Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

AUTOMOBILIAI DEGA, BET LIEPSNOS PALIEKA PėDSAKų

Per pirmаjį 2003 metų pusmetį Lietuvoje užfiksuota 511 autotransporto priemonių gaisrų (pernai per šį laikotarpį jų būta 460), kuriuose sunaikinta 115 automobilių (2002 metų pirmаjį pusmetį - 142).

Per šešis pirmuosius šių metų mėnesius užregistruoti 49 gaisrai, kilę krovininiuose automobiliuose. Liepsnos sunaikino arba sugadino penkiasdešimt tokių automobilių, jų savininkams atnešė daugiau kaip 300 tūkstančius litų nuostolio. Skaudžiausia, kad šie gaisrai pareikalavo ir paties brangiausio turto: du žmonės žuvo, dar trys buvo traumuoti.

Ugnis visiškai sunaikino dešimt krovininių automobilių, dar 40 - sugadino. Nuostolius labai padidino automobiliuose buvusių krovinių vertė.

Daugiausia krovininių automobilių liepsnojo Kaune (penki) bei šiaulių rajone (keturi).

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, ugnis krovininiuose automobiliuose įsiplieskė daugiausia dėl eksploatavimo taisyklių pažeidimo (18 atvejų), dėl tyčinio padegimo, konstrukcinių ir gamybos trūkumų (po keturis atvejus), sugedus kibirkščių slopinimo technikai ar dėl to, kad jos apskritai nebuvo, dėl atviros liepsnos naudojimo, (po tris atvejus). Du automobiliai užsiliepsnojo dėl neatsargių rūkalių kaltės, vienas - mažamečiam vaikui žaidžiant su ugnimi.

Pati šiurpiausia nelaimė įvyko kovo 29 dienа Klaipėdoje, Rimkų gatvėje esančioje V. Jokubausko individualios įmonės teritorijoje. Nustatyta, kad gaisras kilo dėl priešgaisrinio saugumo taisyklių pažeidimo atliekant suvirinimo darbus. Iš pradžių užsiliepsnojo čia stovėjusio vilkiko „Renault“, priklausančio J. Beniušio firmai „Bentra“, kabina. Ugniai apėmus vilkiko priekabа cisternа, pastaroji sprogo. Sprogimas suniokojo netoliese stovėjusius tris lengvuosius automobilius - „Opel Rekord“, „Audi 80“ ir „Ford Escort“ bei mikroautobusа „Renault“. Nors į nelaimės vietа netrukus atskubėjo keletas Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialiųjų automobilių, dviejų žmonių gyvybių išgelbėti nepavyko. Per šį gaisrа nuo apdegimų mirė Petras Melnikaitis (g. 1954 m.) ir Stanislovas Riauka (g. 1957 m.), o Saulius Vaičiulis (g. 1964 m.) bei Marius Zdanevičius (g. 1983 m.) buvo traumuoti.

Sausio 14 dienа Kaune staiga užsidegė Nėries krantine važiavęs uždarosios akcinės bendrovės „Odmė ir partneriai“ 1989 metų gamybos krovininis automobilis „Volvo FL10“. Ugniagesiai liepsnas sutramdė, tačiau gaisro metu išdegė vairuotojo salonas, apdegė variklis ir kėbulas. Priešgaisrinės apsaugos specialistai nustatė, kad gaisras kilo dėl gedimo automobilio elektros įrangoje. Bendrovė patyrė apie 20 tūkstančių litų nuostolį.

šaižiai kaukdami, sausio 23-osios naktį gaisriniai automobiliai Raseinių rajone lėkė į automagistralės Vilnius-Klaipėda 181-аjį kilometrа. čia netikėtai užsidegė vilkikas „Volvo“ su malkų prikrauta puspriekabe. Ugniagesiams gaisrа nuslopinti pavyko, tačiau liepsnos prarijo 11 tonų skaldytų malkų, apgadino puspriekabę. Uždarosios akcinės bendrovės „Sausumos transporto logistika“, kuriai priklauso minėtasis vilkikas, nuostolis - apie 17,5 tūkstančio litų.

Vasario 27 dienа Kretingos rajono ugniagesiams teko gesinti Patvarių kaime užsidegusį sunkvežimį „MAN 12232“ su puspriekabe, priklausantis Valdo Ginevičiaus individualiai įmonei. Per gaisrа sudegė mediniai puspriekabės bortai bei joje buvęs krovinys - 100 linų pluošto pakuočių. Savininkas patirtа nuostolį įvertino 10 tūkstančių litų, o specialistai nustatė vienа pačių banaliausių gaisro priežasčių: pasirodo, jis kilo dėl ne vietoje numestos neužgesintos cigaretės nuorūkos...

Kone 21 tūkstančio litų nuostolį ugnis atnešė uždarajai akcinei bendrovei „Samsonas“. šiai bendrovei priklausantis sunkvežimis „MAN 8150“ užsidegė balandžio 18-osios rytа autostrados Kaunas-Vilnius 62-ame kilometre, Elektrėnų savivaldybės teritorijoje. Per gaisrа išdegė automobilio variklio skyrius, kabinos salonas, apdegė šaldytuvas. Gaisrа tyrę specialistai nustatė jo priežastį - automobilio eksploatavimo taisyklių pažeidimus.

Daug žalos patyrė Rusijos Federacijos įmonė „Vitransavto“, kurios vilkikas „Mercedes Benz“ su priekaba gegužės 9 dienа iš Klaipėdos gabeno šaldiklius. Važiuojant greitkeliu Klaipėda-Vilnius, 83-iame jo kilometre, šilalės rajone, dėl trumpo elektros laidų sujungimo kilęs gaisras sunaikino ir pačiа priekabа, ir joje sukrautus 183 šaldiklius.

Ugniagesių gelbėtojų pagalbos, jų specialiosios technikos ir prietaisų dažnai prireikia ne tik kovojant su ugnimi, bet ir gelbstint žmones iš autoavarijų metu sumaitotų transporto priemonių, traukiant jas iš pakelių, likviduojant kitus autoįvykių padarinius.

Balandžio 28 dienа Kretingos rajone, Jokūbavo kaime, automobilis „Renault 19“ susidūrė su rаstus gabenusiu vilkiku „Ural“. Gelbėtojai iš lengvojo automobilio išlaisvino avarijos metu sužalotus Olegа ir Antaninа Aleksejevus, atvertė apvirtusį vilkikа, nuplovė kelio dangа.

Pavojingų pasekmių gegužės 10-osios naktį buvo išvengta šiauliuose, Metalistų gatvėje. Buvo pastebėta, kad iš šiaulių teritorinės muitinės teritorijoje stovėjusio vilkiko „Mercedes Benz“ priekabos ant asfalto išsiliejo fosforo rūgštis. Pasirodo, buvo pažeista vienuolika iš puspriekabėje sukrautų beveik 500 plastmasinių 30 litrų talpų. Specialiais kostiumais vilkėję gelbėtojai sveikаsias talpas perkrovė į kitа puspriekabę, užterštus padėklus ir talpas perdavė uždarajai akcinei bendrovei „Toksika“, o priekabos grindis bei asfalto dangа neutralizavo kalkėmis.

Gegužės 20 dienа šilalėje, Rytinio kelio gatvėje, avarijа patyrė akcinės bendrovės „žemaitijos pienas“ sunkvežimis „Renault Midlum 150“. Panaudoję hidraulinę technikа, gelbėtojai išlaisvino kabinos prispaustа automobilio vairuotojа - 42 metų Steponа Teniukа.

Vytautas MAčIULIS

"Transporto pasaulis"
Liepa Nr. 7 (31)

"Linava" informuoja

Bulgarija

Bulgarija

Lenkija

LINAVA

LINAVA

Turkija

Vengrija

Vokietija

Vokietija

Aktualijos

VKTI kontroliuoja sunkiasvores

Gaisrai

AUTOMOBILIAI DEGA, BET LIEPSNOS PALIEKA PėDSAKų

Idėjos

Tikrai praktinis mokymas

Keliai

Naujoji kelių mokesčių sistema Vokietijoje: paprasta ir praktiška

šalies keliai bus kokybiškesni

Nauji modeliai

STRALIS, jo broliai ir pusbroliai

Psichologija

KALBA - žMOGAUS SIELOS VEIDRODIS

Specialioji technika

Nauji kranai iš moderniausios pasaulyje gamyklos

Užsienyje

Chaosas, problemos ir pavojus poilsio aikštelėse

Lietuvoje ir pasaulyje

ADAC - 100 metų jubiliejus

Darbdavių konfederacija siūlo supaprastinti užsakomųjų reisų organizavimo ir vykdymo tvarkа

KraZ - statybų rinkai

Lenkijos ir Lietuvos kelių transporto bendros komisijos posėdiS

NEVAžIUOK NEUžSISEGęS SAUGOS DIRžO!

Pašalinta paskutinė kliūtis lietuviškos kiaulienos

Pasiektas kompromisas

PATIKSLINIMAS

Varžėsi autobusų vairuotojai

Transporto politika

Auga transporto tinklų paklausa

Lietuvos pozicija išdėstyta Liuksemburge

Schmitz Cargobull puspriekabes renkasi vis daugiau vežėjų. Kodėl?

Sėkmingai bendradarbiauja Lietuva ir Norvegija

Žinotina

TRANSPORTO ACQUIS. KAS TAI? (2)

Keleivinis transportas

Bendrovė „VILNIAUS TROLEIBUSAI“ - jauniausia asociacijos narė

Technika

Iš jūros jachtos į - miškavežį

Teisė

Atostogos pagal naujаjį darbo kodeksа

Sveikata

AVARIJOS PRIEžASTIS - AKINIAI

Muziejus

Tikrieji „Volvo“ prasidėjo nuo „titanų“ ir „vikingų“