Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Asociacijos „Linava“

regioniniai pasitarimai

Vasario 11-26 d. asociacija „Linava“ organizuoja regioninius pasitarimus, kuriuose bus pristatyti su Europos Sаjungos plėtra susiję vežėjams aktualūs klausimai. į regioninius pasitarimus kviečiami Susisiekimo ministerijos, Valstybinės kelių transporto inspekcijos, Muitinės departamento ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovai.

REZULTATAI IR PERSPEKTYVOS

Vasario 4 d. asociacijoje „Linava“ įvyko spaudos konferencija, kurioje žurnalistams buvo pateikta informacija apie vežėjų darbo 2003-aisiais metais rezultatus bei naujuosius asociacijos veiklos prioritetus.

Kęstutis BRUZGELEVIčIUS

„Pagal TIR knygelių pardavimo skaičių 2003 metais Lietuvos vežėjai užima 3-iаjа vietа Europoje“, - pranešė Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius. - Praėjusiais metais asociacijoje „Linava“ išduota 333 303 tūkst. TIR knygelių, t. y. 14 procentų daugiau nei 2002 metais (tada Lietuvos vežėjai pagal TIR knygelių pardavimo skaičių buvo ketvirti).

Augančios vežimų apimtys rodo stiprias Lietuvos vežėjų pozicijas bei Lietuvos kelių transporto sektoriaus pajėgumа konkuruoti Europos Sаjungos (ES) rinkoje. Kitas reikšmingas asociacijos darbo baras - 2003 metais vykdyta griežta TIR sistemos kontrolė ir prevencinis darbas. Tai davė neblogų rezultatų - šiais metais fiksuotas nedidelis pažeidimų skaičius. Asociacijos duomenimis, 2003 metais užfiksuoti 189 įvairūs Lietuvos vežėjų padaryti pažeidimai, iš jų 108 susiję tik su labai mažomis pretenzijomis. 18 pažeidimų fiksuota Rusijos Federacijos teritorijoje, iš jų tik 3 yra patvirtintos, 19 - Lenkijoje, 44 - kitose šalyse.

Prognozuojama, kad po Lietuvos įstojimo į ES ženkliai mažės išduodamų TIR knygelių - krovinių gabenimui ES teritorijoje jos nebus reikalingos. „Atsižvelgiant į prognozes, asociacija „Linava“ turi numatyti naujus prioritetus savo veikloje ir planuoja koncentruotis į papildomų paslaugų vežėjams teikimа“, - pabrėžė A. Kondrusevičius.

Prioritetu asociacijos prezidentas įvardina rengimа savo nariams atvirų seminarų, kuriuose bus aiškinami su ES plėtra susiję vežėjams aktualūs klausimai, pvz., PVM taikymo schemos, muitinės ir pasienio funkcionavimas ir t.t. Tokių seminarų ciklas visuose Lietuvos regionuose vežėjams bus rengiamas šių metų vasario - kovo mėnesiais. Tarp asociacijos „Linava“ veiklos uždavinių 2004 metais - kelių transporto operatorių mokymo bazės stiprinimas, pritraukiant ES struktūrinių fondų lėšas, Lietuvos vežėjų konkurencingumo didinimas, informacinės sistemos tobulinimas bei kitų kelių transporto sektoriui aktualių klausimų sprendimas.

Pristatydamas kelių transporto verslo aplinkа, asociacijos „Linava“ transporto politikos ir informacijos sekretorius Algirdas Baranauskas minėjo, kad vežėjų sаnaudos per pastarаjį laikotarpį augo dėl didėjančių išlaidų degalams bei mokesčių į kelių fondа. Išaugus degalų kainų skirtumui su kaimyninėmis valstybėmis, vežėjams ekonomiškai labiau apsimoka piltis degalus svetur. Didinant kelių mokesčius ir degalų akcizа, vežėjams mokesčių našta didės maždaug 14,19 mln. litų.

Dėl įvažiavimo

į Rusijа vizų gavimo

įmonės vadovai arba įgalioti asmenys privalo pateikti asociacijai „Linava“ (J. Basanavičiaus g. 45 Vilnius, 101 kabinetas, tel. (5) 2786525, (5) 2786515, (5) 2786511, faks. (5) 2786544) šiuos dokumentus:

1. Vienа (pagal asociacijoje patvirtintа pavyzdį) įmonės vadovo prašymа, nurodant vairuotojų vardus, pavardes, gimimo datas, pasų numerius bei vizos trukmę. Prašymas pateikiamas spausdintas su originaliu įmonės spaudu ir vadovo parašu.

2. Socialinio draudimo pažymėjimа (originalа) bei šio pažymėjimo pirmo ir paskutinio lapo su įdarbinimo įrašu, kuriame būtų įrašas apie vairuotojo užimamas pareigas ir mokesčių sumokėjimа „Sodrai“ už praėjusius metus, vienа kopijа, patvirtintа įmonės spaudu ir vadovo parašu.

3. Vairuotojo pažymėjimo kopijа (iš abiejų pusių viename A4 formato lape) patvirtintа įmonės spaudu ir vadovo parašu.

4. Asmens pasа, kuriame turi būti du laisvi lapai vizoms įklijuoti, bei lapo su nuotrauka 2 kopijos (pateikti vertikaliame A4 lape), patvirtintos įmonės spaudu ir vadovo parašu.

5. Mokestį ambasadai už metinę daugkartinę vizа - 110 JAV dolerių.

Viza įforminama per 11 darbo dienų.

Sumokėto mokesčio kvito originalа (antrаjį egzempliorių) ir 2 kopijas.

Už Rusijos vizų įforminimа tik banko pavedimu, nurodant šiuos rekvizitus:

Gavėjas: Rusijos ambasada Lietuvoje

2600 Vilnius, Latvių g. 53/54

A/s 10035322611 AB bankas „Hansabankas“, kodas 73000

Rusijos ambasada Lietuvoje prašo mokėjimo pavedimus atlikti per bankа „Hansabankas“.

Jei viza tvarkoma Klaipėdos skyriuje:

Gavėjas: Rusijos generalinis konsulatas Klaipėdoje,

A/s 10034900364, AB bankas „Hansabankas“, banko kodas 73000.

Mokesčių kvitai turi būti atiduoti kiekvienam vairuotojui atskirai.

6. Tris didžiosiomis (rusų kalba) raidėmis spausdintas anketas su nuotraukomis. Vardo ir pavardės raidžių skaičius turi atitikti pase įrašytų raidžių skaičių.

7. Atsiimant pasus su įformintomis vizomis būtina pateikti:

• įmonės įgaliojimа, išskyrus atvejus, kai pasus atsiima patys vairuotojai;

• PVM sаskaitа faktūrа apie mokesčio (20 Lt) sumokėjimа asociacijai „Linava“ arba įmonės mokėjimo pavedimo kopijа.

Dokumentai priimami asociacijoje „Linava“: J. Basanavičiaus g. 45, Vilniuje, 101-ajame kabinete darbo dienomis 8-16 val. (pietūs 12-13 val.).

Asociacija „Linava“ neįsipareigoja įforminti vizos, jei to nepadarys ambasada dėl nuo asociacijos nepriklausančių priežasčių. Tokiu atveju pasas grаžinamas be vizos, o įmonei - mokesčiai.

Rusijos ambasada Lietuvoje informavo, kad vairuotojams, įforminusiems daugkartines vizas, privaloma turėti papildomas atvykimo ir išvykimo kortelių kopijas, kurias būtina pateikti kertant Rusijos Federacijos valstybinę sienа.

Pastaba: Norintiems perkelti vizа iš seno paso į naujа, reikia pristatyti pasų kopijas, vizos kopijа ir 10 JAV dolerių grynaisiais pinigais į asociacijos „Linava“ vizų skyrių arba tiesiog į konsulatа.

Skubios vienkartinės vizos į Rusijos Federacijа be iškvietimų nedaromos.

Dėl neapmokestinamo degalų kiekio patikslinimo

Asociacija „Linava“ kreipėsi į Lenkijos vežėjų asociacijа ZMPD dėl neapmokestinamo degalų kiekio transporto priemonių sаstatui su šaldymo įranga. 2004 m. sausio 26 d. iš Lenkijos muitinės departamento gavome tokį atsakymа:

„Pagal Muitinės kodekso 190 straipsnio nuostatas, krovininiam automobiliui su priekaba, kuris turi tris atskirus gamyklos gamintojos įmontuotus kuro bakus, iš kurių vienas skirtas automobilio varomajai jėgai, o kiti du - dvejoms atskiroms šaldymo sistemoms funkcionuoti, be muito mokesčių leidžiama įvežti 600 l (3x200) degalų.“

Valerija GLEBOVIENė

Informacijos ir IT skyrius

Dėl vizų

į Baltarusijа išdavimo

Baltarusijos Respublikos ambasados Konsulinis skyrius pranešė, jog nuo 2004 m. vasario 2 d. už vizų išdavimа bus galima atsiskaityti litais arba eurais.

Ambasada nustatė tokį lito ir euro santykį: 1 EUR = 3.50 Lt

Dėl SAFE TIR sistemos

Muitinės departamentas prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos 2003 12 19 raštu 3B-17.4/7-13717 informavo asociacijа „Linava“, kad nuo 2004 01 01 galimi sutrikimai teikiant SAFE TIR duomenis apie TIR knygelių įforminimа Lietuvos muitinėje.

Kadangi SAFE TIR duomenys nuo 2004 01 01 asociacijai „Linava“ nepateikiami, Lietuvos muitinėse baigtiems TIR gabenimams (ir nesant SAFE TIR duomenų patvirtinimo) TIR knygelių kvotos mažinimo ir TIR knygelių išdavimo blokavimo terminas pratęsiamas 15 parų. Esant būtinybei, terminas gali būti koreguojamas.

Atnaujinus duomenų teikimа iš Lietuvos muitinės, toliau dirbsime pagal galiojančiа TIR knygelių išdavimo TIR garantinės sistemos dalyviams bei grаžinimo asociacijai „Linava“ tvarkа.

Viktoras RAZMUS

TIR departamento

bendrojo skyriaus vadovas

Elektroninė kelių mokesčių sistema „Autopass“

Kai kuriuose Norvegijos keliuose transporto priemonėms taikomas kelių mokestis. Išsami informacija apie rinkliavas bei kelių naudotojų mokesčius atskiruose Norvegijos regionuose pateikta Norvegijos vežėjų asociacijos (NLF) interneto svetainėje: http://www.norvegfinans.com/english/oversiktskart.html

Nuo 2004 m. vasario 2 d. kai kuriuose Norvegijos keliuose (žr. asociacijos NLF interneto svetainėje), kaip alternatyva dabartinei kelių mokesčių surinkimo sistemai, įsigalios nauja elektroninė kelių mokesčių sistema „AutoPASS“. Iš viso yra apie 40 rinkliavų projektų už kelius, iš kurių 22 parengti aptarnauti elektroniniu būdu.

„AutoPASS“ sistemos privalumai:

• „AutoPASS“ sistemos vartotojas, naudodamasis šiai sistemai priklausančiais mokamais keliais, turi galimybę mokėti kelių mokesčius su nuolaida;

• mokestis bus apskaičiuojamas nestabdant transporto priemonės prie terminalų.

Norint tapti „AutoPASS“ sistemos dalyviu, reikia pasirašyti sutartį su „AutoPASS“ įgaliotuoju atstovu ir įsigyti OBU (On-Board Unit) prietaisа (depozitas – NOK 200), kuris tvirtinamas ant priekinio transporto priemonės stiklo (po veidrodėliu). „AutoPASS“ sistemos dalyvis gali važiuoti visais „AutoPASS“ ženklais pažymėtais mokamais keliais ir nesustodamas mokėti mokesčius, kurie OBU prietaiso pagalba bus apskaičiuojami elektroniniu būdu.

Sumažinti kelių mokesčiai taikomi tik tuose keliuose, kuriuose mokesčių mokėjimа administruoja „AutoPASS“ bendrovė, su kuria yra sudaryta sutartis. Pavyzdžiui, jeigu sutartis yra sudaryta Oslo mieste, sumažintas mokestis bus taikomas tik šiame mieste, bet ne Tronheimo ar Stavangerio miestuose.

Pageidaujant gauti nuolaidа nuo sumokėtos kelių mokesčio sumos, būtina iš anksto sumokėti už tam tikrа kelių atkarpų dalį. Pavyzdžiui, sudarius sutartį su bendrove „Bro-og tunnelselskapet AS“ ir iš anksto apmokėjus depozitu NOK 1920 už 40 šios bendrovės eksploatuojamųjų kelių atkarpų, bus taikoma 40 proc. nuolaida. Jeigu pageidaujama gauti kelių mokesčio nuolaidas kitose, tam tikras kelių atkarpas eks

ploatuojančiose bendrovėse, su jomis taip pat reikia sudaryti atitinkamas sutartis.

Užsienio šalių vežėjai gali naudotis minėta sistema bei sudaryti sutartis dėl galimų kelių mokesčio nuolaidų su šiomis kelių mokesčių mokėjimа administruojančiomis bendrovėmis:

Mokamas kelias

Bomringen i Oslo

www.fjellinjen.no

Bomringen i Trondheim/

E6 Ёst/E39 Ёysand-Thamshavn

El. paštas: firmapost@bomringen.no

www.bomringen.no

Bomringen pе Nord-Jїren

El. paštas: bompengeselskapet@q-free.com

www.bompengeselskapet.com

Bomringen i Bergen

El. paštas: firmapost@brotunnel.no

www.brotunnel.no

TЁnsbergpakken

El. paštas: tonsbergpakken@brotunnel.no

www.brotunnel.no

Namdalsprosjektet

El. paštas: namdal@bomringen.no

www.namdalsprosjektet.no

E18 Vestfold

El. paštas: e18@vvf.no

www.e18vestfold.com

E18 Aust-Agder

El. paštas: post@agderbomdrift.no

www.agderbomdrift.no

E18/E6 Ёstfold

El. paštas: post@ostfold-bompengeselskap.no

www.ostfold-bompengeselskap.no

E39 Listerpakken

El. paštas: bompengeselskapet@q-free.com

www.bompengeselskapet.no

Rv 35 Hadelandsveien

El. paštas: hadelandsveien@brotunnel.no www.brotunnel.no

E39 Ёysand - Thamshavn

El. paštas: firmapost@bomringen.no

www.bomringen.no

Rv 9 Setesdalsvegen

El. paštas: setesdalsvegen@brotunnel.no

www.brotunnel.no

Trekantsambandet

trekantsambandet@brotunnel.no

www.brotunnel.no

Rennfastsambandet

post@stavangerske.no

www.stavangerske.no

Hvalertunnelen

firmapost@hvalertunnelen.no

Oslofjordtunnelen

oft@vvf.no

www.oslofjordtunnelen.com

Sykkylvsbrua

firmapost@syrek.no

http://www.syrek.no/

Papildomа informacijа galima rasti šiose interneto svetainėse:

www.autopass.no , www.norvegfinans.com

Verslininkų susitikimai Barselonije

š. m. vasario 17-21 d. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir Kauno Europos verslo informacijos centras kartu su Ispanijos ir Lietuvos verslo centru, kuruojamu Lietuvos garbės konsulo Barselonoje Miguelio Vila i Regardo, organizuoja Lietuvos ir Ispanijos verslininkų susitikimus Barselonoje.

į renginį planuoja atvykti keturios stambios Ispanijos transporto įmonės, kurios tikisi išplėsti logistikos tinklа ir užmegzti verslo ryšius su Lietuvos transportininkais. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai maloniai kviečia Lietuvos transporto įmones pasinaudoti galimybe susitikti su potencialiais verslo partneriais Barselonoje, taip pat aplankyti Barselonos parodų centro Fira Barcelona jau ketvirtus metus sėkmingai organizuojamа parodа apie verslа ir frančizę „BNF - Barcelona Negocios Y Franquicias“. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai yra parengę išsamiа vizito į Barselonа programа.

Registracija jau vyksta, papildomа informacijа teikia Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Tarptautinių ryšių skyriaus informacijos vadybininkas Aurimas Andriekus, tel. (37) 20 34 83.

Informacijos ir IT skyrius

"Vežėjų žinios"
Vasaris Nr. 3 (63)

"Linava" informuoja

Naujienos

Rytojus

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams