Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Kelininkai tarėsi Prahoje

čekijos sostinėje Prahoje pasibaigė Tarptautinės kelininkų federacijos (IRF) valdybos kasmetis posėdis. Lietuvos kelininkams posėdyje atstovavo IRF valdybos narys LAKD tarptautinių ryšių skyriaus vedėjas Algirdas Radauskas.

Buvo išklausytos narių ataskaitos apie 2002 m. atliktus darbus, suderintas ir patvirtintas šiųmetis veiklos planas, aptarti federacijos dalyvavimo Baltijos šalių kelininkų konferencijoje, įvyksiančioje š. m. rugpjūčio 24-27 d. Vilniuje, klausimai.

Kaip informavo A. Radauskas, įvyko svarbių pokyčių ir pačiose tarptautinėse kelininkų viršūnėse. Nuo 2004 m. sausio 1 dienos oficialiai susijungs IRF su ERF (Europos kelininkų federacija). Naujoji organizacija vadinsis IRF, o jos būstinė iš ženevos keliasi į Briuselį.

Komiteto posėdis ženevoje

ženevoje (šveicarija) vyko Rytų Europos šalių magistralių (TEM) valdymo komiteto posėdis. Jame aptarta tolesnė šios organizacijos narių veikla ir koordinacija.

Kaip teigė Lietuvos automobilių kelių direkcijai šiame posėdyje atstovavęs generalinio direktoriaus pavaduotojas Algimantas Janušauskas, pagrindinė šio susitikimo tema – spartesnė TEM organizacijos (kuri kartu yra ir Jungtinių Tautų padalinys) integracija į Europos Sаjungos transporto erdvę.

Tarptautinis kelininkų posėdis Palangoje

Gegužės 7-8 d. Palangoje vyko Baltijos šalių kelininkų asociacijos tarybos posėdis. Jame buvo įvertinta trejus metus Tarybai pirmininkavusios Lietuvos veikla, išklausytos ataskaitos apie Estijos, Latvijos ir Lietuvos 2002 m. atliktus darbus ir kelių būklę, aptarti tarptautinio bendradarbiavimo su Europos Sаjungos institucijomis klausimai. Susitikimo dalyviai taip pat informuoti, kaip ruošiamasi š. m. rugpjūčio 24-27 d. Vilniuje įvyksiančiai Baltijos šalių kelininkų konferencijai.

Patvirtinta, kad ateity, pradėjus veikti Europos Sаjungos Sanglaudos fondams, „Via Baltica“ magistralę derėtų plėsti proporcingai transporto srautams. Tolesne automagistralės darbų plėtros ir šalių bendradarbiavimo koordinacija užsiims Baltijos šalių kelininkų asociacija, dalyvaujant ir Lenkijos delegacijai.

Savojo kelio beieškant

Prieš pusę šimtmečio tuometinio Kauno politechnikos instituto (dabar Kauno technologijos universitetas) Hidrotechnikos fakulteto kelininkų specialybę baigė 27 jaunuoliai. įvairiai susiklostė jų likimai mokslo, projektavimo, gamybos organizacijose. Dabar šios mokyklos absolventų dėka Lietuva gali didžiuotis moderniomis automagistralėmis, moderniais tiltais, prospektais, gausybe kitų pastatų, be kurių neįsivaizduojamas valstybės ekonominis pulsas ir žmonių kasdienybė.

Dviem iš minėtosios laidos – Antanui Gražuliui ir Vincui Kazlauskui - studijų pabaigos 50-mečio proga šovė mintis pažymėti šiа data atskiru leidiniu. Taip atsirado knyga „Prisiminimuose gyva jaunystė“. Sklaidydamas jа, skaitytojas galės išsamiau susipažinti su kiekvieno jų darbo, kūrybos, buities vingiais, geriau pajusti tuometinės aplinkos dvasiа, sukaupti naujų žinių apie mūsų automobilių kelius ir jų raidа.

Knygа išleido akcinė bendrovė „Kelprojektas“.

Rimvydas DELKUS

"Vežėjų žinios"
Birželis Nr. 11 (47)

"Linava" informuoja

LIETUVA BUS PRIIMTA į žALIOSIOS KORTOS SISTEMА

SIūLO BENDRADARBIAUTI

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Lietuvos automobilių kelių direkcija

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

VKTI informuoja

VKTI - 10 metų!

Muitinėje

Aptartos mokesčių surinkimo gerinimo priemonės

Susisiekimo ministerijoje

Svečiuose - Ukrainos transporto transporto ministras

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams