Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Svečiuose - Ukrainos transporto transporto ministras

Gegužės 27 d. Susisiekimo ministerijoje vyko tarpvalstybinės Lietuvos ir Ukrainos prekybinio-ekonominio ir mokslinio-techninio bendradarbiavimo komisijos 5-asis posėdis, kuriame Lietuvos susisiekimo ministras Zigmantas Balčytis susitiko su Ukrainos transporto ministru Georgijumi Kirpa.

Susitikime dalyvavusios Lietuvos ir Ukrainos transporto darbo grupės aptarė Ukrainos ir Lietuvos bendradarbiavimo perspektyvas ir jų plėtros kryptis. Nutarta derinti abiejų šalių teisės aktus transporto srityje su Europos Sаjungos teisės aktais ir tarptautiniais reikalavimais, parengti ilgalaikę Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo transporto sektoriuje programа, tęsti traukinio „Vikingas“ tarp Baltijos ir Juodosios jūrų eksperimentinius reisus, pereinant į stabilų eismа šia linija, didinti krovinių vežimų apimtis sukuriant transporto jūrų keltais koridorių maršrutu Klaipėda – Karlshamnas, Zasnicas (Mukranas), Arhus bei Iljičiovskas – Poti/Batumis, Varna, Stambulas.

šalys taip pat susitarė artimiausiu metu apsvarstyti krovinių vežimo automobiliais tranzitu per Lietuvа ir Ukrainа leidimų sistemos liberalizavimа, padidinti keleivių tarptautinį vežimа autobusais ir lėktuvais. Lietuva palankiai priėmė Ukrainos siūlymа papildyti Lietuvos ir Ukrainos vyriausybių susitarimа dėl oro susisiekimo papildomu straipsniu apie skrydžių saugа. Lietuvos delegacija išklausė pateiktа informacijа apie Ukrainos pramonės įmonių galimybes vykdyti Lietuvos geležinkelio, oro ir jūrų transporto įmonių užsakymus. Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimas transporto sektoriuje leis išplėsti eksporto ir importo vežimus tarp abiejų šalių, pritrauks papildomus tranzitinių krovinių srautus iš kitų šalių. 2002 m. tranzitu per Klaipėdos uostа iš Ukrainos buvo gabenta 448 tūkst. t krovinių – du kartus daugiau nei 1996 m. Pagal krovinių, gabenamų per Klaipėdos uostа, skaičių Ukraina užima 5 vietа – jie sudaro 2,5 proc. visų uoste perkraunamų krovinių skaičiaus. Ukrainа lenkia Lietuva (56,2 proc.), Baltarusija (23,3 proc.), Rusija (11,4 proc.) ir Kazachstanas (5,2 proc.). 2003 m. I ketvirtį iš Ukrainos per Klaipėdos uostа buvo gabenta 151,2 tūkst. t krovinių, t. y. jų kiekis padidėjo 23 proc. ir sudarė 2,7 proc. visų uoste perkraunamų krovinių. 2002 m. eksportas kelių transportu siekė 106,1 tūkst. t krovinių, importas – 113,3 tūkst. t, tranzitu vežta 89,9 tūkst. t krovinių. Praėjusiais metais iš Lietuvos į Ukrainа geležinkelių transportu buvo eksportuota 334,7 tūkst. t krovinių, importuota 715 tūkst. t, tranzitu gabenta 532,4 tūkst. t krovinių, o per pirmаjį šių metų ketvirtį krovinių kiekis gerokai išaugo ir siekė 462,5 tūkst. t.

"Vežėjų žinios"
Birželis Nr. 11 (47)

"Linava" informuoja

LIETUVA BUS PRIIMTA į žALIOSIOS KORTOS SISTEMА

SIūLO BENDRADARBIAUTI

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Lietuvos automobilių kelių direkcija

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

VKTI informuoja

VKTI - 10 metų!

Muitinėje

Aptartos mokesčių surinkimo gerinimo priemonės

Susisiekimo ministerijoje

Svečiuose - Ukrainos transporto transporto ministras

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams