Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Kaunas 2003

Gegužės 15-17 d. Kaune vyko trečioji miesto verslo, mokslo ir kooperacijos potencialo paroda „Kaunas 2003“. Tarp dalyvių buvo ir įmonių, susijusių su transporto verslu.

Parodа organizavusi Kauno miesto savivaldybė šiam renginiui skyrė 200 tūkst. Lt, tad kiekviena įmonė dalyvė savo stendui ekspozicijų salėje įrengti gavo po 6 kvadratinius metrus nemokamo ploto.

„Kaunas 2003“ paroda sudarė galimybę kauniečių verslininkams eksponuoti ir parduoti savo produkcijа, parodyti įmonių ir mokslo įstaigų kooperacijos galimybes, suteikti informacijos apie vietinę ir ES paramа.

Ekspozicijų salėje stendus įsirengė 158 įmonės, tarp kurių buvo svečių iš Suomijos, Ukrainos ir Baltarusijos.

Transporto ar su šiuo verslu susijusios įmonės sudarė tik penkis visų dalyvių procentus. Iš Ukrainos atvykusi įmonė „čTA – Prekybos namai“, atstovavę dyzelinių variklių detalių gamintojams, ieškojo partnerių dilerių tinklui plėsti (el. paštas: dizelsys@fromru.com). Kauno įmonė UAB „Kautra“ supažindino lankytojus su autobusų maršrutais Lietuvoje ir užsienyje, galimybėmis išsinuomoti autobusus įvairioms kelionėms. R. Nekrašo įmonė, kiekvienа mėnesį sumontuojanti dujų įrangos komplektus bent į dešimtį sunkvežimių su benzininiais varikliais, propagavo ekologiškai švarius degalus ir žadėjo netolimoje ateityje dujų įrangа pradėti montuoti ir į dyzelinius variklius. Geras galimybes bendradarbiauti su transporto įmonėmis siūlė Nacionalinė regionų plėtros agentūra, „Europrojektai“, ES Leonardo da Vinčio programos koordinavimo paramos fondas bei kitos įmonės ir organizacijos, supažindinusios verslininkus su ES paramos galimybėmis ne tik ekspozicijų salėje, bet ir parodos metu vykusioje konferencijoje. Pastarajame renginyje transportininkams įdomius pranešimus skaitė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Giedrius Buinevičius („Kaunas – transporto ir logistikos miestas“) bei UAB „Equinox Europe“ pardavimų vadovas Vytautas švykas („Modernus sandėlis: planavimas ir procesų valdymas“).

Bene didžiausiа naujienа Lietuvos keleivinio transporto įmonėms pateikė UAB „Empirija“, atstovaujanti Lenkijos įmonei R&G, kuri kartu su savo partneriais pristatė modernias miesto visuomeninio transporto keleivių aptarnavimo ir kontrolės sistemas. Specialistus sudomino ne tik popierinių bilietų žymėjimo komposteriai, bet ir naujos kartos komposteriai, veikiantys kartu su elektroninėmis atsiskaitymo kortelėmis. Pastaruoju atveju keleivis už važiavimа visuomeniniu transportu atsiskaito specialia kortele su viduje įmontuota mikroschema, priglausdamas jа prie komposterio, kuris nuskaito atitinkamа sumа už važiavimа ir ekrane praneša apie likutį. Jei kortelėje liko suma, mažesnė nei reikia 5 kartus susimokėti už važiavimа, displėjuje pasirodo papildomas pranešimo tekstas. ši sistema įdiegiama su visomis vežėjui reikalingomis funkcijomis – bilietų apskaita, kontrole, lengvatomis ir t. t.

R&G firmos eksponuojama garsinės informacijos sistema, jei būtų įdiegta miesto visuomeniniame transporte, padėtų integruotis į visuomenę žmonėms su regos negale. Jos esmė ta, kad pultelį turintis neregys, išgirdęs atvažiuojantį autobusа, paspaudžia pultelio mygtukа ir išgirsta, kokio maršruto autobusas atvažiavo ir kokia jo galutinė maršruto stotelė. Autobusu važiuodamas neregys irgi gali „pasiklausti“ autobuso, kokia artimiausia autobuso stotelė, koks jo maršrutas.

Keleivinio transporto įmonių atstovams taip pat buvo įdomios pristatytos duomenų apie transporto priemonių darbа surinkimo ir apdorojimo sistemos.

Vidmantas KLIUKAS

"Vežėjų žinios"
Gegužė Nr. 10 (46)

"Linava" informuoja

Atviras laiškas dėl Lietuvos žemdirbių protesto akcijų

Dėl Rusijos Federacijos muitinės kodekso naujos redakcijos

Iš XIII asociacijos „Linava“ kongreso

Paroda „TRANSPORT LOGISTIC 2003“

Susitikimas su Vokietijos šlėzvigo-Holšteino federalinės žemės delegacija

Vežėjų patirti nuostoliai dėl žemdirbių kelių blokados

„Linavos“ servisas atidarė moderniausiа plovyklа Vilniuje

IRU aktualijos

Specialus IRU posėdis

Parodos

Kaunas 2003

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

KEMI strategai mato turtingа rytojų

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams