Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

VIEšėJO NORVEGIJOS KELININKų DELEGACIJA

Rugsėjo 25-26 d. pagal šiaurės ir Baltijos šalių kelininkų asociacijos bendradarbiavimo sutartį Lietuvoje viešėjo Norvegijos kelių direkcijos delegacija, vadovaujama generalinio direktoriaus Olavo Softelando.

Lietuvos automobilių kelių direkcijoje svečiai buvo supažindinti su mūsų šalies kelių tinklo struktūra, kelių valdymo sistema ir valdymo organizavimu. Norvegai plačiau papasakojo apie valstybės kelių priežiūros organizavimа ir su ja susijusiа sutarčių sistemа.

Svečiai viešėjo valstybės kelius prižiūrinčioje įmonėje „Automagistralė“, Vievio kelių muziejuje.

LIETUVOS KELININKAMS - LENKų PADėKA

Rugsėjo 30 d. Lenkijoje, Suvalkų-Varšuvos kelio ruože tarp Rajgrod ir Grajevo miestų, buvo iškilmingai atidarytas rekonstruotas 17,5 km ruožas. Iš konkurse dalyvavusių įvairių šalių pretendentų, Lenkijos generalinės kelių direkcijos užsakymu, generaliniu rangovu buvo pasirinktas Lietuvos konsorciumas „Tiltra“. Darbų, trukusių metus ir keturis mėnesius, pagrindinis subrangovas - Alytaus AB „Alkesta“.

Kaip teigė asociacijos „Lietuvos keliai“ prezidentas Rimvydas Gradauskas, pagrindinis minėtosios rekonstrukcijos darbų tikslas - sustiprinti kelio dangа ir pagerinti kelio kokybę.

Atidarymo proga kalbėję Lenkijos generalinės kelių direkcijos, Bialystoko vaivadijos atstovai dėkojo lietuvių kelininkams už spartų ir kokybiškа triūsа. šį ruožа rekonstruoti itin reikėjo ir dėl to, kad jis - vienas iš pavojingiausių Lenkijoje: per dešimt metų čia žuvo 200, sužeista 1000 žmonių.

Rekonstruojant keliа kartu nutiesta ir 5,23 km pėsčiųjų bei dviračių takų. Aplinkinėse gyvenvietėse išklota 35,2 tūkst. kv. m šaligatvių, įrengta 467 tiesiniai metrai pralaidų, 3 km lietaus kanalizacijos tinklų. Keliui atnaujinti paklota 100 tūkst. tonų asfaltbetonio.

Pasak Lietuvos automobilių kelių direkcijos generalinio direktoriaus Virgaudo Puodžiuko, rekonstruotasis ruožas - dar vienas sėkmingo Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo transporto srityje faktas. Rekonstruoto Lenkijos kelio ruožo darbų vertė - 8,5 mln. eurų (29,75 mln. Lt).

Parengė Rimvydas DELKUS

"Vežėjų žinios"
Spalis Nr. 19 (55)

IRU aktualijos

Susitikimas ženevoje

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai