Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

NAUJIENOS Iš BRIUSELIO

š.m. gruodžio 5 d. Briuselyje vyko Transporto, telekomunikacijų ir energetikos ministrų taryba, kurioje buvo svarstomi jūrų transporto, civilinės aviacijos, transporto tinklų bei kelių transporto klausimai. Taryboje dalyvavo susisiekimo ministras Zigmantas Balčytis, ministerijos Tarptautinių ryšių ir Europos integracijos departamento direktorė Rimantė Briedytė, transporto atašė Briuselyje Raimonda Liutkevičienė bei telekomunikacijų ir pašto atašė Valentinas Kvietkus.

Taryboje svarstyta keletas kelių transporto klausimų, daugiausia pataisų projektai Europos Parlamento ir Tarybos direktyvose: dėl kelių elektroninės mokesčių sistemos suderinamumo Bendrijoje, dėl sunkiasvorių krovininių transporto priemonių apmokestinimo už naudojimаsi tam tikra infrastruktūra (Eurovinjetė) bei tarptautinio transporto sunkiasvorių krovininių transporto priemonių judėjimo apribojimai nustatytuose keliuose (Savaitgalio apribojimai).

Dabar Europos Sаjungos šalyse naudojamos įvairios elektroninės sistemos kelių mokesčiams surinkti, ne visos jos tarpusavyje yra suderinamos, tai sukelia problemų vežėjams. Direktyvos projektu siekiama sukurti vieningа kelių mokesčių rinkimo sistemа, panaudojant įvairias elektroninio rinkliavų ir mokesčių surinkimo technologijas, kad vežėjai galėtų visoje ES teritorijoje elektroniniu būdu sumokėti už kelius, nepriklausomai nuo to, kokia technologija yra naudojama toje valstybėje.

Direktyvos projektu dėl sunkiasvorių krovininių transporto priemonių apmokestinimo už naudojimаsi tam tikra infrastruktūra siekiama išspręsti šių transporto priemonių apmokestinimo klausimus. Minimo teisės akto tikslas - ne padidinti mokesčius, bet modifikuoti mokesčio struktūrа, konkrečiau nustatyti išlaidų sudedamаsias dalis ir įtvirtinti principа - moka vartotojas. Direktyvos projekte nuo 2008 m. planuojama transeuropiniuose maršrutuose įtraukti aplinkos jautrumo veiksnį, kuris taip pat bus atitinkamai apmokestintas.

Dėl pirmųjų dviejų pasiūlymų - elektroninės kelių mokesčių sistemos suderinamumo ir Eurovinjetės - buvo pasiektas visų šalių susitarimas, todėl prie pasiūlymų direktyvų projektams toliau dirbs Europos Komisijos žemės transporto darbo grupė. Dėl trečiojo pasiūlymo - sunkiasvorių krovininių transporto priemonių judėjimo apribojimų nustatytuose keliuose - Prancūzijai, Vokietijai, Austrijai ir Liuksemburgui nepritarus dėl šio teisės akto reikalingumo klausimas buvo atidėtas, nes esant tokioms skirtingoms šalių pozicijoms bendro susitarimo artimiausiu metu nebus galima pasiekti .

"Transporto pasaulis"
Gruodis Nr. 12 (36)

"Linava" informuoja

Naujienos

Aktualijos

Vilkikų daugėja. O vairuotojų?

Dilerių naujienos

MAN RENESANSAS LIETUVOJE

Faktai ir komentarai

VERONOS DEKLARACIJA - KIETAS RIEšUTAS LIETUVAI

„TAI - NE FANTASTIKA“

GAIRėS

METAI BUVO TURININGI

Užsienyje

KENWORTH T2000 - GRAžUS KAIP AMERIKIETIšKA SVAJONė

Lietuvoje ir pasaulyje

LIAZ nebeliko...

NAUJIENOS Iš BRIUSELIO

Sį „SUSISIEKIMO PASLAUGOS“ - PENKERI

Transporto politika

Kokių permainų kitаmet sulauksime?

Keleivinis transportas

IšBANDYMUI - žYMIAUSIų GAMINTOJų AUTOBUSAI

Technika

Naujienos

Teisė

PVM Lietuvai tapus ES nare

Muziejus

BERLIET STRADAIR arba prancūziška elegancija