Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

IRU socialinių reikalų komisijos posėdis

Sausio 23 d. ženevoje

įvyko IRU socialinių

reikalų komisijos posėdis, kuriame tarp 20 valstybių atstovų dalyvavo ir

asociacijos „Linava“

prezidiumo narys

Zenonas Buivydas

bei asociacijos sekretorius Algirdas Baranauskas.

Pirmiausia buvo organizuoti Socialinių reikalų komisijos viceprezidento rinkimai, kuriuose dalyvavo trys pretendentai: p. Agud ir p. Vadu iš Rumunijos bei p. Stelmanas iš Didžiosios Britanijos. Viceprezidentais išrinkti p. Agud ir p. Stelmanas.

Vienas iš pagrindinių darbotvarkės klausimų - VII IRU Rytų ir Vakarų konferencija (vyks š. m. gegužės 16-18 d. Budapešte), kurioje didelis dėmesys bus skiriamas Europos Sаjungos socialiniams plėtros aspektams ir ekipažų darbo bei poilsio režimų sutarties įgyvendinimo vidaus vežimų pasekmėms. šie klausimai bus svarstomi visos Europos kontekste. Posėdyje išklausytos visų dalyvavusių šalių komisijos narių ataskaitos apie situacijа kiekvienoje šalyje, numatyta peržiūrėti AETR konvencijа. Daugelyje valstybių, kaip ir mūsų šalyje, vidaus vežimai nebuvo licencijuojami ir AETR konvencija nebuvo taikoma nuodugniai.

Daug diskutuota svarstant skaitmeninių tachografų (vairuotojų darbo ir poilsio režimа registruojantis įrenginys) įdiegimа transporto priemonėse. Kilo daug neaiškumų: kas gali remontuoti naujus skaitmeninius tachografus, nuo kada juos pradėti naudoti ir t. t. šiais klausimais kalbėjusių posėdyje dalyvavusių „Linavos“ atstovų Z. Buivydo bei A. Baranausko pateikta tokia nuostata: Lietuvos vežėjams labai svarbu, kad nebūtų reikalaujama dabar naudojamus tachografus transporto priemonėse pakeisti naujais - skaitmeniniais. Pasak A. Baranausko, posėdyje buvo pareikšta nuomonė, jog skaitmeniniai tachografai turėtų būti naudojami tik naujose transporto priemonėse, kuriose gamyklos gamintojos juos jau buvo įrengusios. Daugelio valstybių atstovai pageidavo, jog skaitmeniniai tachografai neturėtų būti skubiai diegiami, kadangi nei vežėjai, nei valstybinės institucijos, nei kontroliuojančios organizacijos tam dar nepasiruošusios: nėra nustatyta tachografų pripažinimo tvarka, nežinoma, kada keleivinio ir krovininio transporto gamintojai pradės montuoti skaitmeninius tachografus į transporto priemones. Aišku, kad skaitmeninių tachografų diegimo terminus nustatys atitinkamos Europos Sаjungos institucijos, tačiau tai neturi būti politinis sprendimas. šis žingsnis turėtų būti paremtas Europos Sаjungos valstybių vežėjų, valstybių kandidačių vežėjų ir automobilių gamintojų realiomis galimybėmis. Be to, Europos Sаjungos atitinkamuose komitetuose bus sprendžiamas klausimas dėl vairuotojų atestavimo bei naujų vairuotojo pažymėjimų išdavimo. šie klausimai buvo svarstomi ir sausio 24 d. vykusiame Europos Sаjungos Kelių transporto sektoriaus socialinio dialogo posėdyje.

Vidmanto KLIUKO nuotraukos

Kazys MATAčIūNAS

"Vežėjų žinios"
Vasaris Nr. 3 (39)

"Linava" informuoja

Bendra tvarka dėl vizų išdavimo

Dėl degalų įvežimo į Lenkijа

Dėl dokumentų pateikimo

Dėl kuro kiekio vežimo Lenkijoje

Laikinai sustabdytas tranzitas Taškente

Likviduojamas muitinės Druskininkų krovinių postas

Nauja keleivinio transporto rinkliava Vengrijoje

Nauji reikalavimai keleiviniam transportui

Pasikeitė agentūros INFOCON adresas ir telefonas

Prezidiumo posėdžio aktualijos

Privaloma dezinfekcija

Ribojamas sunkvežimių eismas Italijoje

Rusijos vizos įforminamos Klaipėdoje

Susitarta atšaukti privalomаjа palydа Baltarusijoje

Susitiko su susisiekimo ministru

Transporto kamščių mokestis Jungtinėje Karalystėje

IRU aktualijos

IRU socialinių reikalų komisijos posėdis

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Antrasis komisijos posėdis

Patvirtinta Kelių priežiūros ir plėtros programos sаmata

Tiesiamas aplinkkelio ruožas

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Saugos specialistas - kas tai?

Vž informacija

LžūB lizingas priims įmokas užsienio valiuta

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams