Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

RAUSVAS POPIERėLIS ARBA KAIP EUROPOS SАJUNGA KOVOS SU NELEGALIAI DIRBANčIAIS

Nelegaliai įdarbinti ne Europos Sаjungos šalių vairuotojai, dirbantys už gerokai mažesnį nei priklausytų atlyginimа, - tai vienas iš Europos transporto firmų praktikuojamų metodų sumažinti išlaidas ir taip išlikti aršioje konkurencinėje kovoje, kuri šiuo metu vyksta Europos transporto paslaugų sferoje. Tačiau tai laikoma neteisėta veikla ir atitinkamos ES šalių žinybos visokiausiais būdais mėgina vežėjus priversti laikytis įstatymų.

Bet kaip, pavyzdžiui, Vokietijos pareigūnui, sustabdžiusiam Ispanijos firmai priklausantį autotraukinį, registruotа Portugalijoje, kurį vairuoja Ukrainos pilietis, nustatyti, ar vairuotojas įdarbintas legaliai? Praktiškai tokio patikrinimo iki šiol nebuvo galima atlikti, tad dauguma nelegaliai dirbančių ES šalyse vairuotojų lengvai prasmukdavo pro tinklus, kuriuos jiems statydavo vežimus kontroliuojančios institucijos, Vokietijos federalinė krovinių vežimo tarnyba BAG. Taigi įstatymais numatytos už „socialinį dempingа“ nemažos - iki 250 tūkstančių eurų - baudos nieko negаsdino… Keli su nelegaliu vairuotojų įdarbinimu susiję pastarojo meto skandalai Europoje tai aiškiai parodė.

Dabar situacija gali pasikeisti, nes ES parengė vieningas rekomendacijas, kurios numato, jog ES šalyse dirbantys vairuotojai privalės turėti vieningo pavyzdžio dokumentа, trumpai vadinamа ES vairuotojo licencija. A4 formato rausvos spalvos dokumente keliomis kalbomis nurodomi visi vairuotojo kontrolei būtini duomenys - kas jis ir iš kur, kur išduotas jo vairuotojo pažymėjimas, kokioje transporto firmoje dirba, ir svarbiausia, koks jo socialinio draudimo pažymėjimo numeris. Būtent ši informacija ir yra įrodymas, jog vairuotojas yra teisėtai įsidarbinęs minėtа licencijа išdavusioje šalyje. ES licencija yra vairuotojа įdarbinusios firmos nuosavybė, o jos originalа turės vežiotis ir kontroliuojantiems pareigūnams pateikti pats vairuotojas. Darbdavys saugos tik oficialiai patvirtintа šios licencijos kopijа.

Europos Sаjungos direktyva numato, kad ES šalys įtrauks minėtos vairuotojo licencijos išdavimа ir vairuotojų kontrolės tvarkа į savuosius transporto įstatymus bei nuolatos kontroliuos, kaip šių pakeitimų laikomasi. Yra numatyta, kad ES vairuotojų licencijas išduodanti šalies institucija turės kasmet patikrinti ne mažiau 20 procentų išduotų licencijų pagrįstumа ir kaip jas gavusieji laikosi nustatytos vairuotojų įdarbinimo tvarkos. Nusižengę tvarkai vairuotojai bus baudžiami piniginėmis baudomis, anuliuojamos jiems išrašytos licencijos. Dar didesnės nuobaudos laukia transporto firmų: nustačius pakartotinа nustatytos tvarkos pažeidimа, iš firmos turėtų būti atimamas leidimas vykdyti tarptautinius vežimus ES šalyse su visomis iš to kylančiomis pasekmėmis.

Kol kas Lietuvos vežėjams tai dar nėra aktualu, bet įstojimas į ES artėja, o su juo - ir nauji socialinės apsaugos ir darbo įstatymai. žinant, kad jau dabar trūksta vairuotojų tarptautiniams vežimams, gali būti, kad teks prie lietuviškų vilkikų vairo sodinti užsieniečius, tai vargu bus vokiečiai ar olandai.

Pagal „Lastauto und Omnibus“

"Transporto pasaulis"
Sausis Nr. 1 (37)

"Linava" informuoja

Naujienos

Aktualijos

Problemos sprendimas: du vilkikai keičia tris

Knygos

MOKSLINėS PRODUKCIJOS GAUSėJA

Pagaminta Lietuvoje

AUTOVEžIAI Iš… MARIJAMPOLėS

Patirtis

ROMASTA oficialusis „ContiTech“ atstovas

Stambiu planu

VITO - mažoji „Mercedes-Benz“

Svečiuose

Transporto politikos ir informacijos departamentas

Sveikiname!

JEIGU LAIMė - TOBULAI ATLIKTAS DARBAS…

Užsienyje

Piešinys ant vilkiko

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Transporto politika

Aistros dėl degalų kainų

NAUJA EUROPOS SАJUNGOS INICIATYVA DėL KELIų APMOKESTINIMO

RAUSVAS POPIERėLIS ARBA KAIP EUROPOS SАJUNGA KOVOS SU NELEGALIAI DIRBANčIAIS

Keleivinis transportas

KAUNO VISUOMENINIAM TRANSPORTUI 70

TARėSI DIDžIųJų KELEIVIų VEžėJų įMONIų VADOVAI

Vežėjo kalendorius

Vasaris

Technika

DėMESIO! PADANGA LEIDžIA ORА!

UNIFIKACIJA PLIUS ELEKTRONIKA

Teisė

Juridinių asmenų registras

Sveikata

ALUTį GėRIAU…

Muziejus

ALBIONAS... iš Amsterdamo