršrutu (pavyzdžiui, remiantis bendra IRU ir ECMT publikacija apie krovininių transporto priemonių statymo zonas Europoje) (IRU instrukcija

- Prevencijos priemonės prieš organizuotа nusikalstamumа, kurias turi įgyvendinti visi TIR knygelių turėtojai, e, i poskyris;

- TIR knygelių turėtojas turi imtis bet kokių kitų tinkamų veiksmų, atsižvelgdamas į aplinkybes.

2.2.2 Veiksmai, kurių reikia imtis, įvykus vagystei

Kai kurių veiksmų TIR knygelių turėtojas turi imtis iš karto, kai tik nustato, kad įvyko vagystė (2.2.2.1 punktas). Kitus veiksmus privalo atlikti kaip galima greičiau po mokestinio reikalavimo gavimo, kuris pirmiausiai pateikiamas TIR knygelės turėtojui, taikant TIR konvencijos 8.7 straipsnį (2.2.2.2).

2.2.2.1 Veiksmai, kurių įvykus vagystei reikia imtis nedelsiant (sаrašas gali būti tęsiamas)

Kai tik TIR knygelės turėtojas sužino apie vagystę, jis privalo nedelsiant:

- kreiptis į muitinės tarnybas „jei jos yra netoliese, jei ne - kreiptis į kitas tos šalies kompetentingas tarnybas. Tarnyba kaip įmanoma greičiau surašys protokolа, kuris yra TIR knygelėje (žr. TIR knygelės naudojimo taisyklių paskutinio lapo vidinėje pusėje, 13 paragrafas;

- pranešti apie vagystę policijai ir pateikti skundа (įsipareigojimų deklaracija 21 punktas);

- pranešti apie vagystę visoms suinteresuotoms draudimo bendrovėms (kitoms nei TIR, t.y. civilinės atsakomybės draudimui, CMR draudimui ir pan.), apsaugoti savo teises ir Garantinės grandinės teises, įtraukiant nuorodа į draudikui pateikiamа vagystės deklaracijа apie rizikа dėl įsipareigojimo sumokėti muitus ir mokesčius, kurių gali būti pareikalauta dingus prekėms;

- gauti policijos aktа, kuriame tiksliai nurodomas:

• pavogtų prekių kiekis;

• (jei taikoma) kiekį ir būklę prekių, kurios nebuvo pavogtos;

- pranešti asociacijai, kuri išdavė TIR knygelę (žr. TIR turėtojo vadovas, 8 skyrius, 13 punktas);

- pateikti išduodančiajai asociacijai išsamų įvykio aplinkybių paaiškinimа, kur būtų bent ši informacija:

• įvykio data ir vieta;

• nurodyti asmenys, susiję su įvykiu;

• tiksli vieta, kur incidentas įvyko;

• informacija apie saugumo priemones, kurių buvo imtasi prieš ir po incidento tam, kad būtų apsaugoti Garantijų grandinės interesai (ypatingai svarbu paaiškinti veiksmus, kuriuos atlikote, kad padėtumėte policijai tirti įvykį);

- grаžinti TIR knygelę išduodančiajai asociacijai. Jei TIR knygelė buvo pavogta, TIR knygelių turėtojas turi nedelsiant apie tai informuoti išdavusiаjа asociacijа ir užpildyti „Deklaracijа dėl negrаžintos TIR knygelės“ („Loss Declaration Form“), paminėtа TIR knygelės turėtojo vadove (žr. TIR turėtojo vadovas, 9 skyrius, 4 punktas).;

- išsiųsti į išdavusiаjа asociacijа bent šiuos dokumentus:

• transportavimo sutartį;

• bet kurį komercinį dokumentа, pagal kurį būtų galima tiksliai nustatyti krovinio kilmę ir paliudyti komercinę vertę, kurių pagrindu nustatoma muitinė vertė;

• prekių kilmės sertifikatа (jei įmanoma - originalа);

• (jei taikoma) CMR, antspauduotа krovinio gavėjo dėl likusios nepavogtos krovinio dalies pristatymo;

• vagystės deklaracijа, adresuotа civilinės atsakomybės draudikams, CMR draudikams ir pan., transporto draudimo sutarties kopijа bei kopijas visos korespondencijos su šiomis draudimo bendrovėmis;

- jei ne visos prekės buvo pavogtos, bet transporto priemonė sugadinta ir neatitinka privalomų saugumo reikalavimų TIR transportui (pavyzdžiui, dėl sugadinto tento), prekių likutis, dalyvaujant muitinės tarnyboms, turi būti perkrautas į kitа transporto priemonę arba kitа konteinerį. Muitinės tarnybos surašo atitinkamа aktа ir naujai transporto priemonei arba konteineriui uždeda naujas muitinės plombas (žr. TIR knygelės naudojimo taisyklės, TIR knygelės paskutinio lapo vidinė pusė, 14 punktas);

- apsaugoti savo teises ir interesus visų suinteresuotų asmenų, ypatingai krovinio siuntėjo, krovinio gavėjo, ekspeditoriaus atžvilgiu ir pan.

2.2.2.2 Veiksmai, kurių reikia imtis, gavus mokestinį reikalavimа

Po vagystės arba apiplėšimo TIR knygelės turėtojas išlieka atsakingas už visų muitinės pateiktų mokestinių reikalavimų sumokėjimа (žr. TIR turėtojo vadovas, 11 skyrius, 4 punktas). Todėl, gavęs mokestinį reikalavimа, TIR knygelės turėtojas privalo vykdyti šiuos minimalius reikalavimus (sаrašas nėra išsamus):

- IRU standartinės tarptautinės draudimo formuluotės 8.1 straipsnis:

Patikrinti, ar mokestinis reikalavimas yra galiojantis ir, jei šiа pretenzijа yra pagrindo ginčyti, pateikti kompetentingoms tarnyboms skundа mokestinio reikalavimo ginčijimui, siekiant kaip galima labiau apsaugoti Garantijų grandinės interesus. Ginčijant informuoti išduodančiаjа asociacijа apie visus veiksmus, kurių imtasi ginčijant mokestinį reikalavimа (argumentai, kopijos laiškų, adresuotų administracinėms ir teisinėms tarnyboms ir pan.);

- IRU standartinės tarptautinės draudimo formuluotės 8.3 straipsnis:

Jei mokestinio reikalavimo turinys ir forma yra teisiškai pagrįsti, TIR knygelės turėtojas privalo, laikydamasis įsipareigojimų deklaracijos ir TIR konvencijos, sumokėti muitinės skolа tiesiogiai kompetentingoms tarnyboms ir nedelsiant apie tai informuoti savo išduodančiаjа asociacijа apie visus atliktus veiksmus. Sumokėta turi būti per 30 dienų nuo mokestinio reikalavimo gavimo, siekiant išvengti delspinigių augimo. TIR turėtojas tuo pat metu gali kreiptis raštu į išduodančiаjа asociacijа, kuri informuoja IRU. Draudikai išnagrinės vežėjo prašymа ir informuos IRU apie savo sprendimа. IRU informuos apie tai išduodančiаjа asociacijа.

PRIMINIMAS:

Bet kokiais atvejais TIR knygelės turėtojas privalo pademonstruoti ir įrodyti, kad jis griežtai laikėsi saugumo ir atsargumo priemonių bei stengėsi išsaugoti atgręžtinio reikalavimo teisę pagal galiojančius nuostatus ir įstatymus.

3. Išvados

Tik tuo atveju, jei TIR knygelės turėtojas griežtai laikėsi bent minimalių sаlygų, išdėstytų aukščiau, įskaitant 30 dienų termino, numatyto IRU standartinės tarptautinės draudimo formuluotės 8.3 straipsnyje, jis gali pateikti Garantijų grandinės draudikams prašymа kompensacijai gauti. Draudikai išnagrinės prašymа ir priims sprendimа, remdamiesi minėtos sutarties nuostatomis ir IRU taisyklėmis.

Jei TIR knygelės turėtojas nepateikia įrodymų, kad veikė sаžiningai ir profesionaliai, siekdamas išvengti incidento ir, jei jis nepateikia įrodymų, kad veikė teisingai, siekdamas apsaugoti TIR garantijų grandinės teises, jis praranda visas teises dėl draudikų atsisakymo taikyti jam atgręžtinio reikalavimo teisę ir lieka atsakingas už sumokėjimа muitinės tarnyboms. Todėl, jei muitinės tarnybos pateikė Garantijų grandinei mokestinį reikalavimа, TIR knygelės turėtojas bus laikomas finansiškai atsakingu Garantijų grandinei.

"Transporto pasaulis"
Vasaris Nr. 2 (38)

"Linava" informuoja

Ant permainų slenksčio

Naujienos

Aktualijos

NARYSTė ES: NEžINOMųJų DAR DAUG

Dilerių naujienos

Prekyba naujais automobiliais pranoko lūkesčius

Patirtis

Apie „Gumintа“, kuri negali dirbti blogai

Regioniniai pasitarimai

Asociacijos „Linava“ regioninių pasitarimų aktualijos

Saugus eismas

Vokietijos policijos akcija „Saugus autobusas“

Užsienyje

Plieno krantai pieno upėms

Sunkiausias SISU

Veteranai

KAI ILSėTIS DAR ANKSTI..

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Transporto politika

Jūrų greitkeliai - tarp ES transporto nfrastruktūros plėtros prioritetų

Privačios automagistralės ir kelių mokestis Vokietijoje

Keleivinis transportas

Vilniečiams pristatyti SOLARIS TROLLINO

žVAIGžDUčIų SUTEIKIMO šVENTė KAUNE

Vežėjo kalendorius

KOVAS

Technika

+GF+ GEORG FISCHER: naujos kartos balnai

KRYPTIS - UNIFIKACIJA IR MODERNIZACIJA

Teisė

Naujasis Akcinių bendrovių įstatymas

Sveikata

SIGNALAI Iš KARšTūJų TAšKų

Muziejus

Krovininiai Zaporožiečiai