Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Vilkikų nuoma – populiarėjanti paslauga vežėjams

MAN sunkvežimiais prekiaujanti UAB „Adampolis“ siūlo vežėjams naują paslaugą – vilkikų nuomą.

MAN vilkikus „Adampolyje“ galima išsinuomoti jau nuo 2006-ųjų, tačiau labiausiai ši paslauga išpopuliarėjo pastaruoju metu, šalį užklupus ekonominiam sunkmečiui. „Bankai nustojo teikti vežėjams kreditus, lizingo bendrovės gerokai padidino pradines įmokas už įsigyjamą turtą. Mes siūlome išsinuomoti vilkiką bet kuriam laikotarpiui, nereikalaudami didelio pradinio įnašo ir nekeldami neįvykdomų sąlygų“, – paslaugą pristatė UAB „Adampolis“ Vilniaus filialo direktoriaus pavaduotojas Tomas Šipkauskas.

Šiuo metu bendrovės parke – keliasdešimt nuo 2005 iki 2009-aisiais pagamintų vilkikų. Juos siūloma nuomotis arba su išsipirkimo galimybėmis, arba be jų. Kontraktai paprastai sudaromi metams. „Kaip žinia, bankai ar lizingai siūlo išperkamąją nuomą ne trumpesniam nei penkerių metų laikotarpiui. Užklupti sunkmečio vežėjai nežino, ar tiek laiko išsilaikys rinkoje. Todėl trumpalaikė nuoma šiuo atveju jiems – geriausia išeitis. Nuoma domisi ir vežėjai, kurių transporto priemonė buvo sudaužyta arba apgadinta – kol ji bus suremontuota, išnuomotu vilkiku galima dirbti toliau“, – kalbėjo T. Šipkauskas. Išsinuomodamas vilkiką, klientas privalo sumokėti įmokas už pirmą ir paskutinį nuomos mėnesius, vėliau nuomos mokestis imamas kas mėnesį. Su kiekvienu klientu sutarties sąlygos aptariamos individualiai – vienokios jos yra nuomojantis vilkiką trumpam laikotarpiui, kitokios – su išsipirkimo galimybe. Vilkikai nenuomojami bet kam – prieš sudarant sutartį, pasidomima vežėjų įmonių patikimumu bei galimomis perspektyvomis. Jei klientas nemoka nuomos mokesčio laiku, transporto priemonė iš jo paimama.

Kaip minėta, „Adampolio“ darbuotojai siūlo išsinuomoti sunkvežimį bet kuriam laikotarpiui, tačiau vienam ar dviem mėnesiams nuomojamos pavažinėtos transporto priemonės. Nauji vilkikai siūlomi tik ilgesniam laikotarpiui.

Individualiai su kiekvienu klientu aptariamos ir techninės priežiūros sąlygos. UAB „Adampolis“ darbuotojai siūlo vilkikus su visišku techniniu aptarnavimu – vežėjui tereikia tam tikrais nustatytais terminais atvažiuoti į MAN servisą, kur vilkikui pakeičiami tepalai, filtrai, atliekama diagnostika ir pan. Naujiems vilkikams priežiūra privaloma autorizuotuose MAN servisuose tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Transporto priemonės draudimu klientas privalo pasirūpinti pats.

„Reikia pripažinti, kad mūsų siūloma vilkikų nuomos paslauga tarp vežėjų populiarėja. Pastaruoju metu nemažai krovininio transporto įmonių, neišgalėdami laiku sumokėti įmokų, buvo priversti grąžinti lizingo bendrovėms paimtus vilkikus. Tie, kurie turi įdirbį ir nori dirbti toliau, ieškosi naujų galimybių, viena iš kurių – vilkikų nuoma“, – kalbėjo T. Šipkauskas.

Šiuo metu, įskaitant distribucinius sunkvežimius, išnuomota per 50 transporto priemonių. Tačiau, atsiradus didesniai paklausai, „Adampolio“ darbuotojai gali per trumpiausią laikotarpį pristatyti reikalingą transporto priemonę iš Lenkijoje ar Vokietijoje įrengtų sandėlių.

"Vežėjų žinios"
Rugpjūtis Nr.14-15 (194-195)

"Linava" informuoja

Rusija pademonstravo galią

Rusijos leidimai galioja

Vairuotojų meistriškumo varžybų taisyklės

Aktualijos

Rusijos PKP optimizavimas

Susisiekimo ministerija padeda Lietuvos vežėjams siekiant paskolų draudimo

Vilkikų nuoma – populiarėjanti paslauga vežėjams

Kaimynų naujienos

Baltarusiai atvyksta į Lietuvą

Muitinės postų Pamaskvėje mažiau

Sunkiausios autoavarijos Rusijoje – valstybinės reikšmės keliuose

Pokalbiai

LMC: vežėjų gidas ir pagalbininkas ne tik ekonominio sunkmečio laikotarpiu

Rinkos naujienos

„KEP transporteriai – 2009

„Volkswagen“ - Europos rinkos lyderis

„Volvo Group“ nuostoliai

Vž informacija

Populiariausi sunkvežimiai ir autobusai 2009

Keleivinis transportas

Dujiniams autobusams – specialios remonto dirbtuvės

VKTI informuoja

Bendra Lietuvos ir Lenkijos pareigūnų kontrolė

Dėl Rusijos federacijos leidimų kroviniams vežti

Pasikeitimas geriausia patirtimi ir praktika, siekiant nustatyti vairavimo ir poilsio režimo apskaitos vedimą apgaulės būdu

Sunkiasvorių ir (ar) didžiagabaričių transporto priemonių kontrolė liepos mėnesį

Sunkiasvorių ir (ar) didžiagabaričių transporto priemonių, registruotų užsienio valstybėse, kontrolė liepos mėnesį

Nauji teisės aktai

Darbo santykiai

Draudimas

Keleivinis transportas

Konvencijos

Mokesčiai

Naujausia teismų praktika vežėjų bylose

Pavojingi kroviniai

Privalomasis draudimas

Smulkus ir vidutinis verslas

Socialinės įmonės

Sodra

Transportas