Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Kauno autodienos '03

Spalio 2-5 dienomis Kaune, LKKA ir futbolo maniežuose, vyko šeštoji specializuota automobilių, aksesuarų, serviso įrangos bei technologijų, logistikos ir transporto paroda. Joje dalyvavo 71 įmonė, ekspozicija užėmė 2750 kv. m. Kas šioje parodoje galėjo sudominti vežėjus?

Krovinius ar keleivius gabenančių transporto įmonių atstovai dažniausiai parodas apžiūrinėti pradeda nuo lauko aikštelių, kur išrikiuota sunkioji technika.

šioje „Kauno autodienų“ parodoje puikavosi vienintelis autobusas „Isuzu Turkuaz“, kurį eksponavo UAB „Saločiai ir partneriai“. šio autobuso išskirtiniai bruožai - 27 arba 31 sėdima vieta, sėdynės atlenkiamos ir slankiojančios, durys plačios ir patogios įlipti, Euro 1 reikalavimus atitinkantis dyzelinis variklis turi 146 AG, bagažinių talpa - 4,5 kub. m. Naujovė - dideliems panoraminiams langams panaudotas stiklo paketas ir jau galima užsisakyti autobusа su Euro 3 reikalavimus atitinkančiu varikliu.

Keleivių vežėjų dėmesį traukė ir UAB „Kauno autokompleksas“ eksponuojami „Mercedes-Benz“ mažieji iki 9 vietų autobusai - „Vito“ ir „Viano“. įvairių ilgių mikroautobusai gali būti keleiviniai, krovininiai ar pusiau krovininiai. Pastarasis derinys „Viano“ modelyje aktualus tuo, kad už automobilį grаžinamas PVM, o greta 5-6 vietų keleiviams galima vežti 3 kub. m krovinį. Išėmus sėdynes talpa padidėja dar vienu kubiniu metru. Krovininiame „Vito“ telpa trys europaletės (5 kub. m). Parodoje pirmа kartа demonstruojamas modelis su paaukštintu stogu, kurio sаskaita talpa padidėja 1,2 kubinio metro, o visas krovinio tūris gali siekti 6,5 kub. m.

Krovinius tarptautiniais maršrutais gabenantys vežėjai galėjo atidžiai apžiūrėti vilkikus „Renault Magnum“ ir „Mercedes-Benz Actros“. Deja, nei puspriekabių, nei priekabų jiems parodoje ir su žiburiu nebūtum radęs…

Regioniniams krovinių gabenimams skirtа vienintelį sunkvežimį eksponavo tik „Renault“ atstovai.

Viena iš transporto įmonėms reikalingiausių prekių - padangos. Jas šioje parodoje pristatė R. Lipeikio įmonė „Egzotika“ ir UAB „Autoservisas Vaišvydava“. Pastarosios bendrovės stende buvo eksponuojama ir naujiena - tik tris mėnesius Lietuvoje pardavinėjama „Good Year“ grupės padanga „Regional RHS“. Grubesnio rašto protektorius atsparus dilimui, ypač, kai automobilis staiga greitėja ar lėtėja, sukiojasi prie rampų. Be to, padanga turi gilinimo indikatorių, suteikiantį galimybę jа tinkamai pagilinti bei restauruoti ir dėl to sumažinti padangos ridos savikainа.

Variklio alyva - transporto įmonėms aktuali prekė. Parodoje UAB „LOTOS Baltija“ komercijos vadovas Saulius Lukoševičius propagavo krovininiams automobiliams skirtа lenkiškа alyvа „Turdus“ bei „Lotos dyzel“, o UAB „Delada“ originaliai ir įsimintinai populiarino prancūziškа alyvа ARECA. Paulius Kavaliauskas teigė, kad autobusams, sunkvežimiams ir vilkikams skirta „ARECA Funaria Syntex“ gaminama sintetinių technologijų pagrindu ir skirta patiems moderniausiems dyzeliniams varikliams, ji atitinka griežčiausius ekologinių normų reikalavimus. Beje, nuo šiol UAB „Delada“ įdiegė naujа paslaugа - nemokamа prekių atvežimа klientams Kaune ir Vilniuje.

Didelį autobusų, krovininių automobilių stiklų pasirinkimа siūlė UAB „Autover Lietuva“, UAB „Evelkas“, guolių - UAB „Ignera“, automobilių aptarnavimo įrangа - bendrovės „KG Knutsson“, „Adampolis“. Vežėjams žinotina, kad „KG Knutsson“ išplėtė paslaugų spektrа ir ėmė prekiauti ZEF firmos detalėmis pavarų dėžėms, vairo stiprintuvams, transmisijai remontuoti.

Vidmantas KLIUKAS

"Transporto pasaulis"
Spalis Nr. 10 (34)

"Linava" informuoja

Naujienos

žVAIGžDė PAGALIAU RADO VIETА

Aktualijos

RAUSVASIS POPIERėLIS, ARBA KAIP EUROPOS SАJUNGA KOVOS SU NELEGALIAI DIRBANčIAIS

Idėjos

AšTUONIOLIKMEčIUS - PRIE AUTOBUSO VAIRO!

Prisek ir važiuok

Nauji modeliai

PASAKęS „A“, MAN KONCERNAS SAKO „B“

Parodos

Kauno autodienos '03

Transporto koridoriai: Azija ir Europa

Pas kaimynus

LATVIų VEžėJAI IšMALDOS NEPRAšO

Patirtis

RVS atgaivina autobusus ir sunkvežimius

Problemos

SKAITMENINIS TACHOGRAFAS žINO VISKА…

Psichologija

Tarnyba ir draugystė

šeima

TRUMTRANSA: mažų krovinių verslas

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Transporto politika

EUROPOS PARLAMENTAS PRITARIA LIETUVOS SIEKIAMS

Žinotina

Transporto Acquis. Kas tai? (5)

Keleivinis transportas

SVAJONėSE - PELNAS, REALYBėJE - NUOSTOLIAI

Vežėjo kalendorius

Lapkritis

Teisė

Prioritetas - CMR konvencija

Skolų įskaitymas vienos šalies pareiškimu

Verslo etika

POSėDžIAI IR PASISėDėJIMAI

Muziejus

Su 100 tonų už nugaros