Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

VKTI - 10 metų!

Gegužės 10 dienа Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Susisiekimo ministerijos surengė spaudos konferencijа, skirtа VKTI 10-mečiui paminėti. Joje su šalies žiniasklaidos atstovais susitiko Lietuvos Respublikos susisiekimo viceministras Valerijus Ponomariovas, Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius, VKTI viršininkas Vidmantas žukauskas, jo pavaduotojas Eugenijus Ruškus, pasirengimo narystei ES patarėjas Ericas Hoyrupas.

Inspekcijos pareigūnai supažindino žurnalistus su VKTI funkcijomis ir nuveiktais darbais. Apie tai vežėjai jau skaitė žurnalo „Transporto pasaulis“ 5-ajame numeryje.

įvertindamas inspekcijos veiklа susisiekimo viceministras V. Ponomariovas pabrėžė, kad ji plėtėsi ir stiprėjo kartu su Lietuvos vežėjais, nes jiems aptarnauti VKTI ir buvo įkurta. Apie išaugusį vežimo kelių transportu verslа byloja tai, kad dabar keleivių ir krovinių gabenimai keliais sudaro 95 proc.

1993 metais gegužės 31 dienа Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu įkurtai VKTI buvo iškeltas pagrindinis tikslas – atlikti kelių transporto ir su juo susijusios veiklos valstybinio reguliavimo, priežiūros ir kontrolės funkcijas siekiant užtikrinti vienodas konkurencijos sаlygas ir eismo saugumа.

V. Ponomariovas pažymėjo, kad inspekcijos vykdoma kontrolė rezultatyvi: sumažėjo sukčiavimų ir neteisėto vežimo atvejų, vežėjai mažiau pažeidinėja gabenimo tvarkа, pagerėjo jų profesinė kompetencija. Visa tai sudarė sаlygas Lietuvos vežėjams laiku adaptuotis Europos transporto paslaugų rinkoje bei prielaidas sėkmingai konkuruoti su užsienio transporto įmonėmis ir išsikovoti aukštа įvertinimа bei pripažinimа. Tai labai svarbu, mat jei vežėjai neturėtų gero vardo, jo neturėtų ir VKTI.

Asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius pasveikino inspekcijos pareigūnus gražios sukakties proga ir padėkojo už sėkmingа bendradarbiavimа bei pastangas siekiant ugdyti ir prižiūrėti transporto įmonių automobilių parkus. Prezidento įvertinimu, VKTI daug nuveikė, kad Lietuvos kelių transportas sėkmingai integruotųsi į ES. Lietuvai tapus visateise ES nare, keisis ir VKTI veiklos kryptys – mažiau bus darbo skirstant užsienio šalių leidimus kroviniams vežti, užtat pareigūnai daugiau dėmesio galės skirti vežėjų profesinei kvalifikacijai, darbo ir poilsio režimui, eismo saugumui. Išlieka aktualus ir vežėjams itin svarbus inspekcijos siekis užtikrinti sаžiningos konkurencijos sаlygas. Asociacija „Linava“ ir VKTI pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri suteikia teisę vežėjams pasinaudoti inspekcijos duomenų baze, jos duomenimis apie išduotus leidimus. Tai padeda analizuoti transporto verslo situacijа, prognozuoti perspektyvа. Asociacija su inspekcija bendradarbiauja diskutuodama probleminiais klausimais, kurių nemažai iškyla rengiant, papildant ar keičiant teisės aktus, tai padeda suderinti valstybės ir verslo interesus.

Spaudos konferencijoje pasirengimo narystei ES patarėjas Ericas Hoyrupas apžvelgė transporto raidа Europos Sаjungoje, siekį suderinti socialines ir ekonomines vežėjų veiklos sаlygas, patikino konferencijos dalyvius , kad VKTI daug prisidėjo įgyvendinant Lietuvos siekį tapti ES nare.

"Vežėjų žinios"
Birželis Nr. 11 (47)

"Linava" informuoja

LIETUVA BUS PRIIMTA į žALIOSIOS KORTOS SISTEMА

SIūLO BENDRADARBIAUTI

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Lietuvos automobilių kelių direkcija

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

VKTI informuoja

VKTI - 10 metų!

Muitinėje

Aptartos mokesčių surinkimo gerinimo priemonės

Susisiekimo ministerijoje

Svečiuose - Ukrainos transporto transporto ministras

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams