Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

IRU konferencija Irane

Spalio 6-7 d. Teherane (Iranas) vyko 2-oji IRU Eurazijos kelių transporto konferencija, kurioje dalyvavo asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius, generalinis sekretorius Valdas Gilys, sekretorius Algirdas Baranauskas. Konferencijoje nagrinėta kelių transporto plėtra Centrinės ir Vidurio Azijos šalyse. Akcentuoti augantys ekonominio bendradarbiavimo ir prekybos poreikiai, konsoliduojantys kelių transporto sektorių nacionaliniu, regioniniu ir kontinentiniu lygiu Azijoje, stiprinant kelių transporto ryšius su kitais kontinentais. Aptarti ir transporto infrastruktūros, sienų kirtimo, multimodalinės transporto sistemos klausimai. Konferencijos dalyviai apžvelgė naujа IRU geostrateginę orientacijа, koncentruojančiа didesnį dėmesį už Europos ribų (į Azijа ir Tolimuosius Rytus, Indijа ir Indokinijа), pabrėždami regioninio bendradarbiavimo reikšmę.

Pasak šiame renginyje dalyvavusio asociacijos „Linava“ sekretoriaus Algirdo Baranausko, susidomėjimas šia konferencija buvo didelis, kadangi vežėjai dar labai mažai susipažinę su Iranu. Ir bendradarbiavimo mastai, ypač Europos šalių, dar labai nedideli. Tai liudija ir mūsų šalies pavyzdys. šiems metams į Iranа gauta 1000 bendrųjų leidimų, iš kurių nė vienas dar nepanaudotas. Ne kа geresnė padėtis buvo ir ankstesniais metais. Tikimasi, kad po šios konferencijos vežėjai pasinaudos laisva niša, juolab kad atsiranda didžiulių galimybių plėtoti krovinių vežimų verslа minėtame regione.

Svarbiausias konferencijoje pasisakiusiųjų pranešėjų akcentas - senovės šilko kelio tarp Azijos ir Europos atnaujinimas. Tai akcentavo ir IRU generalinis sekretorius Martinas Marmy.

Konferencijos priimtoje rezoliucijoje nutarta kreiptis į tarptautines organizacijas, finansų institucijas ir pasaulio verslo atstovus bendradarbiauti:

• panaudojant kelių transporto pramonėje patikimas ir geros kokybės krovinines visų svorių kategorijų transporto priemones;

• plėtojant priimtinа ir saugų kelių transporto infrastruktūros tinklа Rytų ir Vakarų bei šiaurės ir Rytų kryptimis, įvertinant transkontinentinio eismo tarp Azijos ir Europos maršruto pranašumus;

• sukuriant darbščiа, išmanančiа ir sаžiningа vairuotojų bei vadovų profesionalų kartа, pateikiant kelių transporto pramonei pažangiа ir lygiateisę institucinę bei teisinę bazę;

• laipsniškai panaikinant kiekybinius apribojimus užsiimti verslu arba įėjimа į kelių transporto pramonės rinkа;

• įvedant griežtus ir įvykdomus kiekybinius reikalavimus, tokius kaip minimalus esamo kapitalo vienai transporto priemonei lygis, aukštas darbuotojų mokymo ir testavimo lygis bei gera įmonės vadovų reputacija.

• realizuojant jungtinius vyriausybinių organizacijų rezervus ir nacionalinių kelių transporto asociacijų tinklа, įtraukiant IRU narius bei verslo aplinkа, siekiant kelių transporto sektoriaus plėtros tikslų.

IRU konferencijos posėdžiuose kalbėta apie gerai apgalvotа kelių transporto internacionalizavimа, pradedant nuo nacionalinio vežėjų sektoriaus plėtros įvairiose šalyse, plečiant regioninę prekybа, tuo pačiu stiprinant regioninio transporto bendradarbiavimа su kaimyninėmis šalimis. Reiktų įgyvendinti du procesus: rinkos konkurencijos sаlygų laipsniškа harmonizavimа ir tarptautinių supaprastinimo priemonių įvedimа, siekiant panaikinti kiekybines ir biurokratines tarptautinės prekybos bei sienų kirtimo kliūtis kelių transportui. Rezoliucijoje taip pat nurodyta: šalims, neturinčioms priėjimo prie jūros, sudaryti tranzito sаlygas, kad jos galėtų prieiti prie kitų šalių jūrų uostų ir jų gyvybiškai svarbus eksportas pasiektų pasaulinę rinkа.

Renginyje dalyvavo 400 transporto operatorių, valstybinių institucijų ir tarptautinių organizacijų atstovų iš 34 pasaulio valstybių.

KRONIKA

Rugsėjo 3 d. Asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius dalyvavo investitorių apskritojo stalo susitikime, skirtame logistikos centrui Klaipėdoje pristatyti Rugsėjo 4 d. Asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdis Rugsėjo 5 d. 7-osios tolimųjų reisų vilkikų ir tarpmiestinių autobusų vairuotojų konkursas-varžybos Rugsėjo 8 d. Susitikimas su LR susisiekimo ministru Z. Balčyčiu dėl naujos

komandiruočių dienpinigių apmokestinimo tvarkos Rugsėjo 8 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijos, asociacijos „Linava“, ekspeditorių asociacijos „Lineka“ bei laivų savininkų atstovų susitikimas dėl komandiruočių dienpinigių apmokestinimo tvarkosRugsėjo 9 d. Lietuvos laivų savininkų asociacijos ir Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ pasitarimas su Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo bei Susisiekimo ministerijų atstovais dėl komandiruočių dienpinigių apmokestinimo tvarkos. Rugsėjo 9 d. Keleivinio transporto sekcijos biuro posėdis Rugsėjo 9-10 d. Muitinės reikalų komisijos posėdis Rumunijoje Rugsėjo 10 d. Išplėstinis Krovininio ir Keleivinio transporto sekcijų posėdis Rugsėjo 10-14 d. Tarptautinė transporto paroda „TRANSTEC-2003“ Sankt Peterburge Rugsėjo 15 d. Asociacijos „Linava“ susitikimas su LR aplinkos ministerijos

Aplinkos kokybės departamento direktoriumi A. čepele dėl padangų utilizavimo dvigubo mokesčio.Rugsėjo 15 d. Asociacijos „Linava“, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto bei Finansų ministerijos susitikimas dėl komandiruočių dienpinigių apmokestinimo Rugsėjo 17 d. Asociacijos „Linava“ susitikimas su LR transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės draudimo biuro direktoriumi A. Križinausku dėl žaliosios kortos draudimo sistemos.Rugsėjo 18 d. Krovininio transporto sekcijos posėdis Rugsėjo 18 d. Asociacijos “Linava“ vadovybės ir jos narių susitikimas su LR finansų viceministru Vitu Vasiliausku dėl LR Vyriausybės patvirtintos naujos komandiruočių dienpinigių apmokestinimo tvarkos Rugsėjo 19 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas priėmė finansų ministrę Daliа Grybauskaitę, finansų viceministrа Vitа Vasiliauskа, susisiekimo viceministrа Valerijų Ponomariovа, Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentа Algimantа Kondrusevičių ir Laivų savininkų asociacijos prezidentа Vytautа Lygnugarį. Susitikime buvo kalbama apie naujа komandiruočių dienpinigių apmokestinimo tvarkа ir jos įtakа transporto sektoriui. Rugsėjo 23-26 d. Jungtinių Tautų Europos ekonominės komisijos Kelių transporto komiteto darbo grupės muitinės posėdis klausimais, susijusiais su transportu (WP.30) Rugsėjo 25-26 d. Baltijos ir Beniliukso valstybių jungtinio kelių transporto komiteto posėdis Rugsėjo 25 d. Išplėstinis asociacijos „Linava“ prezidiumo ir krovininio transporto sekcijos posėdis Rugsėjo 26 d. Asociacijos „Linava“ susitikimas su Tarptautine kelių transporto sаjunga (IRU) ženevoje TIR sistemos klausimams aptarti.

Parengė Kazys MATAčIūNAS

Dėl patirtų nuostolių kreiptis…

į asociacijа „Linava“ kreipėsi Lietuvos kriminalinės policijos biuro nusikaltimų tyrimo tarnyba, informuodama, jog atliekamas ikiteisminis tyrimas byloje dėl kelio Kaunas - Marijampolė - Suvalkai 94 kilometro užblokavimo 2003 m. gegužės 21-22 dienomis, kartu prašydama pranešti apie asociacijos narių patirtus nuostolius.

Prašome vežėjus, patyrusius nuostolių dėl kelio užblokavimo, kreiptis į minėtos tarnybos vyr. inspektorę V. žukauskienę, tel. 8 5 2717812, faks. 8 5 2717813.

Prancūzija

Lietuvos ambasada Prancūzijoje informavo, jog jos interneto svetainėje (www.amb-lituanie-paris.fr) kiekvienа mėnesį skelbiami Prancūzijos verslininkų komerciniai pasiūlymai. įėjus į ambasados svetainę nurodytu adresu, reikia pasirinkti nuorodа „Informations sur la Lituanie“, tuomet - „Economie“ („en lituanien“) ir pagaliau - „Prancūzijos verslininkų komerciniai pasiūlymai“. Be to, minėtame puslapyje galima rasti tokias aktualias nuorodas, kaip „Verslo partnerių paieška“, „įmonių patikimumo duomenys“, „Mugės ir salonai“ (informacija apie Prancūzijoje vykstančias parodas).

Lietuvos ambasada Prancūzijoje taip pat informavo, jog kiekvienos verslo galimybėmis Prancūzijoje besidominčios mūsų šalies įmonės komercinis pasiūlymas bus įdėtas ambasados interneto svetainės komercinių pasiūlymų puslapyje, taip pat prašoma, jog į jа besikreipiančios įmonės į ambasadа atsiųstų bukletų bei lankstinukų (pageidautina prancūzų arba anglų kalbomis) apie savo siūlomа produkcijа ar paslaugas. Atsiųstoji medžiaga bus platinama įvairiuose renginiuose, kuriuose dažnai dalyvauja ambasada, supažindindama Prancūzijos verslininkus su Lietuvos įmonių prekių ir paslaugų eksporto galimybėmis.

žemiau pateikiama Lietuvos ambasados Prancūzijoje papildomai atsiųsta informacija apie keletа verslo partnerių paieškos nemokamų interneto svetainių, kurios gali būti naudingos Lietuvos verslininkams:

• http://www.firmafrance.com

• http://www.kompass.fr

• http://www.telexport.tm.fr

• http://www.francetelefirm.comhttp://www.europages.com/home-fr.html

• http://www.indexa.fr

• http://www.franceabcexports.com

• http://www.sitesfederateurs.com

• http://www.bottin.fr

• http://www.export-pass.com

• http://www.actufax.com/Rubriques/Activities.html

• http://www.insee.fr/en/home/home_page.asp (informacija apie įvairių pramonės šakų rinkas; anglų kalba)

• http://www.douane.minefi.gouv.fr (informacija apie muitus; prancūzų kalba)

• http://www.finance.gouv.fr (informacija apie valstybinę ekonominę politikа)

Kontaktinis asmuo kreipiantis į Lietuvos ambasadа Prancūzijoje:

živilė Kriščiūnienė,

LR komercijos atašė Prancūzijoje

Tel. (33) 1 40 54 50 50

Faks. (33) 1 40 54 50 75

El. paštas: amb.lituanie@magic.fr

Lenkija

Bendrovė ORLEN PETROPROFIT atsiuntė naujas kuro kainas degalinėse Lenkijoje, kuriose galima piltis kurа naudojantis firmos PETROPROFIT kuro kortelėmis.

Atnaujintа informacijа galite rasti Asociacijos „Linava“ interneto svetainėje: nuoroda Kuro kainos (prie nuorodos „Informacija“).

Informacijos ir IT skyrius

čekija

čekijos vežėjų asociacija „CESMAD Bohemia“ informavo, jog pasikeitė įstatymas, reglamentuojantis PVM taikymа čekijos Respublikoje (keleiviniam transportui).

šiа informacijа galite rasti asociacijos „Linava“ interneto svetainės „Transporto žinyne“ (prie nuorodos „Informacija“).

Lietuva

Asociacija „Linava“ kreipėsi į Lietuvos parodų centrа „Litexpo“ prašydama Lietuvos vežėjų įmonėms, asociacijos „Linava“ narėms, ketinančioms dalvauti 2004 balandžio 6-8 d. Lietuvos parodų centre „Litexpo“vyksiančioje tarptautinėje transporto parodoje „TransBaltica“, taikyti nuolaidas parodos stendų ploto nuomai.

Atsižvelgdamas į asociacijos „Linava“ prašymа, parodų centras „Litexpo“ informavo, jog asociacijos nariams bus taikomos nuolaidos parodinio ploto nuomai parodoje „TransBaltica“. Dėl kainų prašome kreiptis į Lietuvos parodų centro „Litexpo“ Projektų vadovа Giedrių KAZLAUSKА:
tel. (5) 268 68 35, faks. (5) 268 68 26, el. paštas:
giedrius@litexpo.lt

UAB „Linavos“ servisas skelbia akcijа!

„Seno pavyzdžio transporto priemonės pirmosios pagalbos vaistinėles (kuriose yra vaistai), vairuotojai galės naudoti ne ilgiau kaip iki 2004 m. sausio 1 d.“ (Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. lapkričio 15 d. įsakymas Nr.550).

Būkite atidūs - įsakymas papildytas nauju priedu, reikalaujančiu turėti kelių motorinės transporto priemonės pirmosios pagalbos rinkinį. Priede nustatytas minimalus medicinos pagalbos priemonių kiekis.

Visi š.m. spalio 1-31 dienomis perkantys penkis naujo tipo pirmosios pagalbos rinkinius, kiekviename UAB „Linavos“ servisas skyriuje gaus dovanų 4 litrus langų plovimo skysčio!

Firmos „Hartmann“ (Vokietija) pirmosios pagalbos rinkiniai atitinka Lietuvos SAM 2003 m. liepos 11 d. įsakymo Nr. V-450 reikalavimams.

"Transporto pasaulis"
Spalis Nr. 10 (34)

"Linava" informuoja

Naujienos

žVAIGžDė PAGALIAU RADO VIETА

Aktualijos

RAUSVASIS POPIERėLIS, ARBA KAIP EUROPOS SАJUNGA KOVOS SU NELEGALIAI DIRBANčIAIS

Idėjos

AšTUONIOLIKMEčIUS - PRIE AUTOBUSO VAIRO!

Prisek ir važiuok

Nauji modeliai

PASAKęS „A“, MAN KONCERNAS SAKO „B“

Parodos

Kauno autodienos '03

Transporto koridoriai: Azija ir Europa

Pas kaimynus

LATVIų VEžėJAI IšMALDOS NEPRAšO

Patirtis

RVS atgaivina autobusus ir sunkvežimius

Problemos

SKAITMENINIS TACHOGRAFAS žINO VISKА…

Psichologija

Tarnyba ir draugystė

šeima

TRUMTRANSA: mažų krovinių verslas

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Transporto politika

EUROPOS PARLAMENTAS PRITARIA LIETUVOS SIEKIAMS

Žinotina

Transporto Acquis. Kas tai? (5)

Keleivinis transportas

SVAJONėSE - PELNAS, REALYBėJE - NUOSTOLIAI

Vežėjo kalendorius

Lapkritis

Teisė

Prioritetas - CMR konvencija

Skolų įskaitymas vienos šalies pareiškimu

Verslo etika

POSėDžIAI IR PASISėDėJIMAI

Muziejus

Su 100 tonų už nugaros