Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

KEMI strategai mato turtingа rytojų

šiemet 15-kos metų sukaktį švenčianti UAB KEMI vertai didžiuojasi tuo, kad sukūrė didžiausiа Lietuvoje autoservisų tinklа - 20 nuosavų bei frančizės principu veikiančių įmonių visoje šalyje bei Latvijoje. Jose dirba daugiau nei 500 žmonių. Metinė servisų tinklo apyvarta sudaro apie 60 mln. Lt. Lietuvoje KEMI užima 16 proc. šalies lengvųjų automobilių remonto ir detalių rinkos. Iki 2012 metų bendrovė ketina penkis kartus padidinti autoservisų tinklа, steigdama naujas įmones ne tik gimtinėje, bet ir ES šalyse.

Greta automobilių remonto, KEMI užsiima atsarginių detalų mažmenine bei didmenine prekyba. Bendrovė tiesiogiai atstovauja detalių gamintojams „Monroe“, „Walker“, „Delphi“, „AP Lockheed“, „Remsa“, „Crosland“, „Tridon“, MANN, tepalų gamintojams „Castrol“, BP, padangų gamintojams „Good Year“, „Fulda“, „Hankook“. KEMI turi per 40 detalių tiekėjų įgaliojimus prekiauti jų produkcija.

Bendrovė kasmet parduoda daugiau kaip pusę milijono litrų variklių alyvos, apie 60 tūkst. padangų. Dalis šios produkcijos skirta krovininiams automobiliams. Būtent ši sritis labiausiai domina Lietuvos vežėjus, todėl krovinių gabentojams rūpimais klausimais ir kalbamės su UAB KEMI generaliniu direktoriumi Renaldu GINEIKA.

- Kokiа matote Lietuvos rinkos perspektyvа, prekiaudami krovininiams automobiliams skirtomis prekėmis?

- Krovininių automobilių detalių rinka Lietuvoje – ypač didelė ir perspektyvi. Ji nuolat auga. Lietuvos vežėjai, sėkmingai įveikdami iškylančias problemas, jau ne pirmus metus sugeba konkuruoti Europos rinkoje ir plėsti savo verslа.

Stebiu kolegas, pardavinėjančius krovininius automobilius, ir matau nuolat augantį jų verslа. Sunkvežimių parduodama vis daugiau, todėl akivaizdu, kad kyla poreikis įsigyti jų aptarnavimui reikalingų prekių – padangų, variklio alyvų, filtrų, akumuliatorių. Tai įvertinome jau prieš kelerius metus ir ėmėme prekiauti transporto įmonėms reikalingomis prekėmis.

- Kuriai iš minėtų prekių grupei KEMI teikia pirmenybę?

- Vežėjams, gabenantiems krovinius tolimais maršrutais, dažnai tenka keisti krovininių automobilių padangas. Kadangi prekiaujame trijų gamintojų - „Goodyear“, „Hankook“, „Fulda“ – produkcija, rinkai pateikėme šių markių įvairių matmenų krovininių automobilių padangų. KEMI – vieninteliai Lietuvoje „Fulda“ astovai.

Prieš dvejus metus mūsų bendrovėje buvo įsteigtas padangų padalinys . Nuo 2000-ųjų metų ėmėme prekiauti ir sunkvežimiams skirtomis padangomis. Pernai pardavėme 60 tūkst. padangų, iš kurių kas dešimta buvo skirta krovininiam transportui. Geri rezultatai skatina rimčiau imtis šio verslo, todėl nutarėme plėsti padangų prekybos skyrių. šio skyriaus vadovas - Vytautas Vladišauskas, kuriam vežėjai gali pateikti užsakymus telefonu 8(5) 243 14 74, 8(5) 243 14 85, elektroniniu paštu v.vladisauskas@kemi.lt.

Pastaruoju metu bene geriausiai perkamos „Hankook“ padangos, gaminamos pagal UMS (Ultra Mileage&Safety) technologijа, užtikrinančiа padangų ilgа ridа ir saugumа. Atlikti testai parodė, kad šios padangos ilgai nesusidėvi, taupo degalus, užtikrina saugų manevravimа. Minėta technologija padeda sumažinti trinties energijа ir išlaikyti pastoviа padangos temperatūrа, o tai pailgina padangos tarnavimo amžių.

Artimiausiu metu ketiname dar labiau išplėsti krovininiams automobiliams skirtų padangų asortimentа.

- KEMI jau seniai prekiauja variklio alyvomis. Ar asortimente yra tokių, kurios būtų skirtos specialiai sunkvežimių varikliams?

- Alyvų rinkoje mes tikrai ne naujokai. Per metus parduodame daugiau nei pusę milijono tonų alyvos: 440 t - BP, 80 t - „Castrol“, 75 t - „Delphi“.

Variklių alyvų asortimente yra produktų, skirtų vilkikų varikliams – tai „BP Vanellus“ grupės alyvos. 2002 metais „Vanelus“alyvai buvo suteiktas „Lubricants World“ metų gaminio titulas. šios grupės alyvos gaminamos naudojant pažangiausias technologijas, o tai užtikrina ilgesnius alyvos keitimo intervalus, lankstesnį automobilio aptarnavimo grafikа, mažesnes sаnaudas. Jos populiarios ir sėkmingai naudojamos dideliuose transporto parkuose. įtikinantis pavyzdys – bendrovė „Vilniaus Dobilas“ kuri, būdama viena iš didžiausių ir patikimiausių transporto kompanijų Lietuvoje, jau dešimt metų naudoja BP produktus. Mūsų klientai - ir kitos transporto įmonės visoje Lietuvoje.Dar matome augantį ir neišnaudotа šios srities potencialа.

- Kokios KEMI bendrovės pozicijos prekiaujant sunkvežimiams skirtais filtrais ir akumuliatoriais?

- Dėl prekybos šios rūšies prekėmis reikalinga išsami analizė.

Oro, alyvos, kuro filtrus mums tiekia MANN ir „Delphi“ firmos. MANN – vokiečių gamintojo filtrai pasižymi geromis filravimo savybėmis ir ilgaamžiškumu.Tai labai svarbu dėl ilgų alyvos keitimo intervalų. Beje, „Delphi“ koncernas – didžiausias pasaulyje detalių automobiliams gamintojas, ypač gerai žinomas Amerikoje. į Europа „Delphi“ įžengė tik prieš kelerius metus, bet jau įsteigė nemažai gamyklų, kuriose gaminamos stabdžių trinkelės, sankabų diskai, filtrai ir kt.

Prekiaujame didelės talpos ir paleidimo srovės „Delphi“ akumuliatoriais, skirtais sunkvežimiams. Artimiausiu metu planuojame išplėsti prekybа sunkvežimiams skirtais akumuliatoriais.

Vidmantas KLIUKAS

"Vežėjų žinios"
Gegužė Nr. 10 (46)

"Linava" informuoja

Atviras laiškas dėl Lietuvos žemdirbių protesto akcijų

Dėl Rusijos Federacijos muitinės kodekso naujos redakcijos

Iš XIII asociacijos „Linava“ kongreso

Paroda „TRANSPORT LOGISTIC 2003“

Susitikimas su Vokietijos šlėzvigo-Holšteino federalinės žemės delegacija

Vežėjų patirti nuostoliai dėl žemdirbių kelių blokados

„Linavos“ servisas atidarė moderniausiа plovyklа Vilniuje

IRU aktualijos

Specialus IRU posėdis

Parodos

Kaunas 2003

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

KEMI strategai mato turtingа rytojų

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams