Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

BALTIJOS šALIų PRIORITETAI

Vilniuje vykusioje 9-ojoje Baltijos Tarybos sesijoje apžvelgti Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Ministrų Tarybai 2003 metais rezultatai, nuveikti darbai, aptarta Baltijos Ministrų Tarybos reforma. Vienas iš Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Ministrų Taryboje prioritetų buvo regiono transporto infrastruktūros plėtra. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas „Via Baltica“ ir „Rail Baltica“ projektams, kurie turi užtikrinti greitа būsimų ES narių - Lietuvos, Latvijos, Estijos - susisiekimа su kitomis valstybėmis ir pirmiausia su Europos valstybėmis, įgyvendinti. Lietuvai sėkmingai sekėsi įgyvendinti „Via Baltica“ projektа, kurio tikslas - sujungti Varšuvа ir Talinа saugiu, šiuolaikišku, europietišku greitkeliu. Iki 2005 m. Lietuva planuoja įgyvendinti antrаjа „Via Baltica“ greitkelio investicinę programа. Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Ministrų Tarybai laikotarpiu pavyko pasiekti, kad „Rail Baltica“ projektas būtų įtrauktas į Europos Komisijos prioritetinių projektų sаrašа. Projektа, kurio tikslas sujungti Talinа su Varšuva, tikimasi parengti iki 2007 m., o 2008 m. pradėti statybos darbus. Nuo 2004 m. pirmininkavimа Baltijos Ministrų Tarybai perims Latvija.

Susisiekimo ministerija pažymėjo 85-erių metų jubiliejų

Lapkričio 28 d. Susisiekimo ministerija pažymėjo 85-erių savo veiklos metų sukaktį.

1918 m vasario 16 d. Lietuvos Tarybai paskelbus apie nepriklausomos valstybės atkūrimа, nuo pat pirmųjų dienų pradėta galvoti apie transporto sistemos, kaip vienos svarbiausių savarankiškos šalies ūkio šakų, steigimа. Nors krašte likusi okupacinė Vokietijos valdžia trukdė organizuoti valstybinių institucijų kūrimа, lapkričio 11 d. buvo patvirtinta suformuoto Ministrų kabineto sudėtis.

Susisiekimo ministru buvo paskirtas Martynas Yčas. Jis įsteigė Susisiekimo ministerijos Tarybа, kurios nariais tapo inžinieriai Jurgis čiurlys, Benediktas Tomaševičius, Jonas šimoliūnas ir A. Rachlinas Rumiancevas. šiems asmenims 1918-12-03 susisiekimo ministro įsakymu Nr. 1 buvo pavesta tvarkyti visus geležinkelių ir kitus susisiekimo reikalus.

šiuo metu susisiekimo sektoriuje dirba 90 tūkst., arba 6,2 proc. visų dirbančių šalies gyventojų. Per praėjusius metus sukurta 14,3 proc. bendrojo vidaus produkto - tai sudarė beveik 3,5 mlrd. litų. Vien pernai Susisiekimo ministerijos ir jai pavaldžių institucijų projektams įgyvendinti buvo skirta beveik 1,2 mlrd. litų.

„Ateities Lietuva - tranzito šalis“, - įsitikinęs susisiekimo ministras Zigmas Balčytis. Pasak jo, į šalies transporto ir ryšių sektoriaus modernizavimа iki 2015 m. planuojama investuoti apie 20 mlrd. litų. Didžioji šių investicijų dalis Lietuvа pasieks iš Europos Sаjungos. Anot ministro, iki 2015 m. Lietuvoje bus sukurta moderni transporto sistema, techniniais parametrais ir teikiamų paslaugų kokybe prilygstanti Europos Sаjungos standartams.

"Vežėjų žinios"
Gruodis Nr. 23 (59)

"Linava" informuoja

Naujienos

Kelių transporto inspekcija

Valstybinės kelių transporto inspekcijos informacija apie gautus ir išduotus kelionės leidimus 2003 m. sausio 1 - lapkričio 30 d.

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Kelininkų darbai ir tarptautinė integracija

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Naujienos

Muitinėje

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams