Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Aistros dėl degalų kainų

Lyg negyvenamoje saloje atsidūrė ištuštėjusios degalinės apie Tryrа Reinlando Pfalzo žemėje prie Vokietijos - Liuksemburgo sienos. Tačiau tuo pačiu metu, kaip pastebi „Auto Bild“, nenutrūkstamu srautu dienа ir naktį prie degalinių už kelių kilometrų Wasserbillige, esančiame jau Liuksemburgo teritorijoje, rikiuojasi lengvųjų automobilių ir sunkvežimių eilės.

Eilėse neįpratę stovėti vokiečiai dėl to visiškai nesipiktina, o dėl nepalankiai jiems susiklosčiusios situacijos tik ironiškai šmaikštauja, kad Wasserbillig miestelio pavadinimа, reiškiantį „Pigus vanduo“, reikėtų pakeisti į „Spritbillig“, t.y. - „Pigūs degalai“.

Liuksemburgo degalinėse, kur susidaro transporto priemonių grūstys ar net kamščiai, dūsta lengvieji automobiliai ir sunkvežimiai su valstybiniais numeriais iš kaimyninių ir tolimesnių Europos šalių. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad vienа iš mažiausių Europos valstybių užplūdo netikėtas turistų srautas. Tačiau sužinojus degalų kainas šioje nykštukinėje valstybėje ne rinkos ekspertui tampa aišku, kad eilėse išsirikiavę užsieniečiai tėra tik degalų „turistai“, sklidinai prisipildantys savo lengvųjų automobilių ir talpius sunkvežimių bakus dyzelino, kuris čia kainuoja tik 60 euro centų. Dėl tokio smagaus „degalų viliotinio“ mažuose miesteliuose ar net neseniai buvusiuose nežinomuose užkampiuose prie Liuksemburgo pasienio kontrolės punktų moderniai įrengtuose degalinių kompleksuose vyksta milžiniška apyvarta, dar labiau čia skatinanti pelningа degalų prekeivių verslа.

Tokia padėtis jau kelia Vokietijos vyriausybės susirūpinimа, nes degalų kainos šioje šalyje didesnės negu bet kurioje kitoje kaimyninėje valstybėje. Neatsitiktinai Vokietijos federalinė ūkio ministerija jau svarsto „itališkа“ variantа, kuris taikomas Italijos pasienio regionuose. Pagal jį pasienio zonoje gyvenantiems ir ten savo transporto priemones įregistravusiems italams sudaroma galimybė prisipildyti degalų su ženklia nuolaida savo šalies teritorijoje. Skaitytojams primename, kad 1 litras dyzelino Italijoje kainuoja 0,85 euro, Austrijoje - 0,71 euro, Slovėnijoje - 0,70 euro. Pasienio degalinėse įrengiami specialūs terminalai, kuriuose specialių žetonų savininkams suteikiama nuolaida. Skrupulingai pinigus sugebantiems skaičiuoti vokiečiams kol kas belieka tik apgailestauti, kad tai, kas funkcionuoja Italijoje, nebūtinai turi būti įgyvendinta Vokietijoje.

Kai kurių specialistų nuomone, „itališkа“ sistemа reikėtų racionaliai patobulinti, o tik vėliau pritaikyti Vokietijoje. Beje, net tarp Vokietijos atsakingų pareigūnų jau atsiranda šmaikštuolių, siūlančių patį racionaliausiа variantа, kurį pritaikę vokiečiai taip pat galėtų vilioti transporto priemonių vairuotojus iš kaimyninių užsienio šalių, jeigu pardavinėtų degalus už… neto kainа, t. y. be naftos produktų, ekologinio ir pridėtinės vertės mokesčių. Tokiu atveju 1 litro degalų kaina Vokietijoje būtų nuo 28 iki 34 euro centų. Tačiau ši svajonė lieka neįgyvendinama lyg malonus praėjusios vasaros sapnas…

Dyzelino kainos

Europoje (eurais)

Belgija 0,80

Danija 0,88

Suomija 0,84

Prancūzija 0,76

Graikija 0,76

D.Britanija 1,13

Airija 0,83

Italija 0,85

Kroatija 0,73

Liuksemburgas 0,60

Olandija 0,76

Norvegija 1,05

Austrija 0,71

Lenkija 0,74

Portugalija 0,70

švedija 0,95

šveicarija 0,88

Slovakija 0,66

Slovėnija 0,70

Ispanija 0,73

čekija 0,77

Turkija 0,88

Vengrija 0,85

šaltinis: „Auto, motor und sport“, ADAC, AvD informacija

Parengė Tomas LABžENTIS

"Transporto pasaulis"
Sausis Nr. 1 (37)

"Linava" informuoja

Naujienos

Aktualijos

Problemos sprendimas: du vilkikai keičia tris

Knygos

MOKSLINėS PRODUKCIJOS GAUSėJA

Pagaminta Lietuvoje

AUTOVEžIAI Iš… MARIJAMPOLėS

Patirtis

ROMASTA oficialusis „ContiTech“ atstovas

Stambiu planu

VITO - mažoji „Mercedes-Benz“

Svečiuose

Transporto politikos ir informacijos departamentas

Sveikiname!

JEIGU LAIMė - TOBULAI ATLIKTAS DARBAS…

Užsienyje

Piešinys ant vilkiko

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Transporto politika

Aistros dėl degalų kainų

NAUJA EUROPOS SАJUNGOS INICIATYVA DėL KELIų APMOKESTINIMO

RAUSVAS POPIERėLIS ARBA KAIP EUROPOS SАJUNGA KOVOS SU NELEGALIAI DIRBANčIAIS

Keleivinis transportas

KAUNO VISUOMENINIAM TRANSPORTUI 70

TARėSI DIDžIųJų KELEIVIų VEžėJų įMONIų VADOVAI

Vežėjo kalendorius

Vasaris

Technika

DėMESIO! PADANGA LEIDžIA ORА!

UNIFIKACIJA PLIUS ELEKTRONIKA

Teisė

Juridinių asmenų registras

Sveikata

ALUTį GėRIAU…

Muziejus

ALBIONAS... iš Amsterdamo