Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Pasibaigė kasmetė kelių

apžiūra

Nuo gegužės vidurio iki birželio pradžios vyko kasmetė valstybinės reikšmės automobilių kelių apžiūra: įvertinti visi magistraliniai ir krašto keliai bei apie 25 proc. visų kelių tarnybų rajoninių kelių.

Pasak Lietuvos automobilių kelių direkcijos Kelių perspektyvinio planavimo skyriaus vedėjo pavaduotojo Raimundo Indrulėno, pastaraisiais metais pastebima tendencija: truputį didėjant priežiūros darbų finansavimui gerėja ir kelių priežiūra. Per apžiūrа nustatyta, jog trijų kelio elementų grupių - techninių eismo reguliavimo priemonių, pastatų ir apželdinimo bei tiltų - priežiūra pastaruoju metu yra labai pagerėjusi. Tuo tarpu žemės sankasos ir dangos būklė tokia pat kaip ir praėjusiais metais.

Anot R. Indrulėno, pagerėjo eismo informacija ir rajoniniuose keliuose. Tačiau iki šiol tik kai kurie pavojingi kelių ruožai (aukšti pylimai, staigūs posūkiai) yra tinkamai apstatyti signaliniais stulpeliais ir ženklais Nr. 146-148 ar jų segmentais.

Magistraliniuose ir krašto keliuose apskritai visi ženklai turi būti su šviesа atspindinčiu paviršiumi, o rajoniniuose keliuose gali būti tik kai kurie informaciniai kelio ženklai be tokio paviršiaus. Nuo kitų metų bus reikalaujama šios nuostatos griežtai laikytis. Be to, iki kitų metų rudens apžiūros visi atšvaitai ant signalinių stulpelių bei atšvaitai ant atitvarų turės būti su trečiosios kartos („deimantinio lygio“) šviesа atspindinčia plėvele. Atšvaitus atskirai reikėtų keisti maršrutais.

Per specialiаsias apžiūras pagal metodikа apžiūrima tiltų bei viadukų važiuojamoji dalis, šalitilčiai, atitvarai ir turėklai, t. y. geresnį pravažumа bei saugesnį eismа lemiantys elementai, nustatomi jų defektai. Pastarаjа įrangа visos įmonės sutvarkiusios neblogai, todėl įvertinimai geresni nei kitų kelio elementų. Tačiau toli gražu ne visų tiltų techninė būklė yra patenkinama.

Apie „Via Baltica“ –

Augustave ir Bialystoke

Augustave pasibaigusiame trečiojo Lietuvos ir Lenkijos forumo transporto sekcijos darbe dalyvavo ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos generalinio direktoriaus pavaduotojas Algimantas Janušauskas.

Susitikimo dalyviai aptarė dabartinę „Via Baltica“ magistralės būklę ir tolesnę jos plėtrа abiejų valstybių teritorijose. Konstatuota, kad Lietuvoje visi darbai vyksta pagal grafikа, o kaimynai savuosius žadėjo paspartinti.

Apie tolesnę „Via Baltica“ Lenkijos ruožo plėtrа buvo kalbama ir Bialystoke, kur įvyko susitikimai su Lenkijos kelininkais, nevyriausybinių aplinkosaugos organizacijų, visuomenės atstovais.

Pasirašyta sutartis su švedais

Birželio 4-5 d. Lietuvoje lankėsi švedijos nacionalinės kelių direkcijos delegacija.

Svečiai išsamiai buvo supažindinti su Lietuvos kelių struktūra, mūsų šalies kelininkų darbais, artimiausiais užmojais, tarptautinės integracijos procesais. švedijos delegacija lankėsi valstybinės reikšmės kelius prižiūrinčioje įmonėje „Automagistralė“, Vievio kelių muziejuje, susipažino su Trakų ir Vilniaus įžymybėmis.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos generalinis direktorius Virgaudas Puodžiukas ir švedijos nacionalinės kelių direkcijos generalinis direktorius Ingemaras Skogas pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Joje, be tolesnių dvišalių santykių plėtros, numatyta švedijos parama modernizuojant mūsų šalies orų informacijos sistemа, taip pat žvyrkelių, Saugaus eismo programas.

Komiteto posėdis ženevoje

ženevoje (šveicarija) vyko Rytų Europos šalių magistralių (TEM) valdymo komiteto posėdis, kuriame aptarta tolesnė šios organizacijos narių veikla ir koordinacija.

Kaip teigė Lietuvos automobilių kelių direkcijai šiame posėdyje atstovavęs generalinio direktoriaus pavaduotojas Algimantas Janušauskas, pagrindinė šio susitikimo tema – spartesnė TEM organizacijos (kuri kartu yra ir Jungtinių Tautų padalinys) integracija į Europos Sаjungos transporto erdvę.

Kelininkai tarėsi Prahoje

čekijos sostinėje Prahoje pasibaigė Tarptautinės kelininkų federacijos (IRF) valdybos kasmetis posėdis. Lietuvos kelininkams posėdyje atstovavo IRF valdybos narys LAKD tarptautinių ryšių skyriaus vedėjas Algirdas Radauskas.

Buvo išklausytos narių ataskaitos apie 2002 m. atliktus darbus, suderintas ir patvirtintas šiųmetis veiklos planas, aptarti federacijos dalyvavimo Baltijos šalių kelininkų konferencijoje, įvyksiančioje š. m. rugpjūčio 24–27 d. Vilniuje, klausimai.

Pasak A. Radausko, būsimoji konferencija Vilniuje kelia itin didžiulį IRF susidomėjimа. į Lietuvos sostinę konferencijos dienomis žada atvykti ir IRF vadovai, tarp jų – ir naujuoju IRF valdybos pirmininku išrinktas Didžiosios Britanijos atstovas ž. Munro-Lafonas.

Kaip informavo A. Radauskas, įvyko svarbių pokyčių ir pačiose tarptautinėse kelininkų viršūnėse. Nuo 2004 m. sausio 1 d. oficialiai susijungs IRF su ERF (Europos kelininkų federacija). Naujoji organizacija vadinsis IRF, o jos būstinė iš ženevos keliasi į Briuselį.

Geriausi Lietuvos

greiderininkai paaiškėjo

Vadokliuose

Birželio 6 d. Panevėžio apskrityje, Vadoklių seniūnijoje, savo profesinio meistriškumo konkurse rungėsi pajėgiausi Lietuvos greiderininkai. Varžybos, kurių ištakos - 1968 m., šįmet vyko septintа kartа paeiliui, jose dalyvavo septyniolikos šalies kelių įmonių atstovai.

Pagal varžybų nuostatus iš pradžių buvo tikrinamos teorinės žinios: apie greiderio konstrukcijа, jo priežiūrа, darbų technologijа tiesiant ir prižiūrint kelius, bei darbų ir eismo saugumа.

Per antrаjа varžybų dalį – praktinę užduotį – greiderininkams 50 m ilgio ruože ne ilgiau kaip per 30 min. reikėjo įrengti griovį ir pagal pridėtа brėžinį suprofiliuoti važiuojamаjа kelio dalį.

Susumavus abiejų rungčių rezultatus, geriausiu Lietuvos greiderininku antrus metus paeiliui tapo Vį (valstybės kelius prižiūrinčios įmonės) „Alytaus regiono keliai“ mašinistas Pranas Latvys.

Kitais metais geriausi Lietuvos greiderininkai susitiks Klaipėdoje.

Parengė Rimvydas DELKUS

"Vežėjų žinios"
Birželis Nr. 12 (48)

"Linava" informuoja

Naujienos

BTA draudimas

Naujos UAB „BTA DRAUDIMAS“ paslaugos vykstantiems į Rusijos Federacijа

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

MAžIEJI AUTOBUSAI: NAUJOVėS IR PERSPEKTYVOS

SOSTINėS GATVėSE - „MERCEDES-BENZ“AUTOBUSAI

Techninės apžiūros bus griežtesnės ir konkretesnės

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams